Ankara Haberleri

Ankara haber, Ankara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ankara 15.8.2020
Son dakika haber... Yakıtı biten 'sahte gazeteci' yolu trafiğe kapattı, polise zor anlar yaşatt
Gelen son dakika haberine göre Yakıtı biten 'sahte gazeteci' yolu trafiğe kapattı, polise zor anlar yaşattı ANKARA'da, otomobilinin yakıtı bitince yolu kapatan sürücü Enes A., edindiği sahte gazeteci kimliğini göstererek polise zor anlar yaşattı.
Ankara 15.8.2020
Türkiye'nin New York Başkonsolosluğuna atanan Reyhan Özgür görev yerine ulaştı
Eski New York Başkonsolosu Alper Aktaş'ın mart ayında Ankara'ya çağrılmasının ardından yaklaşık 4 aydır boş kalan makama atanan Özgür, daha önce de New York'ta başkonsolos yardımcısı olarak 5 yıl görev yapmış, ABD'deki Türk toplumuyla yakın ilişki içinde bulunmuştu.
Ankara 15.8.2020
Bakan Yardımcıları ve Bilal Erdoğan Ahlat'ta (2)
Bakan Yardımcıları ve Bilal Erdoğan Ahlat'ta (2) ŞANLI ZAFERİN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR Muş'un Malazgirt ilçesinde bu yıl 949'uncu yılı kutlanacak olan Malazgirt Zaferi etkinlikleri öncesi İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Haydar Yıldız Şalı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan Malazgirt'e geldi. Bitlis'in Ahlat ilçesinden Muş'un Malazgirt ilçesine helikopterle gelen heyeti ilçe girişinde Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın, Muş Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Muş Jandarma Alay Komutanı Binbaşı İlhan Şen tarafından karşılandı. Okçular Vakfı tarafından organize edilen ve Cumhurbaşkanlığı himayelerine giren Malazgirt Zaferi'nin 949'uncu yıl dönümü etkinliklerinin yapılacağı alanı gezen Erdoğan ve beraberindeki heyet, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Anadolu'nun Fethi 1071 Malazgirt Zaferi'nin 949'uncu yıl dönümünü anma programının hazırlıkları hakkında gazetecilere açıklama yapan Bilal Erdoğan şunları söyledi: "Malazgirt bu sene 949'uncu yıl dönümü etkinliklerine şahit olacak ancak her şeyin başı sağlık. O yüzden bu sene yine mutat olduğu üzere Ahlat ve Malazgirt'ten belli bir mesajı bütün vatandaşlarımıza bütün dünyaya vermeye çalışacağız. Şu an Doğu Akdeniz'de olanları da değerlendirdiğiniz zaman aslında Malazgirt farklı bir anlam da kazanmış oluyor. Ancak her şeyin başı sağlık olduğu için bütün etkinlikler daha az katılıma göre maske mesafemizin kurallarına uygun bir şekilde tertip ediliyor. Özet olarak Ahlat'tan Malazgirt'ten bu toprakların vatanımız oluşunu, bu milletin her bir ferdi için ne kadar büyük bir anlam ifade ettiğini hem yaşamak hem de tüm dünyaya hatırlatmak için 25-26 Ağustos tarihlerinde Ahlat'ta ve Malazgirt'te olacağız." Heyet daha sonra Ankara'ya dönmek üzere ilçeden ayrıldı.
Ankara 15.8.2020
Washington'da yaşayan Türklerden Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasına destek
Türkiye'nin karşısına çıkmak yerine bölge ülkelerinin diyalog ve iş birliği yaklaşımıyla Ankara ile birlikte çalışmalarının daha akla uygun olduğunu belirten Evinch, "Türkiye kuşkusuz bölgenin en büyük ve güçlü ülkesi.
Ankara 15.8.2020
Son dakika haberleri! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'yı ziyaret edecek
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 16-18 Ağustos 2020 tarihlerinde sırasıyla Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'ya resmi ziyaret gerçekleştireceği belirtildi.
