Ankara Haberleri

Ankara haber, Ankara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ankara 5.8.2020
Son dakika haberi: Bakan Koca: Konya Şehir Hastanemiz hasta kabulüne başladı
Gelen son dakika haberine göre SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Konya Şehir Hastanesi'nin hasta kabulüne başladığını açıkladı.
Ankara 5.8.2020
Türkiye'den Lübnan'a ilaç ve tıbbi malzeme yardımı
Türkiye'den Lübnan'a ilaç ve tıbbi malzeme yardımıDIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 100 kşinin öldüğü 4 binden fazla kişinin yaralanmasına neden olduğu patlamanın yaşandığı Lübnan'a ilaç ve tıbbi malzeme dahil, acil insani yardım malzemesi gönderileceğini açıkladı.
Ankara 5.8.2020
Her şey 4 mevsim Uludağ için
Bursa'nın dünyaca tanınan en önemli değerlerinden olan Uludağ'da yaşanan yetki karmaşasını sonlandıracak ve yatırımların hızlanmasını sağlayacak öneri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'dan gelmiş ve Bakan Ersoy, Kapadokya'daki gibi Uludağ için de Alan Yönetimi Başkanlığı kurulması yönünde talimat vermişti. Bunun üzerine hem Kültür ve Turizm Bakanlığı hem de alanın milli park sınırında kalması nedeniyle Tarım Orman Bakanlığı tarafından çalışma başlatılmıştı. Uludağ Alan Yönetimi Başkanlığı ile ilgili yasa hazırlıkları tamamlanırken, yasa taslağının Ekim ayında yeni yasama döneminde Meclise getirilip, yasalaşması bekleniyor. Bu arada Uludağ'daki turistik tesis işletmecilerinden de Alan Başkanlığı çalışmalarına destek geldi. Alan Yönetimi Başkanlığı ile Uludağ'daki pek çok sorunun Ankara'ya gitmeden yerinde çözüleceğini belirten turizmciler, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret ederek, Alan Başkanlığı'nın Uludağ ve Bursa'ya sağlayacağı katkıları anlattı.
Ankara 5.8.2020
Dışişleri Sözcüsü Aksoy'dan Lübnan'a yardım gönderimi açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Bu zor günleri dayanışma ve işbirliği içinde bir an evvel atlatması temennisiyle dost ve kardeş Lübnan'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.
Ankara 5.8.2020
Keçiörengücü'nün ismi "Ankara Keçiörengücü" oldu
TFF 1. Lig'de mücadele eden Keçiörengücü'nün yeni ismi "Ankara Keçiörengücü" oldu.
Ankara 5.8.2020
Keçiörengücü'nün yeni ismi 'Ankara Keçiörengücü' oldu
Keçiörengücü Futbol Kulübü Başkanı Sedat Tahiroğlu, kulübün isminin "Ankara Keçiörengücü" olarak değiştirildiğini açıkladı.
Ankara 5.8.2020
Tarihi mezarlıkta peyzaj düzenlemesi başlatıldı
Seyyid Kutbiddin Cami İmamı Mehmet Zeki Aci, çalışmalar için teşekkür ederek "Başlatılan bakım onarım çalışmaları ve peyzaj düzenlemeleri için hem Park Bahçeler Daire Başkanlığına hem de Mezarlıklar İşleri Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. İstanbul'da Eyüp Sultan, Ankara'da Hacı Bayram Veli Türbesi ne kadar önemliyse Samsun'umuz için de Seyyid Kutbiddin Türbesi önemli bir mabeddir.
Ankara 5.8.2020
Kırşehir'de polis ekipleri maske denetimi yaptı
Ankara, Terme, Lise ve Atatürk caddeleri, Kent Park ve Cacabey Meydanında denetimlerini sürdüren ekipleri gören vatandaşlar, ceplerinde ya da boyun, kafa ve kollarındaki maskeleri taktı.
Ankara 5.8.2020
MSB: TurAz Kartalı Tatbikatı'nda savaş uçaklarımız görevini başarıyla yerine getiriyor
MİLLİ Savunma Bakanlığı, Azerbaycan'da devam eden TurAz Kartalı Tatbikatı'nda Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının görevlerini başarılı şekilde yerine getirmeye devam ettiğini açıkladı.
Ankara 5.8.2020
İçişleri: 81 ilde en kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri: 81 ilde en kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacakİÇİŞLERİ Bakanlığı'nca yarın 81 ilde, kontrollü sosyal hayat döneminde 'Sağlık için, hepimiz için' sloganıyla en kapsamlı koronavirüs denetiminin yapılacağı açıklandı.
Ankara 5.8.2020
Sivas'ta "Gardaşlık Festivali" başladı
Kan bağışının ardından Vali Ayhan, Sivas-Ankara kara yolunda denetimlere katılarak sürücülere, maske, dezenfektan ve "Gardaşlık Festivali" broşürü hediye etti.
Ankara 5.8.2020
Türkiye'den Venezuela'ya sağlık alanında hibe desteği
Ankara'da 11 Haziran'da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Sağlık Alanında Hibe Yapılmasına Dair Anlaşma" kapsamında, Türkiye, Venezuela'ya 25 adet ventilatör, 100 bin adet cerrahi maske, 50 bin adet N95 maske, 35 bin adet tulum, 200 bin adet eldiven ve 40 bin adet PCR test kiti hibe etti.
