Venezuela Haberleri

Venezuela haber, Venezuela son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Venezuela - Dün
AB Komisyonu, insan hakları ihlallerine karşı yeni yaptırım rejimi teklifi hazırladı
Yaptırımların, üye ülkeler için yasal bağlayıcılığı bulunuyor AB'nin halen yaklaşık 40 farklı yaptırım rejimi bulunuyor. İnsan hakları ihlalleri de dahil olmak üzere AB'nin Suriye, Belarus, Venezuela ve Rusya gibi ülkelere yaptırımları devam ediyor.
Venezuela - Dün
Bolivya'da muhalefet, Morales'in adayının seçim galibiyetini kabul etti
Arce'ye bölge siyasilerinden tebrikler Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, Eski Brezilya Devlet Başkanları Lula da Silva ve Dilma Rousseff ile Eski Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, seçim sonuçlarından dolayı Luis Arce'yi tebrik etti.
Venezuela - 18.10.2020
Son dakika haberleri: AZ PİŞMİŞ ETTE 'ROTA VİRÜSÜ' TEHLİKESİ; HER YIL 200 BİN ÇOCUK ÖLÜYOR
"DÜNYADA HER YIL 200 BİN ÇOCUK HAYATINI KAYBEDİYOR" Rota virüsü enfeksiyonunun 0-5 yaş arası çocuklarda ishal ile kendini gösterdiğini belirten Doğan, "Hayvan içtiği sudan, yediği yemden bu bakteri ve virüsleri alır. Eğer çiğ etlere doğru ısıl işlem yapılmazsa bakteri ve virüsler insana geçer. Özellikle Güney Amerika'da Arjantin, Venezuela ve Brezilya'daki hayvanların etlerinde yüzde 20 civarında genetik olarak rota virüsü bulunmuş.
Venezuela - 17.10.2020
ABD'de Venezuelalı mültecilerin yasalara aykırı şekilde sınır dışı edildiği iddiası
ABD'de Başkan Donald Trump yönetiminin, ocak ve mart arasında yüzlerce Venezuelalı mülteciyi kanunlara aykırı şekilde sınır dışı ettiği öne sürüldü.
Venezuela - 15.10.2020
Brezilya'nın, Pompeo'nun ziyareti sırasında Venezuela sınırında tatbikat yaptığı açıklandı
BUENOS Brezilya'nın, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun ülkeyi ziyaret ettiği sırada Venezuela sınırında geniş çaplı savaş tatbikatı düzenlediği bildirildi.
Venezuela - 15.10.2020
Latin Amerika ülkeleriyle diplomatik ilişkilerimizin 70. yılı ve açılım politikamız
Tam 70 yıl önce bugünlerde Türkiye Cumhuriyeti Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini geliştirmek üzere çok önemli bir girişimde bulunarak o dönem henüz diplomatik münasebetleri bulunmayan 13 bölge ülkesiyle ilişki tesis edilmesi için ilk adımı atmıştı. 1945 yılından itibaren Latin Amerika'da mukim dört büyükelçimiz (Meksika, Brezilya, Arjantin ve Şili), Birleşmiş Milletler (BM) daimi temsilciliğimiz ve dışişleri bakanlığımız bünyesinde gerçekleştirilen çok sayıda yazışma, istişare ve değerlendirmenin sonucu olarak, 21 Eylül 1950 tarihinde yayımlanan iki Bakanlar Kurulu kararıyla birçok Latin Amerika ülkesiyle devletimiz arasında diplomatik ilişki kuruldu. Bu çerçevede, 3/11858 sayılı karar uyarınca Santiago (Şili) Büyükelçimiz Bedri Tahir Şaman memleketimizi Bolivya, Kolombiya, Ekvador ve Peru devletleri nezdinde temsile memur edildi. Aynı şekilde Meksika Büyükelçimiz Vedit Uzgören de Kosta Rika, Küba, El-Salvador, Honduras, Panama, Dominik Cumhuriyeti ve Nikaragua devletleri nezdinde ülkemizi temsille görevlendirildi. Bu ülkelerin yanı sıra, günümüzde dünya kamuoyunu sık sık meşgul eden Venezuela ile de ilişkilerimizin aynı yıl tesis edildiği her iki ülke tarafından kabul edilmekte.
