Hamas Haberleri

Hamas haber, Hamas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamas 11.7.2020
Heniyye'den, İsrail'in ilhak planını boşa çıkaracak strateji benimseme çağrısı
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'nın bir kısmı ile Ürdün Vadisi'ni ilhak planını boşa çıkaracak bir strateji geliştirme çağrısında bulundu.
Hamas 11.7.2020
Son Dakika | Danıştayın "Ayasofya" kararına dünyadan destek
Bir son dakika haberine göre Filistin'de Hamas Hareketi, Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin alınan karardan övgüyle söz etti.
Hamas 10.7.2020
Hamas: İsrail planlarına karşı güç yetiren kapsamlı direniştir
Gazze'deki Hamas Hareketi, İsrail'in ilhak planlarına karşı güç yetirebilmenin kapsamlı bir direnişle mümkün olacağını açıkladı.
Hamas 9.7.2020
Gazzeli kadınlar, İsrail'in "ilhak" planını protesto etti
Hamas Kadın Kolları tarafından düzenlenen gösteriye katılan kadınlar, Gazze'nin İsrail sınırındaki Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı önünde bir araya geldi.
Hamas 9.7.2020
Son dakika haberleri... Hamas: Filistinlileri vatanlarına geri döndürecek tek şey güç kullanmak
Son dakika gelişmesine göre Hamas Hareketi, Filistinlilerin vatanlarına geri dönmesini sağlayacak tek şeyin "güç kullanmak" olduğunu belirtti.
Hamas 8.7.2020
En yaşlı Filistinli tutuklulardan Garabili'nin ölümünden İsrail sorumlu tutuldu
"İsrail'in kara siciline eklenen leke" Hamas'a bağlı Esirler Dosyası Sorumlusu Musa Dudin de yaptığı açıklamada, "Garabili'nin şehit olmasının tüm sorumluluğu doğrudan Siyonist işgal güçlerine aittir.
Hamas 8.7.2020
Abbas, Rusya Devlet Başkanı Putin ile İsrail'in "ilhak" planını görüştü
Uluslararası kararlar çerçevesinde Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Rusya ve ABD'den oluşan Ortadoğu Dörtlüsü'nün gözetiminde yeniden müzakerelere dönmeye hazır olduğunu ifade eden Abbas, Rusya'nın Hamas ve Fetih hareketleri arasında uzlaşının sağlanması için sarf ettiği çabalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Hamas 8.7.2020
Gazze, İsrail'in 2014'teki saldırısının üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen yaralarını saramadı.
Filistin'de 2006'da yapılan seçimleri Hamas'ın kazanmasının ardından Tel Aviv yönetiminin gayrimeşru ablukası altında ezilen Gazze, son 14 yılda 3 büyük İsrail saldırısının hedefi oldu.
Hamas 8.7.2020
Son dakika haberi: Hamas UNESCO'nun Filistin miras alanlarıyla ilgili aldığı kararlardan memnun
Son dakika haberlerine göre Hamas Hareketi, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Yürütme Kurulunun, Filistin şehirlerindeki miras alanlarının ve buradaki eğitim kurumlarının korunmasıyla ilgili aldığı kararları memnuniyetle karşıladı.
Hamas 7.7.2020
Hamas ve Fetih Hareketinden İsrail'in ilhak planına karşı birlik mesajı
Hamas ve Fetih Hareketi yetkilileri, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'nın bir kısmı ile Ürdün Vadisi'ni ilhak etme planına karşı ulusal birliğin sağlanması gerektiğini belirtti.
Hamas 6.7.2020
Hamas, Güney Amerika'dan ilhak planını red bildirisini yorumladı
Hamas Hareketi, Arap Amerikan Komitesi'nin girişimiyle Güney Amerika'dan 300 kurum ve kişinin imzasını taşıyan İsrail'in ilhak planını kınayan bildirinin değerli olduğunu açıkladı.
Hamas 6.7.2020
İsrail savaş uçakları Gazze'ye hava saldırısı düzenledi
Öte yandan, İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, İsrail savaş uçakları ve helikopterlerinin Gazze'deki Hamas Hareketi'ne ait mevkileri vurduğu duyuruldu.
Hamas 3.7.2020
Gazze'deki Ablukayı Kırma Halk Komitesi'nden "acil durum hükümeti" çağrısı
Hudari, Fetih ve Hamas'ın İsrail'in ilhak planına karşı ortak çalışma kararının önemine dikkati çekerek, "Filistin mutabakatının İslam alemi, Arap alemi ve uluslararası düzeyde daha etkili bir tesiri olacaktır.
Hamas 3.7.2020
Gazze'de Filistinliler İsrail ilhak planı reddetti
Filistin'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde İsrail ilhakı protesto edildi. İslami Direniş Hareketi Hamas önderliğinde gerçekleştirilen protestoda yüzlerce Filistinli Cuma namazının ardından sokaklara döküldü.
