Ege Denizi Haberleri

Ege Denizi haber, Ege Denizi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ege Denizi - 17.9.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Erdoğan'ın, Doğu Akdeniz ve Ege Denizi ile ilgili yaşanan gelişmeler karşısında sessizliğini bugün bozduğunu ifade eden Altay, şöyle konuştu: "Erdoğan, bu konulara değinirken, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yaptığı ziyarete, bu ziyaretin geçmişte yapılan uluslararası anlaşmalara aykırılığına da değinmeliydi.
Ege Denizi - 17.9.2020
Saros Körfezi'nde "Sıfır Atık Mavi" seferberliği başlatılacak
Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda Edirne ile Çanakkale sınırlarında yer alan Saros Körfezi'nde "Sıfır Atık Mavi" seferberliği" başlatılacak.
Ege Denizi - 17.9.2020
Bakan Kurum: "Türkiye'nin 7 bölgesi için ayrı ayrı iklim değişikliği eylem planları hazırladık"
"Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarmak için çabalıyoruz" Yenilenebilir enerjide kurulu gücün 2011'den bugüne 19 bin megavattan 45 bin megavatın üzerine çıktığını belirten Bakan Kurum şunları söyledi: "Bu alanda, Avrupa'nın 6. dünyanın 13. Ülkesi konumuna gelmiş durumdayız. Ağustos ayında Türkiye'nin ilk, Avrupa ve Orta Doğu'nun tek entegre güneş paneli üretim tesisini açtık. Dünyanın en kapsamlı çevre projelerinden olan "Sıfır Atık Projesi"ni Cumhurbaşkanımızın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlattık. Ülkemizdeki plastik kirliliğini önlemek için plastik poşetleri ücretli hale getirdik ve bu halde kullanımda yüzde 80 oranında azalma sağladık. İçecek ambalajlarına zorunlu depozito uygulamasını getirdik. Kayıt dışılığı önlemek için "Geri Kazanım Katılım Payı" uygulamasını başlattık. "Sıfır Atık Mavi Seferberliği"mizle de deniz kirliliğini önlüyoruz. Türkiye olarak atıklarımızı geri dönüştürüyor, asla doğaya bırakmıyoruz. Bugün geri kazanım oranımız yüzde 13'lere çıkmış durumdadır. 2023 yılına kadar geri kazanım oranımızı en az yüzde 35'e çıkaracağız. Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, yüzde 9'dan OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarmak için çabalıyoruz." "2030 yılına kadar belirlediğimiz tüm hedefleri gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" Türkiye'yi bir uçtan bir uca yeşil ağlarla örecek ekolojik koridorlar, yeşil hatlar, yeşil yollar oluşturduklarını belirten Bakan Kurum, "81 ilde 81 milyon metrekarelik alanda yapacağımız millet bahçeleri projelerimizle ülkemizdeki yeşil alan miktarını arttırıyor, şehirlerimize nefes aldırıyoruz. Hem okyanuslarımızı koruyacak hem ülkemizin bu anlamda nefes almasını sağlayacak projeleri geliştirmeye gayret gösteriyoruz. Bunun dışında bütün kamu binalarımızda ve kentsel dönüşüm projelerimizde güneş enerjisi sistemlerini tesis ediyor, binalarımızın, enerji verimliliği yüksek, enerji savurmayan, güçlü yalıtımı olan yapılar olmasını sağlıyoruz. Türkiye olarak, 2030 yılına kadar ağaçlandırmadan mera ıslahına, ormanlarımızın yeşil alanlarımızın artırılmasına ve arazi tahribatının dengelenmesine kadar belirlediğimiz tüm hedefleri gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akdeniz ülkeleri içerisindeki en büyük hacme sahip iki adet yapay resif projemizle deniz canlıları için yeni habitatlar oluşturup biyolojik çeşitliliğe katkı sağlıyoruz. Kuzey Ege Denizi'nde kırmızı mercanları koruyup yok olmalarını önledik ve yaptığımız projelerle de önlemeye de devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Ege Denizi - 16.9.2020
Son dakika... Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "G20 Çevre Bakanları Toplantısı"nda konuştu Açıklaması
"Geri kazanım oranı en az yüzde 35'e çıkarılacak" Atık geri kazanım oranının yüzde 13'lere çıktığını dile getiren Kurum, şöyle devam etti: "2023 yılına kadar geri kazanım oranımızı en az yüzde 35'e çıkaracağız. Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, yüzde 9'dan OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarıyoruz. Türkiye'yi bir uçtan bir uca yeşil ağlarla öreceğimiz ekolojik koridorlar, yeşil hatlar, yeşil yollar oluşturuyoruz. 81 ilde 81 milyon metrekarelik alana yapacağımız millet bahçelerimizle, ülkemizdeki yeşil alan miktarını artırıyor, şehirlerimize nefes aldırıyoruz. Bütün kamu binalarımızda ve kentsel dönüşüm projelerimizde güneş enerjisi sistemlerini tesis ediyor, binalarımızın enerji verimliliği yüksek, enerji savurmayan, güçlü yalıtımı olan yapılar olmasını sağlıyoruz. Türkiye olarak, 2030 yılına kadar ağaçlandırmadan mera ıslahına, ormanlarımızın yeşil alanlarımızın artırılmasına ve arazi tahribatının dengelenmesine kadar belirlediğimiz tüm hedefleri gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akdeniz ülkeleri içerisindeki en büyük hacme sahip iki adet yapay resif projemizle deniz canlıları için yeni habitatlar oluşturup biyolojik çeşitliliğe katkı sağlıyoruz. Kuzey Ege Denizi'nde kırmızı mercanları koruyup yok olmalarını önledik, önlemeye de devam ediyoruz.
