DEVRİM MUHAFIZLARI HABERLERİ

Devrim Muhafızları Haberleri

Devrim Muhafızları haber, Devrim Muhafızları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devrim Muhafızları - 18.10.2020
ABD öncülüğündeki koalisyon, Suriye'de İran destekli terörist grupları vurdu
AA'nın yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçağı, gün içinde, Deyrizor'un doğusunda bulunan Elbukemal ilçesinde İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun emrindeki yabancı teröristlere ait bir askeri aracı hedef aldı.
Devrim Muhafızları - 15.10.2020
Irak, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir heyet oluşturdu
Öte yandan Iraklı Şii Haşdi Şabi Güçleri Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis ile İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin ABD'nin 3 Ocak'ta Bağdat Havalimanı yakınlarında düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybetmeleri ardından ABD askerlerinin ülkeden çıkarılması istenmişti.
Devrim Muhafızları - 12.10.2020
Son dakika haber | İran'ın batısında çatışma: 3 ölü, 3 yaralı
Son dakika haberleri: İran'ın batısındaki Kürdistan eyaletine bağlı Kamyaran ve Merivan ilçelerinde, Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı güvenlik güçleri ile silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 3 örgüt üyesinin öldürüldüğü belirtildi.
Devrim Muhafızları - 11.10.2020
Son dakika haberi | İran'ın kuzeybatısındaki çatışmalarda 2 asker hayatını kaybetti
İran medyasından alınan bilgiye göre, İran Devrim Muhafızları ile PJAK arasında Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Urumiye şehrinde, sınır bölgesinde çıkan çatışmada bir İran askeri hayatını kaybetti.
Devrim Muhafızları - 8.10.2020
ABD, "İran'ın dezenformasyon faaliyetleri için kullandığı" gerekçesiyle 92 internet sitesini kapattı
ABD Adalet Bakanlığı, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun "küresel dezenformasyon faaliyetleri için kullandığı tespit edilen" internet sitelerine ait 92 alan adına el koyarak, erişime kapattı.
Devrim Muhafızları - 29.9.2020
İran'da Devrim Muhafızları'na ait araca silahlı saldırı: 3 ölü
İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletinde Devrim Muhafızları'na ait bir aracın geçişi sırasında gerçekleştirilen saldırıda 3 asker öldü, 1 asker yaralandı.
Devrim Muhafızları - 29.9.2020
Son dakika haberi | İran'da Devrim Muhafızları Ordusu'na saldırı: 3 ölü
Gelen son dakika haberine göre İran'ın güneydoğusundaki Sistan-Beluçistan eyaletinde Devrim Muhafızları Ordusu'na ait araçlara düzenlenen silahlı saldırıda 3 asker öldü, 1 asker yaralandı.
Devrim Muhafızları - 29.9.2020
İran, Suudi Arabistan'da gözaltına alınanlara askeri eğitim verdiği iddialarını reddetti
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Kurumunun gözaltına alınan 10 kişiden 3'ünün 3 yıl önce Devrim Muhafızları Ordusu'ndan askeri eğitim aldığı yönündeki açıklamasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Devrim Muhafızları - 28.9.2020
Son dakika haberi... Suudi Arabistan, İran Devrim Muhafızları tarafından eğitilen terör hücresini çökertti
Son dakika gelişmesine göre Suudi Arabistan, İran Devrim Muhafızları tarafından eğitilen terör hücresinin yapılan baskın ile çökertildiğini duyurdu.
Devrim Muhafızları - 28.9.2020
İran medyası, Azerbaycan-Ermenistan gerginliğinde sınıfta kaldı
İran Devrim Muhafızlarına bağlı milis güçleri Besiç'e yakınlığıyla bilinen ve Husiler, Haşdi Şabi, Hizbullah ve benzeri İran'a bağlı örgütlerin haberlerini yayınlamasıyla ön plana çıkan muhafazakar Telegram kanalı "El-Galibun", Azerbaycan ordusunun operasyonunu "mütecaviz bir hareket" olarak nitelendirmekten geri durmazken, "Azerbaycan Kara Kuvvetleri'nin Dağlık Karabağ'a yönelik saldırı skandalı, Suud yönetiminin Yemen'de kara savaşında yaşadıkları rezalete çok benziyor.
