Kapadokya Haberleri

Kapadokya haber, Kapadokya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapadokya 9.7.2020
Nevşehir'deki tarihi yamaç yerleşiminin turizme açılması için geri sayım başladı
Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 2014'te gerçekleştirilen "Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi" uygulaması sırasında tesadüfen bulunan tarihi yerleşimdeki çalışmalarda sona gelindi. Kapadokya bölgesini ziyaret edenlere alternatif turizm merkezi olacak yerleşimdeki temizlik çalışmalarında, çeşitli sahnelerin yansıtıldığı kayadan oyma kilise ile tünel ve çok sayıda oda ortaya çıkarıldı.
Kapadokya 8.7.2020
Kapadokya'yı normalleşme döneminde yaklaşık 17 bin turist gezdi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında mart ayında ziyarete kapatılan Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini, yeni normal döneme geçişin ardından geçen ay 16 bin 791 turist ziyaret etti.
Kapadokya 8.7.2020
Kapadokya normalleşme sürecinde yabancı turistleri ağırlıyor
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ara verilen uçuşların açılmasıyla yabancı turistleri yeniden ağırlamaya başladı.
Kapadokya 8.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Boğanın ahırdan çıkarılması Boğadan genel ve detaylar Sahibi Öztürk Saraç'ın konuşması Haber-Kamera: Bedir ALTUNOK / KARS, ======================== Tokat'ta bulunan 'Dilim kayalar' keşfedilmeyi bekliyor TOKAT'ın Niksar ilçesinde aşınma sonucu oluşan ve görünümüyle Kapadokya'yı andıran Dilim Kayalar, jeolojik yapısı, kanyonları ve doğal güzelliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.
Kapadokya 7.7.2020
KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Karamustafa'dan turizmde bölgeselliğe vurgu
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kapadokya Üniversitesi tarafından düzenlenen "Kapadokya Konuşmaları" etkinliğinde Kayseri'nin Kapadokya bölgesi içerisindeki yeri ve önemini değerlendirdi.
Kapadokya 6.7.2020
Kapadokya'da baraka tipi 4 iş yeri yıkıldı
Kapadokya'da peribacalarının yakınındaki binaların ortadan kaldırılmasına yönelik proje kapsamında, Zelve Ören Yeri girişindeki baraka tarzı 4 iş yerinin yıkımı gerçekleştirildi.
Kapadokya 3.7.2020
Kapadokya Üniversitesinin yerleşkesine konan ebabil kuşu korumaya alındı
Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa köyündeki Kapadokya Üniversitesinde bir fakültenin bahçesinde bulunan ebabil kuşu, korumaya alındı.
Kapadokya 2.7.2020
Nevşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı toplantısı yapıldı
Toplantı öncesinde oturumun yapıldığı Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi, Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edilirken salon girişinde ateşleri ölçülen meclis üyeleri toplantıya maskelerini takarak ve sosyal mesafe kuralıya uyarak katıldı.
Kapadokya 1.7.2020
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ankara'daki temaslarını sürdürüyor
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Al Şafi ise, geçtiğimiz haftalarda ziyaret ettiği Kapadokya bölgesi ve Nevşehir'den çok etkilendiğini belirterek en kısa sürede yeniden kenti ziyaret etmek istediğini belirtti.
Kapadokya 30.6.2020
Kapadokya'da sıcak hava balon turları 1 Ekim'e kadar yapılamayacak
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki sıcak hava balon turlarının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 1 Ekim'e kadar durdurulduğu bildirildi.
Kapadokya: Yepyeni bir dizi geliyorKapadokya 30.6.2020
Şu an buradasınız: Kapadokya Haberleri | Kapadokya Haber - Haberler - Kapadokya haberleri, son dakika kapadokya haber ve gelişmeleri burada. Nevşehir'deki tarihi yamaç yerleşimi turizme açılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 13:45:27. #1.15#
title