Umman Haberleri

Umman haber, Umman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umman - Dün
"Arapçanın Korunmasında Kur'an-ı Kerim'in Rolü" Konulu Konferans
Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arapça Öğrenci Topluluğu (Multeka Lugati'd-dat) tarafından "Arapçanın Korunmasında Kur'an-ı Kerim'in Rolü" konulu konferans düzenlendi. Konferansa İlahiyat Fakültesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulunan Umman Sultan Kabus Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.
Umman - 27.11.2021
Kuveyt, yeni Kovid-19 varyantı nedeniyle 9 ülkeye seyahat yasağı getirdi
Kuveyt'ten önce söz konusu Afrika ülkelerine yönelik Umman, Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar ve Bahreyn'de benzer kararlar almıştı.
Umman - 27.11.2021
Umman, yeni Kovid-19 varyantı nedeniyle 7 ülkeye seyahat yasağı getirdi
Umman, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni varyantının tespit edildiği 7 Afrika ülkesine seyahat yasağı uygulayacağını duyurdu.
Umman - 25.11.2021
Çocuklardan en yaşlı öğretmenlere anlamlı ziyaret
Öğretmenlik mesleğinin gerekliliklerine değinen emekli Emine Beşe, "Öğretmenim, tüm dünya çocukları bizim çocuklarımız, hepimizin çocukları, benim çocuklarım. Onlar benim umut dünyam, gece düşlerim, gündüz uğraşlarımdır. Onlar emekçinin alın teri, göz nuru ve tüm İslam aleminin umudu istikbalidir. Kadrini bilemediğimiz ve hala iyi eğitemediğimiz her biri keşfetmeye muktedir olamadığımız sahalarda birer dahi birer dehadır, onlar. Onlar dostlar için biz umman, bir deniz, düşmanları için de iyi bir sahadır.
Umman - 24.11.2021
İsrail ile Fas arasında savunma alanında iş birliği mutabakat zaptı imzalandı
Gantz, İsrail'le ilişkilerini normalleştirme anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Fas ve Umman arasından ilk ziyaretini Fas'a gerçekleştirdi.
Umman - 24.11.2021
CHP'li Sarıbal, ekmeklik unda indirim yapılmasını istedi
Geçen yıl 3 bin 100 lira olan gübrenin tonunun, 10 bin liraya çıktığını, ithal edilen gübrelerin Umman, Fas, Mısır ve İran'dan geldiğini belirten Sarıbal, "Son 19 yılda 21,5 milyar dolarlık gübre ithal etmişiz.
Umman - 22.11.2021
Lübnan Dışişleri Bakanı Bouhabib, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile Moskova'da görüştü Açıklaması
Lübnan Enformasyon Bakanı George Kardahi'nin ifadeleri nedeniyle, Lübnan ile Körfez ülkeleri arasında yaşanan krizin çözülebileceğini dile getiren Bouhabib, "Lübnan, Körfez ülkeleriyle her zaman iyi ilişkiler yürüttü, şimdi bile Umman ve Katar ile ilişkilerimizi sürdürüyoruz.
Umman - 22.11.2021
Son dakika: Katar ve Umman askeri iş birliği anlaşması imzaladı
Son dakika haber... Katar ve Umman'ın, karşılıklı yatırım ve turizm ile askeri alanlarda iş birliği anlaşmaları imzaladığı bildirildi.
Umman - 22.11.2021
Kurucumuz SN HALİL KAYA GEDİK'in Yenilenen Büst AÇılış Töreni Gerçekleştirildi
Programa, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selim Kandemir, Prof. Dr. Adnan Şişman ve Dr. Öğretim Üyesi Ayşin Şişman, Gedik Holding Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Umman Asya Sadıklar ve Asu Sadıklar, Hande Demirel, Halil Haya Gedik Biyografi Kitabı Yazarı Nurten Yalçın Erüs, Gazeteciler, Sait Gürsoy, Meliha Okur, Kerim Ülker, Sibel Atik ve İstanbul Gedik Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Daire Başkanı Derya CAN katıldı.
Umman - 16.11.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri üçüncü turunda 6 maç oynandı.
Umman - 16.11.2021
Umman ile ABD arasında güvenlik iş birliği görüşmeleri yapıldı
Umman ve ABD arasında, güvenlik iş birliği ve koordinasyon konularını içeren resmi görüşmeler yapıldığı bildirildi.
