Batı Şeria Haberleri

Batı Şeria haber, Batı Şeria son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Batı Şeria 3.6.2020
İsrail gazetesi: ABD, Batı Şeria'daki bölgelerin 1 Temmuz'da ilhakına karşı
Times of Israel gazetesi, ABD yönetiminin, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı bölgeleri 1 Temmuz'da "ilhak" etme planına karşı olduğunu yazdı.
Batı Şeria 3.6.2020
Katar: Batı Şeria'nın ilhakını kabul etmiyoruz, Filistin'e desteğe devam edeceğiz
Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Batı Şeria topraklarını "ilhak" etmeyi öngören hiçbir İsrail girişimini kabul etmediklerini ve Filistin halkına yardımlarını sürdüreceklerini belirtti.
Batı Şeria 3.6.2020
Ürdün Dışişleri Bakanı'ndan İsrail'e "ilhakın ilişkilerde vahim sonuçları olacağı" uyarısı
Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail'in Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak etmesinin Ürdün-İsrail ilişkileri üzerinde vahim sonuçları olacağını bildirdi.
Batı Şeria 2.6.2020
Filistin'deki kanlı kundaklamanın küçük şahidi ailesinin katiliyle yüzleşecek
İşgal altındaki Batı Şeria'da 2015'te Yahudi yerleşimciler tarafından evlerinin kundaklanması sonucu annesi, babası ve 18 aylık kardeşini kaybeden kendisi de ağır yaralı olarak kurtulan 10 yaşındaki Ahmed Devabişe, geçen ay İsrail mahkemesince suçlu bulunan ailesinin katiline karşı şahitlik yapacak.
Batı Şeria 2.6.2020
Filistin Dışişleri Bakanı: "İlhak kararını iptal etmeden İsrailli yetkililerle görüşmeyeceğiz"
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, İsrail, işgal altında tuttuğu Batı Şeria'ya yönelik "ilhak" kararından vazgeçmeden hiçbir İsrailli yetkiliyle görüşmeyeceklerini belirtti.
Batı Şeria 2.6.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran "Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi Bakanlar...
Kıran, Kovid-19'la mücadelede, Filistin'e gönderilen 15 ton tıbbi malzemenin Batı Şeria ve Gazze'de dağıtıldığına işaret ederek, ilaveten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatlarıyla, Türk-Filistin Dostluk Hastanesi'nin Gazze İslam Üniversitesi'ne devrini tamamladıklarını kaydetti.
Batı Şeria 2.6.2020
Filistin diasporasından İsrail'in Batı Şeria'yı ilhakına karşı kampanya
Filistin Diasporası Halk Konferansı, İsrail'den, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'nin ilhak edilmesine karşı kampanya başlattı.
Batı Şeria 2.6.2020
İsrail'in Batı Şeria'yı ilhakı Filistin Yönetimi'nin geleceğini etkiler mi?
İsrail, işgal altındaki Batı Şeria'yı "ilhak" planını uygulama aşamasına yaklaşırken, bu durumun Filistin Yönetiminin geleceğini nasıl etkileyeceğine ilişkin sorular gündeme geldi.
Batı Şeria 2.6.2020
Netanyahu: "İlhak için ABD ile müzakereler sürüyor"
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak planına ilişkin ABD yönetimiyle müzakerelere devam ettiklerini söyledi.
Batı Şeria 2.6.2020
İsrail Kudüs'te Filistinlilere ait evleri yıkmaya devam ediyor
İsrail her yıl onlarca Filistinliyi evsiz bırakıyor İsrail, 1967'de işgal ettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıkıyor.
Batı Şeria 2.6.2020
İsrail güçleri 20 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde 1'i çocuk, 20 Filistinliyi gözaltına aldı.
Batı Şeria 2.6.2020
Hamas: "İsrail Kudüs'te etnik temizlik yapıyor"
İsrail her yıl onlarca Filistinliyi evsiz bırakıyor İsrail, 1967'de işgal ettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıkıyor.
Batı Şeria 2.6.2020
ABD'den İsrail'e "ilhak sürecini ağırdan alın" çağrısı
ABD yönetiminin İsrail'den, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak planında aceleci davranılmamasını istediği bildirildi.
Batı Şeria 2.6.2020
İsrail, Kudüs'te bir Filistinliye evini kendi elleriyle yıktırdı
İsrail her yıl onlarca Filistinliyi evsiz bırakıyor İsrail, 1967'de işgal ettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıkıyor.
Batı Şeria 1.6.2020
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki Açıklaması
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, İsrail'in 1 Temmuz'dan itibaren Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini ilhak kararının "Filistin'in haklarına karşı savaş ilanı" olduğunu belirtti.
Batı Şeria 1.6.2020
Son dakika haber! Netanyahu, Trump'ın danışmanı Kushner ile "ilhakı" görüştü
Son dakika habere göre İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ile işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planını görüştüğü bildirildi.
