Spacex Haberleri

Spacex haber, Spacex son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Spacex - 19.11.2020
Rus kozmonotlar, UUİ'ye gönderilecek yeni laboratuvara hazırlık için uzay yürüyüşüne çıktı
İstasyona 4 kişilik astronot ekibi taşıyan SpaceX'in personel taşıyıcı mekiği Crew Dragon pazartesi günü hedefine ulaşmış, UUİ'nin nüfusu 7 kişiye yükselmişti.
Spacex - 17.11.2020
Astronotları taşıyan SpaceX mekiği Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı
Uzay İstasyonuna (ISS) 4 kişilik astronot ekibi taşıyan SpaceX'in personel taşıyıcı mekiği Crew Dragon hedefine ulaştı.
Spacex - 11.11.2020
Dünya'dan götürülen bakterilerle Ay ve Mars'ta mineral madenciliği yapılabilecek
"Sphingomonas desiccabilis" isimli bakterinin uzay madenciliğinde kullanılıp kullanılamayacağının anlaşılması için İngiliz bilim adamlarının 10 yıl harcadığı belirtilen araştırmada, deney için kibrit kutusu büyüklüğünde geliştirilen reaktörlerin Temmuz 2019'da bir SpaceX roketiyle UUİ'ye nakledildiği bilgisi paylaşıldı.
Spacex - 22.10.2020
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti
Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunun fırlatılışını iptal etti.
Spacex - 20.10.2020
Microsoft ve SpaceX uzaycılık müşterilerine bulut hizmeti verecek
ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketidi Microsoft ve ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, uzaycılık şirketlerine ortak "bulut-bilgi işlem merkezi" hizmetleri vermek üzere güçlerini birleştirecekler.
Spacex - 18.10.2020
SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattı
Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
Spacex - 13.10.2020
ABD'de Blue Origin firması Ay'a iniş için deneme uçuşu gerçekleştirdi
Beyaz Saray'ın belirttiği son tarih olan 2024 yılı sonuna kadar Ay'a astronotlu iniş gerçekleştirebilmek için Blue Origin dışında, SpaceX ve Dynetix firmaları da çalışmalarını sürdürüyor.
Spacex - 8.10.2020
ABD'li astronot Boeing'in ilk insanlı uzay seferine "ailevi sebepler yüzünden" katılamayacak
Program kapsamında SpaceX şirketi "Crew Dragon", Boeing ise "CST-100 Starliner" mekiklerini geliştirdi.
Spacex - 6.10.2020
SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattı
Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
Spacex - 15.9.2020
ABD Hava Kuvvetlerinden yeni nesil uçak hamlesi
ABD'nin bu uçağı Elon Musk'ın SpaceX şirketine ihale edebileceği de ortaya atılan iddialar arasında.
Spacex - 12.9.2020
Son dakika! Rusya, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun 'çarpışma riski sebebiyle' yörüngesinin değişebileceğini...
Rusya Federal Uzay Ajansı Roscosmos bugün yaptığı açıklamada, enkaza dönen bir ABD uydusunun Uluslararası Uzay İstasyonu'yla (ISS) çarpışma riski olduğunu ve bu sebeple ISS'in yörüngesinin yeniden düzenlenebileceğini açıkladı.   Roscosmos, "14 Eylül 2020 Pazartesi, Moskova saatiyle 02.23'te, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun 'uzay enkazı olarak adlandırılan' BRICSat-2 uydusuna yaklaşması bekleniyor" açıklamasını yaptı. Olası bir çarpışma riskini değerlendiren uzmanlar, yörünge değiştirmek için yapılması planlanan manevranın, 14 Eylül 2020 Moskova saatiyle 00.00 ile 01.00 arasında öngörüldüğünü ifade etti.Roscosmos, ABD Donanması tarafından işletilen deneysel bir iletişim uydusu olan BRICSat-2'nin 2019 yılında SpaceX'in Falcon Heavy roketi tarafından yörüngeye fırlatıldığını belirtti.
Spacex - 31.8.2020
SpaceX, Arjantin'e ait yer gözlem uydusunu uzaya gönderdi
Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Arjantin'e ait yer gözlem uydusunu uzaya taşıdı.
Spacex - 28.8.2020
Musk, Tesla'ya siber saldırının engellendiğini duyurdu
SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk, ABD'nin Nevada eyaletinde bulunan Tesla'nın lityum-iyon pil ve elektrikli araç alt montaj fabrikası Tesla Gigafactory'ye siber saldırı girişiminin Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile birlikte yapılan çalışmalar sonucu engellendiğini duyurdu.
Spacex - 25.8.2020
Uydu ve uzay ekosistemi 1-2 Eylül'de Global Sat Show'da buluşacak
Uydu üreticileri ve operatörleri, mekanik ve alet sağlayıcılar, ekipman üreticilerinin de katılacağı serginin endüstriyi çevrimiçi olarak bağlayacağını söyleyen Capital Exhibition CEO'su Hakan Kurt, fuara yüzde 85'i yabancı olmak üzere 16 bin kişinin kayıt yaptırdığını söyledi.Fuar öncesi yapılan basın toplantısında konuşan Kurt, etkinlikte kamuoyuna açık 8 uzmanlaşmış webinar, 2 anahtar konuşmacı oturumu düzenleneceğini, ayrıca sınırlı katılımcıyla 3 özel çalışma toplantısı yapılacağının da altını çizdi.Kurt konuşmasını şöyle sürdürdü: "1 trilyon dolarlık bütçenin yüzde 80'ine hükmeden aktörler fuarda temsil edilecek. Katılımcılar, fuar vesilesiyle ekosisteme erişme şansı yakalayacak. Firmalar arasında 2 bin civarında kayıtlı görüşme programladık." Türkiye'nin uzay macerası anlatılacak Türkiye Uzay Ajansı'nın kurulmasıyla Türkiye'nin uzay çalışmalarına yönelik önemli bir adım atıldığını vurgulayan Kurt, fuarda Türkiye'nin uzay stratejilerinin de dünyaya anlatılacağını söyledi. Türksat 5 A ve 5B uydusunun sözleşmesinin 3'üncü fuarda imzalandığını hatırlatan Kurt, "Bu yıl fırlatılacak 5 A uydusunun yer teslimi ve kabiliyetlerini, fırlatma sürecini, uydunun kullanıcılara sağlayacağı avantajları Türksat, Airbus, SpaceX ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, etkinlikte anlatacak" diye konuştu.
Spacex - 5.8.2020
SpaceX, Starship mekiğinin test fırlatışını yaptı
CAPE ABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Ay ve Mars uzay seferleri için tasarladığı Starship mekiğinin ateşleme sistemini test etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Spacex Haberleri | Spacex Haber - Haberler - Spacex haberleri, son dakika spacex haber ve gelişmeleri burada. Elon Musk, Bill Gates'i geçerek en zengin ikinci insan oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:06:24. #1.14#
title