Umman Haberleri

Umman haber, Umman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umman - 30.11.2020
Son dakika haberi | Umman Sultanı ile ABD Dışişleri Bakanı, bölgedeki gelişmeleri görüştü
Son dakika haberleri: Umman Sultanı Heysem bin Tarık ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bölgede yaşanan gelişmeleri görüştü.
Umman - 30.11.2020
Son dakika... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Umman'da tedbirler hafifletiliyor Çin'de Hong Kong Lideri Carrie Lam, artan vakalar nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kamu çalışanlarının çarşamba gününden itibaren evlerinde çalışmaya başlayacağını duyurdu.
Umman - 30.11.2020
Ürdün ve Suudi Arabistan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları attı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Ürdün'de 57, Suudi Arabistan'da ise 12 kişi hayatını kaybederken, Umman'da kısıtlamalar hafifletiliyor.
Umman - 30.11.2020
Kuveyt ve Umman'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 2, Umman'da 5 kişi yaşamını yitirdi.
Umman - 30.11.2020
Şair ve yazar Şeref Akbaba: "Alaaddin Soykan şiirlerini Ay Vakti'ne emanet etmişti" (1)
Geçen ay yaptıkları "Poetika" konulu sayıda Alaaddin Soykan'ın şiirine ve poetikasına ilişkin bir yazıya yer verdiklerine dikkati çeken Akbaba, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bir yaprak daha düştü. Alaaddin Soykan vefat etti. Hep bizimle beraber olan usta şairlerimizdendi. Benim Mavera okuru olarak tanıdığım şairlerdendi. Lisede, üniversitedeyken şiirlerini okuyordum. Soykan da Alaeddin Özdenören gibi Ay Vakti çıktıktan sonra vefat edinceye kadar çalışmalarını bu dergide yayımladı. Allah rahmet etsin. Onun vefatı biraz hüzünlü oldu. Dergimizde Alaaddin Soykan'la röportaj yapamadık. Şiiri öne çıkan bir insandı. Ben de 'Çağdaş Yunus Emre'yi ahirete yolcu ettik' diye bir başlık atmıştım vefatından sonra. 'Alaaddin Soykan şiiri Yunus Emre'nin bugünkü izdüşümü müdür?' diye çok soran oldu. Bugünkü Türkçeyle, dille ve felsefeyle örtüşen dizeleri Alaaddin Soykan'da buluyoruz. Bizi çeken bir şiir dili vardı, kendine has, kendine özgü bir dildi. Vefatından önce bana 2005'ten beri göndermiş olduğu o güzide şiirlerinden birini yayınladık. Bu dergiyi kendisine gönderdik. Rahatsız mıydı, görebildi mi bilmiyorum. Türkiye'de yayınlanan son şiiri Ay Vakti'nin Eylül-Ekim sayısındaydı. Alaaddin Ağabey'in şiiriyle alakalı Salih Uçak'ın bir de yazısı vardı dergide." "Alaaddin Soykan, sıkıştırılmış bir umman" Soykan'ın güçlü şiirleri olan bir şair olduğunu vurgulayan Akbaba, "Alaaddin Soykan, bir kasabada olan ama iç dünyası olarak bütün dünyada yaşayan insan.
Umman - 30.11.2020
Kurgu ile gerçeklik arasında Pakistan'ın İsrail'i tanıması için baskı iddiaları
1979 Mısır-İsrail normalleşmesi örneğine dönersek; Mısır'ın Arap Birliği üyeliğinin dondurulduğu, İİT üyeliğinden de atıldığı süreçte, Mısır Dışişleri Bakanı Butros Butros Gali ABD'li muhataplarına, özellikle İsrail ve Mısır arasında karşılıklı elçilerin atanması döneminde gerginliği azaltmak ve "dikkatleri başka yöne çekmek için başka bir yerde mini bir kriz çıkarılmasını" bile önermişti. Aşırı anlam yüklemek için erken de olsa, BAE'nin son vize yasağı da bununla alakalı olabilir mi? İsrail'le normalleşme adımları atan BAE, Bahreyn, Umman gibi ülkeler Pakistanlı göçmen işçileri olası "iç güvenlik tehdidi" olarak mı görmeye başladılar? Nihayetinde Körfez'in göçmen işçi seçimlerinde siyasi dinamikleri gözettiğini biliyoruz.
