ERKAN BAŞ HABERLERİ

Erkan Baş haber, Erkan Baş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erkan Baş

Erkan Baş

Doğum Tarihi 14.7.1979

Erkan Baş Kimdir ?

Erkan Baş, 14 Temmuz 1979 tarihinde Almanya‘nın Berlin kentinde doğmuştur. Yugoslavya göçmeni Boşnak bir aile olan anne babası Almanya’ya çalışmaya giden işçilerdendi. Alibeyköy’de büyüdü. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul‘da okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümünü bitirdi. Aynı alanda yüksek lisans çalışması yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Erkan Baş - 01.06.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Sanatçılar açlığa mahkum edilmiş durumda"
Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş; sinema, tiyatro ve tüm eğlence sektörünün 1,5 yıldır hiçbir yardım almadan kapalı olduğunu belirterek sanatçıların açlığa mahkum edildiğini öne sürdü.
Erkan Baş - 25.05.2021
TİP Genel Başkanı Baş, İçişleri Bakanı Soylu'yu istifaya çağırdı
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, hakkındaki iddiaların araştırılması için istifa etmesi gerektiğini savundu.
Erkan Baş - 18.05.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Ülkemiz kan ağlarken yan gelip yatan bu iktidarı hiç ama hiç affetmeyeceğiz"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, TBMM'nin çalıştırılmadığını ileri sürerek, "Ülkemiz kan ağlarken yan gelip yatan bu iktidarı hiç ama hiç affetmeyeceğiz.
Erkan Baş - 27.04.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Tam kapanma ancak ve ancak tam destekle olur"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek tam kapanma sürecinde vatandaşlara destek verilmesini istediklerini belirtti.
Erkan Baş - 24.04.2021
Destici: Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde Kürt sorunu olmamıştır
BBP Genel Başkanı Destici, yazılı açıklama yaparak, HDP Grup Başkan Vekili Saruhan Oruç'un "Cumhuriyetin demokratikleşmemesinin önemli bir sonucu da yüzyıldır çözülemeyen Kürt sorunu oldu" sözlerine tepki gösterdi. Destici, "Biz Kurtuluş Savaşı'nı Kürt'ü, Türkmen'i, Çerkez'i, Laz'ı, Boşnak'ı, Alevi'si, Sünnisi birlikte kazandık, cumhuriyeti de birlikte kurduk. Onun için bu aziz büyük Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde Kürt sorunu olmamıştır. Kürtler bizim tarih, kültür, inanç ve hedef birliğimiz olan hem cephe arkadaşımız hem de kardeşlerimizdir. Alevi vatandaşlarımız için de durum böyledir. Bir problem vardır, evet o da terör problemidir ve kahraman güvenlik güçlerimiz de terörün kökünü kazımaktadır, inşallah en kısa zamanda Meclisimiz de gereğini yapacaktır" dedi.Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'ın açıklamasına da tepki gösteren Destici, "Herkes bilsin, duysun ve işitsin ki Türk tarihi çok kadim ve uzun bir tarihtir.
Erkan Baş - 24.04.2021
BBP Genel Başkanı Destici: "Kürtler bizim tarih, kültür, inanç ve hedef birliğimiz olan hem cephe arkadaşımız hem de kardeşlerimizdir"
"Türk tarihi çok kadim ve uzun bir tarihtir" Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'ın "Hani, o, Vahdettin'e "soysuz" denmesinden rahatsız olanlar var ya onlara söylüyorum: O kaçtı, siz onun gibi kaçamayacaksınız bile" sözlerine de sert bir dille cevap veren Genel Başkan Destici, "Herkes bilsin, duysun ve işitsin ki Türk tarihi çok kadim ve uzun bir tarihtir.
Erkan Baş - 13.04.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "128 milyar doları inatla soracağız"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "128 milyar doları inatla soracağız ve her bir kuruşun hesabını bu iktidar verecek.
Erkan Baş - 08.04.2021
HDP'li Pekgözegü: "Türkiye'deki ekonomik kriz, pandemiyle birlikte giderek ağırlaşan bir sorun haline geldi"
Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş da basın toplantısında hazır bulundu.
Erkan Baş - 06.04.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Bu iktidarla darbe tartışması yapmak akıl dışıdır"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin, "TBMM'yi akademiyi, yargıyı darbelerle esir alan, her yeri hukuksuz biçimde ele geçirip kafasının estiği gibi kararlar alan bu iktidarla darbe tartışması yapmak akıl dışıdır.
Erkan Baş - 30.03.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "AKP'nin bugüne kadar salgınla ilgili attığı hiçbir adım, insan sağlığını gözetmemiştir"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "AKP'nin bugüne kadar salgınla ilgili attığı hiçbir adım, insan sağlığını gözetmemiştir" dedi.
Erkan Baş - 23.03.2021
TİP Genel Başkanı Baş, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmeye karşı Danıştayda dava açtıklarını bildirdi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine karşı hukuki zeminde mücadele edeceklerini belirterek Danıştayda bu karara karşı dava açtıklarını belirtti.
Erkan Baş - 16.03.2021
TİP Genel Başkanı Baş sağlıkçıların Kovid-19'un meslek hastalığı sayılması talebini Meclis'e taşıdı
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, sağlık çalışanlarının Kovid-19'un meslek hastalığı sayılmasını istediğini belirtti.
Erkan Baş - 15.03.2021
Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin 7 sanığın yargılandığı davanın görülmesine yarın devam edilecek
