Cumhurbaşkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı haber, Cumhurbaşkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhurbaşkanı - Bugün
Ruhani: "ABD'de iş başına gelecek kişi, İran'a karşı teslim olmak zorunda"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'deki başkanlık seçimini kimin kazanacağının kendileri için önemli olmadığını belirterek, "ABD'de iş başına gelecek kişi, İran'a karşı teslim olmak zorunda.
Cumhurbaşkanı - Bugün
AK Parti Sakarya İl Başkanı Tever'den ziyaret
Akar ile kenti ilgilendiren birçok konuda sürekli istişare halinde olduklarını ve uyumlu bir çalışma gösterdiklerini ifade eden Tever, şunları kaydetti: "Cumhur İttifakı, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin birlikte milletin bekası için geleceği için memleketin hayrı için uzun vadede kurulan bir ittifaktır.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Tuşba Belediyesi yeni hizmet binası açılıyor
Son teknolojiyle donatılan 6 katlı binada hizmet birimleri, çalışma ofisleri, meclis salonu, yemekhane, mescit ve sığınak bölümlerin yer aldığını belirten Akman, şunları kaydetti: "Isıtma ve iklimlendirme sistemi son teknolojiye göre tasarlandı. Dolayısıyla bölgemizdeki hava şartları nedeniyle tüm dış etkenlere karşı ısıtma ve yalıtım sistemi kullanılmıştır. 20 dönümlük peyzaj alanına sahip binamızın alanı Tuşba'nın ilk kent meydanı olma özelliğine sahip. Selçuklu mimarisinden esinlenerek tasarlanmış binamız, Van'ın ilk Selçuklu mimarisiyle yapılmış kurumu oldu." Akman, binanın açılışının 31 Ekimde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılacağını ifade etti.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haber... Fransa'da helal gıda reyonundan rahatsız olan İçişleri Bakanı'na tepki
- Macron, İslam'ı hedef göstermişti Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2 Ekim'de, hükümetinin "İslamcı ayrılıkçı" fikirlerle mücadeleye ilişkin bir yasa tasarısı hazırladığını ve 9 Aralık'ta Bakanlar Kuruluna sunacağını duyurmuştu.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haberleri | Giresun'da İl Planlama ve Koordinasyon Toplantısı yapıldı
Son dakika haberi... Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun'daki sel afetine ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımızın emirleri doğrultusunda, sayın bakanlarımızın talimatları doğrultusunda hep beraber aldığımız tedbirleri titizlikle uygulamaya koyacağız." dedi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haber: Beyaz eşya satışları yükselişte
"Uzaktan çalışma düzenlemesine ihtiyaç duyuluyor" TÜRKBESD Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Birsen ise salgınla birlikte Ar-Ge ve tasarım merkezleri için uzaktan çalışma düzenlemelerinin hayata geçirilmesine ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Ar-Ge ve tasarım merkezleri için belli oranlar içerisinde uzaktan çalışmanın önünün açılmasını öngören Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifini memnuniyetle karşıladığımızı belirtmek isteriz. Bununla birlikte tasarım, analiz, yazılım gibi konularda daha çok verim alınabilmesi için taslakta belirtilen oranların artırılarak salgın sonrasında da uzaktan çalışmanın en az yüzde 50 olarak uygulanması ve bu oranın yüzde 75'e kadar Cumhurbaşkanımızın yetkisiyle artırılabilmesi konusunda 5746 ve 4691 sayılı yasalarda gerekli düzenlemelerin yapılması önem arz ediyor.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Yurt dışındaki varlıkları milli ekonomiye kazandıracak "Varlık Barışı" 6. kez yolda
Türkiye'ye getirilen veya kanuni defterlere kaydedilen varlıkların elden çıkarılmasından doğan zararlar, gelir veya kurumlar vergisi uygulaması bakımından gider veya indirim olarak kabul edilmeyecek. Söz konusu varlıklar nedeniyle hiçbir suretle vergi incelemesi ve vergi tarhiyatı yapılmayacak. Bu hükümden faydalanılabilmesi için bildirilen varlıkların, bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 3 ay içinde Türkiye'ye getirilmesi veya Türkiye'deki banka ya da aracı kurumlarda açılacak bir hesaba transfer edilmesi şart olacak. Cumhurbaşkanı, bu maddede yer alan süreleri, bitim tarihlerinden itibaren her defasında 6 ayı geçmeyen süreler halinde 1 yıla kadar uzatmaya yetkili olacak.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Başkan Altay'dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı
Toplumu aydınlatma hevesiyle hiçbir zorluktan kaçınmayan gazetecilerin görevlerini en iyi şekilde yapma gayesiyle çalışırken, bazen de bir savaş ortamında bu zorluklarla karşı karşıya kalabildiğini ifade eden Altay, şunları kaydetti: "Gazetecilerin fedakarlıklarına son olarak Ermenistan'ın Azerbaycanlı sivil kardeşlerimizin üzerine bomba yağdırdığı sırada savaş bölgesinden canları pahasına bilgi aktarmaya çalışmalarından bir kez daha şahit olduk. Yine 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da gördük ki Türk basını haberleriyle, objektifleriyle darbecilere karşı kahramanca mücadele ederek milletinin yanında yer aldı ve dünyaya da bu konuda önemli bir ders verdi. Dünyanın içinde bulunduğu tüm şartlara rağmen görevlerini büyük bir gayretle yerine getirmekte olan gazetecilere başarılar diliyorum. Bugün Cumhurbaşkanımız liderliğinde büyümeye ve güçlenmeye devam eden ülkemizin birlik ve beraberliğinin katlanarak sürdürülmesi için başta basın camiamız olmak üzere hepimize büyük görev düşüyor.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi geçici olarak sıfırlandı
Konuya ilişkin İthalat Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haber: TÜBİTAK projelerinde çalışacak lisans öğrencileri STAR bursiyeri olabilecek
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrıya çıkılacağını açıkladığı Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında TÜBİTAK merkez ve enstitülerinde yürütülen veya kurum tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev alacak lisans öğrencileri, 6 ay boyunca aylık 750 lira...
