Çay Haberleri

Çay haber, Çay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çay - 23.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın Dicle Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünde okuduğu sırada aynı yurtta kalan arkadaşı B.A. (27), DHA'ya konuştu. Dicle Üniversitesi Almanca Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi B.A., Melek ile olaydan 4 gün önce görüştüğünü söyledi. 4 yıl boyunca Melek ile aynı yurtta kaldığını anlatan B.A., "Odalarımız bitişikti. Akşamları beraber merdivenlerde sohbet ederdik. Kantinde beraber yemek yerdik. Gündüz ikimiz de okuldaydık ama her akşam buluşurduk. Melek, çağdaş ve özgürdü. Bazen yurtta kızlar da derdi; çok iyi ailesi var herhalde. Ama ailesinin bu kadar tutucu olduğunu anlatmazdı Melek. Üstü kapalı bir şekilde bir şeyler anlatırdı o kadar" dedi.  'SEVGİLİSİNDEN KURTULMAYA ÇALIŞIYORDU' B.A., Melek'in eski sevgilisinden kurtulmaya çalıştığını ifade ederek, "Ben uzun zamandır hayatında olduğunu biliyorum bu adamın. Melek onun korkusundan sosyal medya hesaplarını hiç kullanmıyordu. Sürekli numara değiştiriyordu. 2-3 ayda bir 'Ben Melek bu benim yeni numaram' diye mesaj gelirdi. Son numarasını bilmiyorum. Ondan kurtulmaya çalışıyordu artık. Korkuyordu. Her ayrıldığında 'Diyarbakır'a gelirim seni öldürürüm, ya da seni rezil ederim' diyordu. Çünkü Melek'in arkadaşlarını tanıyordu. Korkuyordu ondan aslında, korktuğu için ayrılamıyordu. Yoksa son zamanlarda bir sevgi ve saygı kalmamıştı. En son öldürülmeden 4 gün önce karşılaştık, benim çok acelem vardı. Bir gün bir yerde oturup bir çay içmek için sözleştik.
Çay - 23.10.2020
Şanlıurfa'da çocuklarına şiddet uyguladığı iddia edilen babaya 5 yıl hapis talebi
Babanın, kemer ve sopayla darbettiği çocuklarının saçlarını çekip üzerlerine çay dökerek işkence yaptığı Adli Tıp Kurumu raporlarıyla belirlendiğine yer verilen iddianamede, çocukların maruz kaldığı işkencenin hayat boyu sürecek tahrip edici etkiye sahip olduğu anlatıldı.
Çay - 23.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
'YALVARA YAKARA AĞLAYACAĞIM AMA MELEK'İ GETİRECEĞİM' Aslan, savcılık sorgusunda Diyarbakır'da yaşayan ablası Melek'in adres bilgilerini Orhan Vatansever'den aldığını ifade etti. Orhan Vatansever'e, ablası Melek'i Diyarbakır'dan getireceğini ve onunla evlenmesini istediğini anlatan Aslan, "Orhan bana, ben sana yardım ederim. Sakarya'dayım, 21 Ekim'de Diyarbakır'da olacağım. Sen de Diyarbakır'da ol' dedi. Ben de kabul ettim. Arabası olan arkadaşımı, 'Diyarbakır'a gidip biraz gezip ablamı alıp gelelim' diyerek ikna ettim. İki yıl önce fiyatını ve kimin olduğunu hatırlamadığım bir müşteriden satın aldığım ve dükkanın kasasında güvenlik amaçlı bulundurduğum ruhsatsız silahı Diyarbakır'ın kötü bir yer olduğunu düşünüp, ayrıca Orhan'ın beni bir oyuna getirebileceğini düşündüğüm için yanıma aldım. Orhan'a mesaj atarak, 'Abi ben yarın Diyarbakır'a geliyorum. Melek'i bulabilecek misin?' diye yazdım. Orhan da, 'Arkadaşlarım takipte. Melek şu anda yaşlı bir adamla birlikte. Kol kola, sarhoş bir şekilde bir binaya girdi. Akşam kaldığı aparta tekrar gelmek zorunda. Sabah apartın önünde bekleriz. Geldiği zaman da konuşuruz' diye yazdı. Orhan'a, 'Melek'i getirmesine getireceğim. Yalvara yakara ağlayacağım ama Melek'i getireceğim ama sen de gelip ablamla evleneceksin' diye yazdım. Orhan bana, 'Sen olsan böyle biriyle evlenir misin? Doğru yolda değil' deyince ona ablamın böyle bir insan olmadığını ama ablamın eskiye döneceğini, ablamla evlenmesini söyledim. Bana, 'Söz veremiyorum. Sen Melek'i getir, sonrasında düşünürüz. Orhan, Melek'in kaldığı apartın adresini atıp, 'Buradayım. Çay ocağındayım' deyince verdiği adres gittim, ancak o yoktu.
Çay - 23.10.2020
Özelleştirme kararları
Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı Afyonkarahisar'ın Çay ve Tokat'ın Pazar ile merkez ilçelerindeki parsellere ilişkin imar planı değişikliklerine onay verildi.
