Doha Haberleri

Doha haber, Doha son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doha - 07.05.2021
Son dakika haber | Katar Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye'nin Arap coğrafyasındaki olumlu hamlelerine övgü
Suudi Arabistan ile İran arasında müzakerelerin yürütüldüğü yönündeki haberlere dair ise Al Sani, şunları söyledi: "Başta Suudi Arabistan olmak üzere İran ile Körfez (ülkeleri) arasındaki ilişkilerle ilgili her türlü diyaloğu, çabayı ve olumlu ruhu memnuniyetle karşılıyoruz. Bu tür çabaları destekliyor ve diyaloğun bölgenin istikrarında yapıcı bir adım olduğuna inanıyoruz." Lübnan konusunda ise Al Sani, Lübnan ve halkı ile iyi bir ilişkiye sahip olduklarını, 2008'de Lübnan krizini çözme çabalarının bulunduğunu ve Katar'ın Lübnan halkını ve istikrarını önemsediğinden dolayı Doha Anlaşması'na varıldığını kaydetti.
Doha - 06.05.2021
Katar Maliye Bakanı El Emadi, zimmetine para geçirme suçlamasıyla gözaltına alındı
Katar Maliye Bakanı Ali Sherif El Emadi, kendisine yöneltilen zimmetine para geçirme, emniyeti suistimal etme ve kamu sektörü ile bağlantılı suçlara ilişkin iddialar hakkında sorgulanmak üzere gözaltına alındı.
Doha - 02.05.2021
Milley, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesiyle Afganların Taliban'a karşı kötü sonuçlarla karşılaşabileceğini söyledi
ABD, 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile anlaşmaya varmış ve 1 Mayıs 2021'de Afganistan'dan çekilme konusunda anlaşmıştı.
Doha - 30.04.2021
Son dakika haberi: Katar Emiri Temim ile Suudi Arabistan Devlet Bakanı, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi konusunu görüştü
Katar Emirlik Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, Katar Emiri Şeyh Temim, Prens Bin Fehd başkanlığındaki Suudi heyeti başkent Doha'da kabul etti.
Doha - 29.04.2021
Hamas lideri Heniyye, Katar Dışişleri Bakanı Al Sani ile Filistin seçimleri konusunu görüştü
Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Heniyye, Doha ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Al Sani'yle bir araya geldi.
Doha - 29.04.2021
Katar'dan, Suudi Arabistan'ın İran'ı da kapsayan diyalog içerikli dış politika çağrısına destek
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud da 5 Ocak'ta El-Ula kentinde düzenlenen 41. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'nde, Katar'a ambargo uygulayan ülkelerin Doha ile diplomatik ilişkilerini yeniden tesis ettiğini ve ambargonun kaldırıldığını açıklamıştı.
Doha - 27.04.2021
Pentagon sözcüsü, "ABD'nin Afganistan'daki misyonlarının 1 Mayıs'ta biteceği"ne yönelik sözlerini geri aldı
ABD, 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile anlaşmaya varmış ve 1 Mayıs 2021'de Afganistan'dan çekilme konusunda anlaşmıştı.
Doha - 26.04.2021
Suudi Arabistan Kralı Selman, Katar Emiri Temim'i ülkesine davet etti
Katar Emirlik Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, ocak ayındaki Ula Zirvesi'nde sağlanan uzlaşının ardından ikinci defa Katar'a gelen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, Emir Temim tarafından başkent Doha'daki El-Bahr Sarayında kabul edildi.
Doha - 25.04.2021
Son dakika haberleri | Katar Emiri Al Sani ile İran Dışişleri Bakanı Zarif bölgesel konuları görüştü
İran Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Doha'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Zarif, Katar Emiri Al Sani ile bir araya geldi.
Doha - 25.04.2021
Afganistan'daki yabancı üslerin tahliyesi başladı
ABD yönetimi 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile yaptığı anlaşma kapsamında 15 Ocak 2021'e kadar Afganistan'daki asker sayısını 2 bin 500'e indirecek, 1 Mayıs'ta da tamamını çekecekti.
Doha - 25.04.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi AA'ya konuştu Açıklaması
Herhangi bir anlaşma ve siyasi uzlaşmaya varılmazsa, herkesin isteyeceği son şey olan Afganistan'da bir iç savaş korkusunun altını çizen Kureyşi, Katar'ın başkenti Doha'da başlayan sürecin İstanbul konferansı ile mantıklı bir sonuca varması gerektiğini vurguladı.
Doha - 25.04.2021
Afganistan Ulusal Güvenlik Danışmanı'na göre Afganlar yabancı kuvvetlerin çekilmesi konusunda endişelenmemeli
ABD yönetimi 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile yaptığı anlaşma kapsamında 15 Ocak 2021'e kadar Afganistan'daki asker sayısını 2 bin 500'e indirecek, 1 Mayıs'ta da tamamını çekecekti.
