Dünya Çevre Günü

Birleşmiş Milletler, 1972 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de 133 ülkenin katılımı ile bir zirve düzenledi. Bu zirvede 5 Haziran tarihinin “Dünya Çevre Günü” olması oybirliği ile kabul edildi. ''Dünya Çevre Günü'' kutlamalarının amacı çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek, halkın katılımını geliştirmek ve politik ilgiyi arttırmaktır.

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Çevre Günü - 15.02.2021
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı salgın döneminde çocuklar için etkinlikler düzenliyor
Bakanlık Serebral Palsili çocuklara dikkat çekmek için etkinlik düzenledi, Lösemili Çocuklar Haftası, Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü, Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü, Dünya Çevre Günü, Dünya Çocuk Hakları Günü gibi özel günlere yönelik farkındalık faaliyetleri gerçekleştirdi.
Dünya Çevre Günü - 13.09.2020
Diyarbakır'da STK'lar doğal alanlarda temizlik seferberliği başlattı
Diyarbakır'da STK'lar doğal alanlarda temizlik seferberliği başlattı DİYARBAKIR - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 15 Eylül Dünya Temizlik Günü münasebetiyle 'Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele' sloganı ile başlatılan çevre temizliği kampanyasının bu haftaki durağı Birkleyn Mağaraları oldu. Lice ilçesinde bulunan ve eski dönemlerde yerleşim yeri olarak kullanılan Birkleyn Mağaralarında farkındalık oluşturmak için temizlik çalışması yapıldı. DTSO Kadın Meclisi, GÜNTİAD, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Diyarbakır Turizm Platformu, Tigris Bisiklet Kulübü, Üniversal Çevre Teknolojileri ve TEMA Vakfı gibi kurumların temsilcilerinin de katılımıyla Diyarbakır'ın doğal yerleri, tarihi yerlerinde yapılan temizlik çalışmasının son durağı Birkleyn Mağaraları oldu. STK temsilcileri ve üyeleri, farkındalık oluşturmak için çevredeki çöpleri toplayıp temizlik çalışması yaptı. "Amacımız çevreye duyarlı bir halk yetiştirmek" DTSO Yönetim Kurulu üyesi Remzi Öcal, 15 Eylül Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında DTSO olarak yaklaşık 10 STK kuruluşuyla kampanya başlattıklarını söyledi.
Dünya Çevre Günü - 05.08.2020
Antalya'da caretta caretta yavruları denizle buluştu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in öncülüğünde bölge halkı ve bazı sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde kafesle koruma altına alınan sahildeki caretta caretta yavruları, 60 gün sonra yuvalarından çıktı.
Dünya Çevre Günü - 24.06.2020
"Atık Malzemelerden Müzik Aleti Tasarım Yarışması" ödülleri verildi
Kartal'da "Atık Malzemelerden Müzik Aleti Tasarım Yarışması"nın kazananlarını ödüllerini aldı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün 5 Haziran Dünya Çevre Günü'ne dikkati çekmek amacıyla başlattığı yarışmanın sonuçları açıklandı.
Dünya Çevre Günü - 23.06.2020
Schneider Electric, biyolojik çeşitlilik çağrısına yanıt veren kurumlar arasında
Schneider Electric, Dünya Çevre Günü kapsamında bu yıl belirlenen "Biyolojik Çeşitlilik" çağrısına yanıt veren kurumlar arasında yer aldı.
Dünya Çevre Günü - 07.06.2020
Son dakika... Belediyeden en çok geri dönüşüm malzemesi toplayan okullara temizlik malzemesi desteği
Son dakika haberleri: Şahinbey Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında en fazla geri dönüşüm malzemesi toplayan okullara toplamda 20 ton temizlik malzemesi desteğinde bulundu.
Dünya Çevre Günü - 07.06.2020
'dan çevresel sürdürülebilirliğe anlamlı destek
Dünya Çevre Günü dolayısıyla tanıtılan platformda, üniversite öğrencilerine, yeni mezunlara, genç girişimcilere ve girişimci adaylarına açık çağrı yapılarak katılımcılardan "e-atık meselesine nasıl kapsayıcı, sistematik ve döngüsel çözümler üretiriz?" sorusuna yönelik yenilikçi, teknolojik ve sürdürülebilir çözüm önerileri geliştirmeleri istenecek.
Dünya Çevre Günü - 06.06.2020
Son Dakika | Eski Muğla evleri beyaza büründü
Son dakika gelişmesine göre Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Menteşe ilçesinde, eski Muğla evlerinin yaşatıldığı kentsel sit alanındaki mahallenin sakinleri, belediyenin ücretsiz dağıttığı kireçle evlerini boyadı.
Dünya Çevre Günü - 06.06.2020
Cizre Devlet Hastanesinde dezenfekte çalışması
Cizre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Cizre Devlet Hastanesi bahçesinde çevre düzenleme, dezenfekte ve yıkama çalışması gerçekleştirdi.
Dünya Çevre Günü - 06.06.2020
AK Parti İl Gençlik Kolları çocuklara hediyeler verdi
18 yaş altı çocuk ve gençlerimizin 14.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkabildiği cuma günü park ve boş alanlarına gönüllerince eğlenenlere kek ve meyve suyu ikram ettiklerini ifade eden Altınkaynak, şunları bildirdi: "Çocuk ve gençlerimiz ile birlikte olmak, onlarla vakit geçirmek bizler içinde neşeliydi. Hayırlısıyla bu sürecin anlatımından sonra hep birlikte daha güzel vakitler geçireceğimize yürekten inanıyoruz. Kontrolü yaşamı sürdürdüğümüz şu günlerde cuma namazı öncesi cami cemaatlerimize İl Başkanımız Zihni Çalışkan ile birlikte tek kullanımlık seccade dağıtımı gerçekleştirdik. Her açıdan önlemlerimizi alıp hijyen kurallarına riayet ederek salgının üstesinden hep birlikte geleceğiz inşallah. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi maske, mesafe ve temizlik kurallarına bu süreçte titizlikle uyarak hayatımızı devam ettireceğiz." Altınkaynak, çevre konusunda toplumsal duyarlılığın artarak devam etmesi, gelecek nesillere yaşanabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılabilmesi temennisi ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte fidan dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Dünya Çevre Günü - 06.06.2020
Gazze'de Dünya Çevre Günü dolayısıyla çiftçilere destek etkinliği düzenlendi
Gazze'de bir grup genç, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çiftçilere destek etkinliği düzenledi.
Dünya Çevre Günü - 06.06.2020
Gemlik'te dalgıçlar denizi temizledi
Gemlik Belediyesi tarafından, Dünya Çevre Günü dolayısıyla, denizde temizlik yapıldı.
Dünya Çevre Günü - 06.06.2020
AK Parti Denizli teşkilatından fidan dağıtımı
İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı'nın öncülüğünde Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen "Çevre Bize Emanet" etkinliğinde AK Partili gençler tarafından Pamukkale ve Merkezefendi'de vatandaşlara fidan dağıtıldı.
Dünya Çevre Günü - 06.06.2020
Akkuyu Nükleer AŞ'den çevre temizliği etkinliği
Kurumdan yapılan açıklamaya göre, çalışanlar Dünya Çevre Günü dolayısıyla, sahanın bulunduğu Büyükeceli Mahallesi'nde çevre temizleme etkinliği düzenledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Çevre Günü Haberleri | Dünya Çevre Günü Haber - Haberler - Dünya Çevre Günü haberleri, son dakika dünya çevre günü haber ve gelişmeleri burada. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı salgın döneminde çocuklar için etkinlikler düzenliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 07:02:08. #1.14#
title