Endonezya Haberleri

Endonezya haber, Endonezya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Endonezya - Dün
AB'nin stratejik öngörüsünde Türkiye vazgeçilmez partner
AB'ye göre küresel siyasette temel eğilimler Stratejik Öngörü Raporunun ikincisi "AB'nin Kapasitesi ve Harekete Geçme Özgürlüğü" (The EU's Capacity and Freedom to Act) başlığıyla 8 Eylül 2021 tarihinde AB Komisyonunun Kurumlararası İlişkiler ve Öngörüden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic tarafından ilan edildi. İkinci rapor, Birliğin gelecekteki küresel trendlere ve sorunlara karşı kendisini nasıl yapılandırması gerektiğine ilişkin sorulara cevaplar arıyor. Bu çerçevedeki öngörülerden biri ilk raporla çakışıyor; küresel gücün doğuya ve güneye kaymaya devam ettiği belirtiliyor. Raporda, uluslararası siyasette dört temel küresel trend tanımlanıyor: İklim değişikliği ve diğer çevresel meydan okumalar, dijital hiperbağlantılılık ve teknolojik dönüşümler, demokratik yönetim modelleri ve değerler üzerindeki baskı, küresel düzen ve demografik değişim. Dünya nüfusunun 2030 yılında 8,5 milyar, 2050'de ise 9,7 milyara çıkmasının tahmin edildiği rapora göre AB nüfusu ise 420 milyon civarına düşecek. ABD ve Çin arasındaki küresel rekabetin artmasına ve çok kutupluluğa yapılan vurguların yanı sıra AB'nin açık stratejik özerkliğini güçlendirmek ve 2050'ye doğru küresel liderliğini pekiştirmek adına AB liderliğinin sınanacağı on başlıkta eylem alanları da 2021 Stratejik Öngörü Raporu'nda şöyle sıralanıyor: Sürdürülebilir ve dayanıklı sağlık & gıda sistemlerinin sağlanmasıKarbondan arındırılmış ve uygun maliyetli enerji güvenliğiVeri yönetiminde, yapay zeka ve üstün teknolojilerde kapasite güçlendirilmesiKritik hammaddelerin arz güvenliği ve çeşitlendirilmesiStandart oluşturulmada ilk harekete geçen küresel güç olmaDayanıklı ve gelecekte de işlevsel ekonomik ve finansal sistemler oluşturmakAB hedeflerini karşılayan beceri ve yeteneklerin geliştirilmesi ve korunmasıGüvenlik ve savunma kapasitelerinin güçlendirilmesi ve uzaya erişimHerkes için barış, güvenlik ve refahın teşvik edilmesinde küresel ortaklarla çalışmakKamu kurumlarının ve yönetimlerinin dayanıklılığını artırmakRaporda görüleceği üzere AB, kendini geleceğe hazırlama adına hayli kapsamlı hususları ele alırken bu alanlara ilişkin öngörüler üreterek ortak hedeflerini belirtiyor. Bu çerçevede AB'ye hammadde sağlayan ülkeler arasında yer alan, ayrıca göçle ilgili hususlarda stratejik bir coğrafyada bulunan Türkiye, raporda ele alınan konular açısından özel bir önem arz ediyor. Bir önceki raporda adı geçmeyen, Birliğe tam üye olmaya aday ülke statüsündeki Türkiye'ye 2021 raporunda üç yerde atıf yapılıyor: İlk olarak, Brezilya, Çin, Hindistan, Endonezya, Meksika ve Rusya ile birlikte Türkiye de "yükselen güçler" (Emerging 7; E-7) arasında sayılıyor.
Endonezya - Dün
30 farklı ülkede İslami alanda yayıncılık faaliyeti gösteren yayınevleri İstanbul'da buluşacak
Panelde ayrıca Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Müslümanlara Karşı Hoşgörüsüzlük ve Ayrımcılıkla Mücadele Özel Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Paçacı ile Prof. Dr. Sami el-Aryan ve Endonezya Mizan Publishing CEO'su Salman Faridi konuşmacı olarak yer alacak.
Endonezya - Dün
Endonezya'da mahkeme Devlet Başkanı'nın hava kirliliği konusunda ihmalkar olduğuna hükmetti
Endonezya'da mahkeme Devlet Başkanı Joko Widodo ve altı üst düzey yetkilinin vatandaşlara temiz hava sağlama konusunda ihmalkar olduğuna ve başkent Cakarta'daki hava kalitesinin iyileştirilmesi gerektiğine hükmetti.
Endonezya - 15.09.2021
6. Uluslararası Birleşmiş Milletler Toplumsal Olaylara Müdahale Eğiticilerinin Eğitiminin Sertifika Töreni
Söz konusu tören İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Birleşmiş Milletler Hukukun Üstünlüğü ve Güvenlik Birimleri Genel Sekreter Yardımcısı Alexander ZOUEV, Vali/Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet AKTAŞ, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif ÇETİN, Polis Akademisi Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet KENDİR, Endonezya Büyükelçisi Lalu MUHAMAD, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tuğgeneral Murat BULUT, Birleşmiş Milletler Seçim ve Görevlendirme Birim Danışmanı Ata YENİGÜN, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları; 1.