Ankara 5.8.2020
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge gönderdi
Son dakika haberlerine göre İçişleri Bakanlığı tarafından, 81 ilde, kontrollü sosyal hayat döneminde "sağlık için, hepimiz için" mottosu ile en kapsamlı korona virüs denetimi yapılacak.
Ankara 5.8.2020
Bakan Koca: Covid-19'la mücadeleyi hastalığa yakalananlara bırakmayın
SAĞLIK Bakanı Fahretin Koca, koronavirüsle mücadeleye dikkat çekerek, "Covid-19'la mücadeleyi hastalığa yakalanmış olanlara bırakmayın" dedi.
Ankara 5.8.2020
İçişleri Bakanlığı: "Denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete...
İçişleri Bakanlığı: "Denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafeler, şehirler arası toplu ulaşım araçları,...
Ankara 5.8.2020
İçişleri Bakanlığı: "81 ilde, kontrollü sosyal hayat döneminde 'sağlık için, hepimiz için' mottosu...
İçişleri Bakanlığı: "81 ilde, kontrollü sosyal hayat döneminde 'sağlık için, hepimiz için' mottosu ile en kapsamlı korona virüs denetimi yapılacak.
Ankara 5.8.2020
İçişleri Bakanlığı: "Kapsamlı denetimlere bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili...
İçişleri Bakanlığı: "Kapsamlı denetimlere bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, genel ve özel kolluk birimleri katılacak.
Ankara 5.8.2020
Workup Girişimcilik Programı 7. dönem girişimleri belli oldu
Workup'ta 7. dönem, her biri farklı dikeylerde 18 yeni girişim ile online olarak başlıyor. Programın online ortama taşınmasıyla birlikte farklı illerden girişimlerin de programa dahil olması sağlandı. Programın bu döneminde İstanbul'un yanı sıra Ankara, İzmir ve Bursa'dan da girişimler yer alacak.
Ankara 5.8.2020
Türk F-16'ları TurAz Kartalı Tatbikatıyla Azerbaycan semalarında
Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan'da süren TurAz Kartalı Tatbikatı'nda Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının da görevlerini başarılı şekilde yerine getirmeye devam ettiğini bildirdi.
Ankara 5.8.2020
Demirkazık'ta rahatsızlanan dağcı helikopterle kurtarıldı
Arkadaşlarının ihbarı üzerine bölgeye İl Jandarma Komutanlığı ve Ankara'dan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı JAK personeli ile bir helikopter sevk edildi.
Ankara 5.8.2020
Eşini çalıştığı kafede tabancayla öldürüp, patronunu ağır yaraladı
Eşini çalıştığı kafede tabancayla öldürüp, patronunu ağır yaraladıANKARA'da Bekir A., eşi Dilek A.'yı çalıştığı benzin istasyonunun kafesinde tabancayla vurarak, öldürürken, istasyon sahibi Mehmet Akif B.'yi de ağır yaraladı.
Ankara 5.8.2020
OGM Ormanspor, sezon hazırlıklarına 10 Ağustos'ta başlayacak!
Kulüpten alınan bilgiye göre, hem erkek hem de kadın takımının oyuncuları 10 Ağustos'ta Ankara'daki tesislerde bir araya gelecek.
Ankara 5.8.2020
Son dakika haber: Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Güdül ilçesinde incelemelerde bulundu
Son dakika haberlerine göre Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Güdül ilçesinde incelemelerde bulundu.
Ankara 5.8.2020
Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi ve Eylem Planı yayınlandı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) Strateji Belgesi ve 2020-2023 Eylem Planı'nı ülkemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarla birlikte topyekün seferberlik halinde uygulayacağız" dedi.
Ankara 5.8.2020
Reklam Kurulu'ndan 6 ünlü isim ile 1 firmaya 'takviye edici gıda' cezası
TİCARET Bakanlığı, 'No Attack' isimli ürünün koronavirüs dahil her türlü viral ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı koruyucu olduğu yönündeki reklamlara ilişkin Reklam Kurulu'nca 6 ünlü isme ve reklam veren firmaya 733 bin 476 lira ceza kesilmesini kararlaştırdı.
Ankara 5.8.2020
Son dakika! Kamu Başdenetçisi Malkoç: İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili 200'e yakın başvuru aldık
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Cibuti Ombudsmanı Dr. Kassim Issack Ousman ve Cibuti Ankara Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi'yi kabul etti.
İmsak04:05
Öğle13:00
İkindi16:51
Akşam20:05
Yatsı21:38
ANKARA
Yönetmen Araf 4: Meryem
Tür Korku
ANKARA
Yönetmen Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina'nın Günlüğü
Tür Animasyon
ANKARA
Yönetmen Zengo
Tür Komedi
ANKARA
Yönetmen Mürit
Tür Drama
Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. İstanbul’dan sonra ikinci en kalabalık şehirdir. Yüz ölçümü 25.632 kilometre karedir ve Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Sincan ve Yenimahalle olarak 25 tane ilçesi vardır. Tarihi Eski Taş Çağı’na kadar uzanıyor. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Ankara haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Ankara son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Ankara Haber, Ankara Son Dakika Haberleri - Haberler - Ankara haber sayfamızda Ankara haberleri okuyabilir, Ankara son dakika haberleri ve güncel Ankara gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haberi: Bakan Koca: Konya Şehir Hastanemiz hasta kabulüne baş
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:35:11. #1.14#
title