Hamas Haberleri

Hamas haber, Hamas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamas - 25.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2013- Mısır'da ordunun yönetime el koymasıyla görevinden uzaklaştırılan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, ülkede düşmanca eylemler yürütmek ve Hamas ile casusluk çalışmalarında bulunmak suçlamasıyla 15 gün hapsine karar verildi.
Hamas - 22.06.2021
Hamas, İsrailli aşırı sağcı parti liderinin Şeyh Cerrah baskınına tepki gösterdi
Hamas, İsrail'deki aşırı sağcı Dindar Siyonist Parti'nin lideri Betzalel Smotrich'in, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ne baskın düzenlemesine tepki gösterdi.
Hamas - 21.06.2021
Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt, Filistin karşıtı politikaları nedeniyle partisinden istifa etti
CDA'nın, İsrail'den yana tavır aldığı bir çok karara ve politikaya değinen van Agt, Hollanda'nın Hamas, İran, Katar ve Türkiye gibi ülkeleri eleştirirken İsrail'i desteklemesinde CDA'nın rolü olduğunu söyledi.
Hamas - 16.06.2021
Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye, Fas'taki siyasi partilerle Filistin'deki son gelişmeleri görüşecek
Fas'ta koalisyon hükümetinin başındaki Adalet ve Kalkınma Partisi (PJD), Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ve beraberindeki heyetin Filistin'deki son gelişmeleri değerlendirmek üzere Rabat'a geldiğini duyurdu.
Hamas - 15.06.2021
Uzmanlar İsrail'de kurulan yeni hükümetin uzun soluklu olmayacağını düşünüyor
Hükümetin önündeki muhtemel sorunları değerlendiren Menachem, şunları ifade etti: "Naftali Bennett, Yahudi yerleşim birimlerinin güçlü destekçisi. Şu an ona, başbakan olması karşılığında bu tutumundan taviz vermiş gibi bakılıyor. Ama Bennett halk üzerindeki popülerliğini geri kazanmak istiyor bu da ancak yerleşim birimleriyle olur. Bennett, yerleşim birimlerini arttırmayı düşündüğünde ne olacak? Yerleşim birimi karşıtı Meretz partisinin tutumu ne olacak? Peki Gazze'ye askeri operasyon düzenlemek istediğinde Mansur Abbas başkanlığındaki Birleşik Arap Listesi'nin tutumu ne olacak?" Hamas'ın Filistinlilere herhangi bir saldırı durumunda karşılık vereceğini söylediğini, bu durumda hükümetin de Gazze'yi vuracağını aktaran Menachem, "Gazze'ye herhangi bir saldırı durumunda Birleşik Arap Listesi, hükümete destek vermeye devam edecek mi? Bu durumda Mansur Abbas'ın hükümete verdiği desteği çekme konusunda üzerinde baskı artacak, bu olursa da hükümet düşecek.
Hamas - 26.05.2021
Hamas Filistin meselesi için farklı güç odakları arasında denge politikası güdüyor
İslami Direniş Hareketi Hamas, Filistin direniş gruplarının İsrail'e karşı kuvvetlenmesi ve bağımsız Filistin devleti yolunda elini güçlendirmek için farklı güç eksenleri arasındaki dengeleri gözetmeye çalışıyor.
Hamas - 25.05.2021
Güney Afrika'da iktidar partisi ANC taraftarları İsrail'i protesto etti
İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'ta başlattığı saldırılar, Hamas ile varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs'ta yerel saatle 02.
Hamas - 18.05.2021
Son dakika haberi... Washington Post: İsrail-Filistin meselesinde sol kanattaki bölünme, Joe Biden için problem olacak
İsrail ve Hamas arasındaki son çatışmaların, bölgede anlaşma sağlanmasının ne kadar zor olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekilen makalede, "Bu çatışma aynı zamanda Başkan Biden için konuyu kendi partisi içinde nasıl yönlendireceğinin ne kadar zor olduğunu da gösterdi.
Hamas - 17.05.2021
Filistin'e yönelen şiddet ve Netanyahu'nun seçim hesapları
Böyle bir ortamda, Ramazan ayı itibariyle Şam Kapısı önüne yaşanan arbedeler ve Şeyh Cerrah mahallesindeki çatışmalardan kaynaklı gerginlikte, radikal dinci Yahudi grupların 9 Mayıs'ta Harem-i Şerif'e baskın programı bardağı taşıran son damla oldu. 1948'de İsrail kurulurken yurtlarını terk etmeyip aradaki sorunun çözümünü demokratik ve siyasi faaliyette arayan ve seçimlere girip Knesset'e milletvekili gönderen Araplar, Yahudilerin defalarca hükümet kuramamasını göze alıp koalisyonda kendilerine yer vermediklerini görünce barışçıl siyasi duruşlarının hiçe sayılarak dışlandıklarını ve siyasal çözüm yollarının kapandığını düşündüler. Bu psikolojik atmosferde Mescid-i Aksa baskınıyla kutsallarının çiğnendiğini gören Müslüman Arap kesimi en sert şekilde tepki gösterdi. Bu tepkiye Gazze'den Hamas'ın da müdahil olması ve yapılan saldırılara misilleme olarak civar şehirlere füze atmasıyla birlikte farklı şehirlerde Araplarla Yahudiler arasında sıcak çatışmalar meydana geldi ve olaylar bir anda büyüyüp kontrolden çıktı.
