Toplum Haberleri

Toplum haber, Toplum son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toplum 8.8.2020
ABD'nin Libya Büyükelçiliği: Libya'daki tüm taraflarla temasta olmayı sürdüreceğiz
Büyükelçi Norland'ın, İçişleri Bakanı Fethi Başağa ile de "Sirte ve Cufra'da kapsamlı bir yerel çözüme ulaşılması yolunda taraflar arasında güven inşa edilmesi için harcanan çabalara ilişkin görüştüğü kaydedildi. Hafter'e destek veren Akile Sahil'in başkanlığını yaptığı TM, geçen ay Mısır'daki Abdulfettah es-Sisi yönetiminden, uluslararası toplum tarafından tanınan hükümete karşı Libya'ya askeri müdahalede bulunma çağrısı yapmıştı.
Toplum 8.8.2020
Morityus'ta okyanusa petrol sızıntısı nedeniyle çevresel acil durum ilan edildi
BM ve uluslararası topluma çağrı Öte yandan Greenpeace Afrika'nın kıdemli iklim ve enerji uzmanlarından Happy Khambule de sızıntının, bölgedeki biyoçeşitlilik için ciddi risk teşkil ettiğini vurguladı.
Toplum 8.8.2020
İran: Suudi Arabistan gizli nükleer faaliyetler yürütüyor
Garibabadi, UAEA ve uluslararası topluma Riyad yönetiminin "gizli" nükleer programını açığa çıkarma çağrısında bulunarak, "Suudi Arabistan nükleer enerjiyi barışçıl şekilde kullanmak istiyorsa ajansın ilgili taahhütlerini kabul etmeli ve tamamen şeffaf bir şekilde hareket etmelidir.
Toplum 8.8.2020
Son dakika haberi... HÜDA PAR Nusaybin 3. Olağan İlçe Kongresi yapıldı
İlçe başkanı Halil Talayhan da parti olarak "Önce insan önce adalet" misyonuyla topluma faydalı olma gayretinde olacaklarını bildirdi.
Toplum 8.8.2020
Malezya'da "Keşmir ile Dayanışma" etkinliği
Program, MAPIM Başkanı Mohd Azmi Abdul Hamid'in, sivil toplum kuruluşlarının Keşmir'deki insan hakları ihlallerine yönelik yayımladığı ortak bildiriyi okumasıyla son buldu.
Toplum 8.8.2020
Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısında konuştu: (3)
Hatta çok sık kullandığım bir deyim var, '83 milyonu Londra'daki bir avuç tefeciye teslim ettiniz' diye. Evet, geldiğimiz nokta odur. 83 milyon Londra'daki bir avuç tefeciye çalışıyor. O noktaya getirdiler. Ne diyordu. 'Borç alan emir alır.' Aynen öyle, borç alan emir almaya başladı. Düyun-ı Umumiye de öyleydi. Osmanlı'nın batışında da gördük biz bunu." "Temiz siyaset" vurgusu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Siyaseti kirlilikten arındıralım, siyaset temiz insanların, düzgün insanların işi olsun. Siyaset gerçekten topluma adanmışlık ilkesini benimseyen insanların alanı olsun.
Toplum 8.8.2020
Mali'de feshedilen Anayasa Mahkemesine 9 üye atandı
Eski Yüksek İslam Konseyi (HCIM) Başkanı İmam Dicko'nun başını çektiği, muhalif siyasi partiler ve çok sayıda sivil toplum örgütünün oluşturduğu M5 RFP platformu, 5 ve 19 Haziran'da yüz binlerce kişinin katılımıyla geniş çaplı protesto gösterisi düzenlemişti.
Toplum 8.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
İhbar üzerine sevk edilen itfaiye ekipleri, merdiven aracıyla yangına müdahale ederek, kısa sürede söndürdü. Emniyete ait toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) da tedbir amacıyla bölgede bekletildi.
Toplum 8.8.2020
Kazak şair Abay Kunanbayev'in doğumunun 175. yılı başkentte kutlandı
Kazak şair ve düşünür Kunanbayev kimdir? Abay Kunanbayev, 10 Ağustos 1854'te Semey'de doğdu. Yeni Kazak edebiyatının temelini atan Kunanbayev, eserlerinde Kazak halkının sosyal, toplumsal ve ahlaki sorunlarına dikkati çekerek, halkı medeni gelişmenin doğru yolunu seçmeye çağırdı.
Toplum 8.8.2020
Yeşilyurt Belediyesi'nden "İyilik Havuzu" projesi
Gönül belediyeciliği hizmetlerini ilçede yaygınlaştıracaklarını aktaran Çınar, şunları kaydetti: "Müdürlüğümüze kayıtlı vatandaşlarımızın taleplerini alarak havuzda karşılığı olan talepler doğrultusunda oluşturulan pusulalarla tarafları buluşturuyor ve arada üçüncü bir kişi olmadan toplumsal paylaşım ve dayanışmaya katkıda bulunuyoruz.