Devrim Muhafızları - 25.9.2020
ABD'den İran yargısına güreşçi Afkari yaptırımı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, başta İranlı güreşçi Navid Afkari olmak üzere birçok siyasi tutukluyu idam cezasına çarptıran İranlı iki yargıcı, bir Devrim Muhafızları Mahkemesini ve ülkedeki üç hapishanenin yetkililerini yaptırım listesine aldıklarını açıkladı.
Devrim Muhafızları - 23.9.2020
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki'den yönetime "korona bütçesi" eleştirisi
Nemeki, 3 Ocak'ta ABD saldırısında hayatını kaybeden Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'ye hitaben Instagram hesabından paylaştığı mesajında, ülkede koronavirüsle mücadeledeki sorunları anlattı.
Devrim Muhafızları - 22.9.2020
Yemen mahkemesinden Husilerin lideri ve 174 yöneticisi hakkında "yakalama" kararı
Askeri Savcılık, Husi lider ve 174 sanığa "Lübnan'daki Hizbullah örgütü ve İran Devrim Muhafızları komutanları gözetiminde Ensarullah adlı silahlı terör örgütü kurma" suçlaması yöneltmişti.
Devrim Muhafızları - 22.9.2020
İran'dan "Yemen'deki Husilere füze teknolojisi aktardık" açıklaması
İran'dan vatandaşlık alabilmek için veya para karşılığı Devrim Muhafızları Ordusu bünyesinde Esed rejimi saflarında savaşmak üzere Suriye'ye gönderildikleri belirtilen Afganistanlı milisler hakkındaki soru üzerine Şikarçi, "İran, Afganistan'dan kimseyi Suriye'ye gidip savaşmaya zorlamamıştır.
Devrim Muhafızları - 21.9.2020
İran'dan ABD'ye tutuklu değişimi teklifi
Süleymani sayfası kapanmadı İran'ın ABD ile tutuklu değişimine hazır olduğunu ve tüm tutukluları değişebileceğini de söyleyen Zarif, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesini ilişkin ise "Bir tehditte bulunmuyorum ama bu sayfa kapanmadı.
Devrim Muhafızları - 19.9.2020
İran: Örgütün ikili ilişkileri bozmasına fırsat vermeyeceğiz
İran İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zülfikari ve Türk mevkidaşı Muhterem İnce telefon görüşmesinde iki ülke sınırında devam eden son gelişmeleri ele aldı. Zülfikari, "İran, iki ülke arasındaki dostane ilişkileri bozmaya çalışan teröristlerin faaliyetine fırsat vermeyecek. Dost ve kardeş Türkiye'ye terörizm, organize suçlar, silah ve insan kaçakçılığı ile mücadelede kararlı olduğumuzu belirtmek isteriz" dedi. Zülfikari, iki ülke sınırında güvensizliğe neden olan tüm gruplarla mücadele için ortak bir mekanizma oluşturulmasının gerekli olduğunu dile getirdi. İran Devrim Muhafızları Ordusu, terör örgütü PKK/PJAK'a yönelik ülkenin kuzeybatısında son günlerde düzenlediği operasyonla,  teröristlerin barındığı Yüksekova'nın karşısında yer alan Erbilan bölgesini teröristlerden temizlediğini duyurmuştu.
Devrim Muhafızları - 18.9.2020
İranlı komutandan "Ukrayna uçağı ABD'nin İran'ın radar sistemlerine müdahalesi sonucunda vuruldu"...
İran'ın Suriye'deki iç savaşta Beşşar Esed rejimine askeri desteği hakkında da açıklamalarda bulunan Purşasb, İran Ordusu'nun, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü komutasında Suriye'de bulunduğunu ve şu ana kadar ordu mensubu komutanlardan en az 10'unun bu ülkede Esed rejimi saflarında savaşırken öldürüldüğünün bilgisini verdi.
