MARK RUTTE HABERLERİ

Mark Rutte haber, Mark Rutte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mark Rutte

Mark Rutte

Doğum Yeri Hollanda
Doğum Tarihi 14.2.1967

Mark Rutte Kimdir ?

Mark Rutte (d. 14 Şubat 1967, Lahey), Hollandalı siyasetçi. 14 Ekim 2010 tarihinden beri Hollanda Başbakanıdır. 8 Ekim 2010'da yeni hükümeti kurmakla görevlendirildi. 2006 yılından bu yana Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (Democratie Volkspartij Liberal voor Drijheid, VVD) lideridir. 2006-2010 yılları arasında mecliste grup başkanlığı yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mark Rutte - 14.09.2021
Hollanda'da sosyal mesafe kuralı dahil bir dizi kısıtlama 25 Eylül'de kaldırılıyor
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, basın toplantısında yaptıkları açıklamada, aralarında sosyal mesafe kuralının da olduğu bir dizi kısıtlamanın 25 Eylül'den sonra uygulanmayacağını bildirdi.
Mark Rutte - 02.09.2021
Hollanda'da 169 gündür hükümet kurulamadı
Omtzigt'in pozisyonu ile ilgili "başka yerde görev" notunun geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte tarafından söylendiği ortaya çıkmadan bir hafta önce söz konusu notla ilgili medyaya açıklama yapan Rutte bunu inkar etmişti.
Mark Rutte - 28.08.2021
Son dakika haber! Hollanda Başbakanı Rutte ve Almanya Başbakanı Merkel, Afganistan'ı görüştü
Son dakika gelişmesine göre Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Almanya Başbakanı Merkel ile yaptığı telefon görüşmesinde, Afganistan'dan tahliye edilmeyi bekleyen vatandaşları ve yerel çalışanlarla ilgili meseleyi ele aldı.
Mark Rutte - 15.08.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, ülkede aşılama oranının artması sayesinde maske ve sosyal mesafe kuralının kaldırılabileceğini ve buna ilk olarak üniversitelerden başlanacağını kaydetti.
Mark Rutte - 14.08.2021
Hollanda, Kovid-19 tedbirlerini tamamen kaldırmaya hazırlanıyor
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Twitter'dan yaptığı açıklamada ülkede aşılama oranının artması sayesinde maske ve sosyal mesafe kuralının kaldırılabileceğini ve buna ilk olarak üniversitelerden başlanacağını kaydetti.
Mark Rutte - 12.07.2021
Hollanda Başbakanı Rutte, Kovid-19 tedbirlerinde erken gevşeme için halktan özür diledi
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ülke genelinde uygulanan tedbirleri 26 Haziran'dan itibaren büyük ölçüde gevşeterek hata yaptıklarını ve sebeple halktan özür dilediğini açıkladı.
Mark Rutte - 02.07.2021
Son dakika! Macaristan Başbakanı Orban'dan Hollanda Başbakanı Rutte'ye "sömürgeci" suçlaması
Son dakika haber... Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkede 18 yaşından küçükleri eş cinselliğe ve cinsiyet değişikliğine "teşvik etmeyi" yasaklayan yasal düzenlemeyi eleştiren Hollanda Başbakanı Mark Rutte'ye, "sömürgeci" suçlamasında bulundu.
Mark Rutte - 25.06.2021
Son dakika haberleri | AB Zirvesi'nde Macaristan'daki eşcinsellikle ilgili yasa tartışmalara neden oldu
Basına sızan haberlerde de Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban arasındaki konuşmalar ile gergin ortama dair diplomatların verdiği bilgiler yer aldı.
Mark Rutte - 24.06.2021
Macaristan'dan Hollanda Başbakanı Rutte'ye "sömürgeci" suçlaması
Macaristan Adalet Bakanı Judit Varga, ülkede 18 yaşından küçükleri eşcinselliğe ve cinsiyet değişikliğine "teşvik etmeyi" yasaklayan yasal düzenlemeyi eleştiren Hollanda Başbakanı Mark Rutte'ye tepki gösterdi.
Mark Rutte - 24.06.2021
Hollanda Başbakanı Rutte, Putin ile görüşmeyeceğini belirtti
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılan hiçbir toplantıya katılmayacağını söyledi.
Mark Rutte - 18.06.2021
Hollanda'da kapalı alanlarda maske zorunluluğu 26 Haziran'dan itibaren kaldırılıyor
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, ülke genelinde uygulanan tedbirlerde gevşeme planına ilişkin ortaklaşa basın toplantısı düzenledi.
Mark Rutte - 15.06.2021
DEİK Başkanı Olpak: "NATO Zirvesi'ndeki diyalog zemini iş dünyasını memnun etti"
Nail Olpak, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Zirvesi'nde devlet liderleri ile gerçekleştirdiği görüşmeleri Türk iş dünyası açısından değerlendirdi. Olpak, açıklamasında şunları ifade etti: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, NATO Zirvesi kapsamında başta ABD Başkanı Joe Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte olmak üzere birçok liderle gerçekleştirdiği ikili görüşmelerin, Türkiye açısından pozitif ve verimli bir tablo ortaya koymasından dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz.
