Madagaskar Haberleri

Madagaskar haber, Madagaskar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Madagaskar - 3.12.2020
Madagaskar'da 1,5 milyon kişi acil gıda yardımına ihtiyaç duyuyor
Dünya Gıda Programı (WFP), Madagaskar'da 1,5 milyon kişinin açlıkla karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.
Madagaskar - 5.11.2020
123 yıldır Fransa'da bulunan Madagaskar'a ait kraliçe tacı iade edildi
Madagaskar'ın Fransız sömürgesine girmeden önceki son kraliçesi III. Ranavalonana'ya ait taç, Paris yönetimi tarafından iade edildi.
Madagaskar - 20.10.2020
Madagaskarlı öğrenciler ülkelerine "can suyu" olmak istiyor
Sakarya'da eğitim gören Madagaskarlı 3 üniversite öğrencisi, ülkelerinde kuraklık nedeniyle yaşanan sıkıntıları gidermek ve temiz su ihtiyacını karşılamak için su kuyusu açtırmak istiyor.
Madagaskar - 19.10.2020
Madagaskar'da Kovid-19 için ilan edilen OHAL kaldırıldı
Afrika'nın Hint Okyanusu'ndaki ada ülkesi Madagaskar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kaldırıldı.
Madagaskar - 13.10.2020
Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı üç çeyrekte 1 milyar doları aştı
Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkileriyle devam eden süreçte yılın 9 ayında 88 ülkeye otobüs-minibüs-midibüs satıldı. Geçen sene ihracat yapılmayan Libya, Ruanda, Mali, Uruguay, Madagaskar, Kongo ve Gine'ye de ürün gönderildi.
Madagaskar - 1.10.2020
Afrika'da Kovid-19 vaka artış hızı gerilemeyi sürdürüyor
Vakaların yüzde 87'sinin Güney Afrika, Etiyopya, Nijerya, Cezayir, Gana, Kenya, Kamerun, Fildişi Sahili, Madagaskar ve Senegal'de görüldüğüne işaret edilen raporda, Güney Afrika'nın tek başına kıtadaki vakaların yarısından fazlasını barındırdığı hatırlatıldı.
Madagaskar - 28.9.2020
TBMM Başkanı Şentop, "Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu"nda konuştu: (2)
Eski dünyanın sakil alışkanlıklarıyla hareket eden ülkelerin, yeniden şekillenen bölge ve Doğu Akdeniz'in geleceğinde söz sahibi olma iddiası taşıdıklarını aktaran Şentop, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şüphesiz iyi niyetli, barışı tesis etmeyi hedefleyen uluslararası hukuka ve anlaşmalara saygılı milletlerin ve devletlerin hak ve hukuklarına hürmet eden yaklaşımlarla hep birlikte çalışmak, gayret göstermek, müzakere yapmak arzu edilen bir tutumdur. Ancak şu gerçekleri görmeden ve göstermeden harekete geçmek de mümkün değildir. 1977 yılında sonuçlanan Manş Denizi'nde kıta sahanlığı sınırlarının tespitine ilişkin İngiltere-Fransa ihtilafında ortaya çıkan tez bugün Türkiye'nin, adaların yetki alanlarının sınırlandırılmasına dair savunduğu teze yakındır. Bu tezi Manş Denizi ihtilafında kabul eden Fransa, kendisini hiç alakadar etmeyen Doğu Akdeniz'deki gelişmelerde bunun tam tersini savunmaktadır. Bu samimiyetsiz ve ikiyüzlü yaklaşımlarla uluslararası hukuku işletebilmek mümkün olamaz. Bugün Suriye'den Lübnan'a, Lübnan'dan Kuzey ve Orta Afrika'ya, Madagaskar'daki dağınık adalarda hak iddiasına kadar dünyanın neresinde bir maddi ve ekonomik değer varsa ona göz koyan ve üzerinde hak iddia eden Fransa'yı biraz hayretle ve değişen dünyayı fark etmeyen bir anlayışsızlık içinde olduğu için de tebessümle izliyoruz.
Madagaskar - 9.9.2020
Son dakika haberi! UNICEF: Kovid-19, anne ve bebek sağlığı hizmetlerini aksattı
Anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinde en fazla aksama, Afganistan, Bolivya, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Libya, Madagaskar, Pakistan, Sudan ve Yemen'de kaydedildi.