Devrim Muhafızları - 16.9.2020
Yemen ordusu: İran'la bağlantılı silah kaçakçılığı hücresi çökertildi
Yemen ordusu, İran Devrim Muhafızları ordusuyla bağlantısı bulunan Husilerin silah kaçakçılığı şebekesinin çökertildiğini açıkladı.
Devrim Muhafızları - 14.9.2020
İran, "ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası"nı reddetti
İran, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin intikamını almak için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiasını reddetti.
Devrim Muhafızları - 14.9.2020
İran'ın Süleymani'nin intikamı için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası
İran'ın, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddia edildi.
Devrim Muhafızları - 12.9.2020
İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan İsrail ile anlaşan Bahreyn yönetimine tehdit Açıklaması
İran Devrim Muhafızları Ordusu, Bahreyn'in İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına ilişkin, "Bahreyn'in cellat yöneticileri, Kudüs mücahitlerinin ve bu ülkenin Müslüman halkının acı verici intikamını beklesin.
Devrim Muhafızları - 12.9.2020
İran Devrim Muhafızları'ndan Bahreyn'e tehdit
İran Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, Bahreyn'in İsrail ile ilişkilerini normalleştirme kararı kınanarak, "Bahreyn'in cellat iktidarı, Kudüs mücahitlerinin alacağı intikamı beklesin" denildi.
Devrim Muhafızları - 11.9.2020
Trump'ın, danışmanlarının uyarılarına rağmen Kasım Süleymani'yi hedef aldığı iddiası
Gazeteci Robert Woodward, yeni kitabında ABD Başkanı Donald Trump'ın, üst düzey iki danışmanının ısrarlı uyarılarını dinlemediğini ve 4 gün sonra İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürüldüğü saldırının emrini verdiğini iddia etti.
Devrim Muhafızları - 11.9.2020
Esed rejimi, İsrail'in Halep'e hava saldırısı düzenlediğini ileri sürdü
Ülkenin kuzeyindeki Halep il merkezi ve çevresindeki bölgelerde rejim ordusunun yanı sıra İran Devrim Muhafızları'nın emrindeki terörist grupların ve özellikle Lübnan Hizbullah'ı unsurlarının bulunduğu biliniyor.
Devrim Muhafızları - 10.9.2020
İran'dan Irak sınırında rejim karşıtı silahlı gruplara karşı geniş çaplı operasyon
İİran Devrim Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetleri'nin ülkenin kuzeybatısında rejim karşıtı silahlı gruplara karşı geniş çaplı operasyon gerçekleştirdiği açıklandı.
Devrim Muhafızları - 10.9.2020
Son Dakika: İran'ın kuzeybatısında silahlı gruplara yönelik kapsamlı operasyon
Son dakika gündem haberine göre İran Devrim Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetlerinin ülkenin kuzeybatısında rejim karşıtı silahlı gruplara karşı geniş çaplı operasyon gerçekleştirdiği açıklandı.
Devrim Muhafızları - 9.9.2020
Venezuela'da akaryakıt sıkıntısı nedeniyle benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu
ABD Adalet Bakanlığı ağustos ayında ABD tarafından "terör örgütü" ilan edilen İran Devrim Muhafızları Ordusunun, Venezuela'ya gönderdiği tespit edilen petrolü taşıyan tanker gemilerine el konulduğunu ve böylece milyonlarca doların akışının kesildiğini açıklamıştı.
Devrim Muhafızları - 3.9.2020
Suriye'nin doğusundaki Deyrizor'da İran destekli terörist gruplara hava saldırıları
AA'nın yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Deyrizor'un doğusunda yer alan Elbukemal ilçesinde İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun emrindeki yabancı terörist unsurların mevzilerine gün içinde, aidiyeti bilinmeyen savaş uçaklarınca hava saldırıları gerçekleştirildi.
