Göcek Haberleri

Göcek haber, Göcek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Göcek - 17.09.2021
Denizlerden 2 Milyon 585 Bin 970 Kg Atık Toplandı
Başkan Gürün; "Mavi Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz" Konu hakkında açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Türkiye'nin ve Dünyanın gözde kentlerinden biri olan Muğla'da şehrin korunması ve gelecek nesillere daha yeşil daha mavi bir Muğla'nın bırakılması adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Gürün, "1480 km kıyı şeridi ile Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip il konumundayız. Kıyılarımız mavi yolculuğun önemli noktalarından birisi. Deniz yaşamını korumak için büyük çaba sarf ediyoruz. Muğla'mızda bu güzellikleri korumak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. İlçelerimizde düzenli katı atık tesisleri, hafriyat alanları hizmetleri gibi mavi denizlerimizi korumak için teknelerimizle atık toplama ve bertaraf hizmeti veriyoruz. Mavi Deniz Temiz Kıyılar hizmetimizle 7 atık alım teknemiz Göcek-Dalaman, Gökova Körfezi'nde deniz araçlarını dolaşarak çöplerini alıyor ve bertaraf tesislerimize getiriyor.
Göcek - 15.09.2021
Türkiye'de nesli tehlike altındaki 500 sürüngen uydudan takip edilecek
AA muhabirinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, Bakanlık, "Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Yaşayan Sürüngenlerin (Herpetofauna Elemanlarının) Araştırılması, Korunması ve İzlenmesi Projesi" kapsamında, Antalya'nın Belek, Kaş-Kekova, Muğla'nın Fethiye-Göcek ve Köyceğiz-Dalyan ile Trabzon'un Çaykara ilçelerindeki 5 Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde sürüngen türlerini takip edecek.
Göcek - 21.08.2021
Muğla açıklarında deri sırtlı deniz kaplumbağası görüntülendi
Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek Mahallesi açıklarında deri sırtlı deniz kaplumbağası görüntülendi.
Göcek - 01.08.2021
Son dakika haberleri... Muğla'da kamyona çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti
Emincan Karaduman idaresindeki 48 EK 586 plakalı otomobil, Muğla Fethiye kara yolu Göcek mevkisinde Ercan Dağdelen'in kullandığı 42 Y 5829 plakalı kamyona arkadan çarptı.
Göcek - 23.07.2021
Herkes Muğla'ya, Muğlalı Yaylaya gitti
Fethiye'nin Göcek Mahallesi'nde yaşayan 63 yaşındaki Selim Şimşek, "Çameli'ne gelme nedenimiz Göcek'in yaz aylarında çok sıcak olması.
Göcek - 21.06.2021
Fethiye açıklarında sürüklenen tekne kurtarıldı
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Fethiye Sarıgerme önlerinde makine arızası nedeniyle sürüklenen balıkçı teknesi, KIYEM-5 botumuzca yedeklenerek Göcek Limanı'na emniyetle yanaştırıldı.
title