Hamas 3.7.2020
İsrail'in "ilhak" planı Gazze'de binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi
Hamas'ın çağrısı üzerine Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde düzenlenen yürüyüşte, Filistin bayrakları taşıyan binlerce gösterici sık sık İsrail'in "ilhak" planı karşıtı sloganlar attı.
Hamas 3.7.2020
BAE, İsrail'le normalleşmeye giden yolun taşlarını döşüyor
Uteybe, ayrıca BAE'nin Lübnan Hizbullahı'nı terör örgütü olarak sınıflandırması ve Hamas'ı kınamasıyla İsrail'e karşı açıkça olumlu yaklaşım sergilemekten geri durmadı.
Hamas 2.7.2020
Filistinli gruplar Gazze'de İsrail'in "ilhak" planına karşı yürüdü
Filistinli gruplar arasında ilhak planına karşı ortak duruş olduğuna dikkati çeken Hales, Fetih ile Hamas temsilcilerinin İsrail'in planına karşı ortak çalışma kararı aldığını hatırlattı.
Hamas 2.7.2020
Son dakika haberi | Hamas lideri Heniyye, Katar Dışişleri Bakanı'yla Filistin'deki gelişmeleri görüştü
Son dakika haberleri: Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile Filistin'de yaşanan gelişmeleri görüştü.
Hamas 2.7.2020
Fetih ve Hamas'tan İsrail'in ilhak planına karşı ortak çalışma kararı
Fetih ve Hamas Hareketleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak isimlendirdiği sözde Orta Doğu barış planı ve İsrail'in ilhak planına karşı ortak çalışma kararı aldı.
Hamas 2.7.2020
Gazze, İsrail'in "ilhak" planını uygulamasına nasıl tepki verecek?
Filistinli siyasi analist, gazeteci ve yazar Haldun el-Bergusi, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el -Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde'nin açıklamasının İsrail'de medya ve siyasetçiler düzeyinde izlendiğini ve açıklamalardaki tehditlerin "acil haber" olarak verildiğini söyledi.
Hamas 1.7.2020
İran Meclis Başkanı Kalibaf ile Heniyye telefonda İsrail'in "ilhak" planını görüştü
İran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf ile Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Hamas 1.7.2020
Lübnan'daki Filistinli mülteciler, İsrail'in ilhak planını protesto etti
Hamas'ın Lübnan'daki siyasi ilişkilerden sorumlu yetkililerinden Abdulmecid Avaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kamplarda düzenlediğimiz protestolarla Filistin topraklarının çalınması planını reddettiğimizi ortaya koyuyoruz.
Hamas 1.7.2020
Hamas Sözcüsü: İsrail'in işgalci tutumuna, her şekilde cevap verilecek
verdiği mülakatta, "Hamas'ın Türk hükümeti ile olan güçlü ilişkilerinden gurur duyuyoruz.
Hamas 1.7.2020
İsrail'in "ilhak" planı Gazze'de protesto edildi
Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar ve diğer Filistinli grupların yöneticileri protesto yürüyüşüne en ön safta katıldı.
Hamas 1.7.2020
Hamas: 1 Temmuz, İsrail'in ilhak planına karşı Filistin ulusal günü olacak
Hamas Hareketi, 1 Temmuz'un, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'nın bazı bölümleri ile Ürdün Vadisi'ni ilhak planına karşı "Filistin ulusal günü" olacağını duyurdu.
Hamas 30.6.2020
ABD'den BM Güvenlik Konseyi'ne İran'a silah ambargosunu uzatma çağrısı
BİRLEŞMİŞ ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) İran'a yönelik uluslararası silah ambargosunu yenilememesi halinde, "İran'ın, Orta Doğu'daki vekalet savaşları ve ortakları Hamas, Hizbullah ve Husiler için yeni gelişmiş teknolojiler ve silahlar...
Hamas 30.6.2020
Hamas'tan "her türlü yolu deneyerek İsrail'in ilhak planını boşa çıkaracağız" açıklaması
Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Tel Aviv yönetiminin işgal altındaki Batı Şeria'nın bazı bölgeleri ile Ürdün Vadisi'ni ilhak planını mevcut tüm yolları deneyerek boşa çıkaracaklarını belirtti.
Hamas 30.6.2020
Hamas Lideri Heniyye, Uluslarüstü İstanbul Konuşmaları'na konuk oldu Açıklaması
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin'in içeride ve dışarıda milli birliğini sağlamaya ve ayrılık noktalarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalara başladıklarını belirterek, "Bütün tarafları temsil edecek yeni bir liderlik oluşturulması teklifinde bulunduk." dedi.
