Yemen Haberleri

Yemen haber, Yemen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yemen - Bugün
Husilerden, Marib'in el-Cerşe bölgesine balistik füzeyle saldırı
Yemen'in Marib ilindeki el-Cerşe'ye, İran destekli Husiler tarafından balistik füze fırlatıldı.
Yemen - Bugün
BM Yemen Özel Temsilcisi Grundberg, BAE'de Yemen krizini görüştü
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Diplomasi Danışmanı Enver Karkaş, Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg ile Yemen krizine çözüm bulmak amacıyla görüşme yaptı.
Yemen - Bugün
BM Misyonu, Yemen'de çatışan taraflara mayınların kaldırılması çağrısı yaptı
Birleşmiş Milletler (BM) Hudeyde Anlaşmasını Destekleme Misyonu (UNMHA), Yemen'de sivillerin korunması amacıyla çatışan taraflara mayınların kaldırılması çağrısında bulundu.
Yemen - Dün
Son dakika haber! Suudi Arabistan, Lübnan Hizbullahı ile bağlantılı "Karz-ı Hasen Vakfı"nı terör listesine aldı
Riyad'ın, Karz-ı Hasen Vakfı'nı terör listesine alma kararının, Lübnan Enformasyon Bakanı George Kardahi'nin bir televizyon programında Riyad ve Abu Dabi'nin Yemen'deki müdahalelerini eleştirmesinin ardından gelmesi dikkat çekti.
Yemen - Dün
Arap koalisyon güçleri ülkeleri, Lübnanlı Bakan'ın açıklamalarına tepki olarak protesto notası verdi
Arap koalisyon güçleri ülkeleri Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, Lübnan Enformasyon Bakanı George Kardahi'nin Riyad yönetiminin öncülüğündeki Arap koalisyon güçlerinin Yemen'deki operasyonlarına karşı yaptığı açıklamalar üzerine, tepkilerini...
Yemen - Dün
Yemen'de Husiler bir ilçenin kontrolünü ele geçirdi
Yemen'de İran'ın desteklediği Husiler, ülkenin orta kesimindeki Marib iline bağlı El-Cevbe ilçesinin kontrolünü ele geçirdiklerini açıkladı.
Yemen - Dün
Yemen riyalindeki değer kaybı ülkede açlık korkusunu körüklüyor
Yemen riyalinin döviz karşısındaki değer kaybı, 2015'ten bu yana iç savaşın pençesindeki ülkede yaşam koşullarını daha da kötüleştirirken temel gıda ürünlerine bile ulaşamayanların sayısı artıyor.
Yemen - Dün
Arap koalisyon güçleri Yemen'in Marib ilinde 85 Husi milisi etkisiz hale getirdi
Suudi Arabistan önderliğindeki Arap koalisyon güçleri, Yemen'in orta kesimindeki Marib ilinde silahlı 85 Husi milisin öldürüldüğünü bildirdi.
Yemen - Dün
Avrupalı üst düzey heyetten Yemen'in geçici başkenti Aden'e ziyaret
Avrupa'dan gelen üst düzey bir heyet, Yemen'in geçici başkenti Aden'de hükümet yetkilileriyle görüştü.
Yemen - 26.10.2021
Yemen'in Hudeyde kentinde mayın patladı: 3 sivil öldü
Yemen'in batısındaki El-Hudeyde kentinde mayın patlaması sonucu ikisi çocuk 3 sivil yaşamını yitirdi.
Yemen - 26.10.2021
Yemen ordusu: Taiz'in farklı cephelerinde Husilere yönelik saldırı başlatıldı
Yemen ordusu, Taiz ilinin farklı cephelerinde İran destekli Husilere yönelik saldırı başlattığını duyurdu.
Yemen - 26.10.2021
Yemen'deki BAE güçleri Şebve ilinde konuşlu bulunduğu karargahtan çekildi
Yemen'in doğusundaki Şebve ilinde yer alan El-Alem Karargahı'nda konuşlu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) güçlerinin bölgeden çekildiği bildirildi.
Yemen - 26.10.2021
Yemen'de 7 ay önce kaçırılan albay, Güney Geçiş Konseyinin elinden kurtarıldı
Yemen'de hükümet kuvvetleri, yaklaşık 7 ay önce kaçırılan ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyine ait (GGK) hapishanede gizlice alıkonulan bir komutanı kurtardığını duyurdu.
Yemen - 26.10.2021
Arap koalisyon güçleri, Marib'de 105 Husi'nin etkisiz hale getirildiğini duyurdu
Öte yandan Yemen Silahlı Kuvvetleri Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, ordu güçlerinin Marib'in batı ve güney cephelerinde yürüttükleri savaşın devam ettiği, çatışmalarda Husilerden onlarca milisin öldürüldüğü kaydedildi.
