Burdur Haberleri

Burdur haber, Burdur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Burdur 9.7.2020
Bakan Kurum: '5 yıl içerisinde 1,5 milyon konutun deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz'
'ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ' Türkiye'nin her yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının süratle devam ettiğini kaydeden Bakan Kurum, en son Sivrice merkezli depremden sonra Elazığ'da 24 bin konut çalışmasını başlattıklarını, 1 yıl içinde hem Elazığ'da hem Malatya'da deprem konutlarını teslim edeceklerini kaydetti. Kurum, "Bu hafta sonu da Zeytinburnu ve Kağıthane'de bin 27 adet deprem konutumuzun temellerini atıyoruz. İstanbul'umuzu depreme karşı hazır hale getirmek için çalışmalarımızı canla başla sürdürüyoruz. Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Burdur, Diyarbakır, Erzincan, İzmir, Bolu, Malatya, Samsun, Sivas, Sinop ve Zonguldak'a kadar Türkiye'nin bir köşesinden bir köşesinde kentsel dönüşüm projelerimizi depreme karşı şehirlerimizi hazır hale getirmek için çalışıyoruz.
Burdur 9.7.2020
Bakan Kurum: "Kağıthane'de kayan binanın hemen sonrasında çalışmaya başladık ve orada hızlı bir...
"Yılda 300 bin olmak üzere 5 yıl içerisinde 1 buçuk milyon acil öncelikli dediğimiz konutun deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz" Şehirlerde yatay mimariye yöneldiklerini belirten Kurum, "Yine Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Burdur'dan Diyarbakır, Erzincan, İzmir'e, Bolu, Malatya, Samsun, Sivas, Sinop ve Zonguldak'a kadar inanın Türkiye'nin bir köşesinden diğer bir köşesine kadar dönüştürülmesi gereken ne kadar alan varsa tespitini yapıyoruz.
Burdur 9.7.2020
YÖK'te gıda ve hayvancılık alanında ihtisaslaşacak üniversiteler masaya yatırıldı
Toplantıya ilgili YÖK üyelerinin yanı sıra gıda ve hayvancılık alanlarında çalışmalar yürüten Bingöl, Burdur Mehmet Akif Ersoy, Kırklareli, Kırşehir Ahi Evran, Muş Alparslan ve Siirt üniversitelerinin rektörleri ve ilgili rektör yardımcılarının katıldığını aktaran Saraç, şunları kaydetti: "Toplantıya katılan üniversitelerimizin değerli yöneticileri, proje kapsamında ihtisaslaşacakları gıda ve hayvancılık alanlarında şimdiye kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, geleceğe dönük alan bazlı projeksiyonlarını paylaştılar.
Burdur 9.7.2020
TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
TBMM İdare Amirliğine ise AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un getirildiği belirtildi.
Burdur 9.7.2020
TBMM kararları Resmi Gazete'de
TBMM İdare Amirliğine ise AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un getirildiği kaydedildi.
Burdur 8.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
OĞUL VERME Bal arısı kolonilerinin yeni nesil oluşturmak amacı ile kovandaki arıların bir kısmı ve ana arı ile kovandan ayrılmasına oğul verme denir. Oğul verme, normal şartlar altında ilkbahar mevsiminde görülür.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- Çamlıca Mahalle Ev ve arılar İtfaiyecinin arıları alması -Arıların kovana yerleştirilmesi Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Kadir ÇELİK / GAZİANTEP ======================== Salda Gölü kıyısındaki kaçak yapı yıkıldı TÜRKİYE'nin Maldivleri olarak bilinen Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü kenarındaki izinsiz yapının yıkım işlemine başlandı.
Burdur 8.7.2020
Salda Gölü kıyısındaki kaçak ve depreme dayanıksız tesis yıkıldı
Burdur'un Yeşilova ilçesinde, beyaz kumsalı ve turkuaz suyuyla "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen Salda Gölü çevresindeki kaçak ve depreme dayanıksız lokanta ve tesis yıkıldı.
Burdur 8.7.2020
Antalya'da geçen yıl doğum yapan anne yaşı 29,5 oldu
TÜİK verilerine göre Antalya'da 2019 yılında doğum yapan annelerin ortalama yaşı 29,5, ilk doğumdaki ortalama anne yaşı 27,4 oldu. Isparta'da doğum yapan annelerin ortalama yaşı 29,2'ken ilk doğumdaki ortalama anne yaşı 26,3, Burdur'da ise annelerin ortalama yaşı 28,5, ilk doğumdaki ortalama anne yaşı da 25,8 oldu.
