Ankara Haberleri

Ankara haber, Ankara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ankara - 4.12.2020
Son dakika haberleri... Bakan Soylu engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi
Bakan Soylu engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Önemli olan gönüllerimizin ve kalplerimizin bir arada olabilmesine temin edebilmek. Ben olduğumuzu zannediyorum" ANKARA - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Önemli olan gönüllerimizin ve kalplerimizin bir arada olabilmesine temin edebilmek.
Ankara - 4.12.2020
3 Aralık 2020 Haberleri
3 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Ankara - 4.12.2020
Son dakika haber | Bakan Kurum: "Kurtalan ilçesinde ilk incelemelerde ağır hasarlı bina olmadığı tespit edilmiştir"
Son dakika gündem haberi... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında ilk incelemelerde ağır hasarlı bina olmadığını açıkladı.
Ankara - 4.12.2020
RTÜK Başkanı Şahin: "Bir kişi herkesin izleyebileceği bir yayında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne söylemekten imtina ettiğim şekilde dil uzatıyor, yayının...
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), Ebubekir Şahin, "Bir kişi herkesin izleyebileceği bir yayında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne söylemekten imtina ettiğim şekilde dil uzatıyor, yayının sorumlusu ise adeta izlemekle yetiniyor" dedi.
Ankara - 3.12.2020
Ankara - 3.12.2020
Başkent sokağa çıkma kısıtlamasıyla sessizliğe büründü
Ankara'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında saat 21.00'de sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından cadde, sokak ve meydanlarda sessizlik hakim oldu.
Ankara - 3.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 29
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle uygulama yaptıkları Ankara Yolu Caddesi'nde 03 DC 880  plakalı otomobili durdurdu.
Ankara - 3.12.2020
MEB, EBA'ya yönelik saldırıları önlenme yöntemlerini öğretmenlere bildirdi
MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), EBA derslerine yönelik siber saldırıların önlenmesi için öğretmenlerin uygulayacağı yöntemleri açıkladı.
Ankara - 3.12.2020
Ankara'da sanayi işletmelerinin mesai saatleri 08.00- 18.00 olarak belirlendi
ANKARA Valiliği, Vali Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun, kentte faaliyet gösteren OSB, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerini 08.00- 18.00 olarak belirlendiğini açıkladı.
Ankara - 3.12.2020
Başkentte sanayi çalışanları için mesai saati düzenlemesi
Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Organize Sanayi Bölgesi (OSB), küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerini 08.00-18.00 olarak belirledi.
Ankara - 3.12.2020
Son dakika haberi: FLAŞ
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu akşam Ankara'da açılışını gerçekleştirdiğimiz, ülkemizin kültür-sanat zenginliğinin nişanelerinden biri olarak milletimize hizmet verecek olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binasının şehrimize, ülkemize ve tüm sanat camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.
Ankara - 3.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.
Ankara - 3.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jakoben zihniyetten, Türk müziği de payını almıştır
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de bir dönem müzik inkılabı adı altında Türk halk ve sanat müziğinin alaturka müzik denilerek yasaklandığını belirterek, "Türkiye'nin üzerine karabasan gibi çöken jakoben zihniyetten, maalesef Türk müziği de payını almıştır.
Ankara - 3.12.2020
Ankara Valiliğinden mesai saati düzenlemesi
Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, OSB, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları'nın mesai saatlerini 08.00-18.00 olarak belirledi.
Ankara - 3.12.2020
FLAŞ
Ankara Valiliği: Vali Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz, ilimizde faaliyet gösteren OSB, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerini 08.00-18.00 olarak belirledi.
Ankara - 3.12.2020
Son Dakika | Koronavirüs salgınında can kaybı 14 bin 316'ya yükseldi
Edinilen son dakika gelişmesine göre SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye Covid- 19 Hasta Tablosu' verilerini paylaştı.
Ankara - 3.12.2020
Erdoğan, görüşmede, İranlı bilim adamı Muhsin Fahrizade suikastının bölgenin barış ve huzurunu hedef aldığını ancak bölgeyi istikrarsızlığa...
Erdoğan, görüşmede, İranlı bilim adamı Muhsin Fahrizade suikastının bölgenin barış ve huzurunu hedef aldığını ancak bölgeyi istikrarsızlığa sürüklemek isteyen karanlık çevrelerin ümitlerinin bir kez daha boşa çıkarılacağına inandığını dile getirdi.