Yemen - 25.10.2021
BM, Yemen'in Marib ilinde 2 bin 700'den fazla aileye yardım edildiğini açıkladı
Yemen'deki Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), Marib ilinde insani yardım faaliyetleri kapsamında 2 bin 700'den fazla aileye yardım edildiğini duyurdu.
Yemen - 25.10.2021
AA, TRT ve YTB'nin iş birliğinde "Orta Doğu Medya Temsilcileri Eğitim Programı" başladı
TRT ve AA'dan deneyimli gazeteciler eğitim verecek ORMED eğitim programı kapsamında AA ve TRT'den deneyimli gazeteciler ile akademisyenler, Irak, Cezayir, Lübnan, Filistin, Suriye, Mısır, Fas ve Yemen'den katılan 26 gazeteciye kendi alanlarında eğitim verecek.
Yemen - 25.10.2021
Dünya Sağlık Örgütü: Yemenli çocukların dörtte üçü yetersiz besleniyor
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Yemenli çocukların dörtte üçünün yetersiz beslendiğini duyurdu.
Yemen - 25.10.2021
BM: Yemen'deki Hudeyde Limanı'nın bombalanması Stockholm Anlaşması'nın ihlalidir
Birleşmiş Milletler Hudeyde Anlaşmasını Destekleme Misyonu (UNMHA), Yemen'in batısındaki Hudeyde Limanı'nın füzeyle vurulduğunu ve bunun Stockholm Anlaşması'nın ihlali olduğunu bildirdi.
Yemen - 25.10.2021
Yemen'de karşılıklı saldırılarda 814 kişi öldü
Yemen'de hükümet ve koalisyon güçlerinin İran destekli Husi milislerle çatışmaları ve hava saldırıları nedeniyle 814 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
Yemen - 24.10.2021
Yemen'in Zemar kentinde bir mahalleye balistik füze düştü
Yemen'in kuzeyindeki Zemar kentine balistik füze düşmesi sonucu sivil ölümleri ve yaralanmaların olduğu belirtiliyor.
Yemen - 24.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Dünya Sağlık Örgütünün yayımladığı rapora göre, salgının ortaya çıktığı 27 Nisan'dan bu yana Yemen'de kolera nedeniyle 2 bin 180 kişi hayatını kaybetti.
Yemen - 23.10.2021
Suudi Arabistan, BM Güvenlik Konseyinin Husilerin saldırılarını kınayan açıklamasından memnun
Suudi Arabistan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), İran destekli Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırılarını kınamasını, Yemen krizinin çözümü için sarf edilen çabalara verilen önemli bir destek olarak nitelendirdi.
Yemen - 23.10.2021
Son dakika haberi | Arap koalisyonu Husilere ait bomba yüklü 4 tekneyi imha etti
Son dakika gelişmesine göre Yemen'de hükümeti destekleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, İran destekli Husilere ait bomba yüklü 4 teknenin imha edildiğini duyurdu.
Yemen - 23.10.2021
Yemen'deki Islah Partisinin önde gelen yöneticisi uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti
Yemen'in İslami eğilimli en büyük hareketi olan ve Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisinin önde gelen yöneticilerinden Dıyaulhak el-Ehdel, uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirdi.
Yemen - 23.10.2021
Yemen hükümetinden, Şebve ve Marib'de göç nedeniyle insani felaket yaşanabileceği uyarısı
Yemen hükümeti, ülkenin orta kesimindeki Marib ile güneydoğusundaki Şebve illerinde, İran destekli Husilerin saldırıları nedeniyle iç göçün arttığını ve insani bir felaketin yaşanabileceğini belirtti.
Yemen - 22.10.2021
Arap koalisyonu: Yemen'in Marib ilinde 92 Husi milis öldürüldü
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Yemen'in Marib ilinde 92 Husi milisin öldürüldüğünü duyurdu.
Yemen - 22.10.2021
Son dakika haberleri | Eritre'de gözaltına alınan Yemenli 50 balıkçı serbest bırakıldı
Son dakika haber: Yemen'deki bir insan hakları kuruluşu, ülkenin deniz komşusu olan Eritre'de iki gündür tutulan 50 Yemenli balıkçının serbest bırakıldığını açıkladı.
Yemen - 21.10.2021
Son dakika... Yemen'deki Husiler: Suudi Arabistan'ın güneyindeki askeri kampı 5 balistik füze ile hedef aldık
Son dakika haberi: Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan'ın güneyinde bir askeri kampı 5 balistik füze ile hedef aldıklarını, saldırıda 35'in üzerinde ölü ve yaralı olduğunu iddia etti.
