Myanmar Haberleri

Myanmar haber, Myanmar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Myanmar - 17.01.2021
Bangladeş'in Myanmar sınırında yarım milyondan fazla uyuşturucu hap ele geçirildi
Bangladeş güvenlik güçleri, ülkenin Myanmar sınırında şüpheli bir tekneye düzenledikleri baskında "yaba" adlı 520 bin uyuşturucu hap ele geçirdi.
Myanmar - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Uluslararası Adalet Divanı (UAD), Gambiya'nın İslam İşbirliği Teşkilatı adına, Arakanlı Müslümanlara yapılan soykırım nedeniyle Myanmar'a karşı açtığı davada, Myanmar'ın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için gerekli tedbirleri almasına hükmetti.
Myanmar - 16.01.2021
Bangladeş Myanmar'la Arakanlı Müslümanların geri dönüşünü görüşecek
Bangladeş'in 19 Ocak'ta Çin'in aracılığında Myanmar'la Arakanlı Müslümanların ülkelerine geri dönüşü konulu üçlü zirveye ev sahipliği yapacağı bildirildi.
Myanmar - 14.01.2021
Karadağ A Milli Futbol Takımı'nın başına Miodrag Radulovic getirildi
Daha önce Karadağ'ın genç milli takımının yanı sıra Lübnan ve Myanmar'ı çalıştıran Radulovic, Karadağ A Milli Futbol Takımı'nın altıncı teknik direktörü oldu.
Myanmar - 14.01.2021
Bangladeş'te Arakanlı mültecilerin yaşadığı kampta çıkan yangında 550 çadır ve barınak zarar gördü
Arakanlı Müslümanlara etnik temizlik Myanmar'ın Arakan eyaletinde 2012'de Budistler ile Müslümanlar arasında çatışmalar çıkmış, olaylarda çoğu Müslüman binlerce kişi katledilmiş, yüzlerce ev ve iş yeri ateşe verilmişti.
Myanmar - 10.01.2021
Arakanlı mültecilerin kaldığı kampta çatışma: 1 ölü, 10 yaralı
Arakanlı Müslümanlara etnik temizlik Myanmar'ın Arakan eyaletinde 2012'de Budistler ile Müslümanlar arasında çatışmalar çıkmış, olaylarda çoğu Müslüman binlerce kişi katledilmiş, yüzlerce ev ve iş yeri ateşe verilmişti.
Myanmar - 10.01.2021
Birleşik Krallık Burma Kampanyasından Facebook'a "Myanmar ordusunun üye toplamasına engel ol" çağrısı
Birleşik Krallık Burma Kampanyası, Facebook'tan Myanmar ordusunun bu platformu üye toplamak için kullanmasına engel olmasını istedi.
Myanmar - 09.01.2021
Son dakika haberleri: Twitter'ın "ifade özgürlüğü ve tarafsızlık" propagandası, küresel ölçekte tartışma konusu
Arakan krizine sessiz kalan Jack Dorsey'in Myanmar paylaşımları büyük tepki toplamıştı Dorsey, 2018'de ise Twitter'dan yaptığı Myanmar paylaşımları nedeniyle de Arakan krizine kayıtsız kalmakla eleştirilmişti.
Myanmar - 06.01.2021
Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ASEAN Ankara Grubu ???büyükelçilerine hitap etti Açıklaması
Çavuşoğlu, ASEAN'ın 10 üyeden oluştuğunu (Brunei, Kamboçya, Endonezya, Laos, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Tayland, Vietnam) belirterek, bu ülkelerin hepsinde Türkiye'nin büyükelçiliklerinin olduğunu ve en son Laos'taki büyükelçiliği bizzat açtıklarını ifade etti.
Myanmar - 01.01.2021
Bangladeş Dışişleri Bakanı Momen, Arakanlıların Bhasan Char Adası'na zorla gönderilmediğini savundu
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, Arakanlı Müslümanların Bhasan Char Adası'na "bağımsız bir BM değerlendirmesi" olmadan yerleştirildiği yönündeki haberlerden endişe duyduğunu bildirmişti.
Myanmar - 30.12.2020
187 kaçak göçmenin gemiyle umuda yolculuğu Çeşme'de son buldu
İstanbul'dan İtalya'ya gitmek için yola çıkan 'Atlas' isimli gemi, bugün sabah saatlerinde Çeşme açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerince durdurulup, Çeşme İskelesi'ne getirildi. Gemideki aramada, ambar bölümünde Suriye, Afganistan, Irak, İran, Pakistan ve Myanmar uyruklu 187 kaçak göçmenin bulunduğu tespit edildi.
