Tokyo Haberleri

Tokyo haber, Tokyo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tokyo - 23.10.2020
Milli sporcu Şeyma Nur, Tokyo'ya iddialı hazırlanıyor
Para tekvandoda Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonlukları bulunan milli sporcu Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız, 2021'e ertelenen Tokyo Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazanabilmek için aralıksız çalışıyor.
Tokyo - 23.10.2020
Aksaray Valisi Aydoğdu'dan Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota kazanan sporculara ziyaret
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 2021'e ertelenen 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına kota kazanan sporcuları ziyaret etti.
Tokyo - 23.10.2020
Japonya Başbakanı Suga: Japonya-ABD ittifakının caydırıcılığını güçlendirip, Serbest ve Açık İndo-Pasifik vizyonunu hayata geçirmeliyiz
Suga, Tokyo'da mevkidaşlarını ziyaret eden ABD İndo-Pasifik Komutanlığından (USPACOM) Amiral Philip Davidson'u kabulünde, Güney ve Doğu Çin Denizi'nde bölgesel güvenlik tehditlerine dikkati çekti.
Tokyo - 22.10.2020
Milli judocular Macaristan'da tatamiye çıkacak
Gelecek yıl düzenlenecek Tokyo Olimpiyat Oyunları'na puan kazandıracak turnuvada 61 ülkeden 152 kadın, 257 erkek olmak üzere toplam 409 judocunun mücadele edeceği ve Türkiye'den de 14 milli sporcunun tatamiye çıkacağı aktarıldı.
Tokyo - 21.10.2020
Son dakika... İngiltere Ticaret Bakanı Truss Japonya'ya gidiyor
Gelen son dakika haberine göre İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss'un, Brexit sonrası serbest ticaret anlaşmasını imzalamak üzere cuma günü Japonya'yı ziyaret etmeyi planladığı bildirildi.
Tokyo - 21.10.2020
Japonya'dan Filistin'e yardım eli
Japonya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) aracılığıyla Filistin'e maddi yardımda bulunmayı taahhüt ettiği bildirildi. Japonya Filistin temsilcisi Masayuki Magoshi ve WFP Filistin Temsilcisi Stephen Kearney'in dün Batı Şeria'daki Ramallah kentinde imzaladığı anlaşma uyarınca, Tokyo'nun Filistin'e yapılacak gıda yardımında kullanılmak üzere WFP'ye 2.
Tokyo - 21.10.2020
Son dakika haber... Azerbaycan'ın Tokyo Büyükelçisi İsmayilzade: Ermenistan saflarında teröristlerin savaştırıldığına dair delillerimiz var
Bir son dakika haberine göre Azerbaycan'ın Tokyo Büyükelçisi Gürsel İsmayilzade, "Orta Doğu'nun farklı ülkelerinden teröristlerin Ermenistan ordusuna dahil edildiği ve savaştırıldığına dair delillerimiz mevcut." dedi.
Tokyo - 21.10.2020
Japonya'dan "alıkonulmuş Japonlar" konusunda uzlaşmacı yaklaşım
İçiba, ülkesinin, Kuzey Kore ile mevcut "güvensiz ortamın" üstesinden gelerek parlak bir geleceğe yönelebileceğini ve Tokyo-Pyongyang iş birliğinin Kuzeydoğu Asya barışına katkı sağlayabileceğini söyledi.
Tokyo - 20.10.2020
Japonya Başbakanı Suga Endonezya'da
Japonya Başkanı Yosh Suga ve Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ülkelerinin stratejik ortaklığını sürdürme konusunda mutabık kaldı.
Tokyo - 20.10.2020
Erkek Boks Milli Takımı'nın Kastamonu kampına "performans testi" arası
Erkek Boks Milli Takımı'nın Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kota Müsabakaları için Kastamonu'da yaptığı kamp çalışmalarına performans testleri için ara verildi.
Tokyo - 20.10.2020
Sinema destekleri için başvuru ve değerlendirme tarihleri açıklandı
Türkiye'nin yurt dışındaki varlığını güçlendiren ve en etkili kültürel diplomasi araçlarından birisi haline gelen Bakanlık destekli sinema filmleri, 2020'de Rotterdam, Tokyo, Varşova, Moskova, Saraybosna ile Cinemed Montpellier Film Festivali gibi dünyanın önemli uluslararası film festivallerinde yer alarak Türk sinemasının ve ülkenin tanıtımına katkı sağladı.
