Hırvatistan Haberleri

Hırvatistan haber, Hırvatistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hırvatistan 29.5.2020
Yunanistan 15 Haziran'dan itibaren 25 ülkeden turist kabul edecek
Yunanistan hükümeti yaptığı açıklamada, 15 Haziran'dan itibaren Almanya, Avusturya, Danimarka, Norveç, Kıbrıs, İsrail, İsviçre, Japonya, Malta, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Estonya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Macaristan, Güney Kore, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Finlandiya'dan turist kabul etmeye başlayacağını açıkladı.
Hırvatistan 28.5.2020
Balkan ülkeleri Kovid-19 tedbirlerini gevşetmeye devam ediyor
Bölgenin en önemli turizm ülkelerinden Hırvatistan ise ilk etapta 10 Avrupa ülkesinden turistlere kapılarını açma kararı aldı.
Hırvatistan 27.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Karadağ, sınırlarını açıyor Avrupa'da virüsün en son ulaştığı ülke olan ve aktif vakanın kalmadığı Karadağ, pazartesiden itibaren Arnavutluk, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya, Almanya, Çekya, Polonya, Macaristan ve Yunanistan'a sınırları açacaklarını duyurdu.
Hırvatistan 25.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Polonya, Çekya ve Hırvatistan'da okullarda eğitime kısmen yeniden başlanırken, Macaristan ile Sırbistan arasındaki sınır iki ülke vatandaşlarına açıldı.
Hırvatistan 25.5.2020
Avrupa ülkeleri Kovid-19 tedbirlerini kaldırmaya devam ediyor
Can kaybının 99, virüs bulaşan kişi sayısının 2 bin 244 olduğu Hırvatistan'da ise bugünden itibaren ilköğretim dördüncü sınıfa kadar olan öğrenciler, yeniden okullarında eğitime başladı.
Hırvatistan 25.5.2020
Cengiz Holding'ten Hırvatistan'da 400 milyon euroluk dev proje
Cengiz Holding, Hırvatistan'da 400 milyon Euro'yla kazandığı demiryolu projesine bugün başlıyor.
Hırvatistan 24.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Balkan ülkeleri Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Hırvatistan, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'ta yaşayan Müslümanlar, Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki kurallar çerçevesinde, Ramazan Bayramı namazı için camilere akın etti.
Hırvatistan 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Lahey'deki mahkeme, 1991-1995 yıllarında, Bosna-Hersek ve Hırvatistan'da, Boşnak ve Hırvat sivil nüfusa yönelik katliam yapmak suçundan yargılanan Sırbistanlı eski devlet güvenlik şefleri Stanişiç ve Simatoviç hakkında beraat kararı verdi.
Hırvatistan 24.5.2020
Balkanlar, Ramazan Bayramı'nı koronavirüs tedbirleriyle karşıladı
Balkan ülkeleri Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Hırvatistan, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'ta yaşayan Müslümanlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki kurallar çerçevesinde, Ramazan Bayramı namazı için camilere akın etti.
Hırvatistan 23.5.2020
Balkan liderleri, Ramazan Bayramı'nı kutladı
Hırvatistan ve Karadağ Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic de mesajında, ülkedeki tüm Müslümanların bayramını tebrik ederek, "Hükümetimiz ile İslam Birliği arasındaki iyi ilişkiler, tarihi köklere sahiptir.
Hırvatistan 23.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Hırvatistan'da yeni vaka saptanmadı İtalya'nın komşularından Hırvatistan'da son 24 saatte yeni vaka ve can kaybı tespit edilmediği açıklandı.
Hırvatistan 23.5.2020
Novak Djokovic, gelecek ay Balkanlarda düzenlenecek özel turnuvaya katılacak
Novak Djokovic Vakfının da katkısıyla düzenlenecek organizasyon, 4 ayaktan oluşacak. 13-14 Haziran'da Sırbistan, 20-21 Haziran'da Hırvatistan, 27-28 Haziran'da Karadağ ve 3-4 Temmuz'da Bosna Hersek'e uğrayacak Adria Turu, Djokovic ile Damir Dzumhur arasında, 5 Temmuz'da Sarayosna'da oynanacak gösteri maçıyla bitecek.
Hırvatistan 22.5.2020
Yunanistan kapılarını turistlere açmaya hazırlanıyor
Skai televizyonunun haberine göre ise ilk etapta turist kabul edilecek ülkeler arasında Çin, Japonya, Avustralya, Norveç, Danimarka, Avusturya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Polonya, Macaristan, Slovakya ve Çekya yer alıyor.