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haberi: 2020-2022 döneminde uygulanacak hayvancılık yatırım destekleri belirlendi
Konuya ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Bakım merkezlerinden hizmet alma şartlarında değişiklik
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Sosyal Hizmetler Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca aranan şartlarda değişiklik yapıldı.
Cumhurbaşkanı - Bugün
TMO, Suriye'deki sivillere ve ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat sağlayabilecek
Söz konusu hibe için TMO'nun görevlendirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Bakım merkezlerinden hizmet alma şartlarında değişiklik
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, bakım merkezlerinden hizmet alabilmek için aranan şartlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında değiştirildi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Gine'de cumhurbaşkanı seçiminde bazı bölgelerden ilk sonuçlar geldi
Gine'de pazar günü yapılan cumhurbaşkanı seçimine ilişkin olarak bazı bölgelerden ilk sonuçlar geldi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haberleri... Macron, Putin'den terörle mücadelede iş birliğinin güçlendirilmesini istedi
Gelen son dakika haberlerine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den, terör ve yasa dışı göçle mücadelede iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini istedi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haberleri... Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi, ülkenin müslümanlara yönelik tutumunu BM'ye taşıdı
Son dakika habere göre Fransa'da çalışmalar yapan Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi (CCIF), Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin Müslümanlara yönelik tutumu nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine başvurdu.
Cumhurbaşkanı - Dün
Fransa'da şiddet gören kadın Katolik kocasını "İslamcı" diye şikayet etti
Macron, İslam'ı hedef göstermişti Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2 Ekim'de, hükümetinin "İslamcı ayrılıkçı" fikirlerle mücadeleye ilişkin bir yasa tasarısı hazırladığını ve 9 Aralık'ta Bakanlar Kuruluna sunacağını duyurmuştu.
Cumhurbaşkanı - Dün
Kırım Tatar Türkleri"nin lideri Kırımoğlu'ndan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a tebrik
Kırım Tatar Türkleri'nin lideri ve Ukrayna Parlamentosu milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'a tebrik mesajı gönderdi.
Cumhurbaşkanı - Dün
Sudan basını ABD'nin kararına geniş yer verdi
Haberde, askeri darbeyle Nisan 2019'da görevine son verilen eski Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir dönemiyle ilgili, "Ehliyetsiz rejim, Sudan halkının tamamına terör damgası vurdurdu.
Cumhurbaşkanı - Dün
Son dakika haberleri | Fransa, Filistin yanlısı kuruluşu kapatıyor
Son dakika haberi: Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede Filistin yanlısı Şeyh Yassine Kollektifini kapatılacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı - Dün
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
İslamabad'a varmasının ardından Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile Bakanlıkta bir araya gelen Hikmetyar, bugün ayrıca Cumhurbaşkanı Arif Alvi ile de görüşmüştü.
Cumhurbaşkanı - Dün
Bulgaristan'da Kovid-19 önlemleri güncellendi
Bu arada "Üç Deniz İnisiyatifi" toplantısına katılmak üzere Estonya'da bulunan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ziyaretini yarıda keserek döndü.
Cumhurbaşkanı - Dün
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi'ne seslendi
Şentop açıklamalarına şu sözlerle devam etti : "Ermenistan da hiçbir zaman aklından çıkarmamalıdır ki, 'büyük ağabeyleri' onun arkasında durmaya uzun süre devam edemeyecektir. Bu bölgede komşularıyla başbaşa kalacağı günler uzak değildir. Tüm dünya da şu hakikati idrak etmelidir ki; Ermenistan sahada veya masada kimden ne destek alırsa alsın, Azerbaycan, işgal edilen topraklarının her karışından ve her santiminden, bu işgalci terör devletini kovmaya muktedirdir. ve Cumhurbaşkanı Muhterem İlham Aliyev'in de ifade buyurduğu gibi; 'Azerbaycan'ın bir 30 yıl daha bekleyecek zamanı yoktur'" "MİNSK GRUBU SORUNU ÇÖZME KONUSUNDA ŞİMDİYE KADAR HİÇBİR İRADE GÖSTERMEDİ" Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı bünyesinde Amerika, Fransa ve Rusya'nın eş başkanlığını yaptığı Minsk Grubu'nun yaklaşımını eleştiren Şentop, "Minsk Grubu sorunu çözme konusunda şimdiye kadar hiçbir irade göstermedi.
Cumhurbaşkanı - Dün
Lübnan Cumhurbaşkanı: "İsrail'le müzakerelerin egemenlik haklarımızı koruyacak anlaşmayla sonuçlanmasını umuyoruz"
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, İsrail'le yürütülen sınır anlaşmazlığı müzakerelerinde ülkesinin egemenlik haklarını koruyacak bir anlaşmaya varmayı umduklarını belirtti.
Cumhurbaşkanı - Dün
TBMM Genel Kurulu toplandı
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ersin Tatar'ın KKTC Cumhurbaşkanı seçilmesinin, Kıbrıs Türk toplumuna hayırlı olmasını temenni ederek, "Tatar, iki devletli çözüme katkı sağlayacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Haberleri | Cumhurbaşkanı Haber - Haberler - Cumhurbaşkanı haberleri, son dakika cumhurbaşkanı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber: AA, Azerbaycan'ın Ermenistan ordusundan ele geçirdiği askeri araçları görüntüledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 14:43:41. #1.15#
title