Çay - 22.10.2020
Birol Güven: "Artık seyirciyi önemsediğim mecburi hizmeti tamamladım"
"Çekebildiğiniz kadar çok kısa film çekin" Ünlü yapımcı, dünyanın en büyük fikirlerinin kısa filmcilerden ortaya çıktığına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Neden? Çünkü onların parası yok. Mesela 2. Dünya Savaşı sonrası Amerikan sineması ile Avrupa sinemasını karşılaştıralım. 2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa'da para yok, Amerika'da para çok. Filmlere bakıyorsunuz çok büyük prodüksiyonlar. Avrupa sinemasına bakıyorsunuz ki büyük fikirler var. Bu imkanların olmamasından kaynaklı. Bu benzetmeyi kısa filmciler için de kullanabiliriz. Bu yokluk, sıkıntılar ancak büyük fikirlerle aşılabilir. Mutlaka çekebildiğiniz kadar çok kısa film çekin. Elimizdeki cep telefonları bu anlamda çok gelişmiş durumda." Artık film çekmenin birçok yönden oldukça kolay olduğuna işaret eden Güven, şu değerlendirmede bulundu: "Bugün YouTube üzerinden kitlelere ulaşabilen, kaç milyon izlenilen videoları çekebilen arkadaşların bizim gibilere ihtiyacı yok. Asıl biz onların peşindeyiz. Bizim dönemimizde biz başarılı olabilmek için güçlü bir kişiye ulaşmaya çalışıyorduk. Bu dönem ise öyle bir dönem değil. Ben bu dönemi daha adil ve demokratik buluyorum. Önümüzdeki yılların başarılı insanları ABD'den de, Endonezya'dan da, Sakarya'dan da çıkabilir. Yani internet bağlantısı olan herkes eşittir. Ama interneti de nasıl kullandığımıza bağlı. Bence pandemi tüm dünyayı eşitledi. Herkes sıfır noktasında. Ben tüm insanlığın start çizgisinde yan yana dizildiğini düşünüyorum. Kimse bir adım önde veya arkada değil. Kimse treni kaçırmadı. Çünkü tren kalkmadı. Aslında yapacak çok şey var." "Her şeyin başı senaryo" Güven, sinemanın kolektif bir sanat dalı olduğunu söyleyerek, "Biz oyuncular olmadan, yönetmen olmadan bir şey yapamayız. Ama senaryo olmadan bir çay bile içemeyiz.
Çay - 22.10.2020
Son dakika haber | Türkiye'nin Kenya ile ticareti 235 milyon dolara yükseldi
Öte yandan, Türkiye, Kenya'ya ev eşyası, işlenmiş gıda, inşaat malzemeleri ve demir ihraç ederken, Kenya'dan kahve, çay ve taze meyve başta olmak üzere tarım ürünleri ithal ediyor.
Çay - 22.10.2020
Son dakika haber | Gaziantep'te semt pazarlarında 65 yaş üstü vatandaşlara Kovid-19 kısıtlaması
Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların saat 17.00'den sonra sebze-meyve pazarına gitmesinin yasaklandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Kafe, kıraathane, çay ocağı gibi yeme içme yerlerinde bulunan küçük masalarda sosyal mesafenin korunmasında sıkıntı yaşanmaktadır.
Çay - 22.10.2020
Afyonkarahisar'dan kısa kısa
Çay'da içme suyu çalışmaları Çay Belediyesi, ilçenin içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla Koca yol mevkisinde çalışma yaptı.
Çay - 22.10.2020
Okul gıdası uygulamasında yeni dönem
Buna göre, bakanlıklar arasında 2 Ocak 2019'da imzalanan Okul Kantinlerinde Satışa Sunulacak Gıdalar ve Bu Gıdalarda Kullanılacak Logo Uygulamasına İlişkin İşbirliği Protokolü'nde tanımlanan, Sağlık Bakanlığı tarafından kriterleri belirlenen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, yemekhane, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde doğrudan öğrenciye satışa/tüketime sunulacak hazır ambalajlı okul gıdası etiketi üzerinde "Okul Gıdası" logosu yer alacak.
Çay - 22.10.2020
Flavanol zengini beslenmek kalp rahatsızlığını önleyebilir
İngiltere'de yapılan geniş çaplı araştırmayla, çay içmenin ve elma yemenin kalp rahatsızlığını önleyebileceği ortaya koyuldu.
Çay - 22.10.2020
Afyonkarahisar'da uyuşturucu operasyonları
Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde şüphe üzerine durdurulan otomobilde bir miktar uyuşturucu ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
Çay - 22.10.2020
ÇAYKUR çay çöpü ve lifinden yılda 1 ton ekstrakt üretecek
Çaykur Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), üreticiden aldığı yaş çayı işledikten sonra geriye kalan çay lifi ve çöpünü yeni kurduğu ekstrakt ünitesinde değerlendirecek.
Çay - 22.10.2020
Okul gıdası düzenlemelerine erteleme
Tebliğ, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, yemekhane, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde doğrudan öğrenciye satışa ve tüketime sunulacak hazır ambalajlı gıdaların okul gıdası onay şartlarını ve bu gıdalarda kullanılacak "Okul Gıdası" logosuna ilişkin hususları düzenliyor.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çay Haber, Çay Son Dakika Haberleri - Haberler - Çay haber sayfamızda Çay haberleri okuyabilir, Çay son dakika haberleri ve güncel Çay gelişmelerini görebilirsiniz. Sahte içki faciasının vahametini gözler önüne seren olay! Çay termosuyla alkol satıy
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 01:28:43. #1.14#
title