Hamas Haberleri

Hamas haber, Hamas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamas - 29.10.2020
Hamas: İsrail mahkemesinin Ahres'in salıverilme talebini reddetmesi zincirleme suçtur
Hamas, İsrail mahkemesinin, 95 gündür açlık grevini sürdüren Filistinli tutuklu Mahir el-Ahres'in serbest bırakılmasına ilişkin talebi ikinci kez reddetmesini "zincirleme suç" olarak nitelendirdi.
Hamas - 29.10.2020
Hamas: Twitter, Filistinli birçok aktiviste ait hesabı kapatıyor
Twitter yönetiminin, gerçeklerin gözden uzak tutulması için Filistinli aktivistlere ait birçok hesabı kapattığı belirtildi.
Hamas - 28.10.2020
Hamas, İsrail ile varılan ateşkes anlaşmasının sonuna yaklaşıldığını açıkladı
Hamas Siyasi Büro üyesi Halil Hayye, İsrail ile varılan ateşkes anlaşmasının süresinin bitmek üzere olduğunu söyledi.
Hamas - 28.10.2020
Hamas: ABD, İsrail'in ilhak planını kademeli olarak uygulamasına destek veriyor
Hamas, ABD yönetiminin İsrail'in ilhak planını kademeli olarak uygulamasına destek verdiğini belirtti.
Hamas - 28.10.2020
Gazze'de ulusal birliğin sağlanması talebiyle gösteriler yapıldı
Filistin son zamanlarda, ülkedeki siyasi grupların uzlaşı arayışı kapsamında Hamas ile Fetih Hareketi'nin yakınlaşmasına sahne oluyor.
Hamas - 25.10.2020
Filistinli gruplardan "18 yaşındaki gencin İsrail askerlerince darbedilerek öldürülmesine" tepki
Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "İşlenen bu infaz suçu, siyonist yapının terörist yönlerinden biridir.
Hamas - 24.10.2020
Son dakika haber... Filistinlilerden Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna protesto
Hamas'ın çağrısıyla Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde toplanan onlarca Filistinli, "Anam babam sana feda olsun ya Resulullah", "Resulullah'a dil uzatamazsınız" ve "İslam; adalet, hoşgörü ve hak dinidir" yazılı dövizler taşıdı.
Hamas - 24.10.2020
Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna Arap ülkelerinden tepkiler devam ediyor
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden gelen tepkiler sürüyor. Fransa'da Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanması ve Cumhurbaşkanı Macron'un bunları yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini söylemesine tepkiler devam ediyor. Cezayir'deki en büyük İslami eğilimli parti Barış Toplumu Hareketi'nden yapılan yazılı açıklamada, Fransız yetkililerin İslam karşıtı ifade ve uygulamalarına tepki gösterilerek, Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'dan, Macron'a karşı tutum sergilemesi talep edildi. Başta cumhurbaşkanlığı olmak üzere ülkenin tüm devlet kurumlarından Macron'un ifadelerini kınaması, diplomatik, siyasi ve ekonomik adımlarla cevap verilmesi istendi. Açıklamada, "Macron'un İslam'a ve Müslümanlara yönelik hakaretlerini ve sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'e saldırılarını sürdürmesi, tüm dünyadaki Müslümanlara açıkça saldırıdır." ifadeleri kullanıldı. Yemen Vakıflar Bakanı Ahmed Atiyye, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fransa'yı boykot çağrısında bulunarak, üzerinde "Fransız ürünlerini boykot edin, Macron ve Fransa, ümmetin peygamberine hakaret ediyor. Resulullah kırmızı çizgimizdir." yazılı bir fotoğraf paylaştı. Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, ifade özgürlüğü gerekçesiyle hakaret içerikli karikatürlerin yayınlandığı Fransa'daki resmi ve gayri resmi ifadelerin öfkeyle takip edildiği belirtildi.
Hamas - 24.10.2020
Sudan'ın İsrail ile ilişkilerini normalleştirmesi Gazze'de protesto edildi
Hamas'ın ulusalcı ve İslamcı güçler temsilcisi Cuma el-Gul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, utanç rejimlerinin, her daim malıyla ve canıyla Filistin meselesine destek veren halkların iradesini çiğneyerek normalleşme kafilesine katıldığını belirtti.