Umman - 29.11.2020
Irak, Umman ve Katar İranlı bilim adamı Fahrizade'nin öldürülmesini kınadı
Irak, Umman ve Katar İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesini kınadı.
Umman - 29.11.2020
Umman ve BAE'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Umman'da 1418'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 570'e yükselirken, Katar'da vaka sayısı arttı.
Umman - 25.11.2020
Katarlı bilgisayar mühendisi, namaz kılmayı öğreten "akıllı seccade" tasarladı
Hamis, Hindistan, Umman, Mısır gibi ülkelerden birçok distribütörün yanı sıra bazı Kuran ezberleme merkezleri ile İslami eğitim ve hayır kurumlarının "Secde"yi kendi ülkelerinde dağıtma hakkını almak için kendileriyle iletişime geçtiğini aktardı.
Umman - 24.11.2020
Son dakika! Libya ve Umman'da Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika gündem haberi... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Libya'da 1110'a, Umman'da 1391'e yükseldi.
Umman - 24.11.2020
Otomotiv yan sanayi ihracatı ekimde 1 milyar doların üzerine çıktı
İspanya'ya yüzde 50, Umman'a yüzde 534'lük ihracat artışı Geçen ay yapılan otomotiv yan sanayi ihracatında bazı ülkelere ciddi artışlar kaydedildi.
Umman - 23.11.2020
Son dakika gündem: Körfez ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haberleri: Yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 5 bin 796'ya, Umman'da 1386'ya, Kuveyt'te 868'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 554'e yükseldi.
Umman - 23.11.2020
Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Toplantısı, Katar'a uygulanan ekonomik boykotun gölgesinde gerçekleşti
KİK üyesi Suudi Arabistan, Umman, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'ın savunma bakanları, ülkelerinin askeri alanda ortak hareket edilmesi, ortak bir askeri strateji benimsenmesi ve ortak askeri komutanlığın faaliyete geçirilmesi konusuna büyük önem verdiklerini belirtti.
Umman - 22.11.2020
Libya ve Umman'da Kovid-19 kaynaklı ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Libya'da 1089'a, Umman'da 1380'e yükseldi.
Umman - 20.11.2020
Biden, Trump'ın İsrail politikasını nasıl revize edecek?
Yeni dönemde merakla beklenen konuların başında Arap ülkelerinin İsrail'le normalleşme sürecinin nasıl devam edeceği sorusu var. Bu stratejinin sonucunda şu ana kadar Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn ile normalleşme anlaşmaları imzalandı. Biden yönetiminin atılan bu adımlara yaklaşımı pozitif. Biden, BAE'yle ilişkilerde atılan normalleşme adımlarını "cesur ve ihtiyaç duyulan bir devlet adamlığı hamlesi" olarak nitelendirmişti. Bu konuda en gerçekçi varsayımın, İsrail devletinin Trump döneminde elde ettiği bölgesel meşruiyete Biden kanadının da destek vereceği ve somutlaşan bu momentumu (Suudi Arabistan, Umman gibi) körfez ülkelerinde de devam ettirmek isteyeceği öngörülebilir.
Umman - 19.11.2020
Son dakika haberi: Körfez ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haberi... Yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 5 bin 729'a, Umman'da 1365'e, Kuveyt'te 859'a, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 544'e yükseldi.
Umman - 19.11.2020
Japonya Orta Doğu'daki deniz güvenliği misyonunun süresini 1 yıl uzattı
Geçtiğimiz yıl Umman Körfezi'nde seyreden petrol gemilerine yönelik saldırıların ardından denizlerde seyir güvenliğini sağlamak üzere Orta Doğu'ya askeri güç gönderen Japonya, söz konusu askeri misyonun süresini 1 yıl daha uzatma kararı aldı.
Umman - 18.11.2020
Son dakika haberleri... Arap ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haberler... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Libya'da 1053'e, Umman'da 1360'a, Kuveyt'te 857'ye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 542'ye yükseldi.
Umman - 17.11.2020
Katar ile Kuveyt arasında 5 mutabakat zaptı imzalandı
Kuveyt ile Umman, Körfez ülkelerinin Katar'a yönelik ambargosuna rağmen Doha ile iyi ilişkilerini koruyor.