Doha - 24.04.2021
ABD, Afganistan'dan çekilme sürecinde güvenlik için Orta Doğu'ya B-52H uçakları konuşlandırdı
ABD yönetimi 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile yaptığı anlaşma kapsamında 15 Ocak 2021'e kadar Afganistan'daki asker sayısını 2 bin 500'e indirecek, 1 Mayıs'ta da tamamını çekecekti.
Doha - 22.04.2021
CENTCOM Komutanı McKenzie: "Taliban'ın bugün 50 bin civarında mensubu var"
ABD yönetimi 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile anlaşma imzalamış ve anlaşmada ABD 15 Ocak 2021 itibariyle Afganistan'daki kuvvetlerini 2 bin 500'e indirecek, 1 Mayıs 2021 tarihinde tamamen çekilecekti.
Doha - 22.04.2021
Türkiye-Katar savunma iş birliği güçleniyor
Katar Genelkurmay Başkanı Ganim bin Şahin el-Ganim, Doha'da Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile savunma iş birliği konularını görüştü.
Doha - 21.04.2021
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı: Afganistan Barış Süreci İstanbul Konferansı ertelendi
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Afganistan'da adil ve kalıcı bir barışın tesisi ve geçtiğimiz Eylül ayında Doha'da başlayan müzakerelere hız kazandırmak amacıyla, Türkiye, Katar ve Birleşmiş Milletler'in eş-düzenleyiciliğinde 24 Nisan-4 Mayıs 2021 tarihleri arasında İstanbul'da Afganistan İslam Cumhuriyeti ve Taliban temsilcilerinin katılımıyla yüksek düzeyli bir konferans gerçekleştirilmesi planlanmıştı.
Doha - 21.04.2021
Afganistan Barış Süreci İstanbul Konferansı ertelendi
Dışişleri Bakanlığı, son gelişmeler ışığında ve taraflarla yapılan kapsamlı istişarelerin ardından Afganistan Barış Süreci İstanbul Konferansı'nın anlamlı bir ilerleme sağlanması için şartların daha elverişli hale geleceği ileri bir tarihe ertelenmesinin kararlaştırıldığını bildirdi. Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Afganistan'da adil ve kalıcı bir barışın tesisi ve geçtiğimiz eylül ayında Doha'da başlayan müzakerelere hız kazandırmak amacıyla Türkiye, Katar ve Birleşmiş Milletler'in eş düzenleyiciliğinde 24 Nisan-4 Mayıs 2021 tarihleri arasında İstanbul'da Afganistan İslam Cumhuriyeti ve Taliban temsilcilerinin katılımıyla yüksek düzeyli bir Konferans gerçekleştirilmesi planlanmıştı.
Doha - 21.04.2021
Çavuşoğlu: Dendias, dürüst ve samimi davranmadı (2)
'AFGANİSTAN'LA İLGİLİ KONFERANSI BAYRAM SONRASINA ERTELEDİK' Çavuşoğlu, ABD'nin Afganistan'dan çekilme kararı ile sonrasındaki süreçlere ilişkin şu açıklamada bulundu: "Afganistan konusunda, bir taraftan Afganlarla müzakere, bir taraftan Taliban'la ABD'nin imzaladığı anlaşma. Bunların hepsi hassas bir döneme girdi. Amerika'nın Kararlı Destek Misyonu'ndan çekilme kararı, NATO'nun şu anda Afganistan'daki misyonunun adı bu, Kararlı Destek Misyonu. Amerika çekilince bu misyon da ortadan kalkıyor. Diğer ülkeler de çekileceklerini söyledi. Şimdi bir karar üzerinde müzakereler devam ediyor. Bu karar çerçevesinde Kararlı Destek Misyonu bittikten sonra NATO olarak Afganistan'a nasıl destek verebiliriz. Bunun çerçevesini çizmeye çalışıyoruz. İleride belki başka bir misyon olabilir. Belki de hiç ihtiyaç olmayacak. İhtiyaç olmaması için de Taliban'la Cumhuriyet tarafının anlaşması lazım. Bir uzlaşıya bağlı kalıcı ateşkes ve siyasi bir yol haritası belirlenmesi gerekiyor. Doha'da Afganlarla ilgili müzakere bu sebeple başladı.
Doha - 20.04.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Afganistan konferansı ramazan ayı sonrasına ertelendi"
Afganistan'a ilişkin Çavuşoğlu, ABD'nin NATO'nun Afganistan'daki Kararlı Destek Misyonu'ndan çekilme kararıyla Afganlar arası müzakereler ve ABD ile Taliban arasında geçen sene Doha'da imzalanan anlaşmaya ilişkin süreçlerin hassas bir döneme girdiğini belirtti.
