Cumhuriyet Haberleri

Cumhuriyet haber, Cumhuriyet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhuriyet 11.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasını değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Asıl soru Ayasofya'nın neden 1934'te müzeye çevrilmiş olması. Cumhuriyet 1923'te kuruldu, Atatürk bile 11 sene bekledi.
Cumhuriyet 11.7.2020
Son dakika haberi! Ayasofya kararı ULUSKON'u mutlu etti
Ayasofya'nın cami olması kararının ardından ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, "Bu karar bizleri mutlu etti. Bu karardan dolayı Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı kutluyor ve desteklerimizi belirtiyoruz" dedi.
Cumhuriyet 11.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Olay, Serik ilçesinin Belkıs mahallesi Köprüçay Irmağı Şahintepesi Piknik Alanı'nda öğle saatlerinde yaşandı. Arkadaşı ve kardeşiyle birlikte piknik yapmaya gelen Caner Aykurt (31), serinlemek için ırmağa girdi. Aykut'un boğulduğunu farkeden kardeşi Cüneyt Aykurt ve arkadaşı Osman Tanay, çevredekilerden yardım istedi. Irmağa koşan diğer piknikçiler Aykurt'u su içinden karaya çıkardı. 112 sağlık ve jandarma ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekibinin 30 dakika süren kalp masajı, Caner Aykurt'u kurtarmaya yetmedi. Aykurt'un cenazesi olay yerine gelen Cumhuriyet savcısının ilk incelemesinin ardından ambulans ile Serik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Cumhuriyet 11.7.2020
Nijerya'da Kovid-19 vaka sayısı 31 bini aştı
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde vaka sayısı 250 bini geçerken, bu ülkeyi 80 bin 235 vakayla Mısır, 31 bin 323 vakayla Nijerya izledi.
Cumhuriyet: Irmağa giren kişi boğulduCumhuriyet 11.7.2020
Cumhuriyet 11.7.2020
Son dakika haber | BİK Tekirdağ Müdürü Karakaya ve gazeteciler Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül'ü ziyaret etti
Bir son dakika haberine göre Basın İlan Kurumu (BİK) Tekirdağ Müdürü Sabri Karakaya ve kentteki yerel basın temsilcileri, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül ve Tekirdağ İcra Müdürü Murat Oktay'ı makamlarında ziyaret etti.
Cumhuriyet 11.7.2020
Antalya'da ırmağa giren kişi boğuldu
Ceset, Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından Serik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Cumhuriyet 11.7.2020
CHP'li Özkoç: "Barolara ilişkin kanunu Anayasa Mahkemesine götüreceğiz"
Özkoç, "Bu karanlık karara, yarın öbür gün kimler el kaldırmış görsünler dedik. Biz bu karara 'hayır' dedik. Çocuklarımıza anlatacağımız bir hikayemiz var, Türkiye Cumhuriyeti'nin birliği ve beraberliği için.
Cumhuriyet 11.7.2020
Son dakika güncel: Srebrenitsa soykırımının 9 kurbanı toprağa verildi
"Soykırımı engelleyebilirlerdi ama yapmadılar" Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç, anma programında yaptığı konuşmada Srebrenitsa'daki soykırımın Karaciç ve Mladiç'in ölüm mangaları ve Sırp Cumhuriyeti'ne ait ordu ve polis gücü tarafından Sırbistan'dan gelen birliklerin desteğiyle planlı ve sistematik bir şekilde gerçekleştirildiğinin açık olduğunu söyledi.
Cumhuriyet 11.7.2020
Ayasofya kararını eleştirenlere MHP Lideri Bahçeli'den sert cevap
Ayasofya'ya vakfedilen niteliğin ve kullanım amacının değiştiğini ifadelerine ekleyen Bahçeli, açıklamasına şu şekilde devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti'nin vakfedenin iradesine uygun olarak vakıf varlığının kullanılmasını sağlama hususunda çok açık mükellefiyeti olduğu kuşkusuzdur.
Cumhuriyet 11.7.2020
Bursa AK Parti'nin hedefi 500 bin üyeye ulaşmak
İl Başkanı Ayhan Salman öncülüğünde başlatılan yeni üye kampanyasında, Bursalılara AK Parti saflarına iltihak etme çağrısı yapıldı. Halen 345 bin faal üyesi bulunan AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Cumhuriyetin 100.
Cumhuriyet 11.7.2020
Son dakika haberi | AK Parti İl Başkanı Hasan Angı: "Ayasofya'nın zincirleri kırıldı"
Başkan Angı açıklamasına şöyle devam etti: "Ayasofya kararına karşı verilen her türlü tepki Türkiye'nin egemenlik haklarının ihlali demektir. Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetindeki Türkiye, sahip olduğu tüm hakları, milletimizin duygu ve talepleri doğrultusunda sonuna kadar kullanmaya kararlıdır. Bizde Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Milli ve yerli düşünen herkes Ayasofya'nın aslına döndürülmesini desteklerken, içeride ve dışarıdaki hainler, 'Zulüm 1453'te başladı' düşüncesinde olanlar bu karara karşı çıkmaktadır. Aziz milletimiz yaşanan sürecin en yakın şahididir. Fatih Sultan Mehmet Han'ın emanetine ve vasiyetine sahip çıkarak Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararını alan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Danıştay'a ve bu süreçte Ayasofya'nın aslına döndürülmesinde katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum. 10 Temmuz 2020 itibariyle Türkiye Cumhuriyetinde yeni bir dönem başlamıştır.