Umman - 14.11.2021
Katar 2022 Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Türkiye'nin de katılımıyla güvenlik tatbikatı yapacak
Tatbikata Katar ve Türkiye'nin yanı sıra ABD, Rusya, İspanya, İngiltere, Umman, Fransa, Portekiz, İtalya, Almanya, Kuveyt ve Ürdün katılacak.
Umman - 12.11.2021
Yemen'de hükümetin kuzeydeki "son kalesi" Marib'in düşmesi iç savaşın seyrini değiştirebilir
Umman'ın ara buluculuğu Husiler eylül ayında Umman Dışişleri Bakanı Bedr bin Hamed el-Busaidi'nin ara buluculuğuyla Marib'deki askeri ilerlemesini durdurmayı reddetti.
Umman - 11.11.2021
BAE, Bahreyn, ABD ve İsrail'den ilk kez ortak deniz tatbikatı
BAE ve Bahreyn'in, İsrail ile ilişkilerinin normalleşmesinin ardından gerçekleştirdiği ilk ortak deniz tatbikatına ilişkin İsrail tarafından yapılan bası açıklamasında, ABD gözetiminde böyle bir askeri işbirliğinin başlamasının, İran'ın bölgedeki "güç projeksiyonuna" karşı yardımcı olabileceği kaydedildi. Rütbesi ve adı açıklanamayan bir İsrail deniz subayı ise, geçtiğimiz Temmuz ayında, birçok ülkenin ve İsrail'in İran'ı suçladığı, Umman açıklarında bir ticari gemide 2 kişinin ölümüne neden olan bir saldırıya atıfta bulunarak, tatbikatın Kızıldeniz'in güvenliğini ve iş birliğini arttıracağını, fakat bölgede İran terörü ile bir bütün olarak mücadele edildiği için bunun Kızıldeniz ile sınırlı kalmayacağını aktardı.
Umman - 11.11.2021
İsrail, BAE ve Bahreyn'den Kızıldeniz'de ortak tatbikat
ABD'nin 5. Filosu Bahreyn'de bulunuyor ve Arap Körfezi, Umman Körfezi, Kızıldeniz ve Hint Okyanusu'nu da kapsayan yaklaşık dört milyon metrekarelik bir alanda çalışıyor.
Umman - 09.11.2021
Sanofi'de üst düzey atama
16 yıldır Sanofi bünyesinde farklı coğrafyalarda ve çeşitli kademelerde görev yapan Howson; son 4 yıldır Sanofi grubunun körfez ülkeleri İnsan Kaynakları Direktörü olarak; Bahreyn, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'ın İK yönetiminden sorumluydu.
Umman - 07.11.2021
Son dakika haberi: BM Yemen Özel Temsilcisi, Yemen Başbakanı Abdulmelik ile Marib'deki askeri tırmanışı ele aldı
Özel Temsilci Grundberg Yemen'deki krizin çözümüne yönelik 19 Eylül'de Umman Dışişleri Bakanı Bedr el-Busaidi ile 28 Ekim'de BAE Devlet Başkanı Diplomasi Danışmanı Enver Gargaş ile bir araya gelmişti.
Umman - 05.11.2021
ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi, Muskat'ta Umman Dışişleri Bakanı ile "Yemen'i" görüştü
ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Tim Lenderking, Umman Dışişleri Bakanı Bedr bin Hamed el-Busaidi ile "Yemen'deki krize siyasi çözüm yollarını" değerlendirdi.
Umman - 05.11.2021
Washington Büyükelçisi'nin eşinin ev sahipliğinde YEE'nin "Beş Çayı" programları başladı
Programa Arjantin, Belarus, Gürcistan, Jamaika, Somali, Bangladeş, Sırbistan, Benin, Umman, Kazakistan, Irak, Madagaskar, Şili, Tayland, Nijerya ve Singapur gibi çok sayıda ülkenin büyükelçisi ve eşleri ile diplomatik temsilcileri, Dünya Bankası, IMF, John Hopkins Üniversitesi, Georgetown Üniversitesi, New York Üniversitesi, Maryland Üniversitesi, Howard Üniversitesinden dekan ve akademisyenler ile ABD Dışişleri ve Gazi İşleri Bakanlıklarından üst düzey isimler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Umman Haberleri | Umman Haber - Haberler - Umman haberleri, son dakika umman haber ve gelişmeleri burada. 2021 FIFA Arap Kupası Doha'da düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:34:31. #1.16#

title