Suudi Arabistan Haberleri

Suudi Arabistan haber, Suudi Arabistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suudi Arabistan - 2.12.2020
Katar Emiri ile Kushner, Orta Doğu'daki gelişmeleri görüştü
Kushner'in Katar ziyaretinin ardından Suudi Arabistan'a geçmesi bekleniyor.
Suudi Arabistan - 2.12.2020
BAE'nin Afganistan'daki faaliyetleri soru işaretleri ile dolu
11 Eylül 2001 saldırılarından önce BAE, Afganistan'da iktidarda olan Taliban hareketini bir tehdit olarak algılamıyordu. Taliban rejimi el-Kaide liderlerine ev sahipliği yapmasına rağmen BAE, Suudi Arabistan ve Pakistan'ın yanı sıra 1996-2001 arası Taliban'ı Afganistan hükümetinin meşru temsilcisi olarak tanıyan üç ülkeden biriydi.
Suudi Arabistan - 2.12.2020
ABD'den Suudi Arabistan'a askeri eğitimi desteğini 5 yıl uzatma kararı
ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Suudi Arabistan'daki Askeri Eğitim Misyonunu 350 milyon dolar karşılığında 5 yıl uzatma kararı aldı.
Suudi Arabistan - 2.12.2020
Yemen ordusundan, BM'ye, sivillere dönük saldırıların durdurulması çağrısı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Suudi Arabistan - 2.12.2020
İtalya'nın G20 Dönem Başkanlığı resmen başladı
Conte, dönem başkanlıklarının hedeflerini de şu şekilde sıraladı: "Eski ve yeni eşitsizliklerle mücadele edebilecek, daha adil ve eşit bir ekonomik iyileşmeye izin veren ortak araçları ve eylemleri teşvik etmek için çalışacağız. Kadınların güçlendirilmesine odaklanacağız. Enerjide dönüşümü hızlandıracak politikaları ve bizden sonra geleceklere daha yeşil, sürdürülebilir bir dünya bırakmak için iklim değişikliğine yönelik politikaları teşvik edeceğiz. Dijitalleşmenin bize sunduğu büyük fırsatları değerlendirmek ve herkes için erişilebilir kılmak için iş birliğimizi güçlendireceğiz. Küresel ticaret sistemini şeffaflık ve kapsayıcılık ilkelerine göre güçlendirmek için çabalarımızı birleştireceğiz. Tüm bunları açık ve katılımcı ruhla yapacağız." Başbakan Conte, G20 Dönem Başkanlığı'nı kasım ayında zirveye Kovid-19 salgını sebebiyle video konferans yöntemiyle ev sahipliği yapan Suudi Arabistan'dan devralmıştı.
Suudi Arabistan - 2.12.2020
Suudi Arabistan, Hedasi Barajı konusunda Mısır'a destek verdi
Suudi Arabistan yönetimi, Etiyopya'nın inşa ettiği Hedasi Barajı konusunda Mısır'ın tutumunu desteklediğini açıkladı.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
Suudi Arabistan, İranlı bilim adamı Fahrizade suikastıyla ilgili suçlamaları reddetti
Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastı konusunda İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in yönelttiği suçlamaları reddetti.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
Son dakika haberleri! Ürdün, Irak, Suudi Arabistan ve Katar'da Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haber: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Ürdün'de 2 bin 802'ye, Irak'ta 12 bin 306'ya, Suudi Arabistan'da 5 bin 907'ye ve Katar'da 238'e yükseldi.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
Aramco ve Baker Hughes'dan kompozit üretimi için ortak girişim
SADCO ve BHC'nin yüzde 50'şer hisse sahibi olacağı ortak girişim, Suudi Arabistan'da üretim tesislerini kuracak ve işletecek.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
Son Dakika | BM: Yemen'de 6 yıldır süren iç savaş 233 bin kişinin ölümüne yol açtı
Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
OPEC+ grubunun 12. Bakanlar Toplantısı 3 Aralık'a ertelendi
Öte yandan, pazar günü OPEC+ grubu ülkelerinin, nihai karar öncesinde fikir birliğini güçlendirmek üzere Suudi Arabistan ve Rusya'nın son dakika çağrısıyla gayrı resmi bir görüşme gerçekleştirdiği ancak bazı ülkelerin itirazları nedeniyle grup içerisinde ortak bir karara varılamadığı belirtilmişti.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
Son dakika haberi! Belçika'nın Valon bölgesinden Suudi Arabistan'a silah satışları artış gösterdi
Son dakika haber: Belçika'nın Valon bölgesinin silah satışları bir yılda yüzde 180 artış gösterirken, Suudi Arabistan bölgeden en fazla silah alan ikinci ülke konumuna yükseldi.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
AA'nın geleneksel "Yılın Fotoğrafları" oylaması başladı
AA'nın ilk kez 2012'de düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasında, bu yıl da Türkiye'nin yanı sıra Çin, Şili, Lübnan, İran, Suriye, Yunanistan, İskoçya, Rusya, ABD, Fransa, Libya, Hindistan, Kolombiya, Filistin, Azerbaycan, Irak, Bosna Hersek, Filipinler, Suudi Arabistan, Tayland ve Brezilya gibi dünyanın farklı coğrafyalarından "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinde yayımlanan 750 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 76 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı.