Myanmar - 29.12.2020
Arakanlı Müslümanların ikinci grubu Bhasan Char Adası'na gönderildi
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, Arakanlı Müslümanların Bhasan Char Adası'na "bağımsız bir BM değerlendirmesi" olmadan yerleştirildiği yönündeki haberlerden endişe duyduğunu bildirmişti.
Myanmar - 28.12.2020
RCEP ve sonrası: Asya-Pasifik'te bölgesel entegrasyon ABD'siz ilerlerken
Bu arka plan ışığında seçilmiş Başkan Joe Biden Beyaz Saray'da Ocak ayında yapılacak devir-teslimle göreve başlamaya hazırlanırken, Asya-Pasifik'ten ikinci ve bu defa çok daha kapsamlı bir çok-taraflı serbest ticaret anlaşmasına dair haberler küresel kamuoyuna yansıdı. 15 Kasım'da bir araya gelen 15 Asya-Pasifik ülkesinin üst-düzey temsilcileri, Asya Kapsamlı Bölgesel Ekonomik Ortaklık (RCEP) anlaşmasına imza koyarak yeni bir süreç başlattılar. Bu ülkeler arasında Kuzeydoğu Asya'nın üç başat oyuncusu (Çin, Japonya, Güney Kore); bölgenin Anglo-Sakson aktörleri (Avustralya, Yeni Zelanda); ve güneydoğu Asya'daki ASEAN üyeleri (Malezya, Endonezya, Tayland, Singapur, Vietnam, Kamboçya, Myanmar, Laos, Filipinler, Brunei) yer aldı.
Myanmar - 28.12.2020
Bangladeş 700 ila 1000 Arakanlı Müslümanı daha Bhasar Char adasına yerleştirecek
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, Arakanlı Müslümanların Bhasan Char Adası'na "bağımsız bir BM değerlendirmesi" olmadan yerleştirildiği yönündeki haberlerden endişe duyduğunu bildirmişti.
Myanmar - 25.12.2020
Myanmar'da bulunan kehribar taşında 100 milyon yıl öncesine ait yeni bir çiçek türü keşfedildi
Myanmar'da bulunan bir kehribar taşında eski bir kıtaya özgü yeni bir çiçek türü keşfedildi.
Myanmar - 23.12.2020
Amerikan-İslam İlişkileri Konseyinden, Biden'a "ilk 100 günde özgürlükleri ve adaleti tesis" çağrısı
Ülkede cezai adalet sisteminin reforme edilerek, azınlıklara ve göçmenlere yönelik ırkçılığa karşı da mücadele edilmesi istenen raporda, dış politika konusunda Çin, Hindistan, Myanmar, Suudi Arabistan ve İsrail gibi ülkelerde insan hakları ihlallerinin ele alınması talep edildi.
Myanmar - 23.12.2020
Trump'tan, Kongreden geçen destek paketi için "değişiklik" çağrısı
Trump, pakette Kamboçya, Myanmar gibi ülkelere ya da şu anda aktif olmayan bazı merkezlere yardım gibi maddelerin bulunduğuna işaret ederek şöyle konuştu: "Aynı zamanda Kongreden, bu paketteki müsrif ve gereksiz maddelerden kurtulup bana makul bir yasa tasarısı gönderme çağrısı yapıyorum.
Myanmar - 19.12.2020
Susam Sokağı mülteci çocukların eğitimine yardım için Arakanlı iki kukla yarattı: Nur ve Aziz
Yaklaşık 700 bin Arakanlı Müslüman, 2017 yılından bu yana komşu ülke Myanmar'daki askeri operasyonlardan kaçıp Cox's Bazar'a sığındı.
Myanmar - 19.12.2020
Son Dakika | Susam Sokağı mülteci çocuklara yardım için iki Arakanlı kukla yaptı
Arakanlıların topraklarına dönüşü için Myanmar ve Bangladeş hükümetleri arasında imzalanan anlaşma, yerinden edilenlerin durumlarını belgelendirmeleri mümkün olmadığı için uygulamada işlevsiz kalıyor.
Myanmar - 15.12.2020
Arakanlı mültecileri taşıyan teknedeki şiddetin görüntüleri ortaya çıktı
Arakanlı Müslümanlara soykırım Arakan'da 1970'lerde yaklaşık 2 milyon Müslüman'ın yaşadığı tahmin edilirken, Myanmar yönetiminin uyguladığı sistematik şiddetle ortaya çıkan göç dalgalarında bu sayı 300 binin altına geriledi.
