ERKAN BAŞ HABERLERİ

Erkan Baş haber, Erkan Baş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erkan Baş

Erkan Baş

Doğum Tarihi 14.7.1979 -

Erkan Baş Kimdir ?

Erkan Baş, 14 Temmuz 1979 tarihinde Almanya‘nın Berlin kentinde doğmuştur. Yugoslavya göçmeni Boşnak bir aile olan anne babası Almanya’ya çalışmaya giden işçilerdendi. Alibeyköy’de büyüdü. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul‘da okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümünü bitirdi. Aynı alanda yüksek lisans çalışması yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Erkan Baş 28.7.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, sosyal medya düzenlemesine ilişkin, "Amaç, halkın sesinin kısılmasıdır, insanların özgürce düşüncelerini ifade edebilmelerinin önüne yeni engeller koymaktır.
Erkan Baş 23.7.2020
Son dakika haberleri: İstihdama ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Keşir, şunları kaydetti: "Özellikle belediyelerin hizmet verdiği ulaşım araçları zaten üretim aşamasında erişilebilir standartta üretiliyor. Erişilebilir standartta olmayan bir araç ulaşım hizmeti veremiyor. Ama Avrupa'nın hiçbir ülkesinde olmayan bir ulaşım aracı var Türkiye'de, minibüs. Türkiye'de minibüs sayısı yaklaşık 103 bin. Bunların yüzde 10 ila yüzde 15'i erişilebilir durumda ve bunun da tabii minibüsçü esnafımıza bir maliyeti var. Aşağı yukarı işte rampa, lift takılması vesaire 10-15 bin liralık bir maliyet getiriyor. Bu da toplamda 103 binin üzerinden hesapladığımızda, kabaca söylüyorum tabii bunların hepsini, 1 milyar 300 milyonluk bir yekune tekabül ediyor." Usul tartışması Genel Kurulda, kanun teklifinin "Soma'daki maden işçilerine" ilişkin maddesinin üzerindeki görüşmeler sırasında TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, önergesinin işleme alınmasını istedi.
Erkan Baş 21.7.2020
TİP Genel Başkanı Baş: Sosyal medya düzenlemesi muhalefetin sesini kısma adımıdır
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, sosyal medyaya yönelik kanun teklifine ilişkin, "Bu teklif, toplumsal muhalefetin, iktidara karşı sesini yükselten milyonların sözünü kısmanın yeni bir adımıdır.
Erkan Baş 9.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Şık'ın 10 dakikalık kürsüden savunma hakkını, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş kullandı.
Erkan Baş 7.7.2020
Meclis yeni başkanını seçiyor
TİP Genel Başkanı Baş adaylıktan çekildi Bu arada TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, ikinci tur oylama öncesinde Meclis Başkanlığı adaylığından çekildi.
Erkan Baş 7.7.2020
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplandı (2)
MECLİS BAŞKANI SEÇİMİ 3'ÜNCÜ TURA KALDI TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis Başkanlığı seçimi için gizli yapılan 2'nci tur oylamasında, AK Parti'nin adayı Mustafa Şentop 329, CHP'nin adayı Haluk Koç 133, HDP'nin adayı Erol Katırcıoğlu 53, İYİ Parti'nin adayı Hüseyin Filiz 36 oy aldı. İkinci tur oylamasında da adaylar 400 oya ulaşamayınca, seçim 3'üncü tura kaldı. 3'üncü tur oylaması başlarken, bu turda salt çoğunluk olan 301 oy aranacak. TİP adayı Erkan Baş ise adaylıktan çekildi.
Erkan Baş 7.7.2020
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplandı (4)
MECLİS BAŞKANI SEÇİMİ 3'ÜNCÜ TURA KALDI TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis Başkanlığı seçimi için gizli yapılan 2'nci tur oylamasında, AK Parti'nin adayı Mustafa Şentop 329, CHP'nin adayı Haluk Koç 133, HDP'nin adayı Erol Katırcıoğlu 53, İYİ Parti'nin adayı Hüseyin Filiz 36 oy aldı. İkinci tur oylamasında da adaylar 400 oya ulaşamayınca, seçim 3'üncü tura kaldı. 3'üncü tur oylaması başlarken, bu turda salt çoğunluk olan 301 oy aranacak. TİP adayı Erkan Baş ise adaylıktan çekildi.
Erkan Baş 7.7.2020
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplandı
TBMM Başkanlığı seçiminde; AK Parti'nin ikinci kez aday gösterdiği Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş yarışacak.
Erkan Baş: TBMM'de başkanlık seçimiErkan Baş 7.7.2020
Erkan Baş 7.7.2020
TBMM'de başkanlık seçimi
TBMM'de başkanlık yarışı devam ediyor. Meclisin yeni başkanını belirlemek için 556 milletvekili oy kullandı. Seçimde TBMM Başkanı ve AK Parti'nin adayı Mustafa Şentop 324, CHP'nin adayı Haluk Koç 131, HDP'nin adayı Erol Katırcıoğlu 50, İYİ Parti'nin adayı İmam Hüseyin Filiz 34, TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş ise 9 oy aldı.
Erkan Baş 7.7.2020
TBMM Başkanlığı seçiminin ilk turunda 5 aday da çoğunluğu sağlayamadı.
TBMM Başkanlığı seçiminin ilk turunda 5 aday da çoğunluğu sağlayamadı. Mustafa Şentop 324, Haluk Koç 131, Erol Katırcıoğlu 50, Hüseyin Filiz 34, Erkan Baş 9 oy aldı.
Erkan Baş 7.7.2020
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplandı (3)
İLK TUR OYLAMASI BİTTİ, ŞENTOP 324 OY ALDITBMM Genel Kurulu'nda, Meclis Başkanlığı seçimi için gizli yapılan ilk tur oylamasında AK Parti'nin adayı Mustafa Şentop 324, CHP'nin adayı Haluk Koç 131, HDP'nin adayı Erol Katırcıoğlu 50, İYİ Parti'nin adayı Hüseyin Filiz 34, TİP'in adayı Erkan Baş ise...