Ankara 14.8.2020
Son dakika haber! Bakan Çavuşoğlu, Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'ya gidiyor
Son dakika haberi... DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun 16- 18 Ağustos'ta Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'ya resmi ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.
Ankara 14.8.2020
Kahvecilerden oyun talebi
Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güven, gelinen noktada kahvehanelerde oynanan oyunların serbestleşebileceğini söyledi.
Ankara 14.8.2020
Üç Türk'e "Pakistan Devlet Nişanı" verildi
Pakistan'ın bağımsızlığının 73. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara'da düzenlenen devlet nişanı tevdi törenine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi ile AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu'nun yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Ankara 14.8.2020
İzmir ulaşımında "aktarma ücretleri" değişti
Kovid-19 sürecinde Büyükşehir Belediyesi gelirlerinde önemli bir kayıp olduğunu dile getiren Soyer, "Geçen yılın ilk dönemine göre son 5 ay içinde 225 milyon lira hasılat kaybımız var. Pandemi döneminde yaşadığımız tüm dünyayı etkileyen bir şey büyük bir kayıp. Diğer büyük illere göre en düşük toplu ulaşım İzmir'dedir. Şu an itibarıyla Ankara ve İstanbul'dan daha düşüğüz.
Ankara 14.8.2020
Son dakika haber... DHA YURT BÜLTENİ - 21
Bitlis'in Ahlat ilçesinden Muş'un Malazgirt ilçesine helikopterle gelen heyeti ilçe girişinde Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın, Muş Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Muş Jandarma Alay Komutanı Binbaşı İlhan Şen tarafından karşılandı. Okçular Vakfı tarafından organize edilen ve Cumhurbaşkanlığı himayelerine giren Malazgirt Zaferi'nin 949'uncu yıl dönümü etkinliklerinin yapılacağı alanı gezen Erdoğan ve beraberindeki heyet, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Anadolu'nun Fethi 1071 Malazgirt Zaferi'nin 949'uncu yıl dönümünü anma programının hazırlıkları hakkında gazetecilere açıklama yapan Bilal Erdoğan şunları söyledi: "Malazgirt bu sene 949'uncu yıl dönümü etkinliklerine şahit olacak ancak her şeyin başı sağlık. O yüzden bu sene yine mutat olduğu üzere Ahlat ve Malazgirt'ten belli bir mesajı bütün vatandaşlarımıza bütün dünyaya vermeye çalışacağız. Şu an Doğu Akdeniz'de olanları da değerlendirdiğiniz zaman aslında Malazgirt farklı bir anlam da kazanmış oluyor. Ancak her şeyin başı sağlık olduğu için bütün etkinlikler daha az katılıma göre maske mesafemizin kurallarına uygun bir şekilde tertip ediliyor. Özet olarak Ahlat'tan Malazgirt'ten bu toprakların vatanımız oluşunu, bu milletin her bir ferdi için ne kadar büyük bir anlam ifade ettiğini hem yaşamak hem de tüm dünyaya hatırlatmak için 25-26 Ağustos tarihlerinde Ahlat'ta ve Malazgirt'te olacağız." Heyet daha sonra Ankara'ya dönmek üzere ilçeden ayrıldı.
Ankara 14.8.2020
Son dakika haber | Koronavirüs salgınında can kaybı 5 bin 934'e yükseldi
Son dakika gündem haberi... SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı.
Ankara 14.8.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile telefonda görüştü.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile telefonda görüştü.
Ankara 14.8.2020
Muğla Valisi Tavlı'dan ildeki havalimanlarında koronavirüs denetimi
Pandemi sürecinde Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybika ile Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'un ili ziyaret ettiğini belirten Tavlı, büyükelçilerin koronavirüs küresel salgınına karşı Türkiye'nin aldığı tedbirleri gözlemlediklerini, ülkelerindeki vatandaşlarını güvenli bir tatil için gönül rahatlığı içinde Türkiye'ye yönlendirdiklerini kaydetti.
Ankara 14.8.2020
Son dakika... Kayseri'ye yapılacak yatırımlar
Son dakika gündem haberi... Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ankara ziyareti ile elde ettikleri kazanımların 1 milyar lirayı bulduğunu bildirdi.