Yemen - 21.10.2021
BM: Finansman sorunu nedeniyle Yemen'deki bazı insani faaliyetler yakında duracak
Yemen'deki Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), finansman sorunu nedeniyle ülkede hayat kurtaran bazı insani faaliyetlere yakında devam edilemeyeceğini duyurdu.
Yemen - 21.10.2021
Son dakika haberi... Yemen'deki Husiler BM Güvenlik Konseyini taraf tutarak savaşı uzatmakla suçladı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Yemen'deki İran destekli Husiler, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyon güçlerinin tarafını tutarak savaşın uzamasına sebep olduğunu öne sürdü.
Yemen - 21.10.2021
Yemen'de insani dramın yeni adresi: Kuşatma ve çatışmaların odağındaki "Abdiyye"
Yemen'in Marib iline bağlı Abdiyye ilçesinde İran destekli Husiler ile hükümet güçleri arasında bir aydan bu yana devam eden şiddetli çatışmalar, kuşatma altında insani yardımlardan mahrum 35 bin sivilin yaşam koşullarını günden güne zorlaştırıyor.
Yemen - 20.10.2021
TRT World Forum 2021'de Orta Doğu'daki durum ele alındı
Suriye, İran, Libya, Yemen ve Lübnan gibi ülkelerdeki durumun ele alındığı oturumda, bu bölge kaynaklı düzensiz göç meselesine de değinildi.
Yemen - 20.10.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "İslam karşıtlığına karşı mücadelede öncülük ediyoruz"
Bu yeni dönemin aşırı eşitsizlikler üzerine inşa edildiğini, ekonomik eşitsizlikler, doğal kaynaklar için rekabet ve çevresel zorluklardan beslendiğini kaydeden Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, şunları kaydetti: "Kovid-19 (yeni tip koronavirüs) salgını bu durumu daha kötü bir hale getirdi. Örneğin, BM'nin 2030 yılına kadar yoksulluğu sona erdirme hedefi sekteye uğradı. Geçen yıl, yoksulluk içinde yaşayan insan sayısı otuz yıldan beri ilk kez arttı. Bugün, dünya nüfusunun en zengin yüzde 1'inin geliri, en fakir yüzde 50'sinin gelirinden 140 kat daha fazla. Artan ekonomik eşitsizliğin sosyal uyum üzerinde olumsuz etkileri var. Sonuç olarak, etnik köken, din, kültür, milliyete dayalı ayrımlar toplumda bölünme yaratmak için kullanılıyor. Kutuplaşma kendini farklı şekillerde gösteriyor. İç siyasi çıkmazlara daha sık tanık oluyoruz. Devlet kurumları giderek zayıflıyor. Uluslararası kuruluşlar, yapısal yetersizliklerinin de etkisiyle kutuplaşan kamuoylarının kurbanı oluyor." Kıran, son 5 yılda veto edilen Güvenlik Konseyi kararlarının sayısının önceki 5 yıla göre iki kat arttığına, Suriye, Afganistan, Libya, Yemen ve Filistin'de uluslararası toplumun adım atamamasının acılara ve kitlesel göçe neden olduğu değerlendirmesinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı: "Bu güç boşluğu, terör örgütleri ve aşırılık yanlıları gibi kötü niyetli gruplara daha fazla alan oluşturuyor.
Yemen - 20.10.2021
Somali, kara sularında kaçak balıkçılığa izin vermeyeceğini açıkladı
Ülke kara sularında avlanan balık teknelerinin çoğunun Yemen, İran ve güneydoğu Asya ülkelerinden geldiği bilgisi paylaşıldı.
Yemen - 20.10.2021
Son dakika... Almanya'da iki eski asker terör örgütü kurmaya teşebbüsten gözaltına alındı
Arend-Adolf G. ve Achim A'nın paramiliter grup kurup Yemen'deki savaşa göndermek istedikleri ve bunun için çalışacak her askere aylık 40 bin avro ücret teklif ettikleri aktarıldı.
Yemen - 20.10.2021
Yemen'de Husilerle çatışmalarda ordudan 4 yüksek rütbeli subay öldü
Yemen ordusu, Husilerle çıkan çatışmalarda 4 üst düzey subayının öldürüldüğünü duyurdu.
Yemen - 19.10.2021
Dünya Sağlık Örgütü: 20 milyondan fazla Yemenli sıtmaya yakalanma riski altında
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Yemen'de 20 milyondan fazla kişinin sıtmaya yakalanma riski bulunduğunu açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yemen Haberleri | Yemen Haber - Haberler - Yemen haberleri, son dakika yemen haber ve gelişmeleri burada. Husilerden, Marib'in el-Cerşe bölgesine balistik füzeyle saldırı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 06:11:44. #1.15#

title