Doha - 20.04.2021
Katar Emiri Al Sani Lübnanlı taraflara ülkedeki krizin çözümü için ulusal çıkarları önceleme çağrısı yaptı
Katar resmi ajansı QNA'nın haberine göre, Al Sani, resmi temasları çerçevesinde Katar'da bulunan Lübnan Başbakanı Hassan Diyab ve beraberindeki heyeti başkent Doha'daki El-Bahr Sarayı'nda kabul etti.
Doha - 20.04.2021
Son dakika haberleri: Lübnan Başbakanı Diyab: "Lübnan, tam bir çöküşün eşiğinde"
Lübnan haber ajansının haberine göre, Katar ziyaretinde ülkesinin Doha Büyükelçiliğine giden Diyab, burada açıklamalarda bulundu.
Doha - 19.04.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK Toplantısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)
Afganistan barış süreciyle ilgili daha önce Doha'da bir girişim yapıldığını ancak yeterli ilerlemenin sağlanamadığını söyleyen Çelik, şöyle devam etti: "Şimdi Türkiye, Katar, Birleşmiş Milletler'in eş düzenleyiciliğinde Afganistan İslam Cumhuriyeti ve Taliban arasında bu görüşmeler gerçekleşecek.
Doha - 18.04.2021
Pakistan, İstanbul'daki konferansın Afganistan'da kalıcı barışa katkı sunacağını umuyor
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Afganistan'daki barış süreciyle ilgili İstanbul'da yapılacak konferansın Afganistan'da kalıcı barışa katkıda bulunacağını ve 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da imzalanan barış anlaşmasını sonuç odaklı hale getireceğini umduğunu bildirdi.
Doha - 17.04.2021
Hizb-i İslami Lideri Hikmetyar, Taliban'ın "İstanbul Konferansı"na katılması gerektiğini bildirdi
ABD'nin Afganistan'dan çekilme tarihini ertelemesinin Doha anlaşmasına aykırı olduğunu dile getiren Hikmetyar, "ABD askerlerinin yarısını 1 Mayıs'a kadar ve 11 Eylül'e kadar da geri kalanını ülkemizden çekmeli.
Doha - 16.04.2021
Afganistan barış sürecinde kritik aşama
Afganistan'da barışın sağlanması maksadıyla Taliban örgütü ile Afgan hükümeti arasında barış görüşmeleri başlatılmasına yönelik ilk girişim Obama döneminde gündeme gelmiş, lakin 2011 ila 2013 yılları arasındaki girişim ve çabalardan herhangi bir sonuç alınamamıştı. 2013 Haziran'ında Katar'ın başkenti Doha'da yapılması planlanan görüşmeler ise müzakerelerin yürütüleceği ofise Taliban'ın "Afganistan İslam Emirliği" tabelasını ve sözde bayrağını asması yüzünden Cumhurbaşkanı Hamid Karzai tarafından iptal edilmişti.
Doha - 16.04.2021
Dünya şampiyonu atlet Christian Coleman'ın doping ihlali cezası 18 aya düşürüldü
Jamaikalı dünya rekortmeni atlet Usain Bolt'un emekliye ayrılmasının ardından erkekler 100 metrede öne çıkan 25 yaşındaki Coleman, 2019'da Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 100 metre ile 4x100 metre bayrak yarışı kategorilerinde altın madalya elde etmişti.
Doha - 16.04.2021
MotoGP'de sıradaki durak Portekiz
MotoGP'de sezonun ilk yarışı Katar Grand Prix'sini Monster Energy Yamaha pilotu Maverick Vinales, Doha Grand Prix'sini ise takım arkadaşı Fabio Quartararo kazandı.
Doha - 15.04.2021
Taliban, ABD'yı Doha Anlaşması'nı çiğnemekle suçladı
Taliban, ABD'yi Doha Anlaşması'nı çiğnemekle suçlayarak gerekli gördüğü her türlü tedbiri alabileceğini duyurdu.
Doha - 15.04.2021
Afganistan, ABD'nin askerlerini çekme kararını olumlu karşıladı
ABD ile Taliban arasında geçen sene Katar'ın başkenti Doha'da imzalanan barış anlaşmasından bu yana Afganistan güvenlik ve savunma güçlerinin operasyonlarının büyük çoğunluğunu bağımsız olarak yürüttüğü ifade edilen açıklamada, güvenlik ve savunma güçlerinin mevcut tehditlere karşı Afganistan'ı savunma kapasitesine sahip olduğu belirtildi.
