Erbil Haberleri

Erbil haber, Erbil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erbil - 23.10.2020
Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin
Rusya'nın Irak'ta artan nüfuzu Rusya 2003'te Irak'ta Saddam Hüseyin'i deviren ABD öncülüğündeki işgale sert bir şekilde karşı çıkmıştı. Zira Saddam'ın devrilmesi Rusya'nın Irak'ta stratejik pozisyonunu kaybetmesine sebep olmuştu. Rusya nezdinde Irak, ABD öncülüğündeki uluslararası düzeni geri püskürtme konusunda önemli bir rol oynayan aktördü. 2008 yılına gelindiğinde Rusya Irak'ta etkisini artırmaya başlayarak ABD öncülüğündeki uluslararası düzende bir boşluk açtı. Bu anlamda ilk hamle olarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Irak'ın Saddam dönemindeki 12 milyar dolarlık borcunu 4 milyar dolarlık petrol anlaşması karşılığında sildi. 2012'de Rus enerji şirketleri Lukoil ve Gazprom Neft Kuzey Irak enerji pazarına girdiler. Dahası, Irak'taki Rus faaliyetleri 2014 yılından itibaren hız kazandı. Irak'ın DEAŞ ile mücadelede acil yardıma ihtiyaç duyduğu ve buna karşılık ABD'nin gerekli askeri yardımı tehir ettiği bir dönemde, Rusya kendini gösterdi. ABD DEAŞ'a karşı mücadele kampanyasını başlatsa da, Rusya'nın ilk baştaki desteği, Bağdat ve Erbil ile enerji sektöründe anlaşmalar yapmasına imkan verdi.
Erbil - 21.10.2020
Son dakika haberleri... Bağdat'ta protestolarda öldürülüp elektrik direğine asılan çocuğun katillerine idam cezası
Son dakika 3. sayfa haberine göre Irak'ın başkenti Bağdat'ta geçtiğimiz yılın sonlarında hükümet karşıtı protestolarda 17 yaşındaki çocuğu öldürerek cesedini elektrik direğine asan şahıslar idam cezasına çarpıtıldı.
Erbil - 21.10.2020
Fuat Erbil C2FO Global Danışma Kurulu'na katıldı
Türk bankacılığının deneyimli ismi, Garanti BBVA eski Genel Müdürü Fuat Erbil, dünyanın önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden C2FO'nun Global Danışma Kurulu'na katıldı.
Erbil - 21.10.2020
Osmaniye'de Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Daha sonra 180 Derece Madde Bağımlılığı Mücadele Derneği Başkanı Uğur Elaman ve Isparta UYUMDER Başkanı Yaşar Erbil, bağımlılıkla mücadele konusunda yaptıkları çalışmalarını anlattı.
Erbil - 20.10.2020
Erbil - 20.10.2020
IKBY İçişleri Bakanlığı: IKBY'de 1 milyona yakın iç göçmen ve sığınmacı yaşıyor
Raporda, Erbil, Süleymaniye ve Duhok vilayetlerinde 737 bin 365 iç göçmen ve 259 bin 496 sığınmacının bulunduğu, bu kişilerin yüzde 37'sinin 37 kampa dağıldığı kaydedildi.
Erbil - 20.10.2020
Erbil Valisi Ferset Sofi Kovid-19'a yakalandı
Erbil Valisi Ferset Sofi'nin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı bildirildi.
Erbil - 19.10.2020
Son dakika haber... Koalisyon güçleri: "Irak ordusuna desteğimiz sürecek"
Son dakika haber... ABD öncülüğündeki terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyon güçleri, Irak ordusuna özellikle havadan sağlanan desteğin devam edeceğini vurgulayarak, "Irak ordusuna desteğimiz sürecek" dedi.
Erbil - 19.10.2020
Iraklı politikacı el-Alosi: "el-Kazimi, Londra'da İsrail ile ilişkileri normalleştirmeyi görüşecek"
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, Paris, Berlin ve Londra'yı kapsayan Avrupa turunu başlatırken, Iraklı politikacı Misal el-Alosi'den "Iraklı heyetin Londra'da İsrail ile ilişkileri normalleştirme görüşecek" açıklaması geldi.
Erbil - 16.10.2020
Son dakika haber | Hizan'da Kovid-19 denetimi yapıldı
Denetimde Yelek'e İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Abdulkadir Yağar, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar, Hizan Belediye Başkan Vekili Hümmet Kaya ve kurum amirleri eşlik etti.
Erbil - 16.10.2020
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi: "Silahlı gruplar bölgeden (Sincar'dan) çekilmeli"
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi Stephen Hickey, Bağdat ve Erbil yönetimleri arasında imzalanan anlaşma kapsamında silahlı grupların Sincar'dan çekilmesi gerektiğini belirtti.
Erbil - 15.10.2020
Irak, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir heyet oluşturdu
Irak Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir teknik heyetinin oluşturulduğu aktarıldı.
Erbil - 15.10.2020
Irak'taki çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak
Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın ülkenin büyük bir bölümünü işgal etmesi ardından başlayan göç dalgası nedeniyle ülkenin birçok yerinde kurulan çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak.