Devrim Muhafızları - 2.9.2020
Esed rejimi, İsrail'in Suriye'ye hava saldırısı düzenlediğini iddia etti
T4 üssünün bulunduğu bölgede rejim ordusunun yanı sıra İran Devrim Muhafızları'nın emrindeki terörist grupların ve özellikle Lübnan Hizbullahı unsurlarının bulunduğu biliniyor.
Devrim Muhafızları - 1.9.2020
Son dakika haberi: Irak ve Suriye'de DEAŞ'ın yükselişi
2018 yılı itibarıyla uluslararası kamuoyunda terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğradığı yönünde güçlü bir inanç ortaya çıktı. Bu inanç büyük oranda ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun ve İran'ın "DEAŞ'la mücadelede ana aktörler" imajıyla uluslararası kamuoyuna sundukları söylemlerle inşa edildi. Bunun en somut örnekleri ise 2017'de İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin İran Devrim Rehberi Ali Hamaney'e DEAŞ'ın bitirildiğini deklare eden mektubu ve 2019 yılında DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürülmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan açıklamalar oldu.
Devrim Muhafızları - 31.8.2020
Esed rejimi, İsrail'in, Şam'a hava saldırısı düzenlediğini iddia etti
Başkent Şam ve kırsalındaki bölgelerde rejim ordusunun yanı sıra İran Devrim Muhafızları'nın emrindeki terörist grupların ve özellikle Lübnan Hizbullah'ı unsurlarının bulunduğu biliniyor.
Devrim Muhafızları - 28.8.2020
Hamaney yolsuzlukla mücadelede nerede duruyor?
İran'da yolsuzlukla mücadele İran İslam Cumhuriyeti'nin kurulduğu andan bu yana aldığı en önemli eleştirilerden biri ekonomik anlamda şeffaf olmamasıdır. Şeffaflık yoksunluğunun yolsuzluk doğurması doğal olduğu gibi, yargı bağımsızlığının da yolsuzlukla etkili bir mücadele için gerekli olduğu su götürmez bir gerçek. 1989'da devrim liderliği görevini devralan Ali Hamaney'in döneminde uygulanan makroekonomik politikaların yolsuzlukların sistematikleşmesinde temel rol oynadığı düşünülüyor. İran ekonomisinin önemli bir bölümünün Devrim Muhafızları Ordusu gibi kolluk kuvvetleri ve holdingleşmiş vakıfların tekelinde olduğu sır değil.
Devrim Muhafızları - 24.8.2020
İran, Ukrayna uçağının karakutu bilgilerinin ayrıntılarını paylaştı
NELER OLMUŞTU? İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Bağdat'ta ABD'nin hava saldırısı sonucu öldürülmesinin ardından İran, ABD'nin Irak'ta bulunan askeri üslerine füze saldırısı düzenlenmişti.
Devrim Muhafızları - 22.8.2020
İran Sivil Havacılık Kurumu: "Ukrayna uçağında tazminat ödenmesi için hazırız"
İran'ın başkenti Tahran'da yer alan Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı'nda Ukrayna Hava Yollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı, geçtiğimiz 8 Ocak'ta Kiev'e seferini yapmak üzere pistten havalandıktan kısa süre İran Devrim Muhafızları tarafından fırlatılan füze sonucu düşmüş, uçaktaki 176 kişi hayatını kaybetmişti.
Devrim Muhafızları - 22.8.2020
İran Havacılık Kurumu Müdürü: Ukrayna uçağının tazminatını görüşmeye hazırız
İran Devrim Muhafızları Ordusu, uçağın düşürülmesinden birkaç saat önce ABD'nin Irak'taki üslerine füze saldırısı düzenlemişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devrim Muhafızları Haberleri | Devrim Muhafızları Haber - Haberler - Devrim Muhafızları haberleri, son dakika devrim muhafızları haber ve gelişmeleri burada. Ukrayna heyeti düşürülen uçakla ilgili İran'da görüşmelere başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:34:57. #1.14#
title