Yemen Haberleri

Yemen haber, Yemen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yemen - Bugün
Yemen'de BAE destekli güçler Sokotra'da ilk kez askeri geçit töreni düzenledi
Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) desteklediği Güney Geçiş Konseyi (GGK), haziran ayında ele geçirdiği Sokotra ilinde ilk kez askeri geçit töreni düzenledi.
Yemen - Bugün
Son dakika haberleri! Türk Kızılay personeli Yemen'de silahlı saldırıda yaralandı
Son dakika haberleri... Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Yemen Türk Kızılay Delegasyonunda görevli personelin silahlı saldırı sonucu yaralandığını bildirdi.
Yemen - Bugün
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Farklı öncelikleri olan bu üç ülkenin Körfez İşbirliği Konseyi ile ortaklaşa hareket etmesine veya Kuzey Afrika ülkelerini ortaklığa dahil etmesine ihtimal verilirken, Suriye, Lübnan ve Yemen ile iş birliğine sıcak bakılmıyor.
Yemen - Bugün
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İİT Üye Ülkeleri Diyanet İşleri Bakanları ve Başmüftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Erbaş, Kudüs davasına değinmeden geçemeyeceğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: "Maalesef Filistin davasına dair yaşanan son gelişmeler, yıllardır her türlü zorluğa rağmen Mescid-i Aksa'yı savunan Filistinli kardeşlerimizin yüreğini sızlatmaktadır. Tüm dünya Müslümanlarında da büyük bir hayal kırıklığı ve hüzne neden olmaktadır. Dolayısıyla İslam dünyasında, Kudüs'e ihanet anlamına gelecek tavır takınanlar, bir an önce içinde bulundukları gaflet ya da hıyanetten kurtulmalıdır." "Ermenistan'a karşı haklı mücadelesinde kardeş Azerbaycan'ı destekliyoruz" Myanmar'dan Doğu Türkistan'a, Yemen'den Suriye'ye her zaman mazlumların tarafında olduklarını belirten Erbaş, "Dua ve desteklerimizle her daim Keşmir halkının yanındayız.
Yemen - Bugün
Husiler, 133 gündür alıkonulan doğal tankeriinn Hudeyde Limanı'na ulaştığını açıkladı
Yemen'deki Husiler, 133 gündür Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından tarafından alıkonulan ve doğal gaz taşıyan tankerin Hudeyde limanına ulaştığını duyurdu.
Yemen - Bugün
Aralarında yüksek rütbelilerin de bulunduğu 14 Husi çatışmalarda öldü
Yemen'de İran destekli Husiler, aralarında yüksek rütbelilerin bulunduğu 14 kişinin ülkedeki çatışmalar sırasında öldüğünü duyurdu.
Yemen - Dün
Husiler, 86 gün önce alıkonulan petrol tankerinin Hudeyde Limanı'na ulaştığını açıkladı
Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından 86 gün önce alıkonulan petrol tankerinin ülkenin batısındaki Hudeyde Limanı'na ulaştığını duyurdu.
Yemen - Dün
Türk Kızılay'dan Yemenli öğrencilere eğitim desteği
Türk Kızılay, Yemen'in geçici başkenti Aden'de hükümete ait okullara eğitim desteğine devam ederek, 45 yazı tahtası kurdu.
Yemen - Dün
Son dakika haberi: Yemen'de son 3 yılda 326 kişi difteriden öldü
Son dakika haberi... Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Yemen'de son 3 yılda difteriden 326 kişinin öldüğünü, yaklaşık 6 bin vaka tespit edildiğini duyurdu.
Yemen - Dün
Yemen'de çöl çekirgeleri tarım arazilerini istila etti
Yemen'in batı kesiminde, Husilerin elindeki bölgelerde çöl çekirgeleri tarım arazilerini istila etti.
Yemen - Dün
İHH'den Yemen'e sağlık desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Yemen'in Taiz kentinde faaliyet gösteren oksijen tüpü dolum merkezi, 24 sağlık merkezine bin 759 adet oksijen tüpü ulaştırdı.
Yemen - Dün
AP milletvekillerinden AB yönetimine çağrı: "Suudi Arabistan'daki G20 Zirvesi'ne gitmeyin"
Milletvekilleri, AB yönetiminin Suudi yönetimiyle görüşmesi halinde ise insan hakları ihlalleri, Cemal Kaşıkçı cinayetinin sorumlularının gerçekten hesap vermesi için anlamlı adımlar atılması ve Yemen'deki savaşı bir an önce sonlandırması konularını gündeme getirmesini talep etti.
Yemen - 18.10.2020
Son dakika... Yemen hükümeti, İran'ın Husilerin kontrolündeki Sana'ya büyükelçi atamasını kınadı
Son dakika haberler... Yemen hükümeti, İran'ın, 6 yıldır Husilerin kontrolündeki Yemen'in başkenti Sana'ya büyükelçi atamasını şiddetle kınadı.