Ankara 14.8.2020
Başkentte düğün, nişan, kına gecesi yapılan mekanlar denetlendi
İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde bugün ve hafta sonu düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklerde denetim yapılmasına yönelik 81 il valiliğine gönderilen "Nişan/Nikah, Düğün, Sahil Bölgeleri Denetimleri" konulu genelge kapsamında, Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki düğün salonları denetlendi.
Ankara 14.8.2020
AFAD'dan "17 Ağustos Afetlere Hazırlık Haftası" etkinlikleri
Buna göre, 13 Ağustos'ta 17 bisiklet sporcusu, 17 karanfil ile Ankara'daki AFAD yerleşkesinden Gölcük'e doğru yola çıkacak.
Ankara 14.8.2020
Altun: BAE'nin İsrail'le yaptığı sözde anlaşma, Türkiye için yok hükmündedir
İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, "Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İsrail'le yaptığı sözde anlaşma, Türkiye için yok hükmündedir.
Ankara 14.8.2020
Son dakika... Bakan Koca: Virüsten kendimizi korumamız zor değil (2)
Son dakika haberine göre 'ZOR OLAN, HASTALIĞA YAKALANDIKTAN SONRA MÜCADELE ETMEK'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Zor olan, başta tedbir almak yerine, virüsle, hastalığa yakalandıktan sonra mücadele etmektir.
Ankara 14.8.2020
Bakan Akar: Gemilerimize herhangi bir müdahale karşılıksız kalmayacak, nitekim kalmadı
Yunanistan ile Mısır arasındaki anlaşmaya da değinen Akar, "Bu anlaşmanın hiçbir hukuki temeli olmadığını, hukuki dayanaktan yoksun olduğunu hepimiz biliyoruz. Ayrıca hem Yunanistan hem Mısır halkının bununla ilgili ciddi kayıpları var. Bu anlaşmanın hem Yunanistan hem Mısır kamuoyu, oradaki siyasi, akademik çevreler tarafından önümüzdeki günlerde çok daha ayrıntılı değerlendirileceğini ve bunun sonucunda yapılan uygulama ile hem Mısır hem Yunan halkının ciddi kayıpları olduğunu kendileri de göreceklerdir" ifadesini kullandı. Meis Adası'na da değinen Akar, şunları söyledi: "Meis Adası Türkiye'ye 2, Yunanistan'a 580 kilometre mesafede. 10 kilometrekare genişliğinde bir alan. Bu alana, 1800 kilometreye yakın kıyı uzunluğu olan Türkiye'ye vermediğiniz kadar, 40 bin kilometrekarelik, bir deniz yetki alanı verirseniz bunun hakla, hukukla, adaletle, akılla mantıkla izahı mümkün olmaz. Bunun kabul edilmesi de mümkün değil. Bu gerçekten beyhude bir gayret, kabul edilmesi mümkün olmayan bir iddiadır. Sevilla haritası diye ortaya çıkarılan haritanın da hiçbir geçerliliğinin olmadığını, bunun hakkı, hukuku tanımadığını, burada barış ve istikrara katkı sağlamadığı gibi bir problem çıkardığını da görmek, anlamak lazım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, TSK, 83 milyon yani bizlerin, hiçbir şekilde bu Sevilla haritası veya benzeri bir takım talep ve uygulamalarla adeta kıyılarımıza hapsedilmeyi kabul etmeyeceğimizi herkesin bilmesi lazım." 'TOPLAM ÜÇ TOPLANTI YAPILDI' Bakan Akar, hak ve hukuk gasbedilerek meşruiyetin sağlanamayacağını belirterek, "Bunları göz ardı ederek bölgede birtakım oldubittilerle bir yere varmanın hiçbir şekilde mümkün olmadığını herkesin görmesi lazım" dedi. Modern zamanlarda ülkelerarası anlaşmazlıklarda sorunların çözümünde diyaloğun temel araç olması gerektiğine vurgu yapan Akar, şöyle konuştu: "Biz her zaman her yerde olduğu gibi bunu tekrar tekrar dile getiriyoruz. Bu aracın kullanılması lazım. Diyalog aracının uluslararası ilişkilerdeki tüm alanlarda kullanıldığı gibi, Türk-Yunan arasındaki problemlerin çözümlenmesinde en önemli aracın diyalog olduğunun altını çizmek istiyorum. Uzmanlarımız bugüne kadar iki kez Atina bir kez Ankara'da toplandılar.
