Devlet Opera Ve Balesi Haberleri

Devlet Opera Ve Balesi haber, Devlet Opera Ve Balesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Opera Ve Balesi - Dün
Son dakika haberleri! Kültür ve Turizm Bakanlığı'dan ramazan etkinlikleri
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığınca düzenlenecek ramazan etkinlikleri, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl televizyondan sanatseverlere ulaştırılacak.   Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Bizim Yunus, Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye, Senfonik Neşet Ertaş Türküleri Konseri, Yıldızlarla Buluşma, İlk Nefes Bir Dokunuş; Göbeklitepe, Dahi Çocuk Mozart gibi pek çok eser, ramazan boyunca sanatseverlerle buluşak. Bakanlığın ramazan etkinlikleri kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 'Dahi Çocuk Mozart' konseri verilecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesinin ilk kez sahneleyeceği eser, Kadıköy Süreyya Operası'ndan yayınlanacak ve TRT 2'de izlenebilecek.
Devlet Opera Ve Balesi - Dün
Kültür ve Turizm Bakanlığının ramazana özel etkinlikleri Kovid-19 nedeniyle televizyonlardan yayınlanacak
İstanbul Devlet Opera ve Balesinin ilk kez sahneleyeceği eser, Kadıköy Süreyya Operası'ndan yayınlanacak ve TRT 2'de izlenebilecek.
Devlet Opera Ve Balesi - Dün
"Kültür ve Turizm Bakanlığından Ramazan Etkinlikleri"
İstanbul Devlet Opera ve Balesinin ilk kez sahneleyeceği "Dahi Çocuk Mozart" Kadıköy Süreyya Operası'ndan yayınlanacak.
Devlet Opera Ve Balesi - 06.04.2021
"Anadolu Uygarlıklarından İzler" sergisi Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sanatseverlerle buluştu
Programda, Ankara Devlet Opera ve Balesi opera sanatçıları Mehmet Yılmaz, Şenol Talınlı ve Ezgi Karakaya mini bir konser verdi.
Devlet Opera Ve Balesi - 18.03.2021
TRT, Çanakkale Zaferi'ne özel içerikleri izleyici ve dinleyiciyle buluşturacak
"Kahramanlık Türküleri" konseri canlı yayınla TRT 2'de İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Çanakkale Zaferi'ne özel hazırlanan "Kahramanlık Türküleri" konseri saat 19.
Devlet Opera Ve Balesi - 14.03.2021
GRAFİKLİ-İstiklal Marşı'nın 100. yılı 7'den 70'e "milli birlik" ruhuyla kutlandı
Özel yayınlar ve gösterimler izleyicilerle buluştu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü için Galata Kulesi'nde özel bir gösterim hazırlandı. Lazer gösterisi eşliğindeki etkinliğin başlangıcında, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Sanat Yönetmeni Murat Karahan, İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtasını seslendirirken, çevre halkı da marşa eşlik etti.
Devlet Opera Ve Balesi - 13.03.2021
İDOB'un Çanakkale Deniz Zaferi'ne özel konseri, 18 Mart'ta TRT 2'den canlı yayınlanacak
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin (İDOB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yılına özel konseri, 18 Mart'ta TRT 2'de canlı olarak seyirciyle buluşacak.
Devlet Opera Ve Balesi - 12.03.2021
İstiklal Marşı'nın 100. yılına özel Galata Kulesi'nde ışık gösterisi yapıldı
Lazer gösterisi eşliğindeki etkinliğin başlangıcında, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Sanat Yönetmeni Murat Karahan, İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtasını seslendirirken, çevre halkı da marşa eşlik etti.
Devlet Opera Ve Balesi - 02.03.2021
Ankara'da mesai saatleri yeniden belirlendi
Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü ise saat 10.
Devlet Opera Ve Balesi - 02.03.2021
Opera, sinema ve müzik alanında eserler veren sanatçı Altan Günbay, vefatının 7. yılında anılıyor
Bir süre Almanya'da eğitim gören sanatçı, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde çalıştı.
Devlet Opera Ve Balesi - 05.02.2021
İDOB'un düzenlediği 8. Ulusal Resim Yarışması'na başvurular başladı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün (İDOB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl sekizincisini düzenleyeceği resim yarışmasına başvurular alınmaya başladı.
Devlet Opera Ve Balesi - 03.02.2021
Zeynep Halvaşi, İş Sanat izleyicisiyle buluşacak
İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Zeynep Halvaşi, iki ayrı tarzda konserle İş Sanat'ta sanatseverlerle buluşacak.