Tokyo - 19.10.2020
İngiltere Rusya'yı "siber saldırı" yapmakla suçladı
İngiltere, Rus askeri istihbaratını (GRU) 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın düzenleyici kuruluşlarına siber saldırı yapmakla suçladı.
Tokyo - 19.10.2020
Uluslararası Yüzme Ligi
Japonya'nın başkenti Tokyo'da gelecek yıl düzenlenecek olimpiyatlarda Türkiye'ye temsil edecek Emre Sakçı, dün yapılan erkekler 50 metre kurbağalama yarışında olimpiyat ve dünya şampiyonlukları bulunan Büyük Britanyalı Adam Peaty'yi geride bırakmış ve 25.
Tokyo - 19.10.2020
Güney Kore'den, Japonya eski Başbakanı Abe'nin tartışmalı Yasukuni Tapınağı'nı ziyaretine tepki
Güney Kore, Japonya'da eski Başbakan Abe Şinzo'nun, sonbahar festivali kapsamında Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni Tapınağı'na yaptığı ziyareti "derin üzüntüyle" karşıladığını bildirdi.
Tokyo - 19.10.2020
Son dakika haberleri | Japonya Başbakanı Suga'nın ilk yurt dışı ziyareti Vietnam'a
Son dakika haberler: Göreve gelmesinden bu yana ilk yurt dışı seyahatini Vietnam'a gerçekleştiren Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc ile görüşerek bölgesel konularda işbirliğini sürdürme konusunda mutabık kaldı.
Tokyo - 19.10.2020
Milli judocular Budapeşte Grand Slam için Macaristan'a gitti
2020 Tokyo Olimpiyatları'na kota puanı kazandıran ve pandemi sürecinde ilk olması nedeniyle büyük önem taşıyan organizasyonda 74 ülkeden 190'ı kadın ve 309'u erkek olmak üzere 499 judocunun yarışması bekleniyor.
Tokyo - 19.10.2020
Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası ertelendi
Tokyo Olimpiyat Oyunları'na kota puanı verecek olması nedeniyle büyük önem taşıyan şampiyona, salgın sürecinin etkisine göre gelecek toplantılarda yeniden değerlendirilecek.
Tokyo - 19.10.2020
Japonya'da eski Başbakan Abe'den tartışmalı Yasukuni tapınağına ziyaret
Japonya'da eski Başbakan Abe Şinzo'nun, başkent Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni tapınağını ziyaret ettiği bildirildi.
Tokyo - 19.10.2020
Milli yüzücü Emre Sakçı, Budapeşte'de birinci oldu
Tokyo'da gelecek yıl düzenlenecek olimpiyatlarda Türkiye'ye temsil edecek Emre Sakçı, olimpiyat ve dünya şampiyonlukları bulunan Büyük Britanyalı Adam Peaty'yi geride bıraktı.
Tokyo - 18.10.2020
Judo Milli Takımı, yarın Budapeşte'ye gidiyor
2020 Tokyo Olimpiyatlarına puan kazandıran organizasyon, Macaristan'da, 23-25 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.
Tokyo - 18.10.2020
Japonya'dan yeni Covid-19 test yöntemi
Japonya'da bir üniversite ve tıbbi ekipman üreticisi şirket, Covid-19 enfeksiyonunu nefesten tespit edebilen bir sistem geliştirdiklerini açıkladı.
Tokyo - 17.10.2020
Güney Kore'den Japonya'ya şeffaflık çağrısı
Japonya'nın 2011 yılındaki depremde nükleer faciaya neden olan Fukushima Nükleer Santrali'nde biriken radyoaktif atık suyu denize bırakma planı hakkındaki endişelerini dile getiren bir açıklama Güney Kore, Tokyo'ya süreç konusunda şeffaf olma çağrısı yaptı.
