MARK RUTTE HABERLERİ

Mark Rutte haber, Mark Rutte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mark Rutte

Mark Rutte

Doğum Yeri Hollanda
Doğum Tarihi 14.2.1967

Mark Rutte Kimdir ?

Mark Rutte (d. 14 Şubat 1967, Lahey), Hollandalı siyasetçi. 14 Ekim 2010 tarihinden beri Hollanda Başbakanıdır. 8 Ekim 2010'da yeni hükümeti kurmakla görevlendirildi. 2006 yılından bu yana Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (Democratie Volkspartij Liberal voor Drijheid, VVD) lideridir. 2006-2010 yılları arasında mecliste grup başkanlığı yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mark Rutte - 18.06.2021
Hollanda'da kapalı alanlarda maske zorunluluğu 26 Haziran'dan itibaren kaldırılıyor
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, ülke genelinde uygulanan tedbirlerde gevşeme planına ilişkin ortaklaşa basın toplantısı düzenledi.
Mark Rutte - 15.06.2021
DEİK Başkanı Olpak: "NATO Zirvesi'ndeki diyalog zemini iş dünyasını memnun etti"
Nail Olpak, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Zirvesi'nde devlet liderleri ile gerçekleştirdiği görüşmeleri Türk iş dünyası açısından değerlendirdi. Olpak, açıklamasında şunları ifade etti: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, NATO Zirvesi kapsamında başta ABD Başkanı Joe Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte olmak üzere birçok liderle gerçekleştirdiği ikili görüşmelerin, Türkiye açısından pozitif ve verimli bir tablo ortaya koymasından dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz.
Mark Rutte - 14.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ni değerlendirdi: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de bir araya geldiklerini belirterek, "Bu görüşmelerde de ikili ve bölgesel konularla Avrupa Birliği'ndeki gelişmeleri ele aldık.
Mark Rutte - 14.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda Başbakanı Rutte ile bir araya geldi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüştü.
Mark Rutte - 11.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde liderlerle bir araya gelecek
NATO üyesi ülkelerin liderleriyle ikili temaslarda bulunacak Erdoğan, ABD Başkanı Biden, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile baş başa görüşmeler yapacak. Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de görüşmesi planlanıyor.
Mark Rutte - 05.06.2021
Hollanda DEAŞ'a katılan vatandaşını Suriye'den teslim aldı
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) milletvekili Ingrid Michon, Twitter'dan yaptığı açıklamada, DEAŞ'a katılan vatandaşlarının geri getirilmesine güvenlik gerekçesiyle karşı olduğunu kaydetti.
Mark Rutte - 28.05.2021
Hollanda, Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesinde üçüncü aşamaya 5 Haziran'da geçiyor
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, düzenlediği ortak basın toplantısında, daha önce 9 Haziran'da geçilmesi öngörülen üçüncü aşamaya 5 Haziran itibarıyla geçileceğini duyurdu.
Mark Rutte - 17.05.2021
Hollanda'da 2 aydır hükümet kurulamadı
Omtzigt'in pozisyonu ile ilgili "başka yerde görev" notunun geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte tarafından söylendiği ortaya çıkmadan bir hafta önce söz konusu notla ilgili medyaya açıklama yapan Rutte bunu inkar etmişti.
Mark Rutte - 11.05.2021
Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesinde ikinci aşamaya 19 Mayıs'ta geçilebilecek
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, düzenlediği ortak basın toplantısında, rakamların salgında üçüncü dalganın aşıldığının göstermesi durumunda bazı tedbirlerin 19 Mayıs'tan itibaren kaldırılacağını duyurdu.
Mark Rutte - 07.05.2021
AB, Kovid-19 sonrası sosyo-ekonomik sorunlarına Sosyal Zirve'de çözüm arıyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Malta Başbakanı Robert Abela ise video konferans ile zirveye iştirak etti.
Mark Rutte - 20.04.2021
Hollanda'da sokağa çıkma kısıtlaması 28 Nisan'dan itibaren kaldırılıyor
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'nin düzenlediği ortak basın toplantısında, kısıtlamalarının gevşetilmesi için ilk adımın 28 Nisan'dan itibaren atılacağı bildirildi.
Mark Rutte - 13.04.2021
Hollanda'da hükümet 5 aşamalı Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi planını açıkladı
Başbakan Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'nin düzenlediği ortak basın toplantısında, 28 Nisan'dan itibaren tedbirlerin gevşetileceği fakat planın haftalık vaka sayısına göre değişebileceğini belirtildi.
Mark Rutte - 23.03.2021
Son dakika haber | Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamaları 20 Nisan'a kadar uzatıldı
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'nin yaptığı ortak basın toplantısında, 15 Aralık'ta yürürlüğe giren sıkılaştırılmış Kovid-19 tedbirlerinin ve 23 Ocak'ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının 20 Nisan'a uzatıldığı bildirildi.
Mark Rutte - 22.03.2021
Hollanda'da yazdığı roman nedeniyle ölüm tehditleri alan yazar Lale Gül'ü ailesi reddetti
Ancak Hollanda'daki milletvekili genel seçimleri öncesi, 16 Mart akşamı Başbakan Mark Rutte ile televizyon oturumunda tartışan aşırı sağcı lider Geert Wilders'in Lale Gül'ün durumuna dikkati çekmesi, ailesinin tepkisini daha da arttırdı.
Mark Rutte - 19.03.2021
Hollanda'da Denk Partisi en genç seçmene sahip