Madagaskar - 2.9.2020
Senegal'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 287'ye ulaştı
Yolcu sayısı yüzde 50 azaldı Öte yandan Afrika ve Madagaskar Hava Seyrüsefer Güvenliği Ajansı (ASECNA) tarafından açıklanan verilere göre, Senegal'e gelen yolcu sayısı, yılın ilk 6 ayında yüzde 50 azaldı.
Madagaskar - 16.8.2020
Son dakika haberleri: THY'nin eylül ayı uçuş planı belli oldu
THY'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlarla sevdiklerimize, keşiflerimize ve biriktirilecek anılarımıza tekrar kavuşuyoruz. Bu dönemde plan yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğimiz için sizlere esnek seyahat imkanları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Mart 2020 - 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeleriniz için sınırsız değişiklik yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Esnek seyahat sayfamızı incelemeyi unutmayın. Uçuş takvimi Eylül ayı sonuna kadar uygulanacak uçuşlarımızı göstermektedir. Yeni seyahatleriniz için uçuş planımız güncellendikçe bu sayfadan sizlerle paylaşacağız." 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY'nin, 1 Eylül itibarıyla İran'da Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed, Artvin Hopa, Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Abu Dabi'ye uçuşlarına başlamayı planladığı kaydedildi.
Madagaskar - 16.8.2020
Türk Hava Yolları Eylül ayı uçuş planlaması belli oldu
THY'nin Eylül ayı uçuş başlaracağı noktalar Geçtiğimiz 11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarınının başlamasının akabinde kademeli olarak başlatan THY, Eylül ayında dünyanın birçok noktasına yeniden uçuş başlatacak. THY, Eylül ayında salgın nedeniyle 19 Temmuz'da tekrardan askıya alınan İran uçuşlarını da 1 Eylül itibariyle başlatacak. Bu kapsamda Tahran, Şiraz, Tebriz ve Meşhed'e seferler başlatılacak. Türk Hava Yolları Eylül ayındadış hatlarda Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dabi, seferlerini planlamaya dahil etti.
Madagaskar - 16.8.2020
THY'nin "Eylül ayı uçuş planı" açıklandı
EYLÜL AYI UÇUŞ PLANI  11 Haziran'da yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY, Eylül ayında, İran'da Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed,  Artvin Hopa, Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban,  Abu Dabi, seferlerini planlamaya dahil etti.
Madagaskar - 14.8.2020
Tivibu'da temmuz ayında en çok ailece seyredilen yapımlar tercih edildi
Çocuk içerikleri Seç İzle klasöründeki toplam izlenmenin yüzde 34'ünü oluştururken, Seç İzle'de en çok izlenen ilk 10 yapım şu şekilde: "Kral Şakir Oyun Zamanı, Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili, Bumblebee, Cesur Araba, Madagaskar 3: Avrupa'nın En Çok Arananları, Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı, Tom and Jerry Show, Rampage: Büyük Yıkım, Kara Bela, Aşk Uykusu.
Madagaskar - 14.8.2020
Aksa Enerji, yılın ilk yarısında 291 milyon lira kar etti
Kazancı, Kovid-19 salgını sürecinin getirdiği zorlu ekonomik koşullarda sürdürülebilir karlılık politikasıyla yatırımlarına devam ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin yanı sıra KKTC, Gana, Mali ve Madagaskar'da enerji alanında faaliyet gösteren global bir enerji şirketi olarak 2015'te başladığımız yurt dışı yolculuğumuzda Afrika'nın yanı sıra, mayısta 240 megavat kapasiteli doğal gaz kombine çevrim santrali kurmak için Özbekistan hükümeti ile bir anlaşma imzaladık.
Madagaskar - 6.8.2020
TV+'tan ağustos ayına özel yeni içerikler
Animasyon serisi "Otel Transilvanya 3", temmuz ayında TV+'ın en çok izlenen filmi oldu. Bir diğer animasyon film "Madagaskar 3" ise en çok izlenen ikinci film olurken; onu "Rampage: Büyük Yıkım", "Bumblebee", "Focus" ve "Spides" izledi.
Madagaskar - 4.8.2020
Rusya'nın, 6 Afrika ülkesinde askeri üs kurma konusunda izin aldığı iddiası
Rusya'nın Afrika ülkeleriyle askeri iş birliğini yoğunlaştırdığı ve 6 ülkede askeri üs kurma konusunda izin aldığı ileri sürüldü. Bild gazetesinin Almanya Dışişleri Bakanlığının gizli raporuna dayandırdığı haberinde, Rusya'nın 2015'ten beri 21 Afrika ülkesiyle askeri iş birliği anlaşmaları yaptığı, daha önce Rusya'nın askeri iş birliği yaptığı Afrika'daki ülke sayısının sadece 4 olduğu belirtildi. Haberde, bu anlaşmalar kapsamında Moskova yönetiminin, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Eritre, Madagaskar, Mozambik ve Sudan'da askeri üs kurma izni verilmesi konusunda güvence aldığı iddiası yer aldı.