Devlet Opera Ve Balesi - 26.01.2021
"Mozart ve Verdi Anma Konseri" yarın TRT2'de canlı yayınlanacak
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) tarafından Wolfgang Amadeus Mozart'ın doğum, Giuseppe Verdi'nin ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek anma konseri, canlı yayınla yarın TRT2'de ekrana gelecek.
Devlet Opera Ve Balesi - 16.01.2021
Duayen besteci Muammer Sun için başsağlığı mesajları
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, tenor Murat Karahan da Türk müzik kültürünün ulusal ve evrensel çapta gelişmesine ve yaygınlaşmasına üstün katkıları olan Muammer Sun'un vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirtti.
Devlet Opera Ve Balesi - 26.12.2020
Edebiyat, müzik ve sanat dünyasının ünlü isimleri, 2020'de hayata veda etti
Lütfü Günay ve Cemal Akyıldız da yaşama gözlerini yumdu İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından yazar, koreograf ve çevirmen Nasuh Barın, kanser nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında hayata veda etti.
Devlet Opera Ve Balesi - 18.12.2020
Beethoven'ın 250. doğum günü Bergama'da da kutlandı
İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Kaya Demircan, Cengiz Sayın'ın aranje ettiği eseri, İlkyaz Mumcu'nun yazdığı İngilizce sözleri ile Burcu Sayın ve Cengiz Sayın seslendirdi.
Devlet Opera Ve Balesi - 08.12.2020
Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi
Genel Kurul görüşmelerinin birinci turunda, TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Kapadokya Alan Başkanlığının 2021 yıl bütçeleri ile 2019 yılı kesin hesapları ele alındı.
Devlet Opera Ve Balesi - 08.12.2020
Son dakika haber... Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
AK Parti milletvekilleri, Meclis Genel Kurulunda görüşülen TBMM, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, RTÜK, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu ile Kapadokya Alan Başkanlığının 2021 yılı bütçeleri üzerinde söz aldı.
Devlet Opera Ve Balesi - 06.12.2020
TBMM'de bu hafta
Bu hafta 2021 yılı bütçesinin Genel Kuruldaki görüşme takvimi ise şöyle: 8 Aralık Salı: TBMM, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, RTÜK, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Kapadokya Alan Başkanlığı.
Devlet Opera Ve Balesi - 02.12.2020
İş Sanat'ın yeni yıl konuğu Murat Karahan olacak
Karahan ayrıca, Devlet Opera ve Balesi Genel Sanat Yönetmeni ve Genel Müdürü olarak görev yapıyor.
Devlet Opera Ve Balesi - 02.12.2020
Mersin'de "Müzikal Renkler" ve "Opera Seçkileri" eserlerinin gösterimi ertelendi
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Müzikal Renkler ve Opera Seçkileri eserlerinin sahnelenmesinin ertelendiğini duyurdu.
Devlet Opera Ve Balesi - 01.12.2020
TRT World Forum 2020'de "Pandemi Zamanında Müziğin Gücü" konuşuldu
Elif Bereketli'nin moderatörlüğündeki oturumda, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, piyanist Vikingur Olafsson ve Büşra Kayıkçı konuşma yaptı.
Devlet Opera Ve Balesi - 30.11.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "Venera Ensemble" konseri
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) tarafından düzenlenen "Venera Ensemble" konseri, 3 Aralık'ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Devlet Opera Ve Balesi - 26.11.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "Keman, Klarnet ve Piyano Resitali"
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) "Keman, Klarnet ve Piyano Resitali"ni sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Devlet Opera Ve Balesi - 24.11.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi "Sonbaharda Brahms" ezgilerini seslendirecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), "Sonbaharda Brahms" ezgilerini sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Devlet Opera Ve Balesi - 21.11.2020
Balenin önemli eserleri "Bale Gala" etkinliğinde sanatseverlerle buluştu
Balenin en önemli eserlerinden seçkiler, İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) tarafından gerçekleştirilen "Bale Gala" programında sanatseverlerle buluştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devlet Opera Ve Balesi Haberleri | Devlet Opera Ve Balesi Haber - Haberler - Devlet Opera Ve Balesi haberleri, son dakika devlet opera ve balesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! Kültür ve Turizm Bakanlığı'dan ramazan etkinlikleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 17:15:24. #1.16#

title