Hamas - 23.10.2020
Filistin'deki siyasi oluşumlardan "Sudan-İsrail normalleşmesine" tepki
Filistin'de aralarında Hamas, İslami Cihad ve Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) de bulunduğu siyasi oluşumlar Sudan-İsrail normalleşmesine sert tepki gösterdi.
Hamas - 23.10.2020
Filistin yönetimi, Sudan'ın İsrail ile normalleşme kararını kınadı
Ayrıca Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) başta olmak üzere Filistin İslami Cihad, Hamas ve Fetih hareketleri de Sudan'ın İsrail ile normalleşmesini kınayan ayrı bir bildirge yayınlayarak, söz konusu adımın Sudan'ın zenginliklerini yağmalamayı hedeflediği kaydedildi.
Hamas - 23.10.2020
Hamas, ABD'nin Filistinli tutuklu Ahres konusunda İsrail'e verdiği desteği "zorbalık" olarak değerlendirdi
Hamas, İsrail hapishanesinde 89 gündür açlık grevini sürdüren Filistinli tutuklu Mahir el-Ahres konusunda ABD'nin İsrail'e verdiği desteği bir zorbalık ve İsrail'in Filistinlilere karşı işlediği suçlara destek olarak değerlendirdi.
Hamas - 23.10.2020
Körfez-İsrail normalleşmesi bölgede yeni dengelerin oluşumuna zemin hazırlıyor
Körfez-İsrail yakınlaşmasını takiben bölgede oluşabilecek yeni dengelerin ilk işareti 13 Ekim'de Mısır, Ürdün ve Irak Dışişleri Bakanları arasında Kahire'de düzenlenen üçlü zirve oldu. 14 Ekim'de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Mısır'a yönelik mesajları, 22 Eylül'de el- Fetih ve Hamas yetkililerinin Ankara'da gerçekleştirdikleri uzlaşma gündemli toplantı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şeyh es-Sabah'ın vefatı üzerine Kuveyt'e düzenlediği taziye ziyareti de oluşabilecek bu yeni dengenin işaretleri olarak okunmalıdır.
Hamas - 23.10.2020
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail ordusunun Twitter hesabından yapılan açıklamada, savaş uçaklarının, Gazze'de Hamas'a ait noktaları vurduğu belirtildi.
Hamas - 22.10.2020
Suudi Arabistan, Filistinli tutuklu Husari'yi serbest bıraktı
Suudi Arabistan'daki Filistinli tutuklular Suudi Arabistan'da tutuklu bulunan Filistinli ve Ürdünlü Hamas Hareketi üyelerinin yargılanmasına 8 Mart'ta başlanmıştı.
Hamas - 22.10.2020
Hamas: Hasan Yusuf'un tutuklanması Filistin uzlaşısını engelleme girişimidir
Hamas, İsrail tarafından hareketin yöneticilerinden Hasan Yusuf hakkında 6 ay idari tutukluluk cezası verilmesini "Filistin uzlaşısını engellemeye yönelik başarısız bir girişim" şeklinde değerlendirdi.
Hamas - 21.10.2020
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Hamas'a ait bir tünelin savaş uçaklarıyla vurulduğunu belirtti.
Hamas - 20.10.2020
İsrail ordusu: Gazze'den İsrail tarafına uzanan bir tünel bulundu
İsrail Kamu Yayın Kuruluşu'nun (KAN) haberinde ise, "İsrailli yetkililerin söz konusu tünelin Hamas'a ait olduğuna inandıkları" ifade edildi.
Hamas - 20.10.2020
İsrail siyasetindeki yükselen güçler: Eymen Avde ve Birleşik Liste
Eymen Avde iki devletli çözümü savunan Yahudi solu kadar, Filistin siyasetinde yeniden birliğin sağlanması konusunda da İsrail-Filistin ilişkilerine aracılık edebilecek bir köprü potansiyeline de sahip. Trump Planının hayata geçirilmesi için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisine rağmen ciddi adımlar atan Netanyahu hükümetine karşı, Fetih ve Hamas'ın diyalog çabaları hızlanmış durumda.
Hamas - 19.10.2020
Heniyye, BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'yle Filistin uzlaşısını görüştü
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ile Filistin uzlaşısıyla ilgili son gelişmeleri ele aldı.
