Kadıköy Belediyesi Haberleri

Kadıköy Belediyesi haber, Kadıköy Belediyesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadıköy Belediyesi - 12.01.2021
OKUYAY Platformu çalışmalarının sonuçları açıklandı
Kocatürk, kurum olarak 1985'ten beri okuma kültürü üzerine birçok faaliyete imza attıklarını söyleyerek, şöyle devam etti: "Kalkınma, kültürel mirası korunma, demokratik, etik, eşitlikçi ve evrensel bireyler yetiştirme, öğrencilerin ulusal veya uluslararası sınavlarda başarılı olması, ancak okuma kültürünün kazanılmasıyla mümkün olur. Avrupa ortalamasıyla karşılaştırdığımızda hala yeteri kadar okumamamıza rağmen, okuma oranları yıllar içerisinde artan ve kuşaklar arası çokça gelişme kaydeden bir toplum olmamız, okuma kültürünün yaygınlaşması için yapılacak çalışmaların gerekli destekler alındığında başarıya ulaşacağına göstermektedir." Platformla okuma kültürü konusunda bir farkındalık oluşturmaya gayret ettiklerine vurgu yapan Kocatürk, "Biz çalışmalar içerisinde özellikle 0-6 yaş çocuklarla ilgili Anne Çocuk Eğitim Vakfının her zaman desteğini yanımızda gördük. Özellikle Kütüphaneciler Derneği, Kadıköy Belediyesi, Kingston Üniversitesinin, Okuma Kültürü Derneğimizin, Almanya'da faaliyet gösteren Okuma Kültürü Vakfı'nın iştirakleriyle proje çok daha etkili hale geldi.
Kadıköy Belediyesi - 04.01.2021
Kadıköy Belediyesi, karantinada olan hastalara sıcak yemek ulaştırıyor
Kadıköy Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinada olan hasta, ihtiyaç sahibi ve 65 yaş üstü vatandaşlara sıcak yemek ulaştırarak ihtiyaçlarını karşılıyor.
Kadıköy Belediyesi - 02.12.2020
Kadıköy Belediyesinden görme engelliler için "Evde Kal Kitaplara Ses Ver" kampanyası
Kadıköy Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde hem görme engellilerin daha fazla sesli kitaba erişimini hem de yurttaşların sürece katkı sunmalarını sağlamak amacıyla "Evde Kal Kitaplara Ses Ver" sloganıyla kampanya başlattı.
Kadıköy Belediyesi - 23.11.2020
Son dakika haberleri... Pandemide sanata ortak nefes: "Pandemi Orkestrası"
Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası'nda, klasik müziğin Türkiye'deki en önemli icracıları arasında bulunan Gürer Aykal, Gülsin Onay, Cihat Aşkın, İdil Biret gibi isimlerin de şef ve solist olarak yer alacak.
Kadıköy Belediyesi - 21.11.2020
Balenin önemli eserleri "Bale Gala" etkinliğinde sanatseverlerle buluştu
Yaklaşık 50 dakika süren etkinlik, 3 Aralık'ta saat 20.00'de, 24 ve 28 Kasım ile 5 Aralık'ta ise saat 16.00'da Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle yeniden buluşacak.
Kadıköy Belediyesi - 18.11.2020
Balenin önemli eserlerinden seçkiler, "Bale Gala"da izlenebilecek
Yaklaşık 50 dakika sürecek etkinlik, 20 Kasım ve 3 Aralık'ta saat 20.00'de, 24 ve 28 Kasım ile 5 Aralık'ta ise saat 16.00'da Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesinde başlayacak.
Kadıköy Belediyesi - 16.11.2020
Son dakika... KADIKÖY'DE TARİHİ ÇEŞMEYİ PARÇALAYAN KAZA KAMERADA
Kadıköy Bağdat Caddesi'nde ilerleyen Ahmet Yıldız yönetimindeki otomobil, Ethem Efendi Caddesi'nden gelen ciple çarpıştı. Kazanın ardından savrulan cip, Galib Paşa Camii'nin önünde bulunan tarihi çeşmeye çarptı. Kazada çeşmede büyük çaplı hasar meydana geldi.  1898 yılında yaptırılan Galib Paşa Camii çeşmesinin restorasyonu için çalışma başlatılacağı öğrenildi.  Kadıköy Belediyesi İmar Müdürü Bihterin Güven ise "Şanssız bir trafik kazası olmuş.
Kadıköy Belediyesi - 10.11.2020
Kadıköy'de sosyal mesafeli "Ata'ya saygı zinciri" oluşturuldu
İzmir'deki depremde kurtarma çalışmalarına katılan Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı-BAK Kadıköy de zincire katılarak Türk bayrağı açtı.
Kadıköy Belediyesi - 07.11.2020
10 Kasım'da 'sosyal mesafeli' Ata'ya saygı zinciri
Kadıköy'de saat 9'u 5 geçe Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı sahil arasında her yıl düzenlenen "Ata'ya Saygı Zinciri" pandemi önlemleri çerçevesinde bu yıl sosyal mesafeli olarak düzenlenecek. El ele tutuşmadan sosyal mesafe kurallarına uygun olarak planlanacak 6,5 kilometre uzunluğundaki zincire vatandaşlar aralarında 2 metre mesafe bırakarak katılım sağlayacaklar. Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'inci yılında Ata'yı anma kapsamında düzenlenen Ata'ya Saygı Zinciri için sabah 8 itibariyle Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı sahil arasında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak toplanma başlayacak. 2013 yılından bu yana Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri tarafından düzenlenen 'Ata'ya Saygı Zinciri'ne denizden de kanolar, su jetleri ve tekneler 9'u 5 geçe sirenlerini çalarak katılacak.
Kadıköy Belediyesi - 06.11.2020
İDOB'un "Triad" grubu ilk konserini verdi
Klarnet sanatçısı Ecesu Sertesen, viyolonsel sanatçısı Şafak Erişkin ve piyanist Eren Aydoğan tarafından pandemi sürecinde kurulan topluluk, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde konser verdi.
Kadıköy Belediyesi - 30.10.2020
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, "Cumhuriyet Konseri"nde sahne aldı
İDOB'dan yapılan açıklamaya göre, "Cumhuriyet Konseri", 29 Ekim'de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi'nde gerçekleştirildi.
Kadıköy Belediyesi - 26.10.2020
İDOB, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı iki konserle kutlayacak
"Cumhuriyet Konseri"nde izleyici karşısına çıkacak topluluk, 29 Ekim'de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi'nde, 30 Ekim'de ise Büyükyalı Fişekhane'de sahne alacak.
Kadıköy Belediyesi - 25.10.2020
Kadıköy'de ambulanstan sosyal mesafe anonsları yapıldı
Kadıköy Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün sağlık ekipleri hastalığa dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için ambulanstan, "Sayın Kadıköylüler, salgınla mücadele kapsamında sağlığımızı korumak için; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya özen gösterelim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kadıköy Belediyesi Haberleri | Kadıköy Belediyesi Haber - Haberler - Kadıköy Belediyesi haberleri, son dakika kadıköy belediyesi haber ve gelişmeleri burada. Yaşlılar için 'online egzersiz' programına başladılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 02:45:18. #1.14#
title