Protesto Haberleri

Protesto haber, Protesto son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Protesto 5.8.2020
Bulgaristan'da hükümet karşıtı protestolar sürüyor
Bulgaristan'da 28 gün önce başlayan hükümet karşıtı protestolar sürerken, iktidar koalisyonunun en büyük üyesi olan Bulgaristan'ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar (GERB) Partisinin lideri Başbakan Boyko Borisov istifaya hazır olduğunu bildirdi.
Protesto 5.8.2020
Nijerya'da hükümet karşıtı gösteride 40 kişi gözaltına alındı
Başkent Abuja'daki Unity Fountain Meydanı'nda "devrim" çağrısı yapan protestocular, Devlet Başkanı Muhammed Buhari'nin istifasını talep etti ve hükümet aleyhine sloganlar attı.
Protesto 5.8.2020
DİSK'ten Dardanel fabrikasındaki çalışma sistemine tepki
DİSK üyeleri, Çanakkale'deki Dardanel Gıda Fabrikası'nda uygulanan "kapalı devre çalışma" sistemini protesto etti.
Protesto 5.8.2020
Terör örgütü YPG/PKK Deyrizor'da karşıt gösterilerin yaşandığı bölgeleri kuşattı, 2 sivili öldürdü
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor kırsalında geniş çaplı protestoların yaşandığı köy ve beldeleri kuşatarak onlarca kişiyi alıkoydu, 2 kişiyi öldürdü.
Protesto 5.8.2020
İran'da emniyet mensubunu öldüren bir kişi idam edildi
İran'da Aralık 2017 yılında hayat pahalılığını protesto etmek için başlayan hükümet karşıtı gösterilerde, İranlı bir emniyet mensubunu öldürmekle suçlanan Mustafa Selimi idam edildi.
Protesto 5.8.2020
Cammu Keşmir'in özel statüsünün kaldırılmasının birinci yıldönümü - İSLAMABAD
Protestodan detaylar Yürüyüşten detaylar Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi'nin basın mensuplarına açıklamaları Protestocuların yürüyüşü Hindistan'ın Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırması, birinci yıl dönümünde Pakistan'da protesto edildi.
Protesto 5.8.2020
İran'da 2017 yılındaki protestolarla ilgili 1 kişi idam edildi
İran'da, Aralık 2017'de rejim karşıtı gösterilerde çıkan olaylarda emniyet görevlisini öldürme suçlamasıyla yargılanan Mustafa Salihi'nin idam cezası infaz edildi.
Protesto 5.8.2020
Ürdün'de öğretmenler, sendikalarının kapatılması kararını protesto etti
Ürdün'de öğretmenler, sendikalarının kapatılması kararına tepki olarak ülkenin farklı kentlerinde gösteri düzenledi.
Protesto 5.8.2020
Bolivya'da genel seçimin ertelenmesine karşı protestolar
BUENOS Bolivya'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'e yakın kesimlerin, genel seçim tarihinin ikinci kez ertelenmesine karşı başlattıkları protestolar sürüyor.
Protesto 4.8.2020
Bulgaristan'daki eylem sıla yolundaki gurbetçileri de olumsuz etkiliyor
Bulgaristan'da hükümet karşıtı protestolarını sürdüren gruplarca zaman zaman kapatılan yollar, Türkiye'ye gelen ya da yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüşe geçen Türk vatandaşlarını da olumsuz etkiliyor.
Protesto 4.8.2020
Bulgaristan'da protestocular Türkiye sınırına yakın yolu trafiğe kapattı
Bulgaristan'da yaklaşık bir aydır devam eden hükümet karşıtı protestolarda göstericiler, Türkiye sınırına 4 kilometre kala yolu çift taraflı araç trafiğine kapattı.
Protesto 4.8.2020
Tayland'da göstericiler, "monarşi için reform" çağrısı yaptı
Tayland'da yüzlerce protestocu, "monarşide reform yapılması ve Kral Maha Vajiralongkorn'un yetkilerinin sınırlandırılması" çağrısında bulundu.
Protesto 4.8.2020
Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek: "Görevimizin başındayız"
Takımı iyi noktalara taşımaya gayret göstereceklerini aktaran Gevrek, şunları kaydetti: "Görevimizin başındayız. Yeniden iyi yerlere gelmek, camiamızı mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız. Sadece bu sene için söylemiyorum, bir grup tarafından 6 senedir her fırsatta istifam istendi. Gerçekten Malatyaspor taraftarı benim istifa etmemi istiyor ve istifa etmem Malatya'nın menfaatineyse bir dakika durmam. Birkaç kişi istedi diye de bu olmaz. Bazen protestolar da istifaya çağırmak da haktır.
Protesto 4.8.2020
AK Parti'li Çavuşoğlu'ndan Cammu Keşmir'deki hak ihlalleri değerlendirmesi Açıklaması
Eyalet statüsünün sonlandırılmasının bölgenin siyasi açıdan temsilini ortadan kaldırdığını, kuruluşundan itibaren sahip olduğu anayasal özerkliğine son vermeyi amaçladığını vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "Birleşmiş Milletler, 1950'lerden bu yana bölgenin statüsünün referandumla belirlenmesinden yana kararlar aldı. Kuruluşundan itibaren sahip olduğu özel durumu yok sayan, Pakistan'la Hindistan arasında üç defa savaşa sebep olan Cammu-Keşmir'e bu yeni statünün dayatılması için Hindistan ordusu bölgeye yüz binlerce asker yığdı, bölgesel siyasi liderleri gözaltına aldı, seyahat ve haberleşme hürriyetlerini kısıtladı. Hint ordusu barışçıl protesto gösterilerine karşı aşırı şiddet uyguladı ve özellikle 'saçmalı' silah kullanımı çok sayıda insanın kör olmasına yol açtı.