Venezuela - 13.10.2020
Trump, Kovid-19'a yakalanmasının ardından ilk kez seçim mitingi düzenledi
Trump, anketlerin aksine şu anda 4 yıl önceki seçimlerden daha yüksek oy oranına sahip olduklarını savunarak, "Demokratlar, ABD'yi komünist Küba'ya ya da sosyalist Venezuela'ya çevirmek istiyorlar.
Venezuela - 12.10.2020
Güneydoğu'dan 1,6 milyar dolarlık hububat ve bakliyat ihracatı
GAİB firmaları, geçen yılın aynı dönemine göre 101 milyon dolar satışı yaptığı Amerika ülkelerine, bu yılın üç çeyreğinde 207 milyon satış yaparak bu ülkelere ihracatını yüzde 104,5 artırdı. Ülke bazında söz konusu dönemde en yüksek ihracatı 552 milyon dolarla Irak'a bulunan Güneydoğu, 113 milyon dolar Cibuti, 100 milyon dolar Suriye, 94 milyon dolar Venezuela ve 65 milyon dolar ABD'den gelir sağladı.
Venezuela - 11.10.2020
Venezuela komşusu Kolombiya'yı, 6 Aralık'ta yapacakları seçimleri sabote etmekle suçladı
Venezuela Devlet Başkanı Nikolas Maduro, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque'yi 6 Aralık'ta ülkesinde düzenlenecek parlamento seçimlerini sabote etmekle suçladı.
Venezuela - 10.10.2020
AB, Navalnıy'ın zehirlenmesi nedeniyle Rusya'ya yaptırıma hazırlanıyor
Toplantıda, bunların dışında Belgrad-Priştine Diyaloğu ve Batı Balkanlar ile ilgili bölgesel konular, Venezuela'da yaklaşan seçimler öncesindeki durum, Kırgızistan'daki olaylar, AB-Rusya ilişkileri ve AB'nin Latin Amerika ile Karayiplerle ilişkileri de tartışılacak.
Venezuela - 8.10.2020
Son dakika! Venezuela ve Kosta Rika'da Kovid-19 vaka sayısı artıyor
Son dakika haberleri... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı Güney Amerika ülkesi Venezuela'da 665, Orta Amerika ülkesi Kosta Rika'da 1024'e yükseldi.
Venezuela - 6.10.2020
Kovid-19'la mücadele için 26 ülkeden Batılı ülkelere "yaptırımları kaldırın" çağrısı
Çin'in BM Daimi Temsilcisi Cang Cün, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu İnsan Hakları Komitesinde, aralarında Çin, Kuzey Kore, Venezuela, İran ve Rusya gibi ülkelerin de olduğu 26 ülke adına yaptığı ortak açıklamada, ABD, AB ve diğer Batılı devletlerden uyguladıkları yaptırımları Kovid-19'la mücadele için kaldırmalarını istedi.
Venezuela - 6.10.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
"Bir İngiliz temyiz mahkemesi, Nicolas Maduro'nun ve Venezuela hükümetinin lehine karar verdi.
Venezuela - 2.10.2020
Rusya'nın geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının 3. faz deneyleri Venezuela'da yapılacak
BUENOS Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşı adayının 3. faz deneyleri için ülkeye ulaştığını açıkladı.
Venezuela - 2.10.2020
Hong Kong yönetiminden ABD Dışişleri Bakanlığının "iltica listesine" tepki
ABD Dışişleri Bakanlığı, önceki gün yaptığı açıklamada Hong Kong'u ilk kez "iltica başvurularında öncelik verilecek ülkeler" listesine aldığını bildirmişti. Açıklamada, "iltica başvurlarında, dini nedenlerle baskı gören kişiler, ABD'ye yardım ettiği için hayati tehlike yaşayan Iraklılar ile El Salvador, Guatemala, Honduras, Küba, Venezuela ve Hong Kong vatandaşlarına öncelik verileceği" ifade edilmişti.
Venezuela - 30.9.2020
AB, Venezuela'da seçimlerin ertelenmesini istiyor
Avrupa Birliği (AB), Venezuela'da özgür ve adil seçimler için gerekli şartların bulunmadığı gerekçesiyle 6 Aralık'ta yapılacak parlamento seçimlerinin ertelenmesini istedi.
Venezuela - 29.9.2020
Bakan Çavuşoğlu, BM Medeniyetler İttifakı Dostlar Grubu Yıllık Üst Düzeyli Toplantısı'na katıldı...