Mark Rutte - 14.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ni değerlendirdi: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de bir araya geldiklerini belirterek, "Bu görüşmelerde de ikili ve bölgesel konularla Avrupa Birliği'ndeki gelişmeleri ele aldık.
Mark Rutte - 11.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde liderlerle bir araya gelecek
NATO üyesi ülkelerin liderleriyle ikili temaslarda bulunacak Erdoğan, ABD Başkanı Biden, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile baş başa görüşmeler yapacak. Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de görüşmesi planlanıyor.
Mark Rutte - 05.06.2021
Hollanda DEAŞ'a katılan vatandaşını Suriye'den teslim aldı
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) milletvekili Ingrid Michon, Twitter'dan yaptığı açıklamada, DEAŞ'a katılan vatandaşlarının geri getirilmesine güvenlik gerekçesiyle karşı olduğunu kaydetti.
Mark Rutte - 28.05.2021
Hollanda, Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesinde üçüncü aşamaya 5 Haziran'da geçiyor
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, düzenlediği ortak basın toplantısında, daha önce 9 Haziran'da geçilmesi öngörülen üçüncü aşamaya 5 Haziran itibarıyla geçileceğini duyurdu.
Mark Rutte - 17.05.2021
Hollanda'da 2 aydır hükümet kurulamadı
Omtzigt'in pozisyonu ile ilgili "başka yerde görev" notunun geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte tarafından söylendiği ortaya çıkmadan bir hafta önce söz konusu notla ilgili medyaya açıklama yapan Rutte bunu inkar etmişti.
Mark Rutte - 11.05.2021
Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesinde ikinci aşamaya 19 Mayıs'ta geçilebilecek
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, düzenlediği ortak basın toplantısında, rakamların salgında üçüncü dalganın aşıldığının göstermesi durumunda bazı tedbirlerin 19 Mayıs'tan itibaren kaldırılacağını duyurdu.
Mark Rutte - 07.05.2021
AB, Kovid-19 sonrası sosyo-ekonomik sorunlarına Sosyal Zirve'de çözüm arıyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Malta Başbakanı Robert Abela ise video konferans ile zirveye iştirak etti.
Mark Rutte - 20.04.2021
Hollanda'da sokağa çıkma kısıtlaması 28 Nisan'dan itibaren kaldırılıyor
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'nin düzenlediği ortak basın toplantısında, kısıtlamalarının gevşetilmesi için ilk adımın 28 Nisan'dan itibaren atılacağı bildirildi.
Mark Rutte - 13.04.2021
Hollanda'da hükümet 5 aşamalı Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi planını açıkladı
Başbakan Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'nin düzenlediği ortak basın toplantısında, 28 Nisan'dan itibaren tedbirlerin gevşetileceği fakat planın haftalık vaka sayısına göre değişebileceğini belirtildi.
Mark Rutte - 23.03.2021
Son dakika haber | Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamaları 20 Nisan'a kadar uzatıldı
Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'nin yaptığı ortak basın toplantısında, 15 Aralık'ta yürürlüğe giren sıkılaştırılmış Kovid-19 tedbirlerinin ve 23 Ocak'ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının 20 Nisan'a uzatıldığı bildirildi.
Mark Rutte - 22.03.2021
Hollanda'da yazdığı roman nedeniyle ölüm tehditleri alan yazar Lale Gül'ü ailesi reddetti
Ancak Hollanda'daki milletvekili genel seçimleri öncesi, 16 Mart akşamı Başbakan Mark Rutte ile televizyon oturumunda tartışan aşırı sağcı lider Geert Wilders'in Lale Gül'ün durumuna dikkati çekmesi, ailesinin tepkisini daha da arttırdı.
Mark Rutte - 19.03.2021
Hollanda'da Denk Partisi en genç seçmene sahip
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD), elde ettiği oyların yüzde 23'ünü 18-34 yaş arası seçmenden alırken, aşırı sağcı Geert Wilders'in liderliğindeki Özgürlük Partisi (PVV) ise yüzde 21'ini aldı.
Mark Rutte - 18.03.2021
Son dakika: Hollanda seçimlerini, Mark Rutte üst üste 4'üncü kez kazandı
Son dakika haberler: Hollanda genel seçimlerini, 35 milletvekili çıkaran geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) kazandı, kadın siyasetçi Sigrid Kaag liderliğindeki koalisyon ortaklarından Demokratlar 66 (D66) da ikinci oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mark Rutte Haberleri | Mark Rutte Kimdir - Haberler - Mark Rutte haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mark Rutte kimdir, hayatı ve biyografisi. Afganistan'daki tahliyelerde geç kalmakla suçlanan Hollanda Dışişleri Bakanı Kaag istifa ett
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 23:52:52. #1.14#

title