Suudi Arabistan - 1.12.2020
Suudi Arabistan BAE seferleri için İsrail uçaklarına hava sahasını açtı
Aralarında diplomatik ilişki bulunmamasına rağmen Suudi Arabistan'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) seferlerinde İsrail uçaklarının hava sahasını kullanmasına izin verdiği bildirildi.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Son dakika haber: Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Burhan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile telefonda görüştü
Terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin, Suudi Arabistan hükümetinin kendisini vatandaşlıktan çıkarmasının ardından 1990'ların başında Sudan'a gitmişti.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Yemen'in Taiz kentindeki saldırıda 2 çocuk hayatını kaybetti
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Ürdün ve Suudi Arabistan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları attı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Ürdün'de 57, Suudi Arabistan'da ise 12 kişi hayatını kaybederken, Umman'da kısıtlamalar hafifletiliyor.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
BAE mahkemesi, Suudi Arabistanlı Bakan'a dolandırıcılık suçundan tazminat cezası verdi
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) mahkemesi, Filistinli bir iş adamının şikayeti üzerine Suudi Arabistan İnsan Kaynakları ve Sosyal Kalkınma Bakanı Ahmed er-Racihi ile dört kardeşi hakkında "dolandırıcılık" suçlamasıyla açılan davada bakan ile kardeşlerini suçlu buldu.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Dijital kongrede farklı ülkelerden 17 hastanın kalp damarları açıldı
Hollanda, Almanya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Türkiye'den 17 ayrı hastaya zorlu müdahalelerin yapıldığını aktaran Altunkeser, Türkiye'den sadece İstanbul ve Konya'nın canlı yayın merkezi olduğunu kaydetti.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Son dakika... Rusya'da KOBİ'lere ilave destek gündemde yok
OPEC+ görüşmeleri Rusya'nın Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve bazı OPEC dışı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu nezdinde yürüttüğü görüşmelere dair de değerlendirmelerde bulunan Peskov, şöyle konuştu: "OPEC+ nezdindeki mevcut görüş ayrılıkları, mart ayında yaşanan olaylarla kıyaslanamaz. Şu anda yaşanan görüş ayrılıklarını bir çalışma süreci olarak değerlendiriyoruz. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in programında Suudi Arabistan, Kazakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri liderleriyle bir görüşmesi ise bulunmuyor.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Kurgu ile gerçeklik arasında Pakistan'ın İsrail'i tanıması için baskı iddiaları
Pakistan Başbakanı İmran Han yerel medyaya verdiği bir mülakatta, Donald Trump yönetimi döneminde bazı Körfez ülkelerinin kendisine İsrail'i tanıması için yoğun baskı uyguladığını dile getirdi. Doğal olarak herkesin aklına hemen Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) geldi.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Son dakika haber... AA'nın Geleneksel "Yılın Fotoğrafları" oylaması yarın başlıyor
AA'nın ilk kez 2012'de düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasında, bu yıl da Türkiye'nin yanı sıra Çin, Şili, Lübnan, İran, Suriye, Yunanistan, İskoçya, Rusya, ABD, Fransa, Libya, Hindistan, Kolombiya, Filistin, Azerbaycan, Irak, Bosna Hersek, Filipinler, Suudi Arabistan, Tayland ve Brezilya gibi dünyanın farklı coğrafyalarından "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinde yayımlanan 750 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 76 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açılacak.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Brent petrolün varili 47,20 dolar
Dün OPEC+ grubu ülkelerinin varılacak nihai karar öncesinde fikir birliğini güçlendirmek üzere Suudi Arabistan ve Rusya'nın son dakika çağrısıyla bir araya geldiği ancak bazı ülkelerin itirazları nedeniyle grup içerisinde ortak bir karara varılamadığı belirtiliyor.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Yurt içi piyasalar büyüme verisine odaklandı
Çin'de ekonomideki toparlanmanın güçlenerek sürdüğüne işaret eden veriye karşın Brent petrolün varil fiyatı Asya piyasalarında yüzde 1,7 değer kaybederek 47,6 dolara geriledi. Bugün başlayacak Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısı öncesinde Brent petrolün varil fiyatı geçen hafta boyunca yükseliş eğilimini koruyarak, haftalık bazda yüzde 7,3 değer kazanmıştı. Suudi Arabistan liderliğindeki 13 üyeli OPEC ve Rusya önderliğindeki OPEC dışı petrol üreticisi 10 ülke, bugün ve salı günü video konferans yöntemiyle bir araya gelerek küresel petrol piyasasındaki arz fazlası ve salgın kaynaklı zayıf kalmaya devam eden petrol talebi gibi konuları değerlendirecek.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Yemen'de Husiler, 8 Suudi Arabistan askerini öldürdüğünü açıkladı
Yemen'de İran'ın desteklediği Husiler, ülkenin doğusundaki Marib kentinde bir askeri üsse düzenledikleri roket saldırısında Suudi Arabistanlı 8 askerin öldürüldüğünü duyurdu.
