Ankara Haberleri

Ankara haber, Ankara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ankara - 4.12.2020
Merkez Bankası, "2021 Yılında Para ve Kur Politikası" metnini 16 Aralık'ta yayımlayacak
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), "2021 Yılında Para ve Kur Politikası" metnini 16 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 10.30'da yayımlayacak.
Ankara - 4.12.2020
Son dakika haberi: İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Bilecik İl Güvenlik Toplantısına katıldı
Emniyet ve jandarma sorumlularıyla birlikte Bilecik'te İl Güvenlik toplantısı gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Yardımcısı İnce, şunları kaydetti: Bilecik kuruluşun ve kurtuluşun şehri. Huzurun ve güvenin örneği olmuş bir şehir. Buradaki huzur ve güvenliği bir üst seviyeye çıkarma gayreti içerisindeyiz. Valimizin başkanlığında güvenlik birimlerimiz ellerinden gelen bütün gayreti sergiliyorlar. Onlara müteşekkiriz. Ankara'dan yapılabilecek desteklerin neler olduğunu tespit etmek amacıyla bir değerlendirme toplantısı yaptık.
Ankara - 4.12.2020
Ankara'da 14 düzensiz göçmen yakalandı
Başkentte polis ekiplerince 14 düzensiz göçmen yakalandı.
Ankara - 4.12.2020
Bakan Dönmez: "Kömür sektörüne 2016 yılından bugüne kadar toplam 250 milyon TL'yi aşan destek ödemesi yaptık. 2020 yılında bugüne kadar yerli kömürde...
Bakan Dönmez: "Kömür sektörüne 2016 yılından bugüne kadar toplam 250 milyon TL'yi aşan destek ödemesi yaptık. 2020 yılında bugüne kadar yerli kömürde üretim ve istihdamı korumak amacıyla verilen destek yaklaşık 120 milyon lirayı buldu.
Ankara - 4.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (1)
CHP'li bazı yerel yönetimlerdeki taciz iddialarına ilişkin soru üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi: "Bu konularla ilgili başından itibaren her zaman temiz belediyecilik, ahlaki belediyecilik vesaire, bu tür şeyleri konuşan bu zat, ne yazık ki bir defa tabanına, seçtiği elemanlarına sahip olmadığını çok açık net uygulamasını ortaya koymuş vaziyettedir. Hatta daha da ileri gidiyorum şu anda İstanbul İl Başkanlığını yürüten bayan biliyorsunuz çok ciddi bir cezai durumla karşı karşıyadır ve istinaftadır ve buradan da ne çıkacağı belli değildir. Şu çok açık net ortadadır, Cumhuriyet Halk Partisinin bir defa şirazesi kaybolmuştur. Şirazeden çıkmış bir siyaset anlayışıyla CHP istikametini kaybetmiştir ve bu istikameti toparlaması da bu saatten sonra artık çok çok zordur. Terör örgütleriyle dirsek dirseğe, kol kola yürüyen Ankara'dan İstanbul'a bir CHP ile bu dönemde tanıştık ve Millet İttifakı adı altında ne bulursa yanına alıp, burayla bir şeyler oluşturmaya gayret eden CHP, bundan sonraki süreçte de inanıyorum kendisini toparlayamayacaktır.
Ankara - 4.12.2020
BBP Genel Başkanı Destici'den Madenciler Günü mesajı
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Madenciler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Ankara - 4.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Korona virüs aşısı olma konusunda bir sıkıntım yok"
"CHP BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE KENDİSİNİ TOPARLAYAMAYACAKTIR" CHP'de art arda çıkan taciz ve tecavüz iddialarını değerlendiren Erdoğan, "Başından itibaren her zaman 'temiz belediyecilik, ahlaklı belediyecilik' vesaire konuşan bu zat, ne yazık ki bir defa tabanına, seçtiği elemanlarına sahip olamadığının çok açık net ortaya koymuş vaziyettedir. Şu anda İstanbul İl Başkanlığını yürüten bayan biliyorsunuz çok ciddi bir cezai durum ile karşı karşıyadır. İstinaftadır. Buradan da ne çıkacağı belli değildir. Şu açık net ortadadır. CHP'nin bir defa şirazesi kaybolmuştur. Şirazeden çıkmış bir siyaset anlayışıyla CHP istikametini kaybetmiştir. Bu istikameti toparlaması da bu saatten sonra çok çok zordur. Terör örgütleri ile dirsek dirseğe Ankara'dan İstanbul'a yürüyen bir CHP ile bu dönemde tanıştık.
Ankara - 4.12.2020
TBMM Başkanı Şentop: Fransa Milli Meclisi, ciddi bir muhatap olma vasfını kaybetmiştir
TBMM Başkanı Şentop: Fransa Milli Meclisi, ciddi bir muhatap olma vasfını kaybetmiştirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Fransa Parlamentosu'nun Karabağ'ı bağımsız devlet olarak tanımasına ilişkin, "Devlet olarak tanınmak bu kadar kolaysa, devlet olmaktan çıkmak da böyle kolay olmalı.