Ege Denizi - 15.9.2020
Üçüncü tarafların müdahalesi Doğu Akdeniz'de krizi derinleştiriyor
Madalyonun arka yüzü: Üçüncü taraflar Türkiye ile Yunanistan arasında Ege Denizi kaynaklı çok sayıda uzlaşmazlık var ve iki ülke geçmişte bu sorunlar nedeniyle ciddi krizler yaşadılar.
Ege Denizi - 14.9.2020
TÜSİAD: "Doğu Akdeniz'deki gerilim hakkaniyet temelinde çözülmelidir"
Ege Denizi'nde uzun süredir devam eden ikili anlaşmazlıklar ile Doğu-Akdeniz'deki çok taraflı anlaşmazlıkların bir bütün olarak ele alınması gerektiği belirtilen açıklamada, şu değerlendirmeler yer aldı: "Türkiye ile Yunanistan arasında Ege Denizi'nde uzun yıllardır çözülmemiş anlaşmazlıklar, Güney Kıbrıs'ın 2004'te Annan planını reddetmesine rağmen, adada kapsamlı bir çözüme ulaşılmadan AB üyeliğine kabul edilmesi, bugün Doğu Akdeniz'deki deniz yetki alanlarının sınırlandırılması konusu ve doğal kaynakların hakkaniyetli paylaşımı sorunları birbirlerini doğrudan etkilemektedir.
Ege Denizi - 13.9.2020
Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Akar, AA'nın sorularını yanıtladı (2)
Sayın Macron, Fransız kamuoyundaki desteğinin kaybolduğunu gördüğü için çok açık ve seçik bir şekilde, çok iyi de takip ettiği için bunun verdiği asabiyetle kendince birtakım girişimlerle, birtakım eylem ve söylemlerle bu hatalarını örtbas etmeye çalışıyor ve ancak bununla bunların yapılması da mümkün değil. Bu konuda bizim temennimiz Yunanlı komşularımızın Fransızlar tarafından Macron liderliğinde yapılan bazı bu girişimlere vesaire kapılmaması, bunlara 'evet' dememesi, gerçeği görmesi. Geçenlerde ifade ettiğimiz gibi Yunan halkı bunu çok iyi biliyor. Bilgili, bilinçli bir Yunan halkı var, bu halkın bunu görmesi lazım ve Yunanistan'ın bu şekilde Macron'un kendini kurtarma operasyonlarına meze olmaması lazım." "Yunanlı dostlarımızın aklı selimle davranmasını bekliyoruz" Bakan Akar, bir başka soru üzerine, Doğu Akdeniz'deki deniz yetki alanları ve egemenlik konusunda, Türkiye'nin akılla, mantıkla, uluslararası hukukla, mahkeme kararlarıyla, teamüllerle, yazılı metinlerle, daha önce yapılmış olan süreçlerle çalışılmasının, o şekilde meselelere bakılmasının taraflar için yararlı olacağı kanaatinde olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Şimdi bir karasuları meselesi var. Şimdi karasuları 6 mil, adaların karasuları 6 mil Ege Denizi'nde.