Umman - 16.11.2020
Son dakika haberi... Ürdün ve Umman'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika haberi... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Ürdün'de 1843'e, Umman'da 1350'ye yükseldi.
Umman - 16.11.2020
Yemenliler, yaralı askerlerin tedavi için ülkeden ayrılmasını engelleyen BAE'ye bağlı güçleri protesto etti
Hükümet kaynaklarından 14 Kasım'da yapılan açıklamada, Taiz'de Husilerle girdikleri çatışmada yaralanan 50'den fazla askerin tedavi için kara yolu ile Umman'a gitmek istediği ancak GGK'ye bağlı Hizam Emni güçlerinin askerlere izin vermediği belirtilmişti.
Umman - 15.11.2020
Son dakika... Suudi Arabistan, Umman, Kuveyt ve BAE'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Gelen son dakika haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan'da 16, Umman'da 12, Kuveyt'te 3, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 2 kişi hayatını kaybederken, Katar'da vaka sayısı arttı.
Umman - 14.11.2020
Tedavi için yurt dışına çıkacak Yemenli yaralı askerler, BAE destekli güçlerin engeline takıldı
Hükümet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Taiz'de Husilerle girdikleri çatışmada yaralanan 50'den fazla asker tedavi için Umman'a gitmek istedi.
Umman - 14.11.2020
Son dakika haberleri | Kuveyt ve Umman'dan, Fas'a destek mesajı
Son dakika haberleri: Kuveyt ve Umman, Polisario Cephesi'ne karşı Kerkerat Sınır Kapısı'nda operasyon yapan Fas'a desteğini açıkladı.
Umman - 14.11.2020
Türkiye'nin balık yağı ve unu ihracatı yüzde 57 arttı
Türkiye'den geçen yılın aynı döneminde ihracat yapılmayan Tayvan, Endonezya, Almanya, Rusya, Sırbistan, Umman, Hollanda ve Kırgızistan'a da bu dönem balık yağı ve unu ihraç edildi.
Umman - 12.11.2020
Son dakika! Arap ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika habere göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan ve Libya'da 15'er, Umman'da 5, Kuveyt'te 4, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 3, Katar'da ise 1 kişi daha hayatını kaybetti.
Umman - 12.11.2020
İtalyan şef Terracciano: "Gastronomi eğitimleri arttıkça Türk mutfağı dünyada tanındı"
İtalya, Umman, Şanghay, Endonezya, Japonya ve Çin başta olmak üzere, dünyanın pek çok ülkesinde Michelin yıldızlı şeflerle çalışan İtalya Napoli doğumlu Terracciano, İstanbullu olan eşiyle evlendikten sonra bu kente yerleşerek uluslararası mutfakları yeni tatlarla birleştirmeye başladı.
Umman - 12.11.2020
OPEC 2021 talep artış öngörüsünü 300,000 varil düşürdü
OPEC, Meksika Körfezi'ndeki üretim kesintileri nedeniyle 2020 için OPEC üyesi olmayan ülkelerin petrol arzı büyüme öngörüsünü, bir önceki ayın değerlendirmesine göre yalnızca günde 6,000 varil düzeyinde artırdı. OPEC raporunda, 2021 için Umman'dan gelecek yıl beklenen daha yüksek üretim nedeniyle, toplam üretimin günde ortalama 950,000 varil artmasının beklendiği belirtildi.
Umman - 11.11.2020
Libya, Umman ve BAE'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebi ile Umman'da 5, Libya'da 13, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 2 kişi daha hayatını kaybederken, Katar'da 224 kişiye virüs teşhisi koyuldu.
Umman - 11.11.2020
Arap ülkelerinden FKÖ Genel Sekreteri Ureykat için taziye mesajları
Kuveyt Emiri Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve Veliaht Prens Meşal el-Ahmed, Umman Sultanı Heysem bin Tarık, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife ve Veliaht Prens Selman bin Hamed, Libya Başbakanı Fayis es-Serrac, Abbas'a taziye telgrafı gönderdi.
