Yenidoğan Haberleri

Yenidoğan haber, Yenidoğan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yenidoğan 2.6.2020
Batman'da 550 gram doğan Muhammet Ali bebek hayata tutundu
Yılmaz çiftinin 550 gram doğan Muhammet Ali adını verdikleri diğer bebek ise hayata tutunmayı başardı. Yenidoğan Ünitesinde 4 ay kuvözde kalan ve 3 kilograma ulaşan bebek sağlığına kavuşturularak taburcu edildi.
Yenidoğan 1.6.2020
Yenidoğanlarda görülen fenilketonüri hastalığında erken tanı uyarısı
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cumhur Aydemir, topuk kanı tarama testiyle erken tanı konulmasının, fenilketonüri hastalığının seyrini değiştirdiğini ve hastaların hayat boyu yaşam kalitesini etkilendiğini ifade etti.
Yenidoğan 29.5.2020
Doktorlardan "çocukların aşı takvimine uyun" çağrısı
Bu sebeple civa içeren ve ya içermeyen aşı uygulamaları ile otizm arasında yapılan çalışmalarda bir fark görülmemiştir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) de aşı içerisinde ki civa bileşiğinin yenidoğan veya çocuklarda toksik olmadığını bildirmektedir.
Yenidoğan 29.5.2020
Uzmanından "Gereksiz ve yüksek dozda D vitamini kullanımından kaçının" uyarısı
"Bebeklerde D vitamini eksikliğinin görülme sıklığı azalmıştır" Prof. Dr. Gülay Karagüzel, ilk 6 ayda bebek cildinin direkt güneş ışınlarına maruziyetinin tıbbı açıdan sakıncalarıyla ilgili raporun olduğunu belirterek, "Bu nedenle bebeklerde D vitamini eksikliğini önlemek için D vitamini desteği yapılması önemlidir ve ülkemizde Sağlık Bakanlığınca 2005 yılından beri, yenidoğan bebeklere 1 yıl boyunca ücretsiz olarak, 400 Ü/gün olacak şekilde D vitamini desteği yapılmaktadır.
Yenidoğan 29.5.2020
Çankaya Belediyesinden yenidoğan bebeklere hediye seti
Çankaya Belediyesi, belediye sınırları içerisinde ikamet eden ve 0-6 aylık bebeği olan ailelere "Hoşgeldin bebek seti" hediye etti.
Yenidoğan 27.5.2020
Kovid-19 anneleri bebeklerini emzirebilir
Koronavirüse yakalanan annelerin bebeklerini anne sütü ile beslemeye devam etmesi gerektiğini belirten Karabayır, "Yapılan çalışmalarda amniyotik sıvı, anne sütü, kordon kanı veya yenidoğan faringeal sürüntü örneklerinde virüs saptanmamış.
Yenidoğan 26.5.2020
Yüreğir'de yol yapım çalışmaları devam ediyor
Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yenidoğan ve Sazak mahallelerinde gerçekleştirilen asfalt çalışmalarını inceledi.
Yenidoğan 24.5.2020
SAĞLIKÇILARIN EN FARKLI BAYRAMI: BİZİM İÇİN EN GÜZEL BAYRAM, ONLARI ANNELERİNE...
Koronavirüs salgının başlamasıyla birlikte 15 Mart'tan itibaren pandemi hastanesi olarak hizmet veren Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kovid 19 pozitif veya kovid şüpheli annelerin dünyaya getirdiği bebeklere, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nin hemşireleri haftalarca anne babalık yaptı.
Yenidoğan 22.5.2020
KOVİD SAVAŞÇISI ANNENİN EN GÜZEL BAYRAMI
'HERHALDE ÖLDÜM VE MORGDAYIM DEDİM' Gözlerini başka bir hastanede açan Nilüfer Gündüz, o an hissettiklerini ise şöyle anlattı: "Hiç tanımadığım bir odada, boğazımda bir hortum, elim kolum bağlı, üzerimde beyaz bir örtü. O birkaç saniye ben öldüm ve morgdayım diye düşündüm. Çenem, bağlanmış, ellerim kollarım bağlanmış; kımıldayamıyorum, beyaz da bir örtü üzerimde, dedim kefenleyecekler herhalde. Sonra kolumu oynatmaya çalıştığımda müthiş bir ağrı hissettim. O an dedim, 'Canım acıyor, yaşıyorum!' Ben bunları yaşarken dışarıda da aileme, 'Her şeye hazırlıklı olun, yüzde 1 yaşama ihtimali var. Durumu çok riskli, her şey olabilir' demişler. Ben içeride, onlar dışarıda çok zor günler geçiriyorduk" 'HAYATIMDA HİÇ BU KADAR İYİLEŞMEK İSTEMEMİŞTİM!' Yoğun bakımda 6 gün uyutulan genç kadın, yaşama tutunmayı başardı ve solunum cihazından ayrıldı. Birkaç gün daha takip edildikten sonra, akciğer tomografisi de iyi çıkınca tekrar normal servise alındı. Kendisi Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, minik kızı Amine Asel ise halen Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi görüyordu.
Yenidoğan 21.5.2020
Rasulayn Hastanesi bölge halkına şifa dağıtmaya devam ediyor
Bu kapsamda terör örgütü YPG/PKK tarafından kullanılmaz hale getirilen Rasulayn Hastanesi, poliklinik hizmetlerinin yanında, yataklı tedavi, yenidoğan servisi ve genel cerrahi servisleriyle bölge insanına hizmet veriyor.
