Girişimcilik Haberleri

Girişimcilik haber, Girişimcilik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Girişimcilik - 09.04.2021
Koç Holding'in 57. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti
Küresel büyüme vizyonları doğrultusunda yurt dışı yatırım faaliyetlerini de sürdürdüklerine değinen Çakıroğlu, şunları kaydetti: "Koç Topluluğu, Ar-Ge alanındaki liderliğini de sürdürüyor. Türk özel sektörünün Ar-Ge harcamalarının yaklaşık yüzde 7'sini şirketlerimiz gerçekleştiriyor. 2,1 milyar TL'si 2020 yılında olmak üzere, son 10 yılda yaptığımız 12,4 milyar TL'lik Ar-Ge harcamasıyla rekabetçiliğimizi güçlendiriyoruz. Koç Topluluğunun son derece zor şartlar altında ispatladığı bu esneklik ve dayanıklılığın ardında, kuruluş değerlerimizden gelen benzersiz üstünlüklerimizin yanı sıra dijital dönüşüm, inovasyon, kurum içi girişimcilik, çevik yönetim ve sıfır bazlı bütçeleme gibi programlarımızın özünü teşkil eden ve her geçen gün artan bir motivasyonla sarıldığımız kültürel dönüşüm vizyonumuzun da büyük rolü var.
Girişimcilik - 09.04.2021
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden 2 adet deneyap atölyesi
Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından projenin ilk etabında bazı illerimizde hayata geçirilen, ikinci etabında ise müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu ve Tuşba gençlik merkezlerimizde kurulması için bakanlığımızca tarafımıza deneyap atölyelerinin kurulması için gerekli izinler verilmiş olup, en kısa zamanda ilimizde de deneyap atölyelerimiz hayata geçirilecektir. Bu proje ile geleceğin teknoloji yıldızları programı Türkiye'ye yayılacak, gençlerimiz hayal edecek, araştıracak, geliştirecek, üretecektir. Deneyap teknoloji atölyelerinde öğrencilerimize 3 yıl boyunca ücretsiz olarak robotik kodlama, elektronik programlama, yapay zeka, siber güvenlik, nanoteknoloji gibi teknoloji alanlarında eğitim verilmesi planlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin girişimcilik, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerilerinin geliştirilmesi de hedeflenmektedir" dedi.
Girişimcilik - 08.04.2021
Son dakika: Kastamonu Üniversitesinde son sınıf ve mezun öğrencilere çevrim içi girişimcilik eğitimi verilecek
Son dakika haberler: Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde üniversite son sınıf ve mezun öğrencilere verilecek olan "Temel Düzey Girişimcilik Eğitimi" başvuruları sonuçlandı.
Girişimcilik - 07.04.2021
Son dakika haberi: Eşinin ölümünün ardından hayatın yükünü omuzlayan kadın girişimci ailesini mantar üreterek geçindiriyor
Şen, mantar üretimin çok zahmetli olduğunu, sürekli başında durulması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Mantarın sürekli pazarı var. Sürekli üretim yapsak sürekli alıcısı var. Pazar konusunda hiçbir sıkıntı yok. Önemli olan üretmek. Bence tüm kadınların girişimcilik yapması, erkeğinin eline bakmaması lazım.
Girişimcilik - 06.04.2021
Türkiye-Pakistan ticari ilişkileri DEİK webinarında ele alındı
Bilişim sektöründe 2019 yılında başlatılan "Digital Pakistan" inisiyatifi çerçevesinde Pakistan'ın girişimcilik ekosisteminin hızla geliştiğini aktaran Özdemir, Pakistan'ın bilişim teknolojileri alanındaki ihracatının son 3 yılda yüzde 70 artarak 1 milyar doların üzerine çıktığını bildirdi.
Girişimcilik - 06.04.2021
Son dakika haberleri... Bakan Varank, Global Teknoloji Yönetişimi Zirvesi'nde Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattı Açıklaması
Varank, Türkiye'deki tüm ilgili tarafların görüş ve katkılarını da aldıklarını vurgulayarak, "Böylece, sahip olduğumuz zorlukları ve avantajları teşhis edebildik. Bu kapsamlı anketlere dayanarak, Ulusal Yapay Zeka Stratejimizi, 'Beşeri Sermayeyi Geliştirmek ve İstihdamını Artırmak', 'Araştırma, Girişimcilik ve İnovasyonun Desteklenmesi', 'Kaliteli Verilere ve Teknik Altyapıya Erişimin İyileştirilmesi', 'Yapay Zekaya Sosyal ve Ekonomik Uyumu Hızlandıracak Düzenlemeler Yapmak', 'Uluslararası İş Birliğinin Güçlendirilmesi', 'Kamu ve Özel Sektörde Yapısal ve İş Gücü Dönüşümünü Hızlandırmak' başlıklarında 6 öncelikli alan etrafında tasarladık.