Hamas 29.6.2020
Mısır Ulusal Koalisyonu: Mursi'den sonra Mısır zirveden dibe düştü
İdam cezası dışında Mursi'ye, 2016'da "İttihadiyye olayları" davasında 20 yıl, 2017'de "Hamas adına casusluk" davasında 25 yıl ve 2018'de "Yargıya hakaret" davasında ise 3 yıl olmak üzere toplam 48 yıl hapis cezası verilmişti.
Hamas 29.6.2020
Gazze'de İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek gösterisi
Gösteride konuşan Hamas Sözcüsü Abdullatif Kanu, iki gün önce İşkence Mağdurlarıyla Uluslararası Dayanışma Günü olduğunu hatırlatarak, Filistinli tutukluların maddi-manevi tüm işkence şekillerine maruz kaldığını, sorgu odalarında, hücrelerde ve tıbbi ihmallerle insan hayatının hiçe sayıldığını belirtti.
Hamas 29.6.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'den İsrail'in Batı Şeria'daki "ilhak planı"na ilişkin...
Açıklamasında İsrail'in uluslararası hukuku ihlal eden söz konusu planının, Filistin ile İsrail arasındaki barış girişimlerine tamir edilmesi imkansız bir darbe vuracağını kaydeden Çeviköz, şunları bildirdi: "Bu plan, yıllardır savaşlar ve ekonomik sefalet içinde kıvranan Orta Doğu'da yeni bir radikalleşme dalgasının kapılarını aralayacak, bölgesel ve küresel ölçeklerde büyük gerginliklere neden olacaktır. Filistin yönetiminin ABD ve İsrail ile yapılmış tüm anlaşmaları sona erdirdiğini açıklaması, Hamas'ın ilhak planını savaş ilanı olarak görmesi, bölgeyi sarabilecek yeni bir ateşin ilk sinyalleri olarak görülmelidir.
Hamas 28.6.2020
Filistinli gruplar, İsrail'in "ilhak" planına karşı ulusal plan belirledi
Gazze'de bir araya gelen Filistinli gruplar, İsrail'in "ilhak" planıyla mücadele için ortak bir ulusal plan belirledi. Hamas, Fetih, İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Partisi ile bazı sol eğilimli grupların da aralarında olduğu Filistinli gruplar, Gazze'de İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planını görüşmek üzere toplandı.
Hamas 27.6.2020
Hamas ve İslami Cihad: Filistin direnişi, İsrail'in saldırılarına karşı koymaya hazır
Hamas ve İslami Cihad Hareketleri, direniş gruplarının, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarına karşı koymaya hazır olduğunu açıkladı.
Hamas 27.6.2020
Son dakika haberleri! Hamas, İsrail'in ilhak planına karşı milli bir planda uzlaşma çağrısı yaptı
Son dakika gelişmesine göre İslami direniş örgütü Hamas Hareketi, İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planına karşı Filistin'de milli bir planda uzlaşılması için çağrı yaptı.
Hamas 26.6.2020
İsrail'in "ilhak" planı Gazze'de binlerce kişi tarafından protesto edildi
Filistin bayrağı ve İsrail'in "ilhak" planı karşıtı pankartlar taşıyan Gazzeliler, Hamas'ın çağrısıyla Han Yunus'ta düzenlenen eylemde bir araya geldi.
Hamas 26.6.2020
Hamas'tan BM'ye "Filistinli tutuklulara işkenceyi durdurması için İsrail'e baskı yapılması" çağrısı
Hamas, Birleşmiş Milletler'e (BM) "İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara yönelik işkenceyi durdurması için Tel Aviv yönetimine baskı yapılması" çağrısında bulundu.
Hamas 25.6.2020
Hamas lideri Heniyye BM Ortadoğu Koordinatörüyle İsrail'in "ilhak" planını görüştü
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ile İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planının tehlikelerini görüştü.
Hamas 25.6.2020
Hamas'ın askeri kanadından "ilhak" planına "savaş ilanı" nitelemesi
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı bölgeleri "ilhak" planını "Filistin halkına savaş ilanı" olarak nitelendirdi.
Hamas 24.6.2020
İsrail'in "ilhak planı" Gazze'de izci yürüyüşüyle protesto edildi
Hamas tarafından düzenlenen eyleme katılan yüzlerce izci, ilhak planını protesto etti.
Hamas 24.6.2020
Libya ve Yemen'de başarısız olan BAE, aynı politikalarını sürdürecek mi?
Sadece İhvan'a cephe almakla yetinmeyen BAE, Tunus'ta Nahda Hareketi'ni, Filistin'de de Hamas'ı hedef alıyor.
Şu an buradasınız: Hamas Haberleri | Hamas Haber - Haberler - Hamas haberleri, son dakika hamas haber ve gelişmeleri burada. Heniyye'den, İsrail'in ilhak planını boşa çıkaracak strateji benimseme çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 07:06:19. #1.14#
title