Endonezya - 15.09.2021
Albaraka, 9. İslam İktisadı Atölyesi'nin ana sponsoru oldu
Her yıl farklı bir konuda gerçekleştirilen atölye çalışmasında; Türkiye, Mısır, İngiltere, Pakistan, ABD, Katar, Cezayir Suudi Arabistan, Güney Afrika, Endonezya, İtalya, Bangladeş ve Kanada gibi birçok ülkeden İslam iktisadı alanında çalışmalar yapan akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştiriliyor.
Endonezya - 13.09.2021
Son dakika haber! Endonezya'da istihbarat teşkilatı ve devlet kurumlarının Çin kaynaklı siber saldırıya uğradığı iddia edildi
Son dakika haberlerine göre ABD merkezli siber güvenlik şirketi Recorded Future, Endonezya'da aralarında ulusal istihbarat teşkilatı Badan Intelijen Negara'nın (BIN) da bulunduğu en az 10 devlet kurum ve kuruluşunun bilgisayar ağlarının Çin ile bağlantılı olduğu iddia edilen bilgisayar korsanları tarafından hedef...
Endonezya - 13.09.2021
Japonya, Güneydoğu Asya ülkelerindeki vatandaşlarını "olası saldırılara" karşı uyardı
Japonya Dışişleri Bakanlığı Endonezya, Filipinler, Singapur, Malezya, Tayland ve Myanmar'da yaşayan Japon vatandaşlarını "olası saldırılara" karşı uyardı.
Endonezya - 10.09.2021
Son dakika gündem: MIKTA dışişleri bakanlarından Afganistan'daki duruma ilişkin ortak açıklama Açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya (MIKTA) dışişleri bakanlarının Afganistan'daki duruma ilişkin yayımladığı ortak açıklamada, ülkedeki durumdan derin endişe duyulduğu ve gelişmelerin yakından izlendiği belirtilerek, güvenlik ve sivil düzenin sağlanması ile insan hayatı...
Endonezya - 09.09.2021
Son dakika haber! Endonezya'daki hapishanede çıkan yangında ölü sayısı 44'e yükseldi
Son dakika haberi: Endonezya'nın Banten bölgesindeki Tangerang Hapishanesi'nde dün çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi.
Endonezya - 08.09.2021
Kültür Zirvesi yarın başlıyor
Şehirde sanat Zirveye İsveç, Hindistan, İspanya, Fransa, Portekiz, Çin, Amerika, Meksika, İngiltere, Ürdün, Filipinler, Güney Kore, Kolombiya, Endonezya, Filistin Ulusal Yönetimi, Lüksemburg, Almanya, Fransa, Arjantin, KKTC, gibi ülkelerin ulusal ve yerel yöneticileri, akademisyenler ve bilim insanları katılacak.
Endonezya - 08.09.2021
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi ağustosta 55,9 oldu
Orta Doğu'nun büyük bölümünde büyüme oldu Ağustosta Orta Doğu'nun büyük bölümünde ekonomik aktivite büyüme kaydetti. Birleşik Arap Emirlikleri iki yılı aşkın dönemin en hızlı yükselişini kaydederken Katar'da büyüme son bir yılın en yüksek oranında gerçekleşti. Suudi Arabistan'da petrol dışı ekonomik aktivite ivme kaybetmekle birlikte yine de güçlü büyüme kaydetti. Mısır'da üretim önceki aya göre yatay seyrederken ekonomik aktivitenin daraldığı tek ülke Lübnan oldu. Ağustos ayında Asya'nın bazı bölgelerinin delta varyantından etkilenmeye devam etmesi, üretimde keskin düşüşlere yol açtı. Malezya, Vietnam, Endonezya ve Myanmar en kötü etkilenen ülkeler arasında yer alırken, Çin'de ekonomik aktivite son 16 ayda ilk kez daraldı.
Endonezya - 08.09.2021
Polyester elyaf ithalatına yönelik dampinge karşı önlemler kısmen askıya alındı
Çin, Tayvan, Endonezya, Güney Kore, Hindistan ve Tayland menşeli polyester elyaf ithalatında yürürlükte bulunan dampinge karşı önlemler kısmen askıya alındı.
Endonezya - 07.09.2021
2020/21 sezonunda kuru kayısı ihracatı yüzde 16 arttı
Çin'e kuru kayısı ihracatı yüzde 36 arttı Birol Celep, "Amerika ülkelerine yüzde 24 artışla 69 milyon dolarlık, Afrika ülkelerine 12 milyon dolarlık ihracatımız var. Kuru kayısıda Asya ve Okyanusya ülkelerine yüzde 18 ihracatımızı artırdık. Asya ve Okyanusya bölgesine ihracatımızda Çin yüzde 36 yükselişle 6 milyon dolarla ilk sırada. Yeni Zelanda yüzde 4, Endonezya ve Singapur yüzde 10, Vietnam yüzde 17, Hong Kong yüzde 26, Hindistan yüzde 34, Japonya yüzde 48, Tayland yüzde 159 ilerleme kaydettiğimiz yerler.
Endonezya - 05.09.2021
GÜNDEM / 5 Eylül 2021
(Zandvoort/16.00) ÖZEL HABER 1- TEKNOFEST düzenlemek isteyen ülkeler Türkiye'den talepte bulunuyor TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar: "Dost ve kardeş ülkelerden TEKNOFEST için talep var. Bu ülkelerin başında Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya geliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Endonezya Haberleri | Endonezya Haber - Haberler - Endonezya haberleri, son dakika endonezya haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri | Bakan Varank liseli gençlerin İHA yarışlarını izledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 00:27:06. #1.14#

title