Yemen - 18.10.2020
Yemen'de Husilerin attığı füze, Suudi Arabistan sınırı yakınlarına düştü
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Yemen'deki Husi milisler tarafından başkent Sana'dan atılan balistik füzenin, ülkenin Suudi Arabistan sınırındaki Sada iline düştüğünü açıkladı.
Yemen - 18.10.2020
Yemen'deki Husiler: "Tüm esirler için takas yapmaya hazırız"
Yemen'deki İran destekli Husiler, hükümet ile yaptıkları anlaşma kapsamında alıkoydukları kişilerin tamamı için "esir değişimi" yapmaya hazır olduklarını duyurdu.
Yemen - 18.10.2020
Son dakika haber: BM: Yemen'in Taiz ve Hudeyde illerinde tırmanan çatışmalarda 8 sivil öldü
Son dakika gelişmesine göre Birleşmiş Milletler (BM), Yemen'in güneybatısındaki Taiz ve batısındaki Hudeyde illerinde eylül ayının sonlarından bu yana hükümet güçleri ile Husiler arasında meydana gelen çatışmalarda 8 sivilin yaşamını yitirdiğini, onlarcasının yaralandığını açıkladı.
Yemen - 17.10.2020
Son dakika! Yemenli gençler "Aden Okuyor" girişimiyle savaşa karşı kitaba ve hayata tutunuyor
Edinilen son dakika haberine göre Yemen'in geçici başkenti Aden'de bir grup gencin hayata geçirdiği "Aden Okuyor" girişimi, ülkedeki savaş ortamına rağmen her koşulda kitaptan ve okumaktan kopmamanın önemini göstererek altıncı yılına girdi.
Yemen - 17.10.2020
Yemen'deki Husiler: Koalisyon güçlerinin alıkoyduğu petrol tankeri Hudeyde'ye ulaştı
Yemen'de İran destekli Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından 200 gün boyunca alıkonulan petrol tankerinin Hudeyde Limanı'na ulaştığını açıkladı.
Yemen - 16.10.2020
Son dakika haber... Yemen'de esir takası anlaşması kapsamında iki günde 1061 kişi serbest bırakıldı
Son dakika haberleri: Yemen'de hükümet ile Husiler arasında yapılan esir takası anlaşması kapsamında iki günde 1061 kişi serbest bırakıldı.
Yemen - 16.10.2020
Yemen'de 175 esir daha "takas" edildi
Yemen'de taraflar arasındaki esir takası anlaşması kapsamında, Husilerden 100 kişi Sana'ya ulaşırken, hükümet yanlısı 75 esir de Aden'e vardı.
Yemen - 16.10.2020
Bal ihracatından 18 milyon dolarlık tatlı gelir
Geçen yılın aynı döneminde ihracat yapılmayan Polonya, Yemen, Bangladeş, Macaristan, Cibuti, Danimarka, Filipinler, İsviçre, Panama, Cape Verde, Güney Kore Cumhuriyeti ve Gine de Türkiye'den bal satın alan 45 ülke arasında yer aldı.
Yemen - 16.10.2020
Yemenli Gazeteciler Sendikasından BM'ye çağrı
Yemenli Gazeteciler Sendikası, Birleşmiş Milletler'e (BM) tüm esir gazetecilerin serbest bırakılması için çalışmaya devam etme çağrısı yaptı.
Yemen - 16.10.2020
Yemenli bakandan Husilerin hapishanelerinde ölen esirler için soruşturma çağrısı
Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-İryani, Husilere ait hapishanelerde işkence altında ölen esirlerle ilgili acil soruşturma açılması çağrısı yaptı.
Yemen - 15.10.2020
Son Dakika | Sınır Tanımayan Doktorlar: Yemen'in Taiz kentindeki çatışmalarda 1 kişi öldü, 37 kişi yaralandı
Gelen son dakika haberlerine göre Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) örgütü, Yemen'in güneybatısındaki Taiz kentindeki çıkan çatışmalar ve bombardımanlarda bir kişinin öldüğünü 37 kişinin yaralandığını duyurdu.
Yemen - 15.10.2020
Yemen'de hükümet ile Husilerin takas ettiği esir sayısı 710'a çıktı
Yemen'de taraflar arasındaki esir takası anlaşması kapsamında, Yemen hükümetinin 470 ve Husi milislerin 240 esiri serbest bırakmasıyla takas edilen esir sayısı 710'e ulaştı.
Yemen - 15.10.2020
BM, Yemen'de esir takasının siyasi süreci başlatmasını umut ediyor
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths, Yemen'de esir takasının, taraflar arasında güven inşa ederek barışçıl diyalog ve siyasi sürecin önünü acacağını söyledi.
Yemen - 15.10.2020
Cibuti'de 10 düzensiz göçmenin cesedi kıyıya vurdu
Yemen'den dönen 10 Afrikalı düzensiz göçmenin cesedi Cibuti kıyılarında bulundu.