Myanmar - 14.12.2020
Dünyada 2020 böyle geçti (1)
23 Ocak Uluslararası Adalet Divanı (UAD), Gambiya'nın İslam İşbirliği Teşkilatı adına, Arakanlı Müslümanlara yapılan soykırım nedeniyle Myanmar'a karşı açtığı davada, Myanmar'ın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için gerekli tedbirleri almasına hükmetti.
Myanmar - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- ABD Temsilciler Meclisi, Myanmar Ordusu tarafından Arakanlı Müslümanlara yapılan saldırıları "soykırım" olarak tanıyan yasa tasarısını kabul etti.
Myanmar - 10.12.2020
BM'den Arakanlı Müslüman mültecilerin Bhasan Char Adası'na yerleştirilmesine tepki
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, 1642 Arakanlı Müslümanın Bhasan Char Adası'na "bağımsız bir BM değerlendirmesi" olmadan yerleştirildiği yönündeki haberlerden endişe duyduğunu bildirdi.
Myanmar - 10.12.2020
ABD, Arakanlı Müslüman mültecilerin Bhasan Char Adası'na yerleştirilmesinden endişeli
Bhasan Char'a bağımsız tarafların giderek, Ada'nın yaşanabilirliğini kontrol etmesi gerektiğine işaret edilen açıklamada, "ABD aynı zamanda Myanmar yönetimini de Arakanlı Müslümanların topraklarına gönüllü, güvenli ve onurlu bir şekilde dönmeleri için gerekli şartları oluşturmaya bir kez daha davet ediyor.
Myanmar - 10.12.2020
Bangladeş'teki Arakanlı Müslümanlar akut akıl sağlığı kriziyle karşı karşıya
Bangladeş'te Myanmar'dan kaçan Arakanlı Müslüman mülteciler depresyon ve kaygı bozukluğu yaşıyor.
Myanmar - 09.12.2020
Pakistan'dan, ülkeyi "dini özgürlük ihlalleri" listesine alan ABD'ye tepki
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da 7 Aralık'ta yaptığı yazılı açıklamada, "ABD; Myanmar, Çin, Eritre, İran, Nijerya, Kuzey Kore, Pakistan, Suudi Arabistan, Tacikistan ve Türkmenistan'ı sistematik, devamlı, korkunç dini özgürlük ihlalleri işledikleri ya da bunları görmezden geldikleri gerekçesi ile haklarında endişe duyulan ülkeler olarak listelemiştir.
Myanmar - 09.12.2020
Dünya genelinde zorla yerinden edilenlerin sayısı 80 milyonu aştı
Dünya genelindeki mültecilerin yüzde 67'sini ise 5 ülke oluşturdu. Suriye'den 6,6 milyon, Venezuela'dan 3,6 milyon, Afganistan'dan 2,7 milyon, Güney Sudan'dan 2,3 milyon ve Myanmar'dan 1 milyon kişi zorla yerinden edilerek başka ülkelerde mülteci konumuna düştü.
Myanmar - 09.12.2020
Hollanda ve İsveç, BM'yi Arakanlıların gönderildiği Bhasan Char Adası'nı incelemeye çağırdı
Büyükelçiler, Myanmar'da işlenen zulümlerin sorumlularının hesap vermesine odaklanmaya devam edeceklerini ve Arakanlıların geri dönüşlerinin sağlanması için baskı uygulayacaklarını vurguladı.
Myanmar - 08.12.2020
Uydu görüntüleri Arakanlı Müslümanların yerleştirildiği Bhasan Char adasının yaşanabilirliğine ilişkin endişeleri haklı çıkardı
Bangladeş, cuma günü Myanmar'daki baskı ve şiddetten kaçarak ülkeye sığınan Arakanlıları Bengal Körfezi açıklarında Bhasan Char Adası'na yerleştirmeye başlamıştı.
Myanmar - 08.12.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, büyükelçilik görevlerini tebliğ etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti.
Myanmar - 08.12.2020
ABD'den 10 ülkeyi "dini özgürlük ihlalleri" listesine aldı
Açıklamada Pompeo, "ABD, Myanmar, Çin, Eritre, İran, Nijerya, Kuzey Kore, Pakistan, Suudi Arabistan, Tacikistan ve Türkmenistan'ı sistematik, devamlı, korkunç dini özgürlük ihlalleri işledikleri ya da bunları görmezden geldikleri gerekçesi ile haklarında endişe duyulan ülkeler olarak listelemiştir.