Tokyo - 17.10.2020
Rusya Başsavcısı Igor Krasnov'dan Japonya'nın kuzeyindeki tartışmalı takımadalara ziyaret
Dışişleri Bakanlığı, ziyaretin Japonya'nın adalar üzerindeki duruşuna aykırı olduğu gerekçesiyle Rusya'nın Tokyo Büyükelçiliğine protesto gönderdi.
Tokyo - 17.10.2020
Son dakika haber... Japonya'da Başbakan Suga'dan Tokyo'daki tartışmalı tapınağa bağış
Son dakika haberi... Japonya'da Başbakan Suga Yoşihide'nin başkent Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni tapınağına törensel bağışta bulunduğu bildirildi.
Tokyo - 16.10.2020
Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, Ferhat Arıcan'la bir araya geldi
Ferhat Arıcan'ın Mersin'de düzenlenecek Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası ve 2020 Tokyo Olimpiyatları çalışmaları hakkında bilgi alan Sepil, yaptığı açıklamada, son dönemde cimnastik branşında ülke olarak çok ciddi başarılara imza atıldığını söyledi.
Tokyo - 15.10.2020
Toyota'da "mobilite" mottosuyla tarihi dönüşüm başlıyor
Bozkurt, söz konusu hareketle "mobilsen özgürsün" yaklaşımı çerçevesinde tüm bireylerin hayatını kolaylaştıracak teknolojik ürünlerle hizmetlerin geliştirilip sunulacağını aktardı "Toyota, toplumları 100 yıl sonrasına hazırlamak adına altyapı çalışmalarına şimdiden başlıyor" İnsansı robot teknolojisinden otonom araçlara, yapay zeka uygulamalarından araç kiralama hizmetlerine ve bireysel kullanımlara kadar insanların günlük hayatlarında fayda sağlayacak mobilite çözümleriyle yeni bir dönemin başlangıcını yaptıklarına işaret eden Bozkurt, şunları kaydetti: "Toyota, otomotiv ürünleriyle birlikte insana dokunan ve tüm toplumlara fayda sağlayacak yenilikleri sunmak için 85 yıldır aralıksız çalışıyor. Yarım yüzyıl önce hiçbir markanın aklına dahi gelmeyen hibrit teknolojisini ve sonrasında hidrojen yakıt hücreli araçlar başta olmak üzere birçok teknolojiyi geliştirip sektöre sunduk. Toyota, bugün de toplumları 100 yıl sonrasına hazırlamak adına altyapı çalışmalarına şimdiden başlıyor. Engellilerin, yaşlıların, hareket zorluğu yaşayan hastaların ve günümüzde daha fazla kişisel hareket özgürlüğü isteyenlerin de bu isteklerini karşılarken, aynı zamanda geleceğin şehirlerini de tasarlıyoruz. Toyota bu amaçla yeni mobilite teknolojilerini toplum yararına sunmak için Ar-Ge'ye yıllık 10 milyar dolardan fazla bir bütçe ayırıyor." "Tokyo Olimpiyatları'nda Toyota 3 bin 700 mobilite ürünüyle yer alacak" Ali Haydar Bozkurt, Toyota'nın, "Start Your Impossible" hareketi kapsamında geliştirdiği ürünlerden ilk örnekleri resmi partneri olduğu Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nda tüm dünyaya tanıtmayı planladığını belirterek, "Ancak bu yıl yapılacak olan olimpiyatlar pandemi nedeniyle gelecek yıla ertelendi.
Tokyo - 15.10.2020
Judoda 8 ay sonra ilk organizasyon Macaristan'da yapılacak
IJF tarafından Şubat 2020'de başlatılan pandemi arası başkent Budapeşte'deki Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları'na puan kazandıran müsabakalarla sona erecek.
Tokyo - 14.10.2020
Dünya şampiyonu Japon yüzücüye men cezası
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları'nda yarışması beklenen Seto, 2016 Rio Olimpiyatları'nda erkekler 400 metre bireysel karışıkta bronz madalya kazanmıştı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tokyo Haber, Tokyo Son Dakika Haberleri - Haberler - Tokyo haber sayfamızda Tokyo haberleri okuyabilir, Tokyo son dakika haberleri ve güncel Tokyo gelişmelerini görebilirsiniz. Milli sporcu Şeyma Nur, Tokyo'ya iddialı hazırlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 11:37:42. #1.15#
title