Ankara 14.8.2020
Borsada şehir endekslerinin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Fiyatı Günlük Değişim BIST ADANA 4.060 0,13 BIST ANKARA 1.992 -1,88 BIST ANTALYA 1.266 -1,79 BIST BALIKESİR 1.163 -1,34 BIST BURSA 2.431 -2,22 BIST DENIZLI 2.
Ankara 14.8.2020
Son dakika gündem: Bakan Akar, 'Harekat Merkezi'nden önemli mesajlar verdi
Meis Adası'na da değinen Akar, şunları ifade etti: "Meis Adası Türkiye'ye 2, Yunanistan'a 580 kilometre mesafede. 10 kilometrekare genişliğinde bir alan. Bu alana, bin 800 kilometreye yakın kıyı uzunluğu olan Türkiye'ye vermediğiniz kadar, 40 bin kilometrekarelik, bir deniz yetki alanı verirseniz bunun hakla, hukukla, adaletle, akılla mantıkla izahı mümkün olmaz. Bunun kabul edilmesi de mümkün değil. Bu gerçekten beyhude bir gayret, kabul edilmesi mümkün olmayan bir iddiadır. Sevilla haritası diye ortaya çıkarılan haritanın da hiçbir geçerliliğinin olmadığını, bunun hakkı, hukuku tanımadığını, burada barış ve istikrara katkı sağlamadığı gibi bir problem çıkardığını da görmek, anlamak lazım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, TSK, 83 milyon yani bizlerin, hiçbir şekilde bu Sevilla haritası veya benzeri bir takım talep ve uygulamalarla adeta kıyılarımıza hapsedilmeyi kabul etmeyeceğimizi herkesin bilmesi lazım." Ankara daveti Hak ve hukuk gasp edilerek meşruiyetin sağlanamayacağını vurgulayan Akar, "Bunları göz ardı ederek bölgede birtakım oldubittilerle bir yere varmanın hiçbir şekilde mümkün olmadığını herkesin görmesi lazım" şeklinde konuştu.
Ankara 14.8.2020
AFAD tarafından "Afetlere Hazırlık Haftası" kapsamında farkındalık etkinlikleri
13 Ağustos tarihinde 17 bisiklet sporcusunun 17 karanfil ile birlikte Ankara'da bulunan AFAD yerleşkesinden Gölcük'e doğru yola çıkmasıyla başlayan Afetlere Hazırlık Haftası, Gölcük'te 17 su altı ve su üstü kurtarma personelinin karanfilleri deniz altındaki bir enkaz alanına bırakmasıyla devam edecek.
İmsak04:19
Öğle12:58
İkindi16:46
Akşam19:53
Yatsı21:21
ANKARA
Yönetmen Gece Nöbeti
Tür Suç
ANKARA
Yönetmen Aslan Krallığı
Tür Animasyon
ANKARA
Yönetmen Geçit
Tür Korku
ANKARA
Yönetmen Şeytanın El Kitabı
Tür Korku
Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. İstanbul’dan sonra ikinci en kalabalık şehirdir. Yüz ölçümü 25.632 kilometre karedir ve Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Sincan ve Yenimahalle olarak 25 tane ilçesi vardır. Tarihi Eski Taş Çağı’na kadar uzanıyor. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Ankara haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Ankara son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Ankara Haber, Ankara Son Dakika Haberleri - Haberler - Ankara haber sayfamızda Ankara haberleri okuyabilir, Ankara son dakika haberleri ve güncel Ankara gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haber... Yakıtı biten 'sahte gazeteci' yolu trafiğe kapattı,
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 02:49:21. #1.15#
title