Umman - 10.11.2020
Suriye muhalefeti, Rusya'nın Şam'da düzenleyeceği "Uluslararası Mülteci Konferansı"na tepki gösterdi
Esed rejiminin haberi ajansı SANA, Rusya sponsorluğunda yarın başlayıp 2 gün sürecek konferansa İran, Çin, Lübnan, Pakistan ve Umman'ın katılacağını belirtti.
Umman - 10.11.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 5 bin 576'ya, Umman'da 1316'ya, Libya'da 957'ye, Kuveyt'te 821'e, Katar'da 233'e yükseldi.
Umman - 9.11.2020
Son dakika haber! Suudi Arabistan, Umman ve Kuveyt'te Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika gündem haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan'da 19, Umman'da 9, Kuveyt'te 5 kişi hayatını kaybetti.
Umman - 8.11.2020
Arap siyasiler ve düşünürlerden ABD seçimlerine ilişkin "temkinli" yorumlar
Katarlı gazeteci Cabir el-Haremi, ilişkilerinin kişiler değil devlet ve kurumları üzerinden yürüdüğüne vurgu yaparak, "Körfez'de Katar, Kuveyt ve Umman olmak üzere 3 ülkenin ABD ile ilişkileri başkanlarının karakterleriyle hiçbir zaman ilişkili olmadı.
Umman - 8.11.2020
Umman ve Libya'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Umman 1301'e, Libya'da 929'a yükselirken Katar'da vaka sayısı arttı.
Umman - 8.11.2020
Ürdün, Umman, BAE Biden'ı tebrik etti
Ürdün, Umman ve BAE yönetimleri 3 Kasım'da yapılan seçimlerden ABD'nin 46. başkanı olarak çıkan Demokrat aday Joe Biden'ı tebrik etti.
Umman - 5.11.2020
Körfez ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 5 bin 489'a, Umman'da 1286'ya, Kuveyt'te 799'a, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 508'e yükselirken, Katar'da vaka sayısı arttı.
Umman - 4.11.2020
Son dakika haber... Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika habere göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Tunus'ta 1512, Umman'da 1264, Libya'da 893, Filistin'de 576 ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) ise 505'e yükseldi.
Umman - 3.11.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 5 bin 456'ya, Umman'da 1264'e, Libya'da 893'e, Kuveyt'te 789'a yükselirken, Katar'da da vaka sayıları arttı.
Umman - 3.11.2020
Yemen'de Sokotra adasındaki BAE destekli güçlerden Yemenlilere "yabancı vatandaş" muamelesi
Söz konusu gelişmenin "BAE'nin adayı kontrol etme hırsının bir göstergesi" olduğunu belirten kaynaklar, Sokotra adasının Hint Okyanusu ve Umman denizinin buluşma noktasındaki stratejik konumuna dikkati çekti.
Umman - 2.11.2020
Son dakika haberleri! Arap ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler arttı
Edinilen son dakika haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Tunus'ta 1381'e, Umman'da 1256'ya, Libya'da 880'e, Kuveyt'te 786'ya, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 497'ye yükseldi.
Umman - 2.11.2020
Balfour Deklarasyonu'nun 103. yılında Filistinlilerin gözü ABD seçimlerine çevrilmiş durumda
Kulislerde Trump'ın yeniden başkanlık koltuğuna oturması halinde Suudi Arabistan ve Umman'ın da aralarında bulunduğu bazı Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varacağı dile getiriliyor, bu da Filistin'in daha da yalnızlaşması anlamına geliyor.
Umman - 1.11.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Tunus'ta 1348'e, Umman'da 1246'ya, Libya'da 871'e yükselirken, Katar'da vaka sayısı arttı.
Umman - 31.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na mevkidaşlarından destek telefonu
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Umman Dışişleri Bakanı Bedr el-Busaidi, Haiti Dışişleri Bakanı Claude Joseph, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani telefonla Çavuşoğlu'nu aradı.
Umman - 31.10.2020
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığı: "Ürdün Dışişleri Bakanı, Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığı: "Ürdün Dışişleri Bakanı, Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Umman Haberleri | Umman Haber - Haberler - Umman haberleri, son dakika umman haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Umman Sultanı ile ABD Dışişleri Bakanı, bölgedeki gelişmeleri görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 09:55:28. #1.14#
title