Girişimcilik - 06.04.2021
Son dakika haber: TARNET, tarımda farkındalık için "Lider Çiftçi" oyununu geliştirdi
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Tarım Kredi tarafından hayata geçirilen Akıllı Tarım Atölyeleri Projesi, orta öğretim öğrencilerine tarım odaklı teknoloji geliştirme fırsatı sunuyor. TARNET tarafından yürütülen projeyle belirlenen okullarda tarım odaklı teknoloji ve girişimcilik eğitimi veriliyor.
Girişimcilik - 04.04.2021
ANKARA Hibe desteğiyle iş yeri açan eski hükümlü, istihdam sağlıyor
'DENETİMLİ SERBESTLİKTEYKEN KURSLARA KATILDIM' Çalışkan, 2017'de denetimli serbestlik aldığını söyleyerek, Denetimli serbestliğe gittiğimiz yerde, eğitim bölümündeki arkadaşlar bir teklifte bulundular. 'Hükümlülere destek veriliyor. Ama bunun için girişimcilik kursuna katılmanız lazım' dediler.
Girişimcilik - 01.04.2021
Antalya'da "Sosyal Girişimcilik Programı" düzenlenecek
Antalya'da düzenlenecek Sosyal Girişimcilik Programı'na başvuruların 7 Nisan'da başlayacağı bildirildi.
Girişimcilik - 31.03.2021
Ardahan TSO'nun danışmanı Arzu Kılıç anısına düzenlenen girişimcilik yarışması sonuçlandı
Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanlığınca vefat eden akademik danışman Doktor Öğretim Görevlisi Arzu Kılıç anısına düzenlenen girişimcilik kursu yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Girişimcilik - 31.03.2021
Xiaomi, akıllı elektrikli araçlara 10 milyar dolar yatırım yapacak
Bu kararı tüm ortaklar arasında yapılan çok sayıda müzakere sonrası aldıklarını aktaran Jun, "Bu, hayatımın son büyük girişimcilik projesi olacak.
Girişimcilik - 31.03.2021
9 bin öğrenci Bahçeşehir Koleji sınavına girdi
"ApplyFentek'in üçüncü aşaması mülakat" Öğrenci kabulünde üçüncü aşamanın ise Bahçeşehir Koleji Genel Müdürlük Akademik Kurulu tarafından öğrencilerle bire bir mülakatlar gerçekleştirileceğini aktaran Dr. Özge Aslan, "İçinde bulunduğumuz yüzyılda öğrencinin girişimcilik ve etkili iletişim becerileri ve kendisini doğru ifade etmesi oldukça önemli.
Girişimcilik - 30.03.2021
Simone Kaslowski yeniden TÜSİAD Başkanı seçildi
TÜSİAD'ın Yönetim Kurulu asil üyeleri ve sorumlu oldukları yuvarlak masalar: Simone Kaslowski, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Eş Başkanı Enerji ve Çevre Yuvarlak Masası Başkanı Mehmet Tara, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sayman / Üyeler ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Balkır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Sanayi Politikaları Yuvarlak Masası Başkanı Barış Oran, Üye / Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masası Başkanı Batu Aksoy, Üye / Kalkınma Politikaları Yuvarlak Masası Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Üye / Yatırım Ortamı Yuvarlak Masası Başkanı İrem Oral Kayacık, Üye / Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı Nüket Küçükel Ezberci, Üye / Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanı Önder Sezgi, Üye / Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Eş Başkanı Serkan Sevim, Üye / Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanı B.
Girişimcilik - 30.03.2021
BEBKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bilecik'te gerçekleşti
Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Şentürk başkanlığındaki toplantıda gündem maddelerini ele alan BEBKA Yönetim Kurulu, gençler için sosyal girişimcilik programı ve mesleki eğitimin geliştirilmesi mali destek programı BUTGEM projesinin süre uzatımı ile 2020 yılı bütçe konuları görüşüldü.
Girişimcilik - 30.03.2021
Kuveyt Türk'ün API'lerini kullanan girişimlere İletmen de katıldı
Kuveyt Türk'ün API marketinde, girişimlerin ve sektörün ihtiyaçlarını dikkate alarak API sayısını artırmaya devam ettiklerini aktaran Demir, girişimcilik ekosistemiyle yaptıkları iş birliklerinin, Kuveyt Türk'ün platform bankacılığı stratejisinin önemli bir parçası olmaya devam edeceğini kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Girişimcilik Haberleri | Girişimcilik Haber - Haberler - Girişimcilik haberleri, son dakika girişimcilik haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Keşir, kadınlarla buluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 14:04:12. #1.16#
title