Duruşmaya müştekiler, patlamada hayatını kaybedenlerin yakınları ve diğer izleyiciler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri uygulanarak alındı. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da duruşmayı izledi.
Erkan Baş - 15.03.2021
Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin 7 sanık yeniden hakim karşısında
Duruşmaya müştekiler, patlamada hayatını kaybedenlerin yakınları ve diğer izleyiciler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri uygulanarak alındı. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da duruşmayı izledi.
Erkan Baş - 10.03.2021
Ankara tren garındaki terör saldırısı davasına devam edildi
Duruşmayı, CHP milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Alpay Antmen, Mahmut Tanal, Gamze Taşçıer, Fazıl Kasap, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Ali Şeker, Burcu Köksal, Candan Yüceer, Orhan Sarıbal, Sezgin Tanrıkulu ve HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, TİP İstanbul Milletvekili Erkan Baş da izledi.
Erkan Baş - 09.03.2021
TİP Genel Başkanı Baş, kadınların "Türkiye'nin en büyük muhalefet gücü" olduğunu söyledi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, kadınların gördüğü baskılara rağmen "Türkiye'nin en büyük muhalefet gücü" olduğunu belirtti.
Erkan Baş - 02.03.2021
TİP Başkanı Baş, İnsan Hakları Eylem Planı'nın karşısında duracaklarını bildirdi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı'nın karşısında duracaklarını söyledi.
Erkan Baş - 16.02.2021
TİP Genel Başkanı Baş, terör örgütü PKK tarafından alıkonulanların serbest bırakılmasını istedi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "PKK tarafından tüm alıkonulan insanlar derhal serbest bırakılmalıdır.
Erkan Baş - 09.02.2021
TİP Genel Başkanı Baş'tan "yeni anayasa" açıklaması Açıklaması
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "yeni anayasa" tartışmalarına ilişkin, "Yurttaşlığa inanmayan birisinin ve onun iki dudağı arasından çıkan her sözü emir kabul edenlerin yürüteceği bir anayasa tartışmasını, Türkiye'nin demokrasi, aydın birikimine,...
Erkan Baş - 02.02.2021
Son dakika haber: TİP Genel Başkanı Baş'tan, Boğaziçi Üniversitesindeki öğrencilere müdahaleye tepki Açıklaması
Son dakika haber: Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Boğaziçi Üniversitesindeki öğrencilere polis müdahalesine ilişkin, "Dün Türkiye tarihi açısından kapkara bir gün yaşadık.
Erkan Baş - 26.01.2021
Son dakika politika: TİP Genel Başkanı Baş'tan, istinafın Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada beraat kararlarını bozmasına tepki Açıklaması
Son dakika haberler... Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, istinafın Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada verilen beraat kararlarını bozmasına tepki göstererek, "Gezi biziz, Gezi Türkiye'dir.
Erkan Baş - 19.01.2021
TİP Genel Başkanı Baş, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu saldırılarının faillerinin açıklanmasını istedi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırıların faillerinin açıklanmasını talep etti.
Erkan Baş - 29.12.2020
Son dakika haberi: TİP Genel Başkanı Baş'tan, "FATF'ın tavsiye kararı gerekçe gösterilerek dernekler kapatılacak" iddiası
Son dakika habere göre Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi'nin yasalaşması neticesinde, Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) 7 nolu tavsiye kararı gerekçe gösterilerek, iktidara muhalif dernek,...
Erkan Baş - 22.12.2020
TİP Genel Başkanı Baş, asgari ücrette "insanca yaşam" seviyesi istedi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, insanca yaşanabilecek bir asgari ücret istediklerini söyledi.
Erkan Baş - 18.12.2020
TBMM'de 2020 böyle geçti
Şentop, başkanlık için CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ve TİP Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş ile yarıştı.
Erkan Baş - 15.12.2020
TİP Genel Başkanı Baş: "Sarayın memlekete vadettiği, bir kuru ekmek bütçesiymiş"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, iktidar partisi milletvekillerinden bir tanesinin bütçenin adını koyduğunu, bunun bir "kuru ekmek bütçesi" olduğunu ileri sürdü.
Erkan Baş - 08.12.2020
TİP Genel Başkanı Baş iktidarın Meclis'te emekçi ve işçi temsilcilerini konuşturmadığını öne sürdü
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, iktidarın, parlamentoda emekçi ve işçilerin temsilcilerini konuşturmadığını öne sürdü.
Erkan Baş - 01.12.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş: "Kovid-19'a karşı alınan yeni tedbirler yetersiz"
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Kovid-19'a karşı alınan yeni tedbirleri yetersiz bulduklarını belirterek, "Tam kapanma sağlanmalıdır.
Erkan Baş - 17.11.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "Dünyada koronavirüs salgınının en kötü yönetildiği ülke Türkiye." dedi.
Erkan Baş - 03.11.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "İzmir'de gerçekleşen depremin bir toplu katliama dönüşmesinin sorumlusu AKP iktidarıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Erkan Baş Haberleri | Erkan Baş Kimdir - Haberler - Erkan Baş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erkan Baş kimdir, hayatı ve biyografisi. Toplam kaç parti var? 2021 toplam kaç siyasi parti bulunuyor? Türkiye'deki tüm siyasi partiler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 09:01:49. #1.15#

title