Batı Şeria 1.6.2020
İsrail Savunma Bakanı Gantz'dan orduya "ilhaka hazırlıklı olun" emri
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İsrail ordusuna işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı yerlerin "ilhak" edilmesi halinde bölgede yaşanabilecek olası gelişmelere karşı hazırlıklı olmaları için gerekli çalışmalara başlanılması emri verdi.
Batı Şeria 1.6.2020
BAE'den İsrail'e "işgal altındaki Filistin topraklarını ilhak girişimlerini durdur" çağrısı
BAE, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'nın bazı bölgelerini ilhakına karşı geldiğini göstermeye çalışsa da iki ülke arasında başta ekonomi ve istihbarat paylaşımı olmak üzere birçok alanda yakınlaşma var.
Batı Şeria 1.6.2020
İsrail güçleri 23 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde ikisi eski tutuklu olmak üzere 23 Filistinliyi gözaltına aldı.
Batı Şeria 31.5.2020
Son dakika haberi | Mavi Marmara'yı anma programı
Yıldırım, "Mavi Marmara 10 yıl oldu bu süre boyunca İsrail hep tedirgin oldu. Şimdi Türkiye'ye Doğu Akdeniz'de ve Suriye'de 'Menfaatlerimiz örtüşüyor.' diyor. İsrail hiçbir zaman verdiği sözü tutmaz. Batı Şeria'nın yüzde 30'unu işgal etme kararı aldılar.
Batı Şeria 31.5.2020
Kontrol noktalarında Filistinlilerin paralarını gasbeden İsrail polisine 2 yıl hapis cezası
İsrail mahkemesi, işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs arasında yer alan çeşitli kontrol noktalarında sebepsiz yere durdurduğu araçlardaki Filistinlilerin paralarını gasbeden bir İsrail polisini 2 yıl hapse mahkum etti.
Batı Şeria 31.5.2020
Fas'taki İstiklal Partisi'nden İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planına tepki
Fas'ın en köklü siyasi oluşumlarından İstiklal Partisi, İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planına tepki gösterdi.
Batı Şeria 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1967- İsrail ile Arap ülkeleri arasında, tarihe "Altı Gün Savaşı" diye geçen çatışmalar başladı. Çatışmalar sonrasında kendi topraklarından daha fazla toprak elde eden İsrail, Gazze Şeridi'ni, Beytüllahim ve Hebron kentlerini, Batı Şeria'yı ve Golan Tepeleri'ni ele geçirdi.
Batı Şeria 31.5.2020
Mahmut Arslan: "Mavi Marmara saldırısının 10. yılında şehitlerimizi rahmetle anıyoruz"
İsrail yıllardır Doğu Kudüs ve Batı Şeria'yı işgal altında tutmasının yanı sıra Gazze'ye abluka ve ambargo uygulamaktadır.
Batı Şeria 31.5.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan Mavi Marmara mesajı Açıklaması
Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in yıllardır Doğu Kudüs ve Batı Şeria'yı işgal altında tutmasının yanı sıra Gazze'ye abluka ve ambargo uyguladığını, Gazze Özgürlük Filosu'nun Filistin'e uygulanan haksız ablukayı kırma mahiyetinde, ihtiyaç duyulan yardımları mazlumlara ulaştırmak üzere 2010 yılının Mayıs ayında yola çıktığını hatırlattı.
Batı Şeria 30.5.2020
Filistin Dışişleri Bakanlığı: İsrail askerleri Filistinlileri öldürme talimatı alıyor
Filistin Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te iki Filistinlinin sadece şüphe üzerine öldürülmesinin, İsrail askerlerinin Filistinlileri öldürmek için talimat aldığını ortaya koyduğunu bildirdi.
Batı Şeria 30.5.2020
Kudüs ve Filistin Müftüsü: "İsrail'in saldırıları bölgedeki galeyanı arttırıyor"
Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa ile işgal altındaki Batı Şeria'daki Harem-i İbrahim Camisi'ne yönelik saldırılarının, bölgedeki galeyanı artırdığını ve din savaşlarının fitilini ateşleyebileceğini belirtti.
Batı Şeria 29.5.2020
Hamas: Uluslararası toplumun sessizliği İsrail'i cesaretlendiriyor
Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, İsrail askerlerinin bu sabah işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bulunan Harem-i İbrahim Camisi'nde sabah ezanının okunmasını engelleyip, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerini gerekçe göstererek onlarca Filistinlinin camiye girişine izin vermemesine tepki gösterdi.
Batı Şeria 29.5.2020
İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi şehit etti
İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'da araçla ezme girişiminde bulunduğu iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak şehit etti.
Batı Şeria 29.5.2020
İsrail güçleri Batı Şeria'da AA serbest foto muhabirini yaraladı
İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım (Utanç) Duvarı'na karşı düzenlenen gösteriye müdahale sırasında Anadolu Ajansı (AA) serbest foto muhabiri Nidal Iştiyye'nin de aralarında bulunduğu 5 Filistinliyi yaraladı.
Batı Şeria 29.5.2020
Netanyahu: "Batı Şeria'nın yüzde 30'unu ilhak edeceğiz"
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'nın yüzde 30'unun İsrail tarafından ilhak edileceğini söyledi.
