Japon Haberleri

Japon haber, Japon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Japon - Bugün
Mitsubishi Electric, GOSAT-GW Uydusu'nu geliştirme sürecine başladı
Mitsubishi Electric Corporation, Japon Uzay Araştırmaları Ajansı (JAXA) tarafından GOSAT serisinin üçüncüsü olan Dünya Sera Gazı ve Su Çevrimi Gözlem Uydusu'nun (GOSAT-GW) yüklenicisi olarak seçildiğini ve geliştirme faaliyetlerine başladığını duyurdu.
Japon - Dün
Güney Kore'den, Japonya eski Başbakanı Abe'nin tartışmalı Yasukuni Tapınağı'nı ziyaretine tepki
Güney Kore, Japonya'da eski Başbakan Abe Şinzo'nun, sonbahar festivali kapsamında Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni Tapınağı'na yaptığı ziyareti "derin üzüntüyle" karşıladığını bildirdi.
Japon - Dün
Japonya Başbakanı Suga: "Vietnam, İndo-Pasifik'te anahtar partner"
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, "Vietnam, 'Serbest ve Açık İndo-Pasifik' vizyonunun başarılmasında önemli ve anahtar bir partner." dedi.
Japon - Dün
Türkiye'nin afet stratejisi: Doğa olaylarının afete dönüşmesi engellenebilir (1)
Meltem Şenol Balaban, Afyonkarahisar'daki İRAP çalışmalarına Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansının (JICA) desteğiyle Japon uzmanların da katılım sağladığını kaydetti.
Japon - 17.10.2020
Ankara Üniversitesi, YÖK Üstün Başarı Uluslararası İşbirliği Ödülü'nü getiren projenin detaylarını paylaştı
Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Can Turgay, 3'ü Türkiye'den, 2'si Japonya'dan olmak üzere 5 üniversitenin, ziraat ve afet önleme alanlarında eğitim ve araştırmadaki temel uzmanlıkları paylaştıklarını ifade etti.
Japon - 17.10.2020
Güney Kore'den Japonya'ya şeffaflık çağrısı
Japonya'nın 2011 yılındaki depremde nükleer faciaya neden olan Fukushima Nükleer Santrali'nde biriken radyoaktif atık suyu denize bırakma planı hakkındaki endişelerini dile getiren bir açıklama Güney Kore, Tokyo'ya süreç konusunda şeffaf olma çağrısı yaptı.
Japon - 15.10.2020
Yükseldikçe çevrelenen, yalnızlaşan Çin'in sorunları
Aynı strateji gereği Çin, komşu ülkeleri kendi hegemonyasına çekmeye veya kendi tezlerini kabul etmeye zorlamıştır. Son on yılda Çin'e komşu olan ülkelerdeki Çin korkusu artmaktadır. Çin'in komşularına yönelik giderek artan saldırgan ve tehditkar tutumu onların farklı ittifak arayışlarına girmesine neden olmuştur. Özellikle denizlerde kıyısı bulunan ülkelerle yaşadığı sorunları yönetemeyen Çin doğrudan ABD, Avusturalya, Japonya gibi gelişmiş ülkelerle, hatta kendisiyle aynı ideolojik kökene sahip Vietnam ile dahi çıkar çatışmasına girmiştir.
Japon - 14.10.2020
İran Japonya'da bloke edilen mali varlığının serbest bırakılmasını istedi
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevaf Zarif, Japonya'yı ABD yaptırımlarına uymamaya ve İran'ın bloke edilen mali varlığını serbest bırakmaya çağırdı.
Japon - 14.10.2020
Dünya şampiyonu Japon yüzücüye men cezası
Dünya şampiyonu Japon yüzücü Daiya Seto, yıl sonuna kadar tüm organizasyonlardan men edildi.
Japon - 14.10.2020
Ankara Üniversitesinden Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Miyajima'ya "Dostluk Payesi"
Ankara Üniversitesince, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'ya "Dostluk Payesi Beratı" takdim edildi.
Japon - 13.10.2020
Türkiye ile Japonya arasında Teknik İşbirliği Anlaşması imzalandı
Türkiye ile Japonya arasında teknik iş birliği faaliyet ve projelerine hız kazandırmak için Teknik İşbirliği Anlaşması imzalandı.
Japon - 8.10.2020
Japonya Büyükelçi Miyajima'ya veda
Ülkemizdeki görev süresi sona eren Japon Büyükelçi Akio Miyajima'ya elçilikte veda töreni düzenlendi.
Japon - 8.10.2020
Türkiye Judo Federasyonu, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'ya veda etti
Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, görev süresi dolan Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'nın veda törenine katıldı.
Japon - 8.10.2020
Son dakika... 2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Amerikalı şair Louise Glück kazandı
Nobel Edebiyat Ödülü şimdiye kadar 30 kez İngilizce, 15 kez Fransızca, 14 kez Almanca ve 11 kez de İspanyolca yazan yazarlara verildi. Bu dilleri, 7 ödülle İsveççe, 6'şar ödülle İtalyanca ve Rusça, 5 ödülle Lehçe, 3'er ödülle de Norveççe ve Danca izledi. Yunanca, Japonca ve Çince yazan yazarlar 2'şer kez ödüle layık görüldü.
Japon - 6.10.2020
Son Dakika | ABD, Avustralya ve Hindistan Dışişleri Bakanları Japonya Başbakanı Suga ile görüştü
Son dakika haberi... Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Avustralya Dışişleri Bakanı Marise Payne ve Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar'ı Tokyo'da kabul etti.
Japon - 5.10.2020
Toyota ve Nissan, Brexit görüşmeleri başarısız olursa İngiltere'den tazminat istemeyi...
Japonya merkezli otomobil üreticileri Nissan ve Toyota'nın, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ticaret anlaşmasız ayrılması halinde Londra'dan tazminat talep etmeyi değerlendirdiği belirtildi.
Japon - 5.10.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Endeksler ekonomik verilerle yükseldi
Asya-Pasifik bölgesindeki borsalarda endeksler de, Japonya'nın koronvirüs tedavisinde kullanılmk üzere, anti-virüs ilaç Avigan için onay vermeyi planladığına ilişkin haberlerle yükseldi.
Japon - 5.10.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
Ortağı Ahmet Şanverdi ile beraber bu işi daha da büyüterek balık çeşitliliğini genişletmeyi hedeflediklerini söyleyen İnanç, "Daha önce sadece süs balığının pazarlamasını yapıyorduk. Bir tesis kurup balıkları kendimiz yetiştirmeye karar verdik. 10 yıllığına kiraladığımız 40 dönümlük tarlada 19 havuz kurup, başta Japon balığı olmak üzere, kuyu, çöpçü, lepistes, balon ve kür kulak balığına varana kadar her türlü süs balığı yetiştiriyoruz.
Japon - 5.10.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
Ortağı Ahmet Şanverdi ile beraber bu işi daha da büyüterek balık çeşitliliğini genişletmeyi hedeflediklerini söyleyen İnanç, "Daha önce sadece süs balığının pazarlamasını yapıyorduk. Bir tesis kurup balıkları kendimiz yetiştirmeye karar verdik. 10 yıllığına kiraladığımız 40 dönümlük tarlada 19 havuz kurup, başta Japon balığı olmak üzere, kuyu, çöpçü, lepistes, balon ve kür kulak balığına varana kadar her türlü süs balığı yetiştiriyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Japon Haberleri | Japon Haber - Haberler - Japon haberleri, son dakika japon haber ve gelişmeleri burada. Osırıs-Rex, Asteroit Bennu'dan Örnek Toplamaya Başlayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 17:20:11. #1.15#
title