Ege Denizi - 13.9.2020
Sarıgöl MHP'de Ahmet Buldanlı güven tazeledi
"Fransa nere, senin Doğu Akdeniz'de ne işin var?" Kongreye katılan MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Doğu Akdeniz politikası sebebiyle tepki gösteren Akçay, "Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi var? 101 yıl önce İstiklal'de birlik İstikbal'de dirlik için bir kavga yapılmıştı. Bunun için Alaşehir Kongresi 101 yıl önce toplanmıştı. 101 yıl önce toplanan kongrenin ruhu, amacı ne ise bugünkü kongremizin de maksadı ve ruhu aynıdır. Bugün Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi vardır? Karadeniz, Marmara, adalar Ege Denizi ve Akdeniz'de bizim toplam 460 bin kilometrekarelik bir yetki alanımız vardır.
Ege Denizi - 13.9.2020
Ege Denizi'nde kurtarılan göçmenlerin geçişini organize ettiği iddia edilen 3 kişi tutuklandı
Ege Denizi'nde motoryatın su alması sonrası Sahil Güvenlik ekiplerinin yönlendirdiği kuru yük gemisiyle kurtarılan göçmenlerin yasa dışı geçiş girişimini organize ettiği suçlamasıyla gözaltına alınan 7 şüpheliden 3'ü tutuklandı.
Ege Denizi - 12.9.2020
Tavşanlı'da balık satış sezonu ve fiyatlar
Balık Pazarı satıcılarından Kemal Akca, sezonu açtıklarını ve günlük olarak bol çeşit ile hizmet verdiklerini belirtti.Karadeniz, Marmara ve Ege Denizi'nden gelen balık çeşitlerinin Sardalye, levrek, çupra, somon, çinakop ve hamsi olduğunu belirten pazardaki balık satıcıları, herkesi omega deposu balık almaya davet ettiler.
Ege Denizi - 10.9.2020
Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi'nde konuştu (2) Açıklaması
Ege Denizi'ndeki deniz mili tartışması hatırlatılan Çavuşoğlu, denizdeki durumu Yunanistan'ın 6 mil ve 12 mil karasuyu olması halinde iki ayrı haritayla milletvekillerine izah etti.
Ege Denizi - 10.9.2020
Ege Denizi'nde kurtarılan sığınmacıların geçişini organize ettiği iddiasıyla 6 şüpheli yakalandı
Ege Denizi'nde motoryatın su alması sonrası Sahil Güvenlik ekiplerinin yönlendirdiği kuru yük gemisiyle kurtarılan 157 sığınmacının yasa dışı geçişini organize ettiği suçlamasıyla 6 şüpheli gözaltına alındı.
Ege Denizi - 9.9.2020
Ege Denizi'nde motoryatları su alan düzensiz göçmenleri, kuru yük gemisi kurtardı
İzmir'den İtalya'ya gitmek üzere bindikleri motoryat su alınca denizde mahsur kalan yaklaşık 150 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin yönlendirdiği kuru yük gemisince kurtarıldı.
Ege Denizi - 9.9.2020
Motoru arızalanan bottaki sığınmacıları sahil güvenlik kurtardı
Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek üzere Ayvacık sahilinden Ege Denizi'ne açılan 39 yabancı uyruklunun bulunduğu botun motoru bir süre sonra arızalandı.
Ege Denizi - 8.9.2020
141 kilogramlık orkinos vatandaşların ilgi odağı oldu
Edirneli balıkçılarca Ege Denizi'nde avlandıktan sonra Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine getirilen 141 kilogram ağırlığındaki orkinos balığı vatandaşların ilgisini çekti.
Ege Denizi - 8.9.2020
Saros Körfezi'nde "İspanyol dansçısı" balığı görüntülendi
Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda Edirne sınırlarında yer alan Saros Körfezi'nde "İspanyol dansçısı" balığı görüntülendi.
Ege Denizi - 7.9.2020
AKPM üyesi, AK Partili Yaşar, sığınmacıların korunması için AB'ye çağrıda bulundu Açıklaması
"Mağdurların çektikleri acıların ihmal edilmesine yol açacaktır" Göçmenlerin bir kısmının Ege Denizi'nin Tük kıyılarına yakın kısmında Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından son anda kurtarıldığını, diğerlerinin ise sevdiklerinin gözleri önünde kaybolduğunu ve boğulduğunu anlatan Yaşar, şunları kaydetti: "Uluslararası hukuk ve AB düzenlemeleri açıktır.
Ege Denizi - 5.9.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
2020-2021 su ürünleri av sezonu Karadeniz, Marmara ve Ege Denizi'nde 1 Eylül itibarıyla açıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ege Denizi Haberleri | Ege Denizi Haber - Haberler - Ege Denizi haberleri, son dakika ege denizi haber ve gelişmeleri burada. Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan, Uluslararası Doğu Akdeniz Konferansı'nda konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 07:36:27. #1.15#
title