Hamas - 15.05.2021
14 Mayıs 2021 Haberleri
14 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Hamas - 14.05.2021
İsrail uzmanına göre Gazze'ye yönelik saldırılar Netanyahu'ya yarıyor
Ebu Nassar, Netanyahu'nun sağın lideri olarak yerini sağlamlaştırmaya ve kendisini Hamas'ı denetimde tutan kişi olarak göstermeye çalıştığını vurgulayarak, Netanyahu'nun kullandığı bu kartın, Netanyahu liderliğindeki bir hükümete katılmayı reddeden ve onun yönetimini sona erdirecek alternatif bir hükümet için çalışan Bennett'i zora soktuğunu kaydetti.
Hamas - 11.05.2021
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Van, Muş ve Bitlis'te protesto edildi
Muş Muş'ta Belediye Meydanı'nda bir araya gelen sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, "Hamas'a selam, direnişe devam" ve"Kudüs'e selam, direnişe devam" sloganları atarak tekbir getirdi.
Hamas - 07.05.2021
Filistin'de ulusal birlik hayalleri başka bahara mı kaldı?
Düşman kardeşlerin hikayesi: İşgal altındaki farklı kutuplar Filistin'in elde kalan toprak parçalarında yaşanan kutuplaşmaların en barizi yıllardır Hamas ve Fetih Hareketi arasında yaşanmakta.
Hamas - 01.05.2021
Hamas iptal edilen seçimler için yol haritası belirlemek üzere adaylığı açıklanan siyasilerle görüşmeler yapıyor
Hamas Siyasi Büro Üyesi Hüsam Bedran, iptal edilen seçimlere ilişkin bir yol haritası belirlemek üzere seçimlerde adaylığı açıklanan siyasi parti ve isimlerle görüştüklerini belirtti.
Hamas - 30.04.2021
Uzmanlar Filistin seçimlerinin ertelenmesini "bölünme eksenine dönüş" olarak değerlendiriyor
Hamas'tan yapılan açıklamada, seçimleri erteleme kararının doğuracağı sonuçlardan Fetih Hareketi ve Filistin yönetiminin sorumlu olacağı ifade edildi.
Hamas - 24.03.2021
Filistin'deki seçim anketine göre Fetih'e destek artıyor, Abbas'ın popülaritesi düşüyor
Filistin'de yaklaşan milletvekili ve devlet başkanı seçimleri öncesi yapılan bir anket, Hamas ile kıyaslandığında Fetih Hareketine desteğin arttığını, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın popülaritesinin ise düştüğünü gösteriyor.
Hamas - 25.02.2021
Gazze'de Hamas'a bağlı İçişleri Bakanlığı, Fetih hareketi mensubu 45 tutukluyu serbest bıraktı
Hamas'a bağlı, Gazze'deki İçişleri Bakanlığının Fetih Hareketi'ne mensup 45 tutukluyu serbest bıraktığı bildirildi.
Hamas - 22.02.2021
Hamas'tan Iştiyye'nin "siyasi tutukluları serbest bırakın" talebine yanıt: Gazze'de siyasi tutuklu yok
Hamas'ın yönetiminde bulunan Gazze Şeridi'ndeki İçişleri Bakanlığı, bölgede siyasi tutuklu bulunmadığını belirtti.
Hamas - 20.02.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas kamu özgürlüklerini genişleten bir kararname çıkardı
Hamas kararnamenin Batı Şeria'da uygulamaya konulmasını istiyor Hamas, Abbas'ın ülkede yapılması planlanan seçimler öncesinde çıkardığı kamusal özgürlükleri genişleten kararnamenin Batı Şeria'da uygulanmasını istedi.
Hamas - 27.01.2021
İsrail, Batı Şeria'daki Hamas mensuplarını seçimlerde aday olmamaları için tehdit etti
İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Hamas ile ilintili isimleri yaklaşan Filistin seçimlerinde aday olmaları halinde hapisle tehdit ettiği ortaya çıktı.
Hamas - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2010- Hamas liderlerinden Mahmud El Mabhuh, Dubai'de kaldığı otelde öldürüldü.
Hamas - 25.12.2020
Son dakika haber... Mısır, Gazze'deki eski konsolosluk binasını boşaltıyor
Er-Ramle Mahallesi'nde bulunan söz konusu bina, Hamas'ın iktidara geldiği 2007 yılına kadar Mısır Konsolosluğu olarak kullanılıyordu.
Hamas - 24.12.2020
Hamas: ABD'nin yasa dışı yerleşimlerden gelen ürünleri "İsrail malı" sayması uluslararası hukukun ihlalidir
Hamas, ABD'nin işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail malı" olarak etiketlemesini, "uluslararası hukukun ihlali" ve "Filistin halkının hakları aleyhinde zorbalık" şeklinde nitelendirdi.
Hamas - 23.12.2020
Hamas lideri, İslam ülkelerinin liderlerine gönderdiği mektupta "İsrail'le normalleşmenin tehlikeleri" konusunda uyarıda bulundu
Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, 30'dan fazla İslam ve Arap ülkesinin liderlerine gönderdiği mektupta, İsrail'le ilişkilerin normalleştirilmesinin tehlikeleri konusunda uyarıda bulundu.
Hamas - 23.12.2020
Hamas'tan Arap ve İslam ülkelerinin liderlerine "normalleşme" uyarısı
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Arap ve İslam ülkelerinin liderlerine İsrail ile normalleşmenin tehlikeleri konusunda uyarmak için mesaj gönderdi.
Hamas - 23.12.2020
Hamas'tan Fas-İsrail anlaşmasına "hayal kırıklığı" yorumu
Hamas, Fas ile İsrail arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasını kınayarak, Filistin davası için bunun bir "hayal kırıklığı" olduğunu belirtti.
Hamas - 23.12.2020
Hamas heyetinin Gazze'deki Latin Manastırı Kilisesi ziyaretinde "hoşgörü" vurgusu yapıldı
Hamas'tan bir heyet, Gazze Şeridi'ndeki Latin Manastırı Kilisesi'ni ziyaret ederek Hristiyan aleminin Noel Bayramı'nı tebrik etti.
Hamas - 23.12.2020
Rusya, ABD'nin yeni yaptırımlarına karşılık verecek
Bakan Lavrov, Filistinliler arasında birliğin sağlanması ve Hamas Hareketi ve Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) başlattığı süreçlerin sonlandırılması gerektiğini vurguladı.
Hamas - 22.12.2020
Filistin'de 2020'ye Arap ülkelerinin İsrail'le normalleşme anlaşmaları ve ekonomik kriz damga vurdu
Filistin uzlaşısı Filistin'in 2020'deki en önemli dosyalarından biri de Hamas ile Fetih arasındaki uzlaşı çalışmaları oldu.
Hamas - 21.12.2020
Hamas: FKÖ'ye katılımımız bazı Arap ülkelerince veto ediliyor
Hamas Hareketi, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) bünyesine katılımının bazı Arap ülkelerince veto edildiğini belirtti.
Hamas - 20.12.2020
Hamas: BAE, Filistinlilerin haklarına karşı, İsrail'in yanında hareket ediyor
Hamas Hareketi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Filistinlilerin haklarına karşı İsrail'le yan yana hareket ettiğini belirtti.
Hamas - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (8)
Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nde de Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.
Hamas - 16.12.2020
Son Dakika | Hamas'tan ABD'nin Türkiye'ye S-400 yaptırım kararına kınama
Edinilen son dakika haberine göre Hamas, ABD yönetiminin, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemine sahip olması sebebiyle yaptırım uygulamasını kınadı.
Hamas - 16.12.2020
Eski Hamas lideri Meşal: Meşruiyetini yenileyecek bir Filistin liderliği oluşturulmalı
Eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, meşruiyetini yenileyecek, risk almaya ve bedel ödemeye hazır bir Filistin ulusal liderliği oluşturulması çağrısında bulundu.
Hamas - 15.12.2020
10 yıl önce bugün neler oldu?
HAMAS, KURULUŞUNUN 23.
Hamas - 14.12.2020
Hamas: İsrail'le esir takası konusunda müzakere yürütülmüyor
Hamas Hareketi, İsrail'le esir takası konusunda müzakere yürütüldüğüne ilişkin haberleri yalanladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hamas Haberleri | Hamas Haber - Haberler - Hamas haberleri, son dakika hamas haber ve gelişmeleri burada. 28 Şubat süreci nedir? 28 Şubat'ta ne oldu? 28 şubat postmodern darbesi ve yaşananlar neler? 28 Şubat darbesi yargılamaları!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 21:11:53. #1.16#

title