Yenidoğan 19.5.2020
UNICEF ve DSÖ: Libya'da aşı yetersizliği nedeniyle 250 bin çocuğun sağlığı tehlikede
Açıklamada, 6 hastalıktan (difteri, tetanos, boğmaca, çocuk felci, hib ve viral hepatit B) koruyan hekzavalan aşısında, yenidoğan ve 9 aylık bebeklere uygulanan oral polio aşısında "şiddetli" yetersizlik olduğuna dikkat çekildi.
Yenidoğan 19.5.2020
Talas'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları
Talas Kaymakamı Zekeriya Güney ve Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın katılımıyla Yenidoğan TOKİ konutlarında düzenlenen kutlama programında ilk olarak İstiklal Marşı ve ardından marşlar okundu.
Yenidoğan 19.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Yangından görüntüler Osman SAK/ORHANELİ, (Bursa), -  =========================== 11 GÜNLÜK BEBEĞİN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI KÜTAHYA'da Covid-19 testi yapılan Mustafa K. ve 11 gün önce doğan kız bebeğinin yanı sıra yenidoğan servisindeki başka bir bebeğin annesi olan Pınar O.
Yenidoğan 19.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Yangından görüntüler Osman SAK/ORHANELİ, (Bursa), -  =========================== 11 GÜNLÜK BEBEĞİN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI KÜTAHYA'da Covid-19 testi yapılan Mustafa K. ve 11 gün önce doğan kız bebeğinin yanı sıra yenidoğan servisindeki başka bir bebeğin annesi olan Pınar O.
Yenidoğan 18.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Datça Limanı'ndan detaylar Haber - Kamera: Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), =================== 11 günlük bebeğin koronavirüs testi pozitif çıktı KÜTAHYA'da Covid-19 testi yapılan Mustafa K. ve 11 gün önce doğan kız bebeğinin yanı sıra yenidoğan servisindeki başka bir bebeğin annesi olan Pınar O.
Yenidoğan 18.5.2020
Virüsü 30 saniyede öldüren dezenfeksiyon kabini tasarladılar
DİĞĞER KABİNLERDEN FARKI Kabinin diğer UV tabanlı dezenfeksiyon sistemlerinden en temel farkının ise, AB mevzuatındaki ışınım dozlarına uyumlu olmasının yanında, virüs ve mikro organizmalar üzerindeki yüksek doz etkisinden kaynaklandığını anlatan Prof. Sıddıki, bu sonuçların Maltepe Üniversitesi laboratuvarlarında bilimsel olarak yapılan testlerle doğrulandığına işaret etti. Patent başvurularını da tamamladıklarını belirten Prof. Sıddıki, aynı prensip ile çalışan başka bir cihazla TÜBİTAK MARTEK bünyesinde bulunan IONTEK Laboratuvarı ile ortak yapılan bir çalışmada kullandıkları yöntemin DNA ve RNA virüsleri üzerinde de etkili olduğunun görüldüğünü vurguladı. Prof. Sıddıki, şöyle devam etti: 'UVC dezenfeksiyon kabininde gerçekleştirdiğimiz canlılık deneylerinde, kullandığımız model hücrenin 30 saniye gibi çok kısa bir sürede yüzde yüze varan oranlarda öldüğünü gözlemledik. Bundan daha önemli olan, siperlik, gözlük, eldiven, koruyucu elbise gibi korunma ekipmanlarıyla (KKE) donanmış sağlık çalışanlarının etkilenmediğini de testlerle kanıtladık. Yaptığımız tasarımda kullandığımız ozon sistemi sayesinde, UVC'nin nüfuz etmediği bölgelerde oldukça etkin bir viral yük azaltması gerçekleştirdiğini deneysel olarak da gösterdik.? Kabin çalışmasının İstanbul Kalkınma Ajansı ve TÜBİTAK'a proje olarak sunulduğunu söyleyen Sıddıki, bu kabinin salgın sonrası başta hastane yenidoğan ve enfeksiyon hastalıkları servislerinde birçok hasta ve sağlık çalışanına fayda sağlayacağını, kabinin benzer türlerinin havaalanı gibi kontrol noktalarında da kullanılabileceğini sözlerine ekledi.
Yenidoğan 18.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ-2
Tutak ilçesine bağlı Ataköy köyünde dünyaya gelen Kübra Ceyhan, kan şekeri düşüklüğü nedeniyle ailesi tarafından ilçedeki devlet hastanesine götürüldü. İlk müdahalenin ardından sevk edildiği Ağrı Devlet Hastanesinde iki gün önce Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi'ne alınan bebeğin tam teşekküllü hastanede tedavi görmesi için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.
Yenidoğan 18.5.2020
Ambulans uçak rahatsızlanan 17 günlük Kübra Ceyhan bebek için havalandı
Tutak ilçesine bağlı Ataköy köyünde dünyaya gelen Kübra Ceyhan, kan şekeri düşüklüğü nedeniyle ailesi tarafından ilçedeki devlet hastanesine götürüldü. İlk müdahalenin ardından sevk edildiği Ağrı Devlet Hastanesinde iki gün önce Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi'ne alınan bebeğin tam teşekküllü hastanede tedavi görmesi için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.
Yenidoğan 18.5.2020
Ambulans uçak rahatsızlanan 17 günlük bebek için havalandı
İlk müdahalenin ardından sevk edildiği Ağrı Devlet Hastanesinde iki gün önce Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi'ne alınan bebeğin tam teşekküllü hastanede tedavi görmesi için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.
Şu an buradasınız: Yenidoğan Haberleri | Yenidoğan Haber - Haberler - Yenidoğan haberleri, son dakika yenidoğan haber ve gelişmeleri burada. Batman'da 550 gram doğan Muhammet Ali bebek hayata tutundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 20:44:14. #1.14#
title