Erkan Baş 7.7.2020
Meclis yeni başkanını seçiyor
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop 324, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç 131, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu 50, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz 34, TİP Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Baş 9 oy aldı.
Erkan Baş 7.7.2020
flaş
TBMM Başkanlık seçimi için ilk tur oylama tamamlandıGizil yapılan ilk oylamada Mustafa Şentop (AK Parti) 324, Haluk Koç (CHP) 131, Erol Katırcıoğlu (HDP) 50, Hüseyin Filiz (İYİ Parti) 34, Erkan Baş (TİP) 9 oy aldı.
Erkan Baş 7.7.2020
Son dakika haberi! flaş
Son dakika habere göre TBMM Başkanlık seçimi için ilk tur oylama tamamlandıGizil yapılan ilk oylamada Mustafa Şentop (AK Parti) 324, Haluk Koç (CHP) 131, Erol Katırcıoğlu (HDP) 50, Hüseyin Filiz (İYİ Parti) 34, Erkan Baş (TİP) 9 oy aldı.
Erkan Baş 7.7.2020
Meclis yeni başkanını seçiyor
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ile TİP Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Baş, TBMM Başkanı adayı oldu.
Erkan Baş 7.7.2020
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplanacak
TBMM Başkanlığı seçiminde; AK Parti'nin ikinci kez aday gösterdiği Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş yarışacak.
Erkan Baş 5.7.2020
TBMM, salı günü yeni başkanını seçecek
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un görev süresinin dolması nedeniyle Meclis Başkanlığı seçimi, salı günü gerçekleştirilecek. Seçimde, AK Parti'nin ikinci kez aday gösterdiği Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş yarışacak.
Erkan Baş 2.7.2020
Son Dakika: TİP Genel Başkanı Erkan Baş TBMM Başkanlığına aday oldu
Son dakika politika haberine göre Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Erkan Baş 30.6.2020
TİP Genel Başkanı Baş, seçime girmek için zorunlu koşulları yerine getirdiklerini bildirdi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Bugün itibarıyla TİP, seçime girmek için gerekli olan yasal örgütlenme barajlarını aşmış, Siyasi Partiler Kanunu'nda seçime girmek için tanımlanan zorunlu koşulların tümünü yerine getirmiş durumdadır.
Erkan Baş 24.6.2020
MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasının ilk duruşması başladı
Açıklamaya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Muharrem Erkek, CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Gamze Akkuş İlgezdi, Sera Kadıgil, Ali Şeker, Utku Çakırözer ve Sezgin Tanrıkulu, HDP'li milletvekili Hüda Kaya ve Oya Ersoy, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, TİP Genel başkanı Erkan Baş, bağımsız milletvekili Ahmet Şık ve sanatçı Bedri Baykam da katılırken, bazılarının maskelerine siyah bantla çarpı işareti yapıştırdıkları görüldü.
Erkan Baş 16.6.2020
Son dakika haberi | TİP Genel Başkanı Baş: "Hiçbir karanlık odağın tehditlerine asla pabuç bırakmayız, boyun eğmeyiz"
Son dakika haberine göre Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "Partimize dönük hangi araçlarla ne tür saldırılar düzenlenirse düzenlensin hiçbir güç Türkiye İşçi Partisi'ni, Türkiye işçi sınıfının iktidar mücadelesini bir adım bile geri düşürmeyecektir.
Erkan Baş 9.6.2020
Son dakika haber: TİP Genel Başkanı Baş'tan erken seçim değerlendirmesi Açıklaması
Son dakika haberleri: Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "Bize göre Türkiye, erken seçim koşullarının fazlasıyla olgunlaştığı bir ülkedir.
Erkan Baş 2.6.2020
TİP Genel Başkanı Baş: "Seçim, Siyasi Partiler Kanunu'nu tartışıyorsak ilke tartışacağız"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "Seçim, Siyasi Partiler Kanunu'nu tartışıyorsak ilke tartışacağız. Hangi ilkeleri savunuyorsunuz? Siz bütün bu düzenlemeleri, sadece o an için işinize ne geliyorsa ona uygun yapıyorsunuz." dedi.
Erkan Baş 24.5.2020
Kılıçdaroğlu'ndan liderlere bayram tebriği
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle eski cumhurbaşkanları ve siyasi partilerin genel başkanlarını aradı. Kılıçdaroğlu, 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ı telefonla arayarak bayramlarını kutladı.
Erkan Baş 1.5.2020
DİSK Başkanı ile polis müdürü arasındaki diyaloglar kamerada
İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları yurt genelinde olduğu gibi küresel salgın nedeniyle kısıtlı gerçekleştirilirken, DİSK'e bağlı sendika üyeleri polisle karşı karşıya geldi. Aralarında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Türkiye İşçi Partisi Milletvekilleri Barış Atay ve Erkan Baş'ın da olduğu grup, sendikanın Şişli'deki merkezinden Taksim Meydanı'na yürümek istedi.
123
Şu an buradasınız: Erkan Baş Haberleri | Erkan Baş Kimdir - Haberler - Erkan Baş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erkan Baş kimdir, hayatı ve biyografisi. Fedakar Muhtar, köyünü bayrama böyle hazırladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:58:32. #1.15#
title