Toplum 8.8.2020
Kılıçdaroğlu: Bu memleketi aydınlığa dostlarımızla birlikte çıkaracağız
'PARTİ MECLİSİMİZİN YÜZDE 41.6'SI YENİLENDİ' Kılıçdaroğlu, geçen hafta yapılan 37'nci Olağan Kurultay'da 'İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi'ni okuduklarını hatırlatarak, "Bunu toplumun her kesimine hiçbir ayrım yapmadan gidip aktarmamız, anlatmamız gerekiyor.
Toplum 8.8.2020
Son dakika haber: Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısında konuştu: (2)
Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlenen Parti Meclisi (PM) toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, siyasetçinin mutlu bir toplumu inşa etmek için çalışması gerektiğini, herkesin huzurlu yaşadığı bir toplum düşleyerek, hedefini bu noktaya kilitlemek zorunda olduğunu söyledi.
Toplum 8.8.2020
Karabük Mahallesine aile hekimliği açılacak
Ünal ve Güneş tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı ziyaretinde gündeme getirdikleri Karabük Mahallesi bölgesinde vatandaşların aile hekimliği hizmetlerinden daha etkin ve verimli yararlanabilmeleri için Karabük Toplum Sağlığı Merkezine bağlı Umut Aile Sağlığı Merkezi bünyesinde aile hekimliği birimlerinin açılmasının uygun görüldüğü belirtildi.
Toplum 8.8.2020
Kılıçdaroğlu: "Cumhuriyetin 100. yılında cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız"
Parti tarihinde çizgilerinde hiçbir değişiklik olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Çağdaş uygarlığın ötesine geçmek gibi bir çizgimiz var. 37. Kurultayda 2. Yüzyıla çağrı beyannamesini okuduk. Hep birlikte oylayarak kabul ettik. Gerçekten de Türkiye'nin siyasal tarihinde 2. yüz yıla çağrı beyannamesi Türkiye'yi nasıl görmek istiyoruz? Nasıl bir Türkiye arzuluyoruz? Neler yapmalıyız? Bunu anlatan bir beyanname aslında. Oy birliği ile kabul edilmesi her birimize sorumluluk yükledi. O sorumluluğun 1. aktörü benim, 2. aktörü MYK üyeleri, 3. aktörü parti meclisi üyeleri olacak. Bu beyannameyi toplumun her kesimine hiçbir ayırım yapmadan gidip aktarmamız gerekiyor.
Toplum 8.8.2020
Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısında konuştu: (1)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti olarak toplumun her kesimini kapsayan bir siyaseti hayata geçirmek istediklerini ve bunun mücadelesini verdiklerini söyledi.
Toplum 8.8.2020
Fahrettin Altun: Türkiye 2002'den bu yana daha güçlü
"BATICI PARADİGMA, ÇOK CİDDİ BİR MEYDAN OKUMAYLA KARŞI KARŞIYA" Bugünün dünyasının 20 yıl öncesinden çok farklı olduğunu belirten Altun, dünyanın geçirdiği değişim ve dönüşümün, toplumsal dünyaya olduğu gibi sosyal bilimlerin uygulama alanları ve teorilerine de yansıdığını ifade ederek, "19.
Toplum 8.8.2020
Fuat Oktay: Mersin Limanı'nın Lübnan'ın hizmetinde olacağını ifade ettik
Oktay, Lübnan halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Biz ilk andan itibaren Türkiye olarak geniş bir arama kurtarma ekibi şu anda da hala Beyrut Limanı'nda hala çalışmalarına devam ediyorlar ve iki sahra hastanemizle, sağlık ekiplerimizle birlikte ve gıda yardımlarımızla yaklaşık TİKA'nın yine 400 tonluk yardımlarıyla, AFAD'ın, Kızılay'ın ve Sivil Toplum Örgütleri'nin yardımlarıyla Lübnan'da olduk" dedi.
Toplum 8.8.2020
FAHRETTİN ALTUN: TÜRKİYE 2002'DEN BU YANA DAHA GÜÇLÜ
"BATICI PARADİGMA, ÇOK CİDDİ BİR MEYDAN OKUMAYLA KARŞI KARŞIYA" Bugünün dünyasının 20 yıl öncesinden çok farklı olduğunu belirten Altun, dünyanın geçirdiği değişim ve dönüşümün, toplumsal dünyaya olduğu gibi sosyal bilimlerin uygulama alanları ve teorilerine de yansıdığını ifade ederek, "19.
Şu an buradasınız: Toplum Haberleri | Toplum Haber - Haberler - Toplum haberleri, son dakika toplum haber ve gelişmeleri burada. Van Gölü'ne dikkat çekmek için Süphan Dağı'na zirve yaptılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 01:08:10. #1.15#
title