Cumhuriyet 11.7.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Belediye Başkanları Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı Açıklaması
"İnanç hakkı insan hakkıdır" Bir yazarın "Ayasofya'yı yeniden camiye çevirmek dünyanın geri kalanına artık seküler değiliz demektir" ifadesinin "mesnetsiz sızlanma" olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları aktardı: "Böylesi köksüzler düştükleri aidiyet krizinde hamiyet ve haysiyet imhası yaşamışlardır. 'Osmanlı hukuku Cumhuriyet hukukunun yerine geçti' diyen sözde akademisyenler de aslında cehaletlerinin ve ideolojik taassuplarının kurbanı olmuşlardır.
Cumhuriyet 11.7.2020
Tunceli'de 189 gündür haber alınamayan Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sürüyor
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin botlarla göl yüzeyi ve kıyılarda sürdürdüğü arama çalışmalarında Doku'ya ait herhangi bir ize rastlanmadı. Arama çalışmalarını Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku da gün boyu takip etti. Doku, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşinden 189 gündür haber alamadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Çalışmalar botla su yüzeyinde ve kıyılarda devam ediyor. Cumhuriyet Başsavcısı ile görüştüğümüzde HTS kayıtları gibi bazı yeni evrakların dosyaya girdiğini söyledi.
Cumhuriyet 11.7.2020
Bahçeli: ABD yönetiminin 'hayal kırıklığı' yorumu cibilliyetsiz bir ithamdır
'SONUÇLARINA HAZIR OLMALIDIR' PKK'ya yardım ve yataklık yapan belediye başkanlarını sırf 'sandıktan çıktılar' diye savunmak ve sahiplenmenin ayıplı, arızalı, alacalı bir siyaset olduğunu ifade eden Bahçeli, "CHP bu yanlışın pençesindedir. İP bu hüsranın peşindedir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapan Serok Ahmet bu hezimetle bezenmiştir.
Cumhuriyet 11.7.2020
Cumhuriyet öğretmeni asırlık çınar Kıymet Gazez vefat etti
Balıkesir'in Gönen ilçesinde 1915 yılında doğan edebiyat öğretmeni Kıymet Gazez, vefat etti.
Cumhuriyet 11.7.2020
Milletlerarası anlaşmalar
Geçen yıl 24 Haziran'da Ankara'da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ruanda Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport Hamilleri İçin Vize Muafiyetine Dair Anlaşma"ya göre, Türkiye'den diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri ile Ruanda'dan diplomatik ve hizmet pasaport sahipleri, 6 aylık süre içinde 90 günü aşmayacak şekilde taraf ülkenden transit geçmek, ülkesinden çıkmak ve geçici olarak ikamet etmek için vize alma yükümlülüğünden muaf tutulacak.
Cumhuriyet 11.7.2020
Diyarbakır'da çocuğun öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan zanlı tutuklandı
Cumhuriyet Başsavcılığınca önceki gün merkez Sur ilçesine bağlı İskenderpaşa Mahallesi'nde bir kahvehaneye düzenlenen silahlı saldırının ardından, havaya ateş açılması sonucu evin penceresinde bulunan 5 yaşındaki Eflin Günbey'in hayatını kaybetmesiyle ilgili soruşturma sürüyor.
Cumhuriyet 11.7.2020
Son dakika haber: "Garip" kuşun yuvasını arkeolog Elif yaptı
Helenistik, Roma, Bizans, Beylikler, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait eserlerin bir arada olduğu Stratonikeia Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarının yanı sıra çok sayıda hayvanla da ilgileniliyor.
Cumhuriyet 11.7.2020
Yatırımcı rehberi (2)
Kapalıçarşı'da işlem gören altın türleri ile serbest piyasada alınıp satılan bazı yabancı para birimlerinin, TL bazında geçen hafta ve bu hafta sonu fiyatları ile haftalık bazda ve geçen yılın sonuna kıyasla değişim oranları (yüzde) şöyle: TL Yatırım Aracı Adı 2019 Sonu Fiyatı...
Cumhuriyet 11.7.2020
Şehit oğluna özlemini eşyalarıyla gidermeye çalışıyor
Her fırsatta oğlunun mezarına giden Kılınç, AA muhabirine, Türkiye Cumhuriyetinin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.
Cumhuriyet 11.7.2020
Gaziantep'te tefecilere yönelik operasyonda iki tutuklama
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan zanlılar, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
Şu an buradasınız: Cumhuriyet Haberleri | Cumhuriyet Haber - Haberler - Cumhuriyet haberleri, son dakika cumhuriyet haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasını değerlendirdi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 22:13:54. #1.14#
title