Yemen - 15.10.2020
Son dakika haberleri! BAE askeri doktrini: Sahne ve rol arasında bir tercih matrisi
2004 sonrası dönemde Afganistan, Libya ve Yemen'e gerçekleştirdiği sınır ötesi askeri konuşlandırmalar, önceki BAE askeri doktrininin ilk iki ayağına aykırı bir şekilde savaşçı, sınırları görmezden gelen ancak dost ülkelerin çıkarlarına uygun aksiyonlardır.
Yemen - 15.10.2020
Yemen'de 489 esir "takas" edildi
Yemen'de taraflar arasındaki esir takası anlaşması kapsamında, Husi esirlerden 360'ının Sana'ya ulaştığı, Husi milisler tarafından tutulan 129 esirin de Sana'dan ayrıldığı belirtildi.
Yemen - 15.10.2020
Son Dakika | Yemen'deki çatışmalarda üst düzey 2 Husi milis öldü
Bir son dakika haberine göre Yemen ordusu, ülkenin batısında yer alan Hudeyde ilindeki çatışmalarda İran destekli Husi milislerden 2 üst düzey komutanın öldüğünü açıkladı.
Yemen - 14.10.2020
Umman'da tedavi gören 283 Husi Yemen'e geri döndü
Yemen'deki çatışmalar sırasında yaralanan Husilerden 283 kişi, Umman'da gördükleri tedavinin ardından başkent Sana'ya geri döndü.
Yemen - 14.10.2020
Yemen'de Husilerin elinde rehin tutulan ABD'liler serbest bırakıldı
Yemen'de İran destekli Husilerin elinde rehin tutulan 2 ABD vatandaşının, Suudi Arabistan'dan 200'den fazla Husi militanının iade edilmesi karşılığında serbest bırakıldığı duyuruldu.
Yemen - 14.10.2020
Son dakika haber! Kovid-19 İspanya'daki yoksul sayısını 1 milyondan fazla artıracak
Raporda Yemen, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Nijerya, Burkina Faso, Afganistan, Güney Sudan ve Somali'de 55 milyondan fazla kişinin açlık riskinde olduğunun altı çizildi.
Yemen - 14.10.2020
Uluslararası Kızılhaç Komitesi, esir değişimi için Yemen'de
Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nden (ICRC) bir heyet, hükümet ve Husiler arasında yapılan esir ve tutuklu değişimi anlaşmasını gözlemlemek üzere Yemen'e ulaştı.
Yemen - 14.10.2020
Yemen Cumhurbaşkanı Hadi'den "Riyad Anlaşması hızlıca uygulansın" çağrısı
Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Riyad Anlaşması'nın hızlıca hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.
Yemen - 13.10.2020
Yemen'deki BAE destekli güçler: BM çözüm girişimi müzakereleri için davet almadık
Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) desteklediği ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK), Yemen krizine barışçıl çözüm getirmeyi amaçlayan Birleşmiş Milletler (BM) girişimiyle ilgili müzakerelere katılım için herhangi bir davet almadıklarını duyurdu.
Yemen - 13.10.2020
Son dakika haber: Lübnan ve Bahreyn'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika haberi... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Lübnan'da 479'a, Bahreyn'de 284'e yükselirken, Yemen'de vaka sayısı arttı.
Yemen - 13.10.2020
Çin'den Yemen'deki Safir petrol tankeri krizine "çözüm" sözü
Çin, Yemen'in Hudeyde kentindeki Ras İsa Limanı'nda demirli bulunan ve tehlike arz eden Safir petrol tankeri krizinin çözümü için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) "yapıcı ve olumlu" bir rol oynama taahhüdünde bulundu.
Yemen - 13.10.2020
Yemenli hükümet yetkilisinden, BAE'nin "işgal faaliyetlerine" direnme çağrısı
Yemen hükümet yetkilisi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ülke topraklarını işgal faaliyetlerine direnilmesi çağrısında bulundu.
Yemen - 12.10.2020
Husiler: Petrol krizinin yansımaları nedeniyle çok kötü bir aşamaya girdik
Yemen'de İran destekli Husiler, aylardır tırmanan petrol krizinin yansımaları nedeniyle "çok kötü bir aşamaya" girildiğini açıkladı.
Yemen - 12.10.2020
Son dakika haberleri: Yemen hükümetinden, donör ülkelere Merkez Bankası'na destek çağrısı
Son dakika haber: Yemen hükümeti, yerel para biriminin, döviz karşısındaki gerilemesini durdurmak için donör ülkelere Merkez Bankası'na destek olma çağrısında bulundu.
Yemen - 12.10.2020
Yemen'de yılın ilk 9 ayında yaklaşık 200 bin şüpheli kolera vakası görüldü
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2020'nin ilk 9 ayında Yemen'de yaklaşık 200 bin şüpheli kolera vakası tespit edildiğini duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yemen Haberleri | Yemen Haber - Haberler - Yemen haberleri, son dakika yemen haber ve gelişmeleri burada. Yemen'de BAE destekli güçler Sokotra'da ilk kez askeri geçit töreni düzenledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 18:20:31. #1.14#
title