Doha - 14.04.2021
Taliban, Doha Anlaşması gereği yabancı güçlerin Afganistan'dan çekilmesini istedi
Afganistan Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit, Doha Anlaşması gereği, tüm yabancı güçlerin zamanında ülkeden çekilmesini istediklerini bildirdi.
Doha - 14.04.2021
Son dakika haber... Ruhani, Katar Emiri Al Sani ve Irak Cumhurbaşkanı Salih ile telefonda bölgesel konuları görüştü
Al Sani de iki ülkenin ilişkileri geliştirmek için tüm potansiyelleri kullanması gerektiğini ifade ederek, Viyana'da devam eden müzakerelerle ilgili olarak da şunları söyledi: " "Doha, sorunların çözümü için diyalog ve müzakere yolunu memnuniyetle karşılamaktadır.
Doha - 14.04.2021
Rusya: ABD'nin Afganistan'dan askerlerinin çekilmesini ertelemesi, ülkedeki barış sürecini zorlaştıracak
ABD'nin, Afganistan'daki askerlerini 11 Eylül'den önce çekme yönündeki planlarını değerlendiren Kabulov, ABD ve Taliban arasında Katar'ın başkenti Doha'da 29 Şubat 2020'da barış anlaşmasının imzalandığını anımsattı.
Doha - 14.04.2021
Taliban: Yabancı güçler ülkeden çekilmeden Afganistan konulu hiçbir konferansa katılmayacağız
Eski ABD Başkanı Donald Trump yönetimi 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile bir anlaşma imzalamış ve anlaşmaya göre Taliban, ABD kuvvetlerine saldırı düzenlemediği takdirde Amerikan askerleri 1 Mayıs itibarıyla tamamen Afganistan'dan çekilecekti.
Doha - 13.04.2021
Biden'ın 11 Eylül itibarıyla Afganistan'daki tüm Amerikan askerlerini çekeceği iddia edildi
Trump yönetimi 29 Şubat 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da Taliban ile bir anlaşma imzalamış ve anlaşmaya göre Taliban, ABD kuvvetlerine saldırı düzenlemediği takdirde Amerikan askerleri 1 Mayıs itibarıyla tamamen Afganistan'dan çekilecekti.
Doha - 13.04.2021
Afganistan Barış Süreci İstanbul Konferansı 24 Nisan-4 Mayıs'ta düzenlenecek
Açıklamada, Afganistan Barış Süreci İstanbul Konferansı'nın temel amacının, adil ve kalıcı bir siyasi çözüm bulunmasına yönelik olarak Doha'da devam eden Afganlar arası müzakerelere hız kazandırmak ve tamamlayıcı bir işlev görmek olduğu vurgulandı.
Doha - 13.04.2021
Katar Emiri, Körfez uzlaşısı sonrası ilk kez Suudi Arabistan Kralı'nı telefonla aradı
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud da 5 Ocak'ta El-Ula kentinde düzenlenen 41. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'nde, Katar'a ambargo uygulayan ülkelerin Doha ile diplomatik ilişkilerini yeniden tesis ettiğini ve ambargonun kaldırıldığını açıklamıştı.
Doha - 12.04.2021
Son dakika haberleri! Katar Emiri, Körfez uzlaşısı sonrası ilk kez Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'yi telefonla aradı
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud da 5 Ocak'ta El-Ula kentinde düzenlenen 41. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'nde, Katar'a ambargo uygulayan ülkelerin Doha ile diplomatik ilişkilerini yeniden tesis ettiğini ve ambargonun kaldırıldığını açıklamıştı.
Doha - 12.04.2021
Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Salih, İstanbul konferansının benzersiz bir fırsat olduğunu söyledi
Doha sürecini tamamlayıcı ve destekleyici nitelikte görülen İstanbul toplantısı için Taliban ile temaslar, grubun Doha'daki siyasi ofisi üzerinden gerçekleştiriliyor.
Doha - 11.04.2021
Türk ve Katarlı iş insanları Doha'da buluştu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Gerek Katarlı iş insanları gerekse bölgede faaliyet gösteren Türk şirketleri, iki ülke arasındaki pazardan oldukça memnun.
Doha - 11.04.2021
Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi, barış planı taslağını tamamladı
Taliban ile barış süreci Afganistan'da en büyük yabancı askeri varlığa sahip ülke ABD, eski Başkan Donald Trump döneminde, Taliban ile Katar'ın başkenti Doha'da anlaşma imzalamıştı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doha Haber, Doha Son Dakika Haberleri - Haberler - Doha haber sayfamızda Doha haberleri okuyabilir, Doha son dakika haberleri ve güncel Doha gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haber: Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah, basın açıklaması düzenledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 10.5.2021 10:19:31. #1.16#

title