Myanmar - 07.12.2020
Hindistan'da aranan dört direnişçi liderinin Çin'de eğitim gördüğü iddiası
NDTV'nin haberine göre, Hint istihbarat yetkilileri, Başbakan Narendra Modi hükümetini, Çin'in son aylarda Hindistan'ın Myanmar sınırında son aylarda saldırılarını artıran direnişçi gruplara yardımı konusunda uyardı.
Myanmar - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- İnsan Hakları İzleme Örgütü, Arakan'da bin 500 evin Myanmar güvenlik kuvvetleri güçleri tarafından yakıldığını kanıtlayan uydu fotoğraflarını yayınladı.
Myanmar - 06.12.2020
Avrupa Rohingya Konseyinden, Bangladeş'e Arakanlıların adaya yerleştirilmesini durdurun çağrısı
Bangladeş, cuma günü Myanmar'daki baskı ve şiddetten kaçarak ülkeye sığınan Arakanlıları Bengal Körfezi açıklarında Bhasan Char Adası'na yerleştirmeye başlamıştı.
Myanmar - 05.12.2020
Son dakika haberi | Bangladeş Dışişleri Bakanı Momen, Arakanlı mültecilerin tartışmalı adaya yerleştirilmesini savundu
Gelen son dakika haberlerine göre Bangladeş Dışişleri Bakanı Abul Kalam Abdul Momen, Myanmar'daki baskı ve şiddetten kaçarak ülkeye sığınan Arakanlı mültecilerin Bengal Körfezi açıklarındaki Bhasan Char Adası'na yerleştirilmesini savundu.
Myanmar - 04.12.2020
ASEAN ve Türkiye, iş birliğini geliştirecek
ASEAN'ın kurucu üyeleri Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Singapur'un yanı sıra Brunei, Vietnam, Laos, Myanmar ve Kamboçya olmak üzere toplam 10 üyesi bulunuyor.
Myanmar - 04.12.2020
Bangladeş, Arakanlı mültecileri tartışmalı adaya yerleştirmeye başladı
Bangladeş, Myanmar'daki baskı ve şiddetten kaçarak ülkeye sığınan Arakanlı mültecileri, Bengal Körfezi açıklarında Bhasan Char Adası'na yerleştirmeye başladı.
Myanmar - 03.12.2020
Son dakika haberleri! DHA YURT BÜLTENİ - 21
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, göçmen kaçaklığı yapılacağı bilgisi üzerine harekete geçti. Foça ve Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Karaburun Anbareski Mahallesi ile Foça Fatih Mahallesi Yelken Kayalıkları mevkiine düzenlenen operasyonlarda yasa dışı yollardan yurt dışına geçmek isteyen 49'u Somali, 13'ü Suriye ve 1 Myanmar uyruklu 63 göçmen yakalandı.
Myanmar - 30.11.2020
Son dakika haber | BBC'nin en etkili 100 kadın arasında gösterdiği Rimu: "Arakanlı çocuklar, eğitimden mahrum büyüyor"
Myanmar'daki katliamlardan kaçan Arakanlı mültecilerin sığındığı Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki kamplarda, eğitimden yoksun kalan Arakanlı Müslüman kadın ve çocuklara eğitim imkanı sağlama çalışmalarında önemli bir rol oynayan Rimu, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Myanmar - 27.11.2020
Pakistan'dan Çin ve ASEAN ülkelerine "ticaret üçgeni" kurulması teklifi
Bölgesel kalkınma ve siyasi istikrarı koruma amacıyla kurulan ASEAN'ın kurucucuları Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Singapur'un yanı sıra Brunei, Vietnam, Laos, Myanmar ve Kamboçya olmak üzere toplam 10 üyesi bulunuyor.
Myanmar - 26.11.2020
Myanmar'da ana muhalefet partisi, 8 Kasım seçimlerindeki oyların yeniden sayılmasını istedi
Ordunun desteklediği ana muhalefetteki Birlik İçin Dayanışma ve Kalkınma Partisi (USDP), Myanmar'da 8 Kasım'da düzenlenen ve iktidardaki Demokrasi İçin Ulusal Birlik Partisinin (NLD) kazandığı seçimde oyların yeniden sayılması çağrısında bulundu.
Myanmar - 24.11.2020
Myanmar, Uluslararası Adalet Divanına ikinci raporu sundu
Myanmar, Arakanlı Müslümanların soykırımdan korunması kararına uygun biçimde Uluslararası Adalet Divanına (UAD) ikinci raporunu sundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Myanmar Haberleri | Myanmar Haber - Haberler - Myanmar haberleri, son dakika myanmar haber ve gelişmeleri burada. Bangladeş'in Myanmar sınırında yarım milyondan fazla uyuşturucu hap ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.1.2021 09:19:17. #1.15#
title