Erbil - 15.10.2020
Son dakika haberleri... Eski albaya FETÖ'den hapis
Bir son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik ankesörlü ve ardışık arama soruşturması kapsamında hakkında dava açılan eski denizci albay Erbil Kızıldaş, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Erbil - 15.10.2020
Son dakika haberi | Irak Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu, Yunanistan Dışişleri Bakanın Bağdat ziyaretini eleştirdi
Son dakika haberler... Irak Meclisi Dış İlişkileri Komisyonu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'in Bağdat ziyaretini "Düşünmeden alınmış karar" olarak nitelendirdi.
Erbil - 15.10.2020
Son dakika haber...
Bağdat ile Erbil arasında imzalanan Sincar anlaşması AA muhabirinin ulaştığı Bağdat ile Erbil arasında 9 Ekim'de imzalanan anlaşma metnine göre, Sincar'da ilçe kaymakamı ve diğer idari birimler için yeni atamalar gerçekleştirilecek.
Erbil - 14.10.2020
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Bağdat'ta
Erbil'de Yunanistan Başkonsolosluğu açılacak Yunanistan Dışişleri Bakanı, Bağdat'ta Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve Başbakan Mustafa el-Kazımi ile görüştükten sonra Erbil'e giderek, oradaki Yunanistan Başkonsolosluğunun açılışını yapacak.
Erbil - 14.10.2020
Sanayinin "Mübeccel Usta"sı azmiyle örnek oluyor
Her sabah tutkunu olduğu motosikletiyle iş yerine gelen genç kadın, önlüğünü giyip tezgahın başına geçiyor. Kimi zaman makinelerle kapı kesen Erbil, çekiçle de düzeltme işlemini yapıyor.
Erbil - 13.10.2020
Erbil-Bağdat anlaşması Sincar'ın "ikinci Kandil" olmasını engelleyebilir
Bağdat ile Erbil arasında 9 Ekim'de imzalanan ve terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesindeki varlığını sonlandırmayı da amaçlayan Sincar Anlaşması hem PKK hem de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) için, ayrıca Irak ve bölge ülkeleri açısından kritik bir sürece kapı araladı.
Erbil - 13.10.2020
12 Ekim 2020 Haberleri
12 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Erbil - 12.10.2020
Irak'taki Hizbullah Tugayları'ndan "hazır olun" çağrısı
Irak'ta Hizbullah Tugayları, ABD askerlerine karşı yürütülen operasyonu durdurduğunu açıklamasının ardından mensuplarına havadan ve karadan operasyonlar için "hazırlıklı olun" çağrısında bulundu.
Erbil - 12.10.2020
Son dakika haberleri... Erbil ve Bağdat yönetimlerinden "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu
Edinilen son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) temsilcileri ve Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih'in Erbil'deki görüşmesinde, yaklaşan seçimler ve Bağdat-Erbil ilişkileri ele alınırken "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu öne çıktı.
Erbil - 12.10.2020
Kovid-19 testi pozitif çıkan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aydınlık'ın tedavisi sürüyor
Emir, şunları kaydetti: "Hassasiyetini korumakla birlikte durumunun stabil olması bizim açımızdan sevindirici. Kan bulguları bir nebze olsun bizi rahatlattı. Dualarımız Aziz Aydınlık ile. Emek veren ve mücadele eden sağlıkçılarımıza minnettarız. Aziz ağabeyimizle birlikte tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Umuyoruz ki pandemiyle en iyi şekilde mücadele edeceğiz ve bu hastalığı yeneceğiz." Erbil Aydınlık da babasının tedavisinin sürdüğünü belirterek, durumunun iyiye gitmesinin sevindirici olduğunu kaydetti.
Erbil - 11.10.2020
Irak, IKBY'deki memurların maaşlarının ödenmesi için 320 milyar Dinar gönderdi
Irak hükümeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile imzalanan anlaşması sonrası memur maaşları için IKBY'ye para gönderdi. Irak Meclisi Maliye Komisyonu üyelerinden Ahmet Hacı Reşit yaptığı açıklamada, Bağdat ile Erbil arasında imzalanan anlaşma uyarınca Irak hükümetinin 320 milyar dinar (Yaklaşık 270 milyon dolar) gönderdiğini aktardı.
Erbil - 11.10.2020
Irak ile İran arasında uçak seferleri yeniden başlıyor
Irak, iki hafta önce uçak seferlerini askıya aldığı İran ile yarından itibaren yeniden uçuşların yapılacağını duyurdu.
Erbil - 10.10.2020
Irak Türkmen Cephesi, Bağdat ve Erbil arasındaki Sincar anlaşmasında tüm tarafların yer almasını...
Irak Türkmen Cephesi, Musul'un Sincar ilçesindeki sorunların çözümü için Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki anlaşmada tüm tarafların (Arap, Kürt ve Türkmen) yer alması gerektiğini belirtti.
Erbil - 10.10.2020
Irak'taki Serzer Sınır Kapısı Asayiş Müdürü, terör örgütü PKK tarafından öldürülmüş
Erbil Asayiş Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İlhan'ın iki gün önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili detaylı soruşturma tamamlandı.
Erbil - 10.10.2020
ABD yönetimi Sincar anlaşmasından memnun
Sincar anlaşması Bağdat ve Erbil arasında statüsü tartışmalı bölgelerden biri olarak bilinen ve terör örgütü PKK'nın varlık gösterdiği Sincar'daki sorunların çözümüyle ilgili dün başkent Bağdat'ta yapılan toplantıda anlaşmaya varıldığı duyurulmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erbil Haberleri | Erbil Haber - Haberler - Erbil haberleri, son dakika erbil haber ve gelişmeleri burada. Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:56:05. #1.15#
title