Kapadokya Haberleri

Kapadokya haber, Kapadokya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapadokya - 21.06.2021
Kapadokya Alan Başkanlığı Sözlü Sınav Duyurusu (21/06/2021)
Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu üzerinden 04/06/2021 tarihine kadar yapılan başvuruların, Sınav Komisyonunca incelenmesi sonucunda; duyurumuzda belirtilen durum ve şartlara sahip olup, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi aşağıda yer almaktadır.
Kapadokya - 21.06.2021
KÜN Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Rekabet Forumu İnteraktif Etkinlikleri'ne katıldı
Çevrim içi olarak gerçekleşen etkinliğe Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof.
Kapadokya - 19.06.2021
Başkan Savran Müjdeleri Açıkladı
Başkan Savran Müjdeleri Açıkladı Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ziyaretinin ardından Nevşehirlileri heyecanlandıracak yeni spor yatırımlarını açıkladı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Nevşehir'e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ziyaretinin Nevşehir için oldukça verimli geçtiğini söyledi. Gerek Nevşehir Belediyesi'ni ziyarette gerekse de Nevşehir Valiliği'nin de düzenlenen değerlendirme toplantısında Nevşehir Belediyesi'nin önümüzdeki dönemde hayata geçireceği projeler ve spor yatırımları konusunda Bakan Kasapoğlu ile istişare fırsatı bulduklarını kaydeden Savran, bakanlığın desteği ile hayata geçirilecek olan yatırımlar sayesinde Nevşehir'in tam bir spor kenti olacağını vurguladı. Bakan Kasapoğlu'nun Nevşehir il merkezindeki çok sayıda mahalleye yapılacak olan semt sahaları, Kapadokya Spor Kompleksi içerisinde yapılacak olan 1500 kişilik kapalı spor salonu, 7500 kişilik stadyum, Spor Lisesi, halı sahalar, suni çim sahalar ve tenis kortları konusunda tam destek verdiğini açıklayan Savran, konu ile ilgili önümüzdeki günlerde Ankara'da bir protokol imzalayacaklarını müjdeledi.
Kapadokya - 19.06.2021
Kapadokya'nın yapısını bozanlara uygulanacak ceza miktarları belirlendi
Turizm merkezi Kapadokya'da bölgenin yapısını bozan veya Kapadokya Alanı Hakkında Kanunu ihlal edenlere 500 lira ile 200 bin lira arasında değişen miktarlarda ceza uygulanacak.
Kapadokya - 16.06.2021
Nevşehir Ülke Tv ve Beyaz Tv'de Tanıtılacak
Nevşehir Ülke Tv ve Beyaz Tv'de Tanıtılacak Ülke TV ekranlarında yayınlanan 'Mehmet Ercan İla Yol Hikayesi' ve Beyaz TV'de yayınlanan "Belma Belen'le Geziyoruz" adlı programlarda Nevşehir ve Kapadokya bölgesi tanıtılacak.
Kapadokya - 15.06.2021
Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi Verildi
5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümleri ve İl Hayvan Koruma Kurulu kararları doğrultusunda düzenlenen 'Yerel Hayvan Koruma Görevlisi' eğitimi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Kapadokya - 12.06.2021
Mahalle Muhtarları ile İstişare ve Değerlendirme Toplantısı
Mahalle Muhtarları ile İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Merkez Mahalle Muhtarları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, özverili çalışmalarından dolayı tüm mahalle muhtarlarına teşekkür ederek muhtarların belediye hizmetlerine ilişkin taleplerini yerine getirmek için gayretle çalışmayı sürdüreceklerini kaydetti. Merkez Mahalle Muhtarları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Kapadokya - 11.06.2021
Nevşehir Belediyesi'nde görevli şoförler için seminer düzenledi
Nevşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri kapsamında düzenlenen eğitim semineri Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Kapadokya - 11.06.2021
Kapem'de Hayvanseverler İçin 'Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi'
Kapem'de Hayvanseverler İçin 'Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi' Nevşehir Belediyesi tarafından  "2021 Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" düzenlenecek. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümleri ve İl Hayvan Koruma Kurulu kararları doğrultusunda Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM), Nevşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü işbirliğinde "2021 Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" düzenlenecek.
Kapadokya - 11.06.2021
Nevşehir'de "2021 Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" düzenlenecek
14 Haziran Pazartesi günü Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek eğitim programına daha önce Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü'ne başvuruda bulunan kişiler katılabilecek.
Kapadokya - 10.06.2021
Ukrayna Tanıtım Günleri
"Hükümetlerin ve yerel yönetimlerin turizme desteği çok önemli" Kiev Belediye Başkan Yardımcısı Maryna Khonda ise pandemi dönemi ve sonrasında hükümetlerin ve yerel yönetimlerin turizme desteğinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye ve Ukrayna arasında değerlendirilmeyi bekleyen ve her geçen gün artan büyük bir potansiyel var. Türkiye'nin güney bölgelerinin yanı sıra İstanbul ve Kapadokya gibi bölgelere de Ukraynalıların ilgisi yoğun.
title