Suudi Arabistan - 30.11.2020
Kushner Riyad ile Doha arasındaki tansiyonu düşürmek için Suudi Arabistan ile Katar'a gidecek
ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı Jared Kushner'in, Riyad ile Doha yönetimleri arasındaki gerginliği düşürebilmek amacıyla bu hafta Suudi Arabistan ile Katar'a gideceği bildirildi.
Suudi Arabistan - 29.11.2020
BM yetkilisinden Yemenli taraflara Hudeyde'deki çatışmaları durdurma çağrısı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husiler'e karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Suudi Arabistan - 29.11.2020
Ürdün ve Suudi Arabistan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Ürdün'de 68, Suudi Arabistan'da ise 14 kişi hayatını kaybetti.
Suudi Arabistan - 29.11.2020
Son dakika haber: Yemen ordusu: Husilerin Hudeyde'de düzenlediği saldırıda 7 sivil öldü
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.
Suudi Arabistan - 29.11.2020
Husiler: Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Sana Havalimanı çevresine saldırı düzenledi
Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Uluslararası Sana Havalimanı çevresine iki hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.
Suudi Arabistan - 28.11.2020
WSJ: Suudi Arabistan, İsrail'le normalleşme konusunda Biden yönetimini bekliyor
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile gizli görüşmesinde "İsrail'le normalleşme" konusunda bir angajmana girmek istemediği ve ABD'de başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden yönetimini beklemeyi tercih ettiği iddia edildi.
Suudi Arabistan - 28.11.2020
İslam İşbirliği Teşkilatının yeni Genel Sekreteri Taha oldu
Çalışma hayatına 1979'da Çad Dışişleri Bakanlığında adım atan Taha, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler Müdürlüğüne başkanlık etti, 1990'da Çad'ın Suudi Arabistan Büyükelçiliğine müsteşar olarak atandı.
Suudi Arabistan - 28.11.2020
Irak, Suudi Arabistan ve Kuveyt'te Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Irak'ta 12 bin 200'e, Suudi Arabistan'da 5 bin 870'e, Kuveyt'te 875'e çıkarken, Katar'da vaka sayısı yükseldi.
Suudi Arabistan - 28.11.2020
Yemen'de Güney Geçiş Konseyine bağlı bir üst düzey komutan ve 4 asker öldü
Hükümet ile GGK'nin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yürüttükleri müzakereler devam ederken, yaklaşık iki hafta önce Ebyen kentinde her iki taraf arasında çatışmalar yeniden başladı.
Suudi Arabistan - 27.11.2020
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suudi mevkidaşı Farhan ile görüştü
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan, Nijer Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou, Maldivler Dışişleri Bakanı Abdulla Shahid ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Suudi Arabistan - 27.11.2020
Son Dakika | Suudi Arabistan, Libya, Filistin, BAE ve Kuveyt'te Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haberine göre Yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 5 bin 857'ye, Libya'da 1153'e, Filistin'de 776'ya, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 567'ye, Kuveyt'te 874'e yükselirken, Katar'da vaka sayısı arttı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suudi Arabistan Haberleri | Suudi Arabistan Haber - Haberler - Suudi Arabistan haberleri, son dakika suudi arabistan haber ve gelişmeleri burada. Katar Emiri ile Kushner, Orta Doğu'daki gelişmeleri görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 17:16:59. #1.14#
title