Hırvatistan 22.5.2020
Erzurum'da karantina süresi dolan vatandaşlardan geriye teşekkür mektupları kaldı
Mali, Nijer, Slovenya, Bosna Hersek ve Hırvatistan'dan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında getirilerek Erzurum'daki yurtlara yerleştirilen ve karantina süreleri dolduktan sonra memleketlerine gönderilen vatandaşlar teşekkürlerini bıraktıkları mektuplarla iletti.
Hırvatistan 22.5.2020
UEFA eEURO 2020 maçları Coca-Cola Facebook hesabından yayınlanacak
Şampiyonada Türkiye, B grubunda Danimarka, Sırbistan ve İtalya ile eşleşti. Gruplarında ilk 2 sırayı alan ekipler, çeyrek finale yükselecek. eEURO 2020'de Türkiye'nin yanı sıra İtalya, Sırbistan, Romanya, Bosna Hersek, Yunanistan, İsrail, Lüksemburg, Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, Danimarka, Karadağ, Avusturya ve Hırvatistan mücadele edecek.
Hırvatistan 21.5.2020
TİKA'dan Hırvatistan'daki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hırvatistan'daki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.
Hırvatistan 21.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Başbakan Igor Matovic, yaptığı açıklamada, hükümetin aldığı kararla Slovakya vatandaşlarının bugünden itibaren Çekya, Avusturya, Macaristan, Polonya, Hırvatistan, Slovenya, Almanya ve İsviçre'yi günübirlik ziyaret edebileceğini duyurdu.
Hırvatistan 21.5.2020
Spor İstanbul'un turnuvasına büyük katılım
İBB iştiraki Spor İstanbul tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen online satranç turnuvasına yoğun bir katılım oldu. www.chess.com üzerinden gerçekleşen turnuvaya 21 ülkeden 86'sı unvanlı olmak üzere 160 sporcu katıldı. Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Arjantin, Hırvatistan, Bulgaristan, Azerbaycan ve Almanya gibi ülkelerden katılan sporcuların mücadeleleri çekişmeli maçlara sahne oldu.
Hırvatistan 21.5.2020
Macaristan, Sırbistan sınırındaki sığınmacı kamplarını kapatacak
Sığınmacıları durdurmak amacıyla Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına dikenli tel örgü çekilmiş, sınır bölgelerinde olağanüstü hal ilan edilerek yasa dışı geçişler için uygulanan cezalar artırılmıştı.
Hırvatistan 20.5.2020
Hırvatistan'daki genel seçim, 5 Temmuz'da yapılacak
Hırvatistan'daki genel seçim, 5 Temmuz Pazar günü yapılacak.
Hırvatistan 19.5.2020
Macaristan, Avrupa Adalet Divanının sığınmacı kararına uymayacak
Sığınmacıları durdurmak amacıyla Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına dikenli tel örgü çekilmiş, sınır bölgelerinde olağanüstü hal ilan edilerek yasa dışı geçişler için uygulanan cezalar artırılmıştı.
Hırvatistan 19.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Slovenya, Hırvatistan ile sınırlarını açıyor Bosna Hersek'in futbol takımlarından Zrinjski bugün antrenmanlara başladı.
Hırvatistan 18.5.2020
AB üyesi 11 ülke, Birlik içinde seyahat ve dolaşım özgürlüğünü görüştü
Birlik üyesi, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Yunanistan, Malta, Portekiz, Slovenya ve Kıbrıs Rum kesimi dışişleri bakanları video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Hırvatistan 18.5.2020
Hırvatistan Meclisi oy çokluğuyla feshedildi
Hırvatistan Meclisi, hükümetin talebi ve Meclis Başkanı Gordan Jandrokovic'in onayı üzerine düzenlenen oylama sonrası oy çokluğuyla feshedildi.
Hırvatistan 18.5.2020
SANKON 27 ülkede temsilcilik açtı
Demir yaptığı yazılı açıklamada, SANKON yönetim kurulu kararıyla Avrupa Birliği (AB) ülkeleri Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan ve İngiltere'nin başkentlerinde toplamda 27 devlette temsilcilik açtıklarını kaydetti.
Hırvatistan 18.5.2020
Almanya dünya çapındaki seyahat uyarısını 15 Haziran'dan sonra kaldıracak
Alman Dışişleri Bakanı, bugün İspanya, İtalya, Avusturya, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz, Malta, Slovenya, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile video konferans yoluyla görüşerek tatil imkanlarını ve şartlarını ele alacak.
Şu an buradasınız: Hırvatistan Haberleri | Hırvatistan Haber - Haberler - Hırvatistan haberleri, son dakika hırvatistan haber ve gelişmeleri burada. Yunanistan 15 Haziran'dan itibaren 25 ülkeden turist kabul edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 19:23:13. #1.14#
title