Tat Haberleri

Tat haber, Tat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tat - Dün
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İbrikli İskele Tesisleri inşaatında incelemelerde bulundu
Borçka Baraj gölünün İbrikli kıyısından başlayacak tekne gezinti rotalarının, ziyaretçilerin bölgeye has yer şekilleri, endemik bitki örtüsü, hayvan çeşitliliği, yamaç ve kıyı köylerini, doğa koruma alanlarını yakından gözlemleyebileceği tekne turları ile nefes kesici bir yolculuk vaat ettiğinin altı çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "İbrikli İskele Tesislerinde, Artvin Markalaşma Projesi ile üretilen Artvin'e özgü sembol ve tasarımlardan oluşan Artvin hatıralık ve hediyelik eşyalarının satışa sunulduğu mekanlar ile Artvin'den anı biriktirmek isteyenlere rengarenk koleksiyonlar eşlik edecek. Kır kahveleri ve yöresel lezzetler durakları ziyaretçilerimize yüzyıllardır rengarenk tat ve kokuyu mutfakta iksir gibi bir araya getiren Artvin gastronomisini keşfetme imkanı da sunacak.
Tat - Dün
İlerleyen yaşta beslenmeye son derece dikkat !
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 'nun 2020 yılı için açıklanan verilerine göre yaşlıların toplam nüfusa oranı son beş yılda yüzde 22,5 artmıştır ve 65 yaş üstü nüfusun 2020'de 7 milyon 953 bin 555'e çıktığı kaydedilmiştir.
Tat - 06.05.2021
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Saatlerce ağlayan çocuğumu ağrıdan ve halsizlikten dolayı besleyemedim"
Bitlis Tatvan Devlet Hastanesinde görev yapan hemşireler Neslihan Şeker Yılmaz ve Fatih Erdoğan, aldıkları önlemlere rağmen yakalandıkları hastalıktan kurtulmanın sevincini yaşıyor.
Tat - 05.05.2021
COVID-19 enfeksiyonunun uzun dönem etkileri konusunda merak edilen soruları yanıtladı
Bu rahatsızlığın; geçmeyen yorgunluktan nefes problemlerine, tat ve koku kaybından bel ve sırt ağrısına kadar pek çok etkisi, hastalar negatife döndükten sonra da görülebiliyor.
Tat - 04.05.2021
Son dakika haberi | Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Metintaş, Kovid-19 salgınıyla toplumsal mücadeleye dikkati çekti Açıklaması
Bireylerde hastalık başlangıcındaki Kovid-19 belirti ve şikayetlerinin değişkenlik gösterebileceğini aktaran Metintaş, birçok hastada yüksek ateş veya titreme, öksürük, nefes darlığı veya nefes almada güçlük, yorgunluk, kas veya vücut ağrıları, baş ve boğaz ağrısı, yeni ortaya çıkan tat veya koku kaybı, burun tıkanıklığı veya akıntısı, mide bulantısı ya da kusma ve ishal görülebildiğini bildirdi.
Tat - 04.05.2021
TRAFİKTE DEĞİŞEN HAYATLAR - Trafik kazasında koku ve tat alma duyusunu kaybetti, yaşama azmini yitirmedi
Ankara'daki trafik kazasında kafa travması geçiren, koku ve tat duyusunu kaybeden genç kadının yaşama azmi görenlerin takdirini topluyor.
Tat - 04.05.2021
Polen alerjisi ile Covid-19'un birbirine karıştırılmamalı
EÜTF İç Hastalıkları Anabilim Dalı Alerji ve Klinik İmmünoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihal Mete Gökmen, alerjisi olan hastalarda Covid-19'un diğer hastalara göre farklı bir klinik bulguya yol açmadığına dikkat çekti. Bilimsel araştırmalarda, alerjinin şiddetli Covid-19 bulguları için risk oluşturmadığının belirlendiğini dile getiren Prof. Dr. Gökmen, "Covid-19 semptomları arasında en sık görülenler, hastaların neredeyse tamamında olan ateş yüksekliği, her 4 vakadan 3'ünde kuru öksürük, her 2 kişiden birinde olabilen nefes darlığı, her 4 vakadan birinde oluşabilen balgam olarak sayılabilir. Daha az saptanan ve yaklaşık her 10 hastadan birinde görülebilen bulgular ise baş ağrısı, baş dönmesi, ishal, konsantrasyon kaybıdır. Halk arasında saman nezlesi olarak bilinen alerjik rinitin yakınmaları ile karışabilecek olan burun akıntı ve tıkanıklığı semptomları ise Covid-19 olgularının 100'de 5'inden azında bildirilmiştir. Kovid-19 geçirenlerin sıklıkla bahsettiği bir bulgu olan tat alamama ise alerjik olgularda hemen hiç oluşmaz" dedi.