Ankara - 4.12.2020
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden, Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad'ın Türkiye ziyaretine ilişkin açıklama Açıklaması
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Büyükelçi Zalmay Halilzad'ın, Ankara'da yaptığı görüşmelerde, Afganistan'daki barış müzakerelerinin daha ileri noktaya taşınması konusunda ABD ve Türkiye'nin iş birliği çabalarını ele aldığı bildirildi.
Ankara - 4.12.2020
Tekstilde girişimcileri pandemi de engelleyemedi
Bursa, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinden projenin başvurduğu Techxtile Start-Up Challenge programının finali 16-17 Aralık tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.
Ankara - 4.12.2020
Şehit polis Mustafa Keskin adına hatıra ormanı oluşturuldu
Ankara'nın Evren ilçesinde, şehit polis Mustafa Keskin adına hatıra ormanı oluşturuldu.
Ankara - 4.12.2020
TVHB köpeklerin ses tellerinin kesildiği iddiasının takipçisi olacak
Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir apartman dairesinde barındırılan köpeklerin ses tellerinin alınıp alınmadığı konusunun Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden gelecek rapor doğrultusunda netlik kazanacağını ifade etti.
Ankara - 4.12.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
"Şu anda Yargıtay'da vicdan sahibi hakimlerin büyük kısmı rahatsız" Kemal Kılıçdaroğlu, "Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılarının Yargıtay üyesi yapılmasıyla ilgili soruya, "Şu anda Yargıtay'da görev yapıp, seçimlerde AK Parti'ye oy veren ama vicdan sahibi olan hakimlerin büyük kısmı rahatsız.
Ankara - 4.12.2020
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop'tan Fransa Ulusal Meclisi'nin Dağlık Karabağ kararına tepki Açıklaması
Son dakika haberleri... TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Fransa Ulusal Meclisi'nin hükümete, Sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanıması çağrısında bulunan kararı onaylamasına ilişkin, "Ermenistan dahil dünyada hiçbir devletin tanımadığı, tanınması iddiasının Ermenistan tarafından dile bile getirilmediği Yukarı...
Ankara - 4.12.2020
Günün ilk yarısında şehir endekslerinin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin saat 13.00 itibarıyla son değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son FiyatıGünlük DeğişimBIST ADANA5.7488,99BIST ANKARA2.1990,31BIST ANTALYA2.0810,77BIST BALIKESİR1.8380,85BIST BURSA3.5070,62BIST DENIZLI2.876-0,71BIST ISTANBUL1.
Ankara - 4.12.2020
Başkent'te 68 köpeğin ses tellerini kesen kadına ve kayınvalidesine 42 bin 891 TL ceza
Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 68 köpeği uygun olmayan şartlarla bulunduran kadına ve kayınvalidesinin aynı şekilde 14 köpeği uygunsuz şartlarda bulundurmasından dolayı iki kadına toplamda 42 bin 891 TL ceza verildiğini açıkladı.
Ankara - 4.12.2020
Can Dündar'ın "MİT tırları" davası
Davanın geçmişi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül, "devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek ve açıklamak" ile "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçlarından tutuklanmıştı.
Ankara - 4.12.2020
Türkiye'nin ilk yerli metro seti Kocaeli Metrosu için Ankara'da üretilecek
Türkiye'nin ilk yerli metro setinin üretimi, Bozankaya AŞ tarafından Kocaeli Metrosu için Ankara'da yapılacak.
Ankara - 4.12.2020
Altınordulu futbolcu Ahmet İlhan Özek: "Burada sadece futbol düşünülüyor"
Ahmet İlhan Özek, yaptığı açıklamada, takım olarak iyi sonuçları ve liderliklerini devam ettirmek istediklerini kaydetti. Bu haftaki Ankara Keçiörengücü müsabakasıyla başlayan süreçte önemli maçlara çıkacaklarını belirten Ahmet İlhan Özek, "Bu maçlardan da kayıpsız ayrılıp, önümüze daha rahat bakmayı ve rakiplerimizle aradaki farkı daha da açmayı düşünüyoruz.
Ankara - 4.12.2020
Son dakika haberleri! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Kasım ayına ilişkin İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği ödemelerini bugün yapıyoruz."
Son dakika habere göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Kasım ayına ilişkin İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği ödemelerini bugün yapıyoruz.
İmsak06:18
Öğle12:44
İkindi15:09
Akşam17:31
Yatsı18:55
Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. İstanbul’dan sonra ikinci en kalabalık şehirdir. Yüz ölçümü 25.632 kilometre karedir ve Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Sincan ve Yenimahalle olarak 25 tane ilçesi vardır. Tarihi Eski Taş Çağı’na kadar uzanıyor. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Ankara haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Ankara son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ankara Haber, Ankara Son Dakika Haberleri - Haberler - Ankara haber sayfamızda Ankara haberleri okuyabilir, Ankara son dakika haberleri ve güncel Ankara gelişmelerini görebilirsiniz. Merkez Bankası, 2021 Yılında Para ve Kur Politikası metnini 16 Aralık'ta
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 17:59:20. #1.14#
title