Batı Şeria 29.5.2020
İsrail askerleri Harem-i İbrahim Camisi'nde ezan okunmasını engelledi
İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bulunan Harem-i İbrahim Camisi'nde sabah ezanının okunmasını engellerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerini gerekçe göstererek onlarca Filistinlinin camiye girmesine izin vermedi.
Batı Şeria 29.5.2020
Ürdün, İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak çabalarına karşı diplomasi yürütüyor
Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, ABD ve İngiltere dışişleri bakanları Mike Pompeo ve Dominic Raab ile İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak kararına ilişkin görüşmeler yaptı.
Batı Şeria 29.5.2020
Almanya'dan Filistinlilerin gıda fonuna 6 milyon avroluk yardım
Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP), Alman hükümetinin Filistinlilerin gıda ihtiyacını karşılamak üzere 6 milyon avroluk katkı yaptığını bildirdi. Merkezi Roma'da bulunan WFP'den yapılan açıklamada, Almanya'nın, Batı Şeria ve Gazze'deki 300 binden fazla Filistinlinin gıda ihtiyacını karşılamak üzere yaptığı 6 milyon avroluk katkının memnuniyetle karşılandığı belirtildi.
Batı Şeria 28.5.2020
ABD'den vatandaşlarına Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ne seyahat uyarısı
ABD'nin Kudüs'teki Büyükelçiliği, Amerikan vatandaşlarını işgal altındaki Batı Şeria ve abluka altındaki Gazze Şeridi'ne gitmemeleri konusunda uyardı.
Batı Şeria 28.5.2020
İsrail, ilhak edeceği Filistin topraklarında yaşayan Filistinlilere vatandaşlık vermeyecek
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Filistin toprağı Ürdün Vadisi'nin ilhak edileceğini, ancak bu bölgede yaşayan Filistinlilere İsrail vatandaşlığının verilmeyeceğini söyledi.
Batı Şeria 28.5.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları ve vakalar arttı
Filistin'de bir yeni vaka tespit edildi Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, düzenlediği basın toplantısında, 1 kişide daha virüs tespit edilmesiyle abluka altındaki Gazze, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki toplam vaka sayısının 614'e yükseldiğini söyledi.
Batı Şeria 28.5.2020
FKÖ'den, "İsrail ile yapılan anlaşmalara bağlı kalmayacağız" açıklaması
FKÖ, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "ilhak" planına ilişkin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın daha önce konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamaya destek verdi.
Batı Şeria 27.5.2020
Uluslararası Ceza Mahkemesi, Filistin'den Oslo Anlaşması'na ilişkin açıklama istedi
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, geçtiğimiz hafta, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "ilhak" planına karşı izlenecek yolu görüşmek üzere Filistin'in üst düzey isimleriyle bir araya geldiği toplantıda, İsrail ve ABD ile yapılan güvenlik anlaşmasının da dahil olduğu tüm anlaşma ve mutabakatlara bağlı kalmayacaklarını ifade etmişti.
Batı Şeria 27.5.2020
İsrailli eski bakan: "Maksimum toprak, az Arap istiyoruz"
Filistin karşıtlığı ile bilinen aşırı sağcı siyasetçi, Trump'ın sözde barış planındaki Batı Şeria'nın haritalandırılmasının değişmesi gerektiğini dile getirerek, "Harita güzel olursa, planı destekleriz.
Batı Şeria 27.5.2020
Ürdün Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Filistin topraklarını "ilhakının" sonuçları felaket olur
İsrail'in "ilhak" planı ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile 28 Ocak'ta Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında açıkladığı sözde Orta Doğu barış planında, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinin "İsrail'in toprağı" olarak kabul edilmesi ve Tel Aviv yönetiminin Filistin'e ait Ürdün Vadisi üzerindeki hakimiyetini sürdürmesi maddeleri yer alıyor.
Batı Şeria 27.5.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler ve vaka sayıları arttı
Filistin'de 5 yeni vaka kaydedildi Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, düzenlediği basın toplantısında, 5 kişide daha virüs tespit edilmesiyle abluka altındaki Gazze, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki toplam vaka sayısının 613'e yükseldiğini söyledi.
Batı Şeria 27.5.2020
İsrail güçleri Batı Şeria'da Filistinlilere ait inşaat halindeki evi yıktı
İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinli bir aileye ait inşaat halindeki evi "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktı.
Batı Şeria 26.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Irak'ta bir ilçe karantina altına alındı İşgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Harem-i İbrahim Camisi ve Doğuş (Mehd) Kilisesi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 ay kapalı kaldıktan sonra yeniden ibadete açıldı.
Şu an buradasınız: Batı Şeria Haberleri | Batı Şeria Haber - Haberler - Batı Şeria haberleri, son dakika batı şeria haber ve gelişmeleri burada. İsrail gazetesi: ABD, Batı Şeria'daki bölgelerin 1 Temmuz'da ilhakına karşı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 14:55:08. #1.14#
title