Cumhurbaşkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı haber, Cumhurbaşkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhurbaşkanı - 23.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Van, 23 Ekim 2011 saat 13.41'de 7,2 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Van'ın yanı sıra komşu kentler ve sınır ülkelerden de hissedilen deprem, Van ve Erciş'te büyük yıkıma neden oldu. Erciş'in 3'te biri enkaza dönüşürken, kentte 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen 7,2 ve 5,6 büyüklüğündeki depremlerde 644 kişi hayatını kaybetti, 2 bin kişi yaralandı. 252 kişi de enkazdan sağ olarak çıkarıldı.  Depremin yıl dönümü nedeniyle hayatını kaybedenler için bugün anma programı düzenlendi. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, 108'inci Topçu Alay Komutanı Albay Ahmet Uğurlu, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, kamu kurum amirleri ve vatandaşlar depremde hayatını kaybedenlerin defnedildiği Beyazıt Mahallesi'ndeki Seyit Muhammed Mezarlığı'nı ziyaret etti. Kaymakam Mehmetbeyoğlu ve beraberindekiler, depremde yaşamını yitirenler için dua edip, mezarlara tek tek karanfil bıraktı. Ardından da Kara Yusuf Paşa Camisi'nde Kur'an tilaveti ve mevlit verildi.  'DEPREM ŞEHİTLERİNİ YAD EDİYORUZ' Depremde hayatını kaybedenlerin anısına da Kızılay tarafından kent merkezinde kan bağışı etkinliği düzenlendi. İlçe Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Erciş deprem şehitlerini rahmet ve minnetle yad ettiklerini belirterek "Bölgemizin büyük bir deprem kuşağında olduğunun farkındayız. İlerleyen süreçte yapılan çalışmalarda görüldü ki şehirlerimizde büyük bir değişim, dönüşüm oldu. Son dönemlerde ülkemizde yapılan büyük çalışmalarla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetinde şehrimize çok büyük değişimler oldu.
Cumhurbaşkanı - 23.10.2020
23 Ekim Van depreminin yıldönümü
Kaymakam Mehmetbeyoğlu, yayımladığı mesajda, "Yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, binlerce vatandaşımızın da enkazdan yaralı olarak çıkarıldığı 23 Ekim depreminin 9 yılını geride bırakmış bulunmaktayız. Bu vesileyle Ercişli hemşehrilerimin yaşadığı o acı olayı bir kez daha hatırlamış bulunmaktayız. İlçe halkımızın bin bir sıkıntılarla enkaz başında geçirdikleri o günlerde tüm Türkiye bir dayanışma örneği göstermiş, gerek devletimiz gerekse milletimiz bu zorlu süreçte ilçe halkımızı yalnız bırakmamış, her türlü yardıma koşmuştur. Bu süreçte ilçe halkımızı bir an bile olsun yalnız bırakmayan dönemin Başbakanı şimdi ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere geçen süreçteki hükümetlerimize, ülkemizin duyarlı vatandaşlarına ilçe halkım adına şükranlarımı sunarım.
Cumhurbaşkanı - 23.10.2020
Özelleştirme kararları
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı - 23.10.2020
Van depreminin 9. yılı
Depremde hayatını kaybedenleri unutmadıklarını belirten Bilmez, şunları kaydetti: "Deprem bölgesinde bulunan ilimizde yaşanılan bu afetlerde depremzede vatandaşlarımız yalnız bırakılmayarak devletin tüm imkanları seferber edildi. Gerek devletimiz, gerekse hükümetimiz ve Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlarımızın kısa sürede yaptığı yardımlar, yaşanan yıkımın etkilerini azaltırken, yaraların da sarılmasına katkı sağladı. Van'ı, kaderine ve enkaz yığınları arasına terk etmeyeceğini dünyaya örnek bir şekilde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kurmayları olmak üzere tüm halkımız gösterdi.
Cumhurbaşkanı - 23.10.2020
Cumhurbaşkanı - 23.10.2020
Son dakika... Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kuruldu
Son dakika haberi: Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte ve enstitü kurulması ve kapatılmasıyla adlarının değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Son dakika haber! GÜNDEM ÖZETİ / 23 Ekim 2020
Son dakika gündem haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC'nin 5'inci Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar için Cumhuriyet Meclisi'nde düzenlenecek yemin törenine iştirak edecek.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Macron, Paris'te Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris'te Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ile bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Eski Korgeneral Metin İyidil ve 2 sanığın yargılanmasına yeniden başlandı
Mahkeme, sanık İyidil'e Yargıtay İlamına karşı savunma yapıp yapmayacağını sordu. Savunmasına, "Suçsuz, masum, mazlum ve acı çeken ancak başı dik olarak heyetinize arz ediyorum" diyerek başlayan sanık İyidil, "Türkiye genelinde yanlış bilmiyorsam 276 dava var. Benim hakkımda darbeyi destekleyici, ima edici, kolaylaştırıcı, övücü anlamında ifade veren hiçbir sanık ve tanık ifadesi yoktur. Benim hiçbir ihmalim yoktur" dedi.  'BİRLİK KOMUTANINA 'EMİR SAHTE, EMRE UYMA' EMRİNİ VERDİM' Hakkındaki suçlamaları tek tek sıralayan İyidil, darbe girişimden önceden haberi olduğu iddialarının gerçek dışı olduğunu belirtti. 15 Temmuz gecesi dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'ın, saat 23.08'de televizyonda kısıtlı bilgilerle konuşma yaptığını, TRT'deki darbe bildirisinden bir