Madagaskar - 30.7.2020
Karadeniz'de imal edilen silahlar 21 ülkeye satıldı
Bu yılın ilk yarısında ise ABD, Kanada, Güney Afrika Cumhuriyeti, Azerbaycan, Burkina Faso, İtalya, Brezilya, Rusya Federasyonu, Nijer, Kuveyt, Pakistan, Yeni Zelanda, Gürcistan, Bulgaristan, Şili, Bangladeş, Madagaskar, Filipinler, Kosova, Mozambik ve Malezya'ya ihracat gerçekleştirildi.
Madagaskar - 27.7.2020
TV+'tan seyircilerine özel Kurban Bayramı hediyesi
Bayrama özel olarak hazırlanan kategoride seyirciyle buluşacak filmler arasında "Kara Bela", "Ölümlü Dünya", "Şansımı Seveyim", "Rampage", "Fantastik Canavarlar", "Kardeşim Benim", "Yok Artık" gibi popüler filmler yer alacak. Ayrıca, çocukların severek izlediği "Madagaskar", "Hotel Transilvanya", "Tom ve Jerry", "Scooby-Doo" gibi çizgi seriler de "Bayram Özel" kategorisinde izlenebilecek.
Madagaskar - 27.7.2020
26 Temmuz 2020 Haberleri
26 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Madagaskar - 26.7.2020
Son Dakika | Madagaskar, Kovid-19'a karşı geliştirdiği bitkisel karışımdan vazgeçerek tedavi merkezleri açıyor
Son dakika gelişmesine göre Madagaskar, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen bitkisel karışım Covid Organics'ten vazgeçerek tedavi merkezleri açmaya başladı.
Madagaskar - 24.7.2020
Fransa'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 30 bin 192'ye yükseldi
Başbakanlık, söz konusu 16 ülkenin ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Panama, Güney Afrika, Kuveyt, Katar, İsrail, Brezilya, Peru, Sırbistan, Cezayir, Türkiye, Madagaskar, Hindistan ve Umman olduğunu bildirmişti.
Madagaskar - 24.7.2020
Fransa, 16 ülkeden gelecek yolculara Kovid-19 testini zorunlu kıldı
Başbakanlık, söz konusu 16 ülkenin ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Panama, Güney Afrika, Kuveyt, Katar, İsrail, Brezilya, Peru, Sırbistan, Cezayir, Türkiye, Madagaskar, Hindistan ve Umman olduğunu bildirdi.
Madagaskar - 19.7.2020
Nijerya, Madagaskar'da Kovid-19'a karşı üretilen ilacın etkisiz olduğunu savundu
Nijerya Ulusal Eczacılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi (NIPRD), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Madagaskar'da üretilen bitkisel ilacın etkisiz olduğunu iddia etti.
Madagaskar - 16.7.2020
Türkiye'den 86 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı yapıldı
Sektör temsilcileri, geçen yılın ilk 6 ayında ihracat yapılmayan Malta, Mısır, Filipinler, Libya, Dominik Cumhuriyeti, Ruanda, Mali, Tayland, Uruguay, Surinam, Mozambik, Kongo, Madagaskar ve Gine'ye bu yılın ocak-haziran döneminde otobüs, minibüs ve midibüs gönderdi.
Madagaskar - 13.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Madagaskar'da bir milletvekili ile bir senatörün Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.
Madagaskar - 13.7.2020
Madagaskar'da Kovid-19 parlamentoya bulaştı
Madagaskar'da bir milletvekili ile bir senatörün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.
Madagaskar - 10.7.2020
Madagaskar'daki 33 lemur türü yok olma riskiyle karşı karşıya
Madagaskar'daki lemur türlerinin üçte birinin neslinin tükenme tehdidi altında olduğu bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Madagaskar Haberleri | Madagaskar Haber - Haberler - Madagaskar haberleri, son dakika madagaskar haber ve gelişmeleri burada. Madagaskar'da 1,5 milyon kişi acil gıda yardımına ihtiyaç duyuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 18:17:13. #1.15#
title