Hakimler Ve Savcılar Kurulu Haberleri

Hakimler Ve Savcılar Kurulu haber, Hakimler Ve Savcılar Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 19.06.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Ana Kararnamesiyle Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan ile İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na atanan Kırklareli Adalet Komisyonu...
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 17.06.2021
Vali Sarıibrahim, görev yerleri değişen adli erkan ile veda yemeğinde bir araya geldi
Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıirahim, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun 2021 yılı atama kararnamesi ile görev yerleri değişen Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Adalet Komisyonu Başkanı Ramis Murat Vural, 1.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 11.06.2021
Eski HSK Başkanvekili Yılmaz ve üyesi Şahin'in Yargıtaya seçilmelerine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı
Eski Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz ile eski üyesi Hüseyin Şahin'in Yargıtay üyeliklerine seçilmelerine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 10.06.2021
Kurumların web sayfalarının erişilebilir olarak tasarlanması amacıyla "Web Erişilebilirlik Eğitimleri" düzenlendi
Programda, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Devlet Arşivleri Başkanlığı, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Yatırım Ofisi Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğü, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Kamu İhale Kurumu (KİK), Rekabet Kurulu, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Sayıştay, Yargıtay, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcileri yer aldı.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 08.06.2021
Son dakika haberleri! 'Hüseyin Kurtoğlu'na kumpas' davası sanığı eski Yargıtay üyesi tutuklandı (2)
BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin 'gaybubet evi'nde yakalanan eski Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi üyesi Kenan Karabeyeser'in tutuklanmasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Yargıtay üyesi iken Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun 24.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 07.06.2021
HSK'de görev dağılımı belli oldu
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekilliği ve 2. Daire Başkanlığına Mehmet Akif Ekinci, 1. Daire Başkanlığına Halil Koç yeniden seçildi.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 07.06.2021
Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) ilk genel kurulunda Mehmet Akif Ekinci HSK Başkanvekili olarak seçildi
Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) ilk genel kurulunda Mehmet Akif Ekinci HSK Başkanvekili olarak seçildi.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 27.05.2021
Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı'na Fatih Karabacak atandı
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesi ile Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı'na Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak atandı.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 27.05.2021
TBMM'nin HSK üyelikleri seçimine ilişkin karar Resmi Gazete'de
TBMM Genel Kurulu tarafından Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyelikleri için yapılan seçime ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 27.05.2021
Son dakika haberi: HSK Üyeliğine Seçme Kararı Resmi Gazete'de
Bir son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeliğine Seçme Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 26.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gelin hanıma Rizeliler güzel ders veriyor"
"Bağımsız ve tarafsız yargı da adaletin temelidir" Adaletin insanoğlunun yeryüzüne geldiği günden beri en çok arayışta bulunduğu konu olduğunu belirten ve adaletin temelinde de dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yargının dışa bağımlılığı nedir? Vesayete selam duran, darbelerin, darbe girişimlerinin aparatı olan, vicdanını ve aklını kiraya veren bir yargı dışa bağımlıdır. Biz buna son verdik, bu işi bitirdik. Adalet mülkün temeli. Bağımsız ve tarafsız yargı da adaletin temelidir. Geçmişte belli bir ideolojiye hizmet eden, adeta oligarşik bir yanın sözcülüğünü yapan hakimler ve savcılar kurullarını hatırlayın. Önce vesayet güçlerinin, ardından da FETÖ'nün yargıyı araçsallaştırdığı, Hakimler ve Savcılar Kurulunun da bunun bekçiliği ile görevlendirildiği dönemlerin acı tecrübelerini hep birlikte ağır bedeller ödeyerek yaşadık.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 26.05.2021
Giresun'da idare mahkemesi kurulacak
İdari yargıda işlemi olan vatandaşların, mahkemenin olmaması nedeniyle komşu illere gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti: "O yüzden yaklaşık bir yıl önce ilimizdeki idari davaların oranını tespit edilerek, bir mahkeme ihtiyacının olduğu tarafımızdan Sayın Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül beye iletilmiştir. Adalet Bakanlığı ile Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun yaptığı çalışmalar sonucunda bu ihtiyacın varlığı tespit edilmiş, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak kurulmasına karar verilmiştir.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 25.05.2021
Nevşehir'e 4 savcı ve 3 hakim ataması yapıldı
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yaz kararnamesi yayımlandı.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 25.05.2021
Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdürrahim Alan oldu
Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2021 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 25 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandı.
Hakimler Ve Savcılar Kurulu - 25.05.2021
HSK kararnamesiyle 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti (1)
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, 3 bin 70 hakim ve savcıyı kapsayan Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Ana Kararnamesi'ni tamamladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hakimler Ve Savcılar Kurulu Haberleri | Hakimler Ve Savcılar Kurulu Haber - Haberler - Hakimler Ve Savcılar Kurulu haberleri, son dakika hakimler ve savcılar kurulu haber ve gelişmeleri burada. Kırklareli'nden kısa kısa.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 05:20:08. #1.15#

title