Ankara - 3.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CSO Konser Salonu Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
"15,4 hektarlık alan üzerinde 5 bloktan oluşmaktadır" Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına layık bir konser alanı ihtiyacının, yıllardır gündemde bir konu olduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Hemen yanımızdaki bina maalesef talebi karşılamaya yetmiyordu. Göreve geldiğimizde yeni bina ile ilgili yarım yamalak da olsa bazı fizibilite çalışmaları yapılmıştı. Bu çalışmaları yeniden ele alarak eksiklerini giderdik, yüklenici firmadan kaynaklanan sorunları da aşarak projeye hız verdik. Uzun bir dönem sürüncemede kalan bu projeyi bizzat takip ederek hamdolsun tamamlamayı başardık. Bugün Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasını şanına yaraşır bir binaya kavuşturma yanında şehrimizin sembollerinden olacak modern bir mimari eseri de ülkemize kazandırmış oluyoruz." Dünyadaki emsalleriyle yarışacak şekilde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konser yerleşkesinin yaklaşık 15,4 hektarlık alan üzerinde 5 bloktan oluştuğu bilgisini veren Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı: "İnşaat büyüklüğü 62 bin 547 metrekareyi bulan bu projede 2 bin 23 kişilik konser salonu, 500 kişilik mavi salon, 650 kişilik tarihi salon, sergi alanı, hediyelik eşya mağazası ve 10 bin kişilik açık hava konser alanı mevcuttur. Bunun yanında proje, restoranı, kafeteryası ve 800 araçlık kapalı otoparkı ile her ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Burası sadece mimari açıdan değil, teknik özellikleri itibarıyla da gerçekten özel bir mekandır. Binada yer alan büyük ve küçük konser salonları, dünyaca ünlü akustik uzmanlarınca doğal akustik prensibine uygun şekilde inşa edilmiştir. Tüm imkanlardan devlet opera, bale, müzik grupları yanında özel sanat toplulukları ve kurumları da istifade edebilecektir." "Her dilden ve her telden dünyanın sesi burada toplanacak" Salgın şartlarının hafiflemesi ile CSO Konser Salonu'nun başkentin ortasında sanatseverler için bir sanat ve müzik vahasına dönüşeceğini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Her dilden ve her telden dünyanın sesi burada toplanacak, içimizdeki tüm güzellikler notalara burada yansıyacaktır. Pisagor ve Farabi tertibinden ilhamlarla Mozart ile Bach'ın portelerinden tınılar, Şemsettin ile Meragi'den terennümlerle, Shostakovich ile Chopin'in bestelerinden ritimler burada buluşacaktır. Şehnaz besteler uvertürlere, kar-ı natıklar andantelere burada yol gösterecektir. Bir kemanın içli sesinden yayılan ayrılık, bir bağlamanın en zarif perdesinde yankılanan hasret yine burada gönlümüze düşecektir. Bir Itri Neva Kar'ıyla bir Beethoven konçertosu, bir Yunus ilahisine eşlik eden barış senfonisi olarak buradan dünyaya açılacaktır. İnşallah burası önümüzdeki dönemde ülkemizin kültür sanat zenginliğinin nişanelerinden biri olarak milletimize hizmet verecektir. Her açıdan göz kamaştırıcı bu muhteşem eserin tekrar Ankara'ya ve tüm sanatseverlere hayırlı olmasını diliyorum.
Ankara - 3.12.2020
Borsada şehir endekslerinin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son FiyatıGünlük DeğişimBIST ADANA5.274-0,75BIST ANKARA2.193-0,16BIST ANTALYA2.0652,33BIST BALIKESİR1.8232,15BIST BURSA3.485-0,44BIST DENIZLI2.8972,34BIST ISTANBUL1.
Ankara - 3.12.2020
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad, Türkiye ve Katar'ı ziyaret edecek
ABD Dışişlerinden yapılan yazılı açıklamada, Halilzad'ın dün, Ankara'ya geçmek üzere yola çıktığı belirtildi.
Ankara - 3.12.2020
TBMM'nin açılışının 100. yılına özel uluslararası sempozyum
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Türk Tarih Kurumu iş birliğinde, TBMM Tören Salonu'nda 4-6 Aralık'ta yapılacak "TBMM'nin Açılışının 100.
Ankara - 3.12.2020
PFDK'den 4 Süper Lig ekibine para cezası
Öte yandan çeşitli sebeplerden dolayı TFF 1. Lig'den Giresunspor ve Menemenspor'a 5 bin 250 lira, Ankara Keçiörengücü ve Adana Demirspor'a 12 bin lira para cezası verildiği duyuruldu.
İmsak06:18
Öğle12:44
İkindi15:09
Akşam17:31
Yatsı18:55
Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. İstanbul’dan sonra ikinci en kalabalık şehirdir. Yüz ölçümü 25.632 kilometre karedir ve Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Sincan ve Yenimahalle olarak 25 tane ilçesi vardır. Tarihi Eski Taş Çağı’na kadar uzanıyor. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Ankara haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Ankara son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ankara Haber, Ankara Son Dakika Haberleri - Haberler - Ankara haber sayfamızda Ankara haberleri okuyabilir, Ankara son dakika haberleri ve güncel Ankara gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haberleri... Bakan Soylu engelli çocuklar ve aileleri ile bir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 05:29:19. #1.15#
title