Burdur 7.7.2020
MÜSİAD'ın "dijital fuarıyla" firmalar dünyaya açılacak
Fuarda Adana, Antalya, Alanya, Burdur, Denizli, Fethiye, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin, Muğla ve Uşak'taki şirketlerin stantlarının yer alacağını bildiren Göksu, şunları kaydetti: "Küresel salgının da etkisi ile iş dünyası bir süredir uzaktan toplantılarla, eğitimlerle ve e-ticaretle bu süreci tamamlamaya çalışıyor.
Burdur 7.7.2020
Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi
Seçim sonucunda TBMM İdare Amirliğine, AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul getirildi.
Burdur 7.7.2020
16 İLDE KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU: 20 TUTUKLAMA
İstanbul merkezli olarak 16 ilde yapılan sigara, alkol ve tütün kaçakçılarına yönelik eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda yakalanan şüphelilerden 20'si tutuklanırken, 32'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.   İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 Temmuz günü saat 05.00'te İstanbul, Adıyaman, Aksaray, Burdur, Edirne, Elazığ, İzmir, Malatya, Manisa, Mardin, Niğde, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa ve Yalova'da bir çok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Burdur 7.7.2020
Sigorta sektörü son yaşanan sellerin yaralarını sarıyor
Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Haziran ayında Ankara, Burdur ve Bursa'da yaşanan sel ve dolu felaketleri ile ilgili bir açıklama yaptı.
Burdur 7.7.2020
Sigorta sektörü son yaşanan sellerin yaralarını sarıyor
Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, geçen ay Ankara, Burdur ve Bursa'da yaşanan sel ve dolu felaketlerine ilişkin, "Sektörümüze 1.500 adet hasar ihbarı ulaştı.
Burdur 6.7.2020
Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde ölü bulundu
BURDUR'da yalnız yaşayan Şeref Yiğit (80) evinde ölü bulundu.
Burdur 6.7.2020
İYİ Parti Isparta Milletvekili Cesur'un sözlerine tepki
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin Burdur Kongresi'ne katılan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur'un burada yaptığı konuşmanın tepki çektiğini ifade etti.
Burdur 6.7.2020
Burdur'da 80 yaşındaki kişi evinde ölü bulundu
Burdur'da bir süredir haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu.
Burdur 6.7.2020
Başkan Ekicioğlu deneyimlerini paylaştı
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Burdur'da düzenlenen ve CHP'li belediye başkanlarının katıldığı toplantıda tecrübelerini paylaştı.
Burdur 6.7.2020
Antalya'da kız çocuklarının küçük yaşta evlilik oranlarında düşüş
Evlenme istatistiklerine göre; 16-17 yaş grubunda olan kız çocuklarının resmi evlenmelerinin toplam resmi evlenmeler içindeki oranı 2009 yılında yüzde 8,1 iken bu oran 2019 yılında yüzde 3,1'e düştü. Antalya'da 2019 yılında 16-17 yaş grubunda evlenen kız çocuklarının sayısı 211 olarak kaydedildi. Isparta'da da 16-17 yaş grubunda 40 kız çocuğu evlenirken, Burdur'da ise bu sayı 24 oldu.
İmsak03:54
Öğle13:09
İkindi17:01
Akşam20:30
Yatsı22:07
Akdeniz şehri Burdur’un yüz ölçümü 6.883 kilometre karedir. Akdeniz Bölgesi’nde bulunmasına rağmen İç Anadolu Bölgesi’nin iklim özelliklerini taşır. Göller yöresinde yer alan şehrin ekonomisi tarıma dayanır. İlde en çok tahıl ürünleri üretilir ve Merkez ile Ağlasun ilçelerinde de gül yetiştirilir. Türkiye’nin gülyağı ihtiyacının yüzde 15’i Burdur’dan karşılanır. İlçeleri; Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Merkez, Tefenni, Yeşilova’dır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Burdur haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Burdur son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Burdur Haber, Burdur Son Dakika Haberleri - Haberler - Burdur haber sayfamızda Burdur haberleri okuyabilir, Burdur son dakika haberleri ve güncel Burdur gelişmelerini görebilirsiniz. Bakan Kurum: '5 yıl içerisinde 1,5 milyon konutun deprem dönüşümünü gerç
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:33:21. #1.14#
title