Protesto 4.8.2020
Özel statüsünün kaldırılmasının birinci yılında Cammu Keşmir'de sokağa çıkma yasağı
Mülki idare amiri Shaid Iqbal Choudhary, Hindistan karşıtı grupların "Kara Gün" olarak ilan ettikleri 5 Ağustos'ta düzenlemeyi planlandıkları protestolar nedeniyle Srinagar'da sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtti.
Protesto 4.8.2020
Terör örgütü YPG/PKK Deyrizor'da protestoculara ateş açtı: 1 ölü, 3 yaralı
Suriye'nin doğusunda terör örgütü YPG/PKK'nın, işgali altındaki Deyrizor ilinde bölgenin önde gelen Arap kabilesi önderine pazar günü yapılan suikastı protesto eden göstericilere ateş açması sonucu 1 sivil öldü, 3 kişi yaralandı.
Protesto 4.8.2020
ABD-Çin rekabeti uzaya yayılıyor
Uzay yarışının en olumsuz sonucu olarak savaş olasılığı öne çıkarken, diğer yandan bu rekabet her iki ülkenin iç ve dış siyasetine imaj yönünden katkı sunuyor. Örneğin ABD'de Space X'in Afro-Amerikalıların protesto gösterilerinin devam ettiği bir sırada başarılı bir şekilde fırlatılması "Güçlü Amerika" imajına katkı sağlamış oldu.
Protesto 4.8.2020
ABD'nin Portland kentinde polis ırkçılık karşıtı protestoları "yasa dışı" ilan etti
ABD'nin Oregon eyaletinde bağlı Portland kentinde siyahi George Floyd'un öldürülmesinin ardından süregelen ırkçılık karşıtı protestolara müdahale eden polis, gösterilerin "yasa dışı toplanma" kapsamında sayılacağını bildirdi.
Protesto 4.8.2020
Nagoya'da FETÖ'ye ait okulun önünde terör örgütü protestosu
Japonya'nın Nagoya kentindeki Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait Enishi International School (EIS) önünde protesto gösterisi düzenlendi.
Protesto 3.8.2020
Avusturya'da İsrail ve ABD protesto edildi
Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen gösteride, İsrail'in Filistinlilere karşı hukuk dışı eylemleri ve ABD'nin bu ülkeye verdiği destek protesto edildi.
Protesto 3.8.2020
Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. maddeleri ve İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi hükümleri gereğince Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç, Hakkari il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 4 Ağustos saat 00.01'den 18 Ağustos saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma ve protesto eylemi, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, konser, şenlik, meşale yakma, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster asma ve benzeri türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır.
Protesto 3.8.2020
Mali'de orduya eş zamanlı iki saldırı: 5 ölü
Eski Yüksek İslam Konseyi (HCIM) Başkanı İmam Dicko'nun başını çektiği, muhalif siyasi partiler ve çok sayıda sivil toplum örgütünün oluşturduğu M5 RFP platformu, 5 ve 19 Haziran'da yüz binlerce kişinin katılımıyla geniş çaplı protesto gösterisi düzenlemişti.
Protesto 3.8.2020
Son dakika haberleri | DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ - TEKRAR
'SERAMİK, ÇİNİ, NAKIŞ BİZİM MİRASIMIZDIR' Sanat evine çocukların ve gençlerin dışında yetişkinlerin de ilgi gösterdiğini belirten Kaya,şunları söyledi: "Çocuklara ücretsiz eğitim vermek istiyorum. Eğer çocuklarınızı sanat evine yönlendirirseniz, onlara katkıda bulunmuş olursunuz. 3 aydır burayı açtık. Ben daha çok çocukların gelmesini istiyorum. Çocukların becerileri, eğitimle gelişiyor. Ahşap yakma, deri, cam, seramik, çini, sanata dair resim, müzik eğitimlerini aldım. Bunu toplumumuza aktarmak istiyorum. Çünkü, bilgi paylaştıkça çoğalır. Gençlerin sanata ilgisi az. Gelecek nesillerimize aktarmak istiyoruz. Seramik, çini, nakış ve benzerleri bizim mirasımızdır. Bu yüzden çocuklarımızı sanat evimize davet ediyorum. Bir ülke kendi sanatına sahip çıkarsa gelişebilir. Ancak gençlerin ilgisi yok denilecek kadar az. Gençlerimiz, sanatla hayatlarını daha iyi devam ettirebilirler. Sanat ruhsal anlamda insanları çok iyi etkileyebiliyor. Sanat sayesinde duygularınızı, düşüncelerinizi en iyi şekilde ifade edebilirsiniz. Kendini ifade edebilen gençler yetişirse, bu sefer kötülükler de azalır. O sebeple gençlerimizi, çocuklarımızı sanata yönlendirelim." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Sanat evinden detaylar Tuğçe Kaya'nın boyama çalışması yapması Tuğçe Kaya'nın konuşması Çocuklara müzik eğitimi vermesi Üretilen eserlerden detay Haber-Kamera: Aziz ÖNAL /BİNGÖL, Haber Kodu : 200803017 ================================= ERZURUM'UN ATLI OKÇU KADINLARI, 'KADINA ŞİDDETİ' 12'DEN VURARAK PROTESTO ETTİ ERZURUM'un Kızıl Elma Geleneksel Sporlar ve Atlı Okçuluk Kulübü'nün kadın üyeleri, atlarını dörtnala sürüp oklarını 12'den vurarak kadına yönelik erkek şiddetini protesto etti.
Şu an buradasınız: Protesto Haberleri | Protesto Haber - Haberler - Protesto haberleri, son dakika protesto haber ve gelişmeleri burada. Bulgaristan'da hükümet karşıtı protestolar sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:50:59. #1.15#
title