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD), elde ettiği oyların yüzde 23'ünü 18-34 yaş arası seçmenden alırken, aşırı sağcı Geert Wilders'in liderliğindeki Özgürlük Partisi (PVV) ise yüzde 21'ini aldı.
Mark Rutte - 18.03.2021
Son dakika: Hollanda seçimlerini, Mark Rutte üst üste 4'üncü kez kazandı
Son dakika haberler: Hollanda genel seçimlerini, 35 milletvekili çıkaran geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) kazandı, kadın siyasetçi Sigrid Kaag liderliğindeki koalisyon ortaklarından Demokratlar 66 (D66) da ikinci oldu.
Mark Rutte - 18.03.2021
Son dakika haber: Hollanda'da resmi olmayan sonuçlara göre seçimleri Rutte'nin partisi kazandı
Son dakika gündem haberine göre Hollanda'daki genel seçimlerini, ilk sandık çıkış anketlerine göre Başbakan Mark Rutte'nin önderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) kazandı.
Mark Rutte - 17.03.2021
Hollanda'da sandık çıkış anketlerinin sonuçları açıklandı
Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde düzenlenen genel seçimi, ilk sandık çıkışı anketlerine göre, 35 milletvekili çıkarması öngörülen geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD) kazandı.
Mark Rutte - 17.03.2021
Son dakika haberleri! Hollanda genel seçimlerini, sandık çıkış anketlerine göre Başbakan Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi kazandı
Son dakika haberine göre Hollanda genel seçimlerini, sandık çıkış anketlerine göre Başbakan Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi kazandı.
Mark Rutte - 15.03.2021
Hollanda 3 gün sürecek genel seçimler için sandık başında
Hollanda'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle 3 güne yayılan ve Temsilciler Meclisi'nin yeni üyelerinin seçileceği genel seçimlerde oy kullanma işlemleri başladı. Başbakan Mark Rutte'nin Liberal Parti'sinin (VVD) 30-40 sandalye ile 4'üncü kez zafer elde etmesinin beklendiği seçimlerde anketlere göre Rutte'nin hükümet kurabilmesi için üç koalisyon ortağına ihtiyacı var.
Mark Rutte - 14.03.2021
Hollanda yarın sandık başına gidiyor
Mark Rutte'nin liderliğindeki partinin sandıktan birinci çıkması bekleniyor Tüm partiler, vatandaşlara sandık başına gitme çağrısında bulunurken, meclisteki partilerin yerinin çok fazla değişmeyeceği bekleniyor.
Mark Rutte - 26.02.2021
Hollanda, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını "soykırım" olarak tanımladı
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte'nin başında olduğu Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) karara karşı çıktı.
Mark Rutte - 23.02.2021
Hollanda'da Kovid-19 nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 15 Mart'a kadar uzatıldı
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Sağlık Bakanı Hugo de Jonge ile ortaklaşa düzenlediği basın toplantısında, 21.
Mark Rutte - 18.02.2021
Hollanda siyasetinde Türkiye saplantısı
Geçici Başbakan Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD) başta olmak üzere, Demokrat 66 Partisi, İşçi Partisi, Sosyalist Parti ve Yeşil Sol Partisinin, gerçeklerden çok uzak ve henüz onaylanmamış taslak raporla ilgili hükümet tarafından acilen açıklama yapılmasını istemesi Türklerin ve Müslümanların seçim malzemesi olarak kullanıldığını apaçık gösteriyor.
Mark Rutte - 16.02.2021
Son dakika haber! Hollanda'da geçici hükümet sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırma kararını durdurmak için yüksek mahkemeye başvurdu
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Adalet ve Güvenlik Bakanı Ferd Grapperhaus konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Mark Rutte - 16.02.2021
Son dakika haberleri | Hollanda'da mahkeme sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasına karar verdi
Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu kararla ilgili Twitter hesabından, "Yaşasın hukukun üstünlüğü, Başbakan Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Huge de Jonge halkı dinlemediler ama umarım mahkemeyi dinleyecekler!" ifadesini kullandı.
Mark Rutte - 08.02.2021
Hollanda'da Kovid-19 nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 3 Mart'a kadar uzatıldı
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Kovid-19'un mutasyona uğrayarak daha hızlı yayılan tiplerine karşı önlemlerin uzatılmasının gerekli olduğunu belirtti.
Mark Rutte - 03.02.2021
Hollanda'da sahtekarlıkla suçlanan mağdur aileler Başbakan Mark Rutte'ye karşı dava açtı
Hollanda'da çocuk bakım yardımı aldıkları süreçte yanlışlıkla "sahtekar" olarak yaftalanan binlerce ailelerden bir kısmı, geçici hükümetin başbakanı Mark Rutte'ye karşı dava açtı.
Mark Rutte - 02.02.2021
Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamaları 2 Mart'a kadar uzatıldı
Ülkede geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Kovid-19 kısıtlamalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Mark Rutte - 27.01.2021
Son dakika haberleri: Hollanda'da sokağa çıkma kısıtlamasının dördüncü gününde protestolar sürüyor
Başbakan Mark Rutte, Twitter'dan yaptığı açıklamada, polisin şiddet ve yağma olaylarını bastıracağını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mark Rutte Haberleri | Mark Rutte Kimdir - Haberler - Mark Rutte haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mark Rutte kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt 'Filistin halkına karşı acımasızlıkla' suçladığı parti
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 19:31:47. #1.16#

title