Hamas - 19.10.2020
Hamas'tan Körfez ülkelerinden heyetlerin Aksa'ya İsrail korumasında girmesine tepki
Hamas, Körfez ülkeleri heyetlerinin, Kudüs'teki Mescid-i Aksa'yı İsrail koruması altında ziyaret etmesine tepki gösterdi.
Hamas - 19.10.2020
Son dakika gündem: Hamas lideri, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların "öncelikli meseleleri" olduğunu vurguladı
Son dakika haberler: Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular meselesinin, direniş gruplarının önceliği olduğunu belirtti.
Hamas - 18.10.2020
Hamas - 15.10.2020
Hamas: İsrail'in yasa dışı yerleşimleri genişletme kararı, normalleşme anlaşmalarının sonucudur
Hamas, İsrail'in Yahudi yerleşimciler için işgal altındaki Batı Şeria'da yaklaşık 5 bin yeni konut inşa etme planını onaylamasının, Arap ülkeleriyle İsrail arasındaki normalleşme anlaşmalarının bir sonucu olduğunu belirtti.
Hamas - 13.10.2020
Hamas: İsrail, tutuklulara saldırmanın bedelini ödeyecek
Hamas, "Direniş, İsrail'in tutuklulara yönelik saldırılarına karşı koymaya hazır." açıklamasında bulundu.
Hamas - 12.10.2020
Gazze'deki İçişleri Bakanlığı: Refah Sınır Kapısı'nın daimi olarak açılması için çalışıyoruz
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Buzum, Hamas'a bağlı El-Aksa televizyonuna verdiği demeçte, Refah Sınır Kapısı'nın mart ayından bu yana kısmi olarak faaliyet gösterdiğini, bu durumun da seyahat etmek zorunda olan vatandaşlar için sıkıntı oluşturduğunu ifade etti.
Hamas - 11.10.2020
Hamas: Rusya, Filistinli liderlerin toplantısına ev sahipliği yapmak istiyor
Hamas hareketi, Rusya'nın, Filistinli grupların genel sekreterlerini bir araya getirecek bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyacağını açıkladığı bilgisini paylaştı.
Hamas - 10.10.2020
Cenevre Haklar ve Özgürlükler Konseyi: Suudi Arabistan, Filistinli ve Ürdünlü tutukluları adil...
Suudi Arabistan'da tutuklu bulunan Filistinli ve Ürdünlü Hamas Hareketi üyelerinin yargılanmasına 8 Mart'ta başlanmıştı.
Hamas - 10.10.2020
Gazzeli aile geçen ay Mısır askerlerinin yaraladığı balıkçının iadesini istiyor
Filistin yönetimi ile Hamas ve İslami Cihad gibi Filistinli gruplar, Gazzeli balıkçıların Mısır tarafından öldürülmesini kınarken, Mısır'dan ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı.
Hamas - 9.10.2020
Son dakika haberi | Hamas heyeti Moskova'da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov ile Filistin uzlaşısını görüştü
Son dakika haberleri... Hamas'tan bir heyet, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov ile Filistinli siyasi gruplar arasındaki uzlaşı arayışlarını görüştü.
Hamas - 9.10.2020
Gazze Şeridi'nde bir ayın ardından ilk cuma namazı kılındı
Gazze Şeridi'ndeki Hamas hükümeti, karantina merkezlerinin dışında ilk Kovid-19 vakasının tespit edilmesinin ardından 24 Ağustos'ta sokağa çıkma yasağı ilan etmiş, daha sonra kademeli olarak tedbirleri hafifletmişti.
Hamas - 8.10.2020
FKÖ'den Filistinli liderlere hakaret eden Suudi Prens Bin Sultan'a tepki
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Filistinli liderlere hakaret eden ve "nankörlükle" suçlayan eski Suudi Arabistan Ulusal Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Prens Bender bin Sultan'a tepki gösterdi.
Hamas - 6.10.2020
Son dakika haber... İsrail Savunma Bakanlığı bazı Filistinli tutuklu ve şehit ailelerinin mallarına el koyma kararı aldı
Son dakika haberler: İsrail Savunma Bakanlığı, bazı Filistinli tutuklular ile şehit ailelerine Filistin yönetimi ve Hamas tarafından gönderilen nakdi yardımlar ile bu kişilerin mallarına el koyma kararı aldı.