Tat - 04.05.2021
Kasaplardan 'kelle eti' önerisi
Hayvandan alınan kas kök hücresi ile laboratuvar ortamında yapay et üretilmesine ilişkin tartışmalar sürerken; Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen'den "kelle eti" önerisi geldi. Özellikle Kovid-19 salgını döneminde vatandaşların sakatata olan ilgisinin arttığının altını çizen Ömür Şen, fiyatı normal dana etinin yarısı olan kelle etiyle sucuk, kıyma, yahni, köfte gibi 5-6 çeşit yemek yapılabileceğini ifade etti.
Tat - 04.05.2021
Karpuz üreticisi fiyattan memnun, ham kırımdan şikayetçi
Karpuz üreticisi Süleyman Öksüz, "Ürünlerimizi Ocak ayının 10'u gibi ektik. Yaklaşık 3 ay gibi sürede ürünlerimiz yetişiyor. Şu an yetişti ve hasat zamanındayız ve hasatımız yapılıyor. Fiyatlardan memnununuz. Ancak bizim yakındığımız İran karpuzu ülkemize giriş yapıyor. Biz burada yerli tohumdan üretiyoruz. Yerli olarak ürettiğimiz halde İran karpuzunun rağbet görmesinden şikayetçiyiz. Ürünlerimizi yetiştirirken gece gündüz demiyoruz. Soğuk kış şartlarında gelip seralarda soba yakıyoruz. Her gün seraların havalandırmalarını açıp kapatıyoruz. Tek tek seraları gezip 100 günde bir süreçte karpuzlarımızı yetiştiriyoruz ve halkımızın beğenisine sunuyoruz. Biz yapmıyoruz ama birçok çiftçimiz ham karpuz kırıyor. Olmamış karpuzu hale götürüp sattığı zaman alan kişi kesip ham çıktığında bir daha karpuz almıyor. Biz bundan dolayı şikayetçiyiz. Devletimiz ve ziraat odalarından bu işe bir el atmasını bekliyoruz. Üretici olarak ham karpuz kırılmasını istemiyoruz" şeklinde konuştu Meyve alım satım işiyle uğraşan İsmail Köse ise "Seralamızda yüzde 50-60 bir hasat yapıyoruz. Biz bunu istesek yüzde 80-90'lara çıkarabiliriz. Şu anki kırımımıza göre konuşuyorum fakat tüketicinin tat, lezzet ve renk alırsa memnuniyet artacak.
Tat - 03.05.2021
Kapanma döneminde "Kapalı ortamlar bol bol havalandırılmalı" uyarısı
Parlak, söz konusu süreçte hijyene ekstra önem verilmesi gerektiğine vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Bulunduğunuz kapalı ortamları bol bol havalandırmalısınız. Ayrıca ellerinizle gözünüze, yüzünüze, burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçının. Dışarda giydiğiniz giysileri eve gelince çıkartın ve giysilerinizi en az 55-60 C'de çamaşır makinesinde yıkayın. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak: Sağlıklı beslenme, bol sıvı tüketme, egzersiz ve yeterli uyku (8 saat) gibi bağışıklık sistemi üzerinde etkisi olan davranışlara ekstra dikkat edin. Kendimizi koruyamayıp bir şekilde ateş, öksürük, vücut ağrısı, boğaz ağrısı gibi ana belirtilerin dışında; burun akıntısı, halsizlik, ishal, bulantı, koku-tat alamama gibi hafif belirtilerin oluşması halinde çevremizi koruma adına asla maskesiz dolaşmama ve kalabalık yerlerde bulunmamaya gayret göstermeliyiz.
Tat - 27.04.2021
Bahçeli: "Biden hakikaten baymış, bayat bir tat vermeye başlamıştır"
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ermeni olayları ile ilgili "soykırım" ifadesini kullanmasına ilişkin, "Biden hakikaten baymış, bayat bir tat vermeye başlamıştır" dedi.
Tat - 27.04.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Biden hakikaten baymış, bayat bir tat vermeye başlamıştır.
Tat - 24.04.2021
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Bu hastalıktan kurtulabilecek miyim diyerek yaşamı sorgulamaya başladım"
Bir süre solunum güçlüğü çektiğini dile getiren Özdoğan, "Ağrılardan zaten uyku olmuyor. Yediğim ve içtiğimden tat alamıyordum.
Tat - 24.04.2021
Son dakika: KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Hastaneye kaldırıldığımda 'Herhalde öleceğim artık sona geldim' dedim"
Ateş, öksürük ya da eklem ağrısı şikayeti yaşamadığını belirten Hayta, şunları kaydetti: "Hastalığın üçüncü gününden itibaren tat ve koku duyumu kaybettim, bir hafta boyunca yemek yiyemedim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tat Haberleri | Tat Haber - Haberler - Tat haberleri, son dakika tat haber ve gelişmeleri burada. Reflüye ne iyi gelir? Reflü belirtileri nelerdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 12:47:22. #1.16#

title