Medeniyetler İttifakı 15'inci yıl dönümüne girerken, Dostlar Grubunun artan üye sayısının, ittifaka karşı güçlü desteğin bir göstergesi olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, grubun yeni üyeleri Sri Lanka, Moritanya, Nijer ve Venezuela'ya da "hoşgeldiniz" mesajı verdi.
Venezuela - 24.9.2020
Venezuela'dan uluslararası topluma ABD yaptırımlarına karşı çıkması çağrısı
BİRLEŞMİŞ Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, uluslararası topluma ABD'nin tek taraflı tüm yaptırımlarına karşı çıkması çağrısında bulundu.
Venezuela - 22.9.2020
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, BM 75. Genel Kuruluna hitap etti Açıklaması
Venezuela'daki siyasi karışıklık dolayısıyla ülkesine sığınan 400 binden fazla Venezuelalı mülteciye ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Bolsonaro, bu konuda ordunun da desteğiyle büyük çaba gösterdiklerini ifade etti.
Venezuela - 22.9.2020
AB'ye iltica başvuruları yüzde 69 azaldı
AB ülkelerine bu yılın ikinci çeyreğinde en fazla başvuru Suriye, Afganistan ve Venezuela vatandaşları tarafından yapıldı.
Venezuela - 21.9.2020
Trump: İran'ın nükleer silah sahibi olmasına asla izin vermeyeceğiz
ABD'den İran Savunma Bakanlığı ve Maduro'ya yaptırım ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bugün yaptığı açıklamada, İran Savunma Bakanlığının da içinde olduğu birçok İranlı kurum ve kişinin yanı sıra İran ile iş birliği yaptığı gerekçesiyle Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu da yaptırım listesine aldığını duyurmuştu.
Venezuela - 21.9.2020
ABD'den İran Savunma Bakanlığı ve Maduro'ya yaptırım
ABD yönetimi, Savunma Bakanlığının da içinde olduğu birçok İranlı kurum ve kişinin yanı sıra İran ile iş birliği yaptığı gerekçesiyle Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu da yaptırım listesine aldığını duyurdu.
Venezuela - 21.9.2020
Son dakika haber | AB dışişleri bakanları Belarus yaptırımlarında anlaşamadı
Brüksel'de yapılan AB Dış İlişkiler Konseyinin ardından basın toplantısı düzenleyen Borrell, Belarus'un yanı sıra Libya, Afrika Birliği ile ilişkiler, Venezuela, Rusya, Lübnan ve Doğu Akdeniz gibi konuları ele aldıklarını söyledi.
Venezuela - 21.9.2020
Son Dakika | Mülteciler ve yerinden edilenler Kovid-19 sonrası daha da çaresiz
NRC'nin Mali, Uganda, Venezuela, Afganistan, Kolombiya, Irak, Kenya ve Libya'da yaklaşık 1400 kişiyle görüşerek hazırladığı "Sürekli Düşüş" adı verilen raporda, salgının devamlı dışarıdan destek bularak hayatta kalmaya çalışan bu kişileri "felakete" sürüklediğine işaret edildi.
Venezuela - 18.9.2020
Son dakika haberleri | BM İnsan Hakları Konseyinden Belarus'taki insan hakları durumunu araştırma kararı
Venezuela ve Eritre tasarıya ret oyu veren ülkeler olarak dikkati çekti.
Venezuela - 18.9.2020
AB, Türkiye ile diyaloğu tercih ediyor
AB üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarını 21 Eylül'de Brüksel'de bir araya getirecek Dış İlişkiler Konseyi toplantısında Doğu Akdeniz, Belarus, Çin, Lübnan, Libya, Venezuela, AB-Afrika Birliği ilişkileri gibi konular görüşülecek.
Venezuela - 17.9.2020
Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Polonya ve Litvanya ile sınırları kapatacaklarını açıkladı
Komşu ülkelerin Belarus'taki seçim sonuçlarını tanımadığını anımsatan Lukaşenko, ülkesinde Venezuela senaryosunun uygulanmaya çalışıldığını kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Venezuela Haberleri | Venezuela Haber - Haberler - Venezuela haberleri, son dakika venezuela haber ve gelişmeleri burada. Venezuela'da Kadın Cinayetlerinde Artış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 17:48:03. #1.15#
title