HAYDAR ALİYEV HABERLERİ

Haydar Aliyev haber, Haydar Aliyev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haydar Aliyev

Haydar Aliyev

Doğum Yeri Azerbaycan
Doğum Tarihi 10.5.1923 - 12.12.2003

Haydar Aliyev Kimdir ?

Haydar Ali Rızaoğlu Aliyev, 10 Mayıs 1923‘te Azerbaycan’ın Nahcivan Özerk Cunhuiryeti’nde doğdu. Bir işçi ailesinin çocuğu idi. 1939 yılında Nahcivan Pedagoji Teknik Okulu’nu bitirdikten sonra şimdiki adı Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi olan Azerbaycan Sanayi Enstitüsü’nde eğitimine devam etti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Haydar Aliyev - 15.09.2021
Kamu Başdenetçisi Malkoç Azerbaycan'da
İslam İşbirliği Teşkilatı Ombudsmanlar Birliği Başkanı ve Türkiye Ombudsmanı Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Azerbaycan-Ermenistan savaşı sonrasında Ermenistan'ın bölgede bıraktığı mayınların haritasını Azerbaycan'a teslim etmesine yönelik bir çalışma yürütmek ve bölgede bulunan tarihi eserlere yönelik tahribatı tespit ederek rapor hazırlamak için Azerbaycan'a ziyarette bulundu. Temaslarına başlayan Malkoç, Azerbaycan'ın merhum lideri Haydar Aliyev'in mezarına gül bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulundu.
Haydar Aliyev - 10.09.2021
Ticaret Bakanı Muş: "Türkiye ve Azerbaycan'ın ticari ilişkilerini daha da geliştirmek istiyoruz"
Bakan Muş, Türk Konseyi Ekonomi Bakanları 10. Toplantısı'na katılmak için geldiği Azerbaycan'da, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ve katılımcı ülkelerin bakanlarıyla birlikte merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in mezarını, Şehitler Hıyabanı'nı ve Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.
Haydar Aliyev - 16.08.2021
"Tarihi Kimliğiyle Kars Kent Projesi" 1.Yönlendirme Komitesi Toplantısı Yapıldı.
Valilik olarak projeyi sonuna kadar desteklediklerini ifade eden Vali Öksüz, bütün kurumların projeye destek vermeleri gerektiğine vurgu yaparak, şöyle konuştu: "Bütün kurumlar Tarihi Kimliğiyle Kars Kent Projesi'ne destek vermeli. Bu konuda hızlıca sorunları çözmemiz lazım. Uygulamada bazı problemler çıkabilir ama bütün kurumlar olarak işbirliği içinde, koordinasyon içinde çalışırsak bunları aşarız. Biz Valilik ve Belediye Başkanlığı görevini üstlenen biri olarak söylüyorum, bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Biz öngörülen süreden önce buraları bitirmeyi hedefliyoruz. Çünkü şehir hızlı bir dönüşüm yaşıyor. Kültür ve turizm alanında ciddi bir hareketlilik var. Doğu Ekspresi seferleri tekrar başladı. İnşallah şehrimiz kısa sürede eski canlılığına kavuşur, diye düşünüyorum. Projenin hayırlı olmasını diliyorum. " "KARS, TÜRKİYE'NİN PRAG'I OLABİLİRDİ" SERKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Öksüz, Valilik olarak kentin pek çok noktasında çalışma yaptıklarını belirterek, tarihi yapıların korunmasıyla ilgili son yıllarda bir uyanış olduğunu ve toplumun bütün kesimlerinin bu konuda farkındalık yaratması gerektiğinin altını çizdi. Kentte yaklaşık 750 civarında tescilli yapı olduğuna işaret eden Vali Öksüz, şöyle konuştu: "Kars'ı eski gravürlerinden gördüm. Hakikaten belki onu koruyabilseydik bugün Türkiye'nin Prag'ı olabilecek bir şehirle karşı karşıya olmamız işten bile değildi, ama bu saatten sonra yapabileceklerimizi yapmamız lazım. Projenin uygulanacağı Haydar Aliyev Caddesi, şehrimizin önemli bir noktası.
Haydar Aliyev - 29.07.2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop Bakü'den ayrıldı
Şentop'u, Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan Azerbaycan Milli Meclisi Başkanvekili Ali Hüseynli ile Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı uğurladı.
Haydar Aliyev - 27.07.2021
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan'a gitti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 27 Temmuz'da Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilecek Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı'na katılmak için Bakü'ye hareketi öncesi İstanbul Havalinanı'na geldi. Havalimanının VİP salonuna giriş yapan Şentop'u İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet İlker Haktankaçmaz, İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Hüseyin Ağca ve diğer yetkililer uğurladı. Şentop, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte saat 14.00'te özel uçakla Azerbaycan'a hareket etti. Azerbaycan'da gerçekleştirilecek toplantıda "Bakü Beyannamesi" imza töreni yapılacak. Toplantı öncesinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve diğer parlamento başkanları Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilecek. Bakü'de ayrıca Haydar Aliyev'in Anıt Mezarı ile Şehitler Hıyabanı'na çelenk koyma törenine katılacak olan Şentop, Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret edecek.
Haydar Aliyev - 26.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 27 Temmuz 2021
Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın kurucu lideri Haydar Aliyev'in anıt mezarının yanı sıra Şehitler Hıyabanı'nı ve Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret ederek, çelenk koyacak.
Haydar Aliyev - 25.07.2021
TBMM Başkanı Şentop, yarın Azerbaycan'a gidiyor
Bakü'de ayrıca Haydar Aliyev'in Anıt Mezarı ile Şehitler Hıyabanı'na çelenk koyma törenine katılacak olan Şentop, Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret edecek.
Haydar Aliyev - 06.07.2021
Türkiye Adalet Akademisi ile Azerbaycan Adalet Akademisi, eğitim alanında iş birliği yapacak
Bakan Mammadov, şunları kaydetti: "Dostluk ve kardeşlik münasebetimiz, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir.' sözü ve Azerbaycan halkının umummilli lideri Haydar Aliyev'in 'Bir millet iki devlet' prensibiyle devam edecektir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haydar Aliyev Haberleri | Haydar Aliyev Kimdir - Haberler - Haydar Aliyev haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Haydar Aliyev kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri: Çalıştığı yalının önünde duran kadın fizyoterapiste otomobil çar
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 20:54:36. #1.13#

title