Hamas - 6.10.2020
Gazzeli anne, Mısır askerleri tarafından öldürülen çocuklarının acısını yaşıyor
Anne Zazug, sözlerini şöyle tamamladı: "Gazze'nin gençleri desteği ve daha iyi bir hayatı hak ediyor. Evlatlarımın başına geldiği gibi öldürülmeyi değil. İsrail tarafından haksız ve zalimce bir ablukaya maruz kalıyoruz. Ancak Mısırlılar tarafından bunun bize yapılması kabul edilemez." Filistin yönetimi ile Hamas ve İslami Cihad gibi Filistinli gruplar, Gazzeli balıkçıların Mısır tarafından öldürülmesi olayını kınarken, Mısır'dan ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.
Hamas - 6.10.2020
Hamas, Arap gazetecilerin İsrail Savunma Bakanı ile görüşmesini kınadı
Hamas hareketi Arap gazetecilerin, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ile görüşmesini kınadı.
Hamas - 6.10.2020
Fetih ile FHKC heyetleri Suriye'de bir araya geldi
Fetih Hareketi ile Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) heyetleri, Filistin'deki siyasi bölünmüşlüğü sona erdirme ve ulusal birliği tesis etme çabaları kapsamında Suriye'de bir araya geldi. FHKC'den yapılan yazılı açıklamaya göre, FHKC ile Fetih heyetleri, Suriye'nin başkenti Şam'da toplantı yaptı. Görüşmenin siyasi bölünmüşlüğe son verme, ulusal birliği tesis etme, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planı "Yüzyılın Anlaşması", İsrail ile Arap ülkeleri arasındaki normalleşme ve İsrail'in Filistin topraklarını ilhak planına karşı birlikte hareket etme çabaları kapsamında gerçekleştiği aktarıldı. Görüşmede Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) yeniden yapılandırılması, siyasi rejim içinde birlik tesis edilmesi, ulusal birlik yönetimi kurulması ve kapsamlı bir ortak halk direnişi oluşturulması konularının ele aldığı ifade edilirken, ayrıntılara ilişkin bilgi verilmedi. Heyetlerde FHKC'nin Genel Sekreter Yardımcısı Ebu Ahmed Fuad, Siyasi Büro üyeleri Mahir et-Tahir ve Ebu Ali Hasan, Fetih Hareketi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Cibril er-Rucub, komite üyeleri Ruhi Fettuh, Semir er-Rufai ve Enver Abdulhadi yer aldı. Filistin'de siyasi bölünmüşlüğü bitirme çabaları kapsamında İstanbul'da geçen ay Fetih Hareketi ile Hamas heyetleri arasında görüşmeler yapılmış, toplantılarda halk direnişi, ulusal birlik liderliğinin kurulması, Filistinli grupların ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ortak anlaşmaya varılması ve seçimler gibi konular ele alınmıştı.
Hamas - 5.10.2020
İsrail, Gazze'de Hamas'a ait bir noktayı vurdu
İsrail savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyinde Hamas'a ait bir noktayı bombaladı.
Hamas - 5.10.2020
Hamas yetkilisinden "İsrail, ülkeyi Nil'den Fırat'a kadar genişletmek istiyor" açıklaması
Hamas Siyasi Büro üyesi Halil Hayye, İsrail'in Arap ülkeleriyle imzaladığı normalleşme anlaşmaları kanalıyla ülkeyi Nil'den Fırat'a kadar genişletmeyi istediğini söyledi.
Hamas - 3.10.2020
FKÖ Genel Sekreteri Ureykat: "ABD ve İsrail, Filistin'de seçim yapılmasını istemiyor"
İstanbul'da geçen hafta Fetih Hareketi ile Hamas heyetleri arasında görüşmeler yapılmış, toplantılarda halk direnişi, ulusal birlik liderliğinin kurulması, Filistinli grupların ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ortak anlaşmaya varılması ve seçimler gibi konular ele alınmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamas Haberleri | Hamas Haber - Haberler - Hamas haberleri, son dakika hamas haber ve gelişmeleri burada. Hamas: İsrail mahkemesinin Ahres'in salıverilme talebini reddetmesi zincirleme suçtur.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 02:47:14. #1.14#
title