Kamerun Haberleri

Kamerun haber, Kamerun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kamerun - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Kamerun'da kapasitesinden iki kat fazla yolcu taşıyan trenin raydan çıkması sonucu 70'den fazla kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı.
Kamerun - 16.10.2020
Kamerun'da muhalefet liderinin hukuksuz bir şekilde ev hapsinde tutululduğu iddiası
Kamerun Yeniden Doğuş Hareketi (MRC) lideri Maurice Kamto'nun 22 Eylül'den beri güvenlik güçleri tarafından hukuksuz bir şekilde evinden çıkmasına izin verilmediği iddia edildi.
Kamerun - 14.10.2020
BM'den "Sahel bölgesinin sorunlarının daha da kötüye gittiği" uyarısı
Lowcock, Burkina Faso, Kamerun, Çad, Mali, Nijer ve Kuzeydoğu Nijerya'nın içinde olduğu merkez Sahel ülkelerinin, çatışmanın, güvensizliğin, zayıf yönetimin, sürekli geri kalmışlığın, fakirliğin, demografik baskıların ve iklim değişikliğinin gerçek bir merkez üssünde olduğunu vurguladı.
Kamerun - 14.10.2020
Nijerya'da Boko Haram 14 çiftçi öldürdü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 13.10.2020
BM insan hakları uzmanlarından Kamerun'a muhalefet lideri Kamto'yu serbest bırakma çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları uzmanları, Kamerun'da 22 Eylül'de düzenlenen Cumhurbaşkanı Paul Biya karşıtı protestolarda gözaltına alınan göstericilerin ve ev hapsinde tutulduğu iddia edilen muhalefet lideri Maurice Kamto'nun serbest bırakılması çağrısında bulundu.
Kamerun - 12.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online Ekonomi ve Finans Haberciliği Eğitim Programı" başladı
Arnavutluk, Filipinler, Kamerun, Karadağ, Macaristan, Moldova, Pakistan, Tanzanya ve Uganda'dan toplam 25 medya temsilcisinin katıldığı programın ilk günü AA Londra Ekonomi Başmuhabiri Gökhan Kurtaran'ın "Ekonomi ve Finans Haberleri" dersiyle sona erdi.
Kamerun - 8.10.2020
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 55 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapacak
Yıldırım, bu yıl ülke çeşitliliğinin arttığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu yıla kadar 14 ülkeden uluslararası öğrencimiz varken bu yıl ülke çeşitliliği artarak üniversitemiz 55 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapacak. Bu yıl ilk kez Ürdün, Etiyopya, Çad, Gana, Cibuti, Tanzanya, ABD, Hollanda, Kamerun, Kenya, Kırgızistan, İsviçre, Belçika, Avusturya gibi ülkelerden de yabancı öğrenci aldık.
Kamerun - 8.10.2020
Trabzonspor, Birleşmiş Milletler gibi
Bordo-mavililer, Belçika ve Slovakya'dan 7'şer, Polonya, Gürcistan ve Gana'dan 6'şar, Nijerya ve Arjantin'dan 5 oyuncu renklerine bağladı. Trabzonspor, Almanya, Portekiz, Ukrayna, Senegal Sirbistan ve Çekya'dan 4'er oyuncu kadrosuna katarken, Bosna Hersek, Kolombiya, Kamerun, Norveç, Hırvatistan, Makedonya, İngiltere, ve Gine'den 3'er oyuncu kattı.
Kamerun - 8.10.2020
Nijerya'da eylül ayında 160 kişi öldürüldü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 6.10.2020
Nijerya'dan yola çıkan LNG gemisi 20 Ekim'de Türkiye'ye ulaşacak
Uluslararası gemi takip verilerinden derlenen bilgilere göre, bugün Nijerya'dan ayrılan LNG gemisi Kamerun açıklarında seyrine devam ediyor.
Kamerun - 6.10.2020
Kovid-19'la mücadele için 26 ülkeden Batılı ülkelere "yaptırımları kaldırın" çağrısı
Bu 26 ülkenin "Angola, Antigua ve Barbuda, Belarus, Burundi, Kamboçya, Kamerun, Çin, Küba, Kuzey Kore, Ekvator Ginesi, Eritre, İran, Laos, Myanmar, Namibya, Nikaragua, Pakistan, Filistin, Rusya, Saint Vincent ve Grenadinler, Güney Sudan, Sudan, Surinam, Suriye, Venezuela ve Zimbabve" olduğu bilgisi paylaşıldı.
Kamerun - 5.10.2020
Bayern Münih, Choupo-Moting'i transfer etti
Choupo-Moting, Kamerun Milli Takımı'nda da 49 kez forma giydi ve 14 gol attı.
Kamerun - 5.10.2020
Nuh Çimento pandemiye rağmen tüm ticari ve finansal hedeflerine ulaştı
Kovid-19 nedeniyle yaşanan talep daralması sınırlı kaldı Sektörün, 2019 yılında yaşadığı daralma sebebiyle, küçülmenin devam edeceğini öngördüğünü ve 2020 yılına daha hazırlıklı şekilde ihracatı artırma hedefiyle girdiğini ifade eden Bozkurt, şunları kaydetti: "2020 yılının ilk çeyreği ihracat hedeflerinin yüzde 42 gibi muazzam bir artışla gerçekleştirildiği ve buna ek olarak iç pazarın da ümit verici bir şekilde büyüme gösterdiği bir dönem oldu.İkinci çeyrek ise malumunuz pandeminin ülkemizde ve dünyanın diğer bölümünde tam anlamı ile etkisini hissettirdiği bir dönem oldu. Pandemi nedeniyle alınan katı önlemler hem ülkemizde hem de Türkiye'nin çimento ihraç ettiği ülkelerde inşaat faaliyetlerini olumsuz etkiledi ve talep de bir küçülme yaşandı. Ancak yaşanan talep daralması tahmin edilen boyutlara ulaşmadan sınırlı kaldı." Bozkurt, Türkiye'nin yoğun şekilde ihracat yaptığı ABD, İsrail, Gana, Kamerun gibi bazı ülkelerde Kovid-19 sebebiyle uygulanan bazı kısıtlamaların çimento sevkiyatlarının ertelenmesine ve ötelenmesine neden olduğunu ifade ederek, sektörün söz konusu ertelemelere rağmen iptallere maruz kalmamasının ise sevindirici olduğunu kaydetti.
Kamerun - 4.10.2020
Türk ve Afrikalı iş insanları "Pandemi Sonrası Dünyada Güçlü Ortaklar' için bir araya geliyor
Gözbaşı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Türkiye Afrika Ekonomi ve İş Forumu sanal etkinliğimizi, bu yıl 8-9 Ekim'de gerçekleştireceğiz. İlk kez sanal platformda düzenleyeceğimiz forumumuza, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ve Afrika'dan Çad, Cibuti, Gabon, Gambiya, Kamerun, Kongo, Moritanya, Namibya, Nijer, Nijerya, Ruanda, Sierra Leone, Somali ve Zimbabve'den 15 bakan iştirak edecek.
Kamerun - 1.10.2020
Afrika'da Kovid-19 vaka artış hızı gerilemeyi sürdürüyor
Vakaların yüzde 87'sinin Güney Afrika, Etiyopya, Nijerya, Cezayir, Gana, Kenya, Kamerun, Fildişi Sahili, Madagaskar ve Senegal'de görüldüğüne işaret edilen raporda, Güney Afrika'nın tek başına kıtadaki vakaların yarısından fazlasını barındırdığı hatırlatıldı.
Kamerun - 1.10.2020
DEİK Başkanı Olpak, ekonomi basınıyla bir araya geldi
Bu kapsamda, bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlandıklarını dile getiren Olpak, "8-9 Ekim tarihlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'ın katılımlarıyla, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nu sanal platformda gerçekleştireceğiz. Türk ve Afrika iş dünyalarının zirvesini, ilk kez dijital bir organizasyon ile daha fazla ticaret için buluşturacağız. İlk kez sanal platformda düzenlenecek foruma, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Afrika'dan (Çad, Gambiya, Gabon, Kamerun, Kongo, Moritanya, Nijer, Ruanda, Somali ve Zimbabve) 10 bakan katılacak.
Kamerun - 1.10.2020
Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın saldırısında 10 asker öldü
Ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de 2015'ten bu yana saldırılar gerçekleştiren örgütün Çad Gölü Havzası'ndaki saldırılarında, en az 2 bin kişi hayatını kaybetti.
Kamerun - 29.9.2020
Tunus açıklarında 68 düzensiz göçmen kurtarıldı
Cibabli, Gine, Senegal, Kamerun, Nijerya, Liberya, Fildişi Sahili ve Mali'den gelen söz konusu göçmenler arasında 15 kadın ve 6 çocuğun bulunduğunu aktardı.
Kamerun - 28.9.2020
Son dakika haber... Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın kampı imha edildi
Ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de 2015'ten bu yana saldırılar gerçekleştiren örgütün, Çad Gölü Havzası'ndaki saldırılarında en az 2 bin kişi hayatını kaybetti.
Kamerun - 26.9.2020
Nijerya'da Boko Haram'ın Borno Valisi'nin konvoyuna saldırısında ölü sayısı 30'a çıktı
Ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de 2015'ten bu yana saldırılar gerçekleştiren örgütün Çad Gölü Havzası'ndaki saldırılarında, en az 2 bin kişi hayatını kaybetti.
Kamerun - 26.9.2020
Son dakika haberi! Nijerya'da Borno Valisi'nin konvoyuna Boko Haram saldırısı: 15 ölü
Nijerya'nın kuzeydoğusunda terör örgütü Boko Haram'ın, Borno Eyalet Valisi Babagana Zulum'un konvoyuna düzenlediği saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti. Ulusal basında çıkan haberlere göre, Zulum'un da içinde bulunduğu konvoy, yerinden edilmiş kişileri karşılamaya giderken Baga bölgesinde Boko Haram'ın saldırısına uğradı. Saldırıda aralarında 7 polis ve 3 askerin bulunduğu 15 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. Zulum'un yara almada kurtulduğu saldırıda, araçlar zarar gördü. Nijerya'da 2000'li yılların başından beri varlık gösteren terör örgütü Boko Haram'ın 2009'dan bu yana yaptığı kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 25.9.2020
Son dakika haber | Nijerya'da Boko Haram'ın 7 üst düzey üyesi öldürüldü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 22.9.2020
Kamerun'da Cumhurbaşkanı Paul Biya karşıtı protestolar
Kamerun'da muhalefet, Maurice Kamto önderliğinde başkent Yaounde'de Cumhurbaşkanı Paul Biya karşıtı gösteriler yaptı.
Kamerun - 19.9.2020
Nijerya'da Boko Haram üyesi 16 terörist öldürüldü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 18.9.2020
Kamerun'da ayrılıkçı lidere verilen müebbet hapis cezası onandı
Kamerun'da Anglofon ayrılıkçıların lideri Sisiku Ayuk Tabe ve beraberindeki 9 kişinin terör ve ayrılıkçı örgüt kurma suçlarından aldığı ömür boyu hapis cezası kesinleşti.
Kamerun - 17.9.2020
Son dakika haber... Nijerya'da Boko Haram saldırısında 11 köylü öldürüldü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 15.9.2020
Son dakika haberleri: Dünya genelinde en az 366 gazeteci Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
İtalya, Kamerun, Mısır, Guatemala ve El Salvador'da 3'er gazeteci, Afganistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Cezayir, Kolombiya, Endonezya, Nepal ve İsveç'te ise 2'şer gazeteci yaşamını yitirdi.
Kamerun - 11.9.2020
Nijerya'da Boko Haram'dan kaçan 5 bin 200 kişi evine döndü
Borno Eyaleti Valisi Babagana Zulum, yaptığı açıklamada, 4 yıl önce eyaletin Konduga bölgesinde Boko Haram saldırıları nedeniyle kaçan ve komşu ülke Kamerun'a sığınan 5 bin 200 kişinin evine döndüğünü bildirdi.
Kamerun - 9.9.2020
Son dakika haberi! UNICEF: Kovid-19, anne ve bebek sağlığı hizmetlerini aksattı
Anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinde en fazla aksama, Afganistan, Bolivya, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Libya, Madagaskar, Pakistan, Sudan ve Yemen'de kaydedildi.
Kamerun - 8.9.2020
Son dakika haber | Nijerya'da Boko Haram saldırısı: 10 ölü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 8.9.2020
Son dakika! Denizlispor'un Süper Lig tarihindeki yabancı sayısı 81'e ulaştı
Yeni sezonda 21. kez Süper Lig'de yer almaya hazırlanan yeşil-siyahlı ekipte şu ana kadar 32 ülkeden futbolcu mücadele etti. Brezilya'dan 12 ismin forma giydiği Yukatel Denizlispor'da Bulgaristan, Çekya, Gine ve Kamerun'dan dörder isim şans buldu.
Kamerun - 6.9.2020
Çad'da çifte saldırı: 6 ölü
Bir diğer saldırı da Kamerun sınırındaki Fouli kentinde yaşandı.
Kamerun - 3.9.2020
Son dakika haberi: Nijerya'da Boko Haram saldırısında 9 asker öldü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 1.9.2020
Nijerya'da Boko Haram saldırısı: 13 ölü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 27.8.2020
Son dakika haberi: Nijerya'da Boko Haram bir gecede 75 kişi öldürdü
Örgüt, 2015'ten beri Nijerya başta olmak üzere, Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştiriyor.
Kamerun - 26.8.2020
Son dakika haberi | Afrika'da 20 bin çocuk kayıp
Bu kişilerin yüzde 45'inin yaklaşık 20 bininin çocuk olduğu aktarılan açıklamada, Nijerya, Etiyopya, Güney Sudan, Somali, Libya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Kamerun vatandaşlarının kayıp listelerinin yüzde 82'sini teşkil ettiği belirtildi.
Kamerun - 23.8.2020
Haftanın tarihine bakış
1986- Kamerun'da volkanik gölden çıkan karbondioksit ve hidrojen gazlarının karışımı sonucu 1500 kişi hayatını kaybetti.
Kamerun - 20.8.2020
Son dakika... Nijerya'da Boko Haram'ın rehin aldığı 94 kişi kurtarıldı
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Kamerun - 20.8.2020
Son dakika haberleri... Türkiye'den Nijerya'ya terör saldırısında ölenler için başsağlığı mesajı
Örgüt, 2015'ten beri ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar düzenledi.
Kamerun - 19.8.2020
Son dakika haberi: Nijerya'da Boko Haram saldırısında 10 kişi öldü
Örgüt, 2015'ten beri ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar düzenledi.
Kamerun - 19.8.2020
Son dakika haber... Nijerya'da Boko Haram üyesi 20 terörist öldürüldü
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kamerun Haberleri | Kamerun Haber - Haberler - Kamerun haberleri, son dakika kamerun haber ve gelişmeleri burada. Deniz Feneri Derneği yardım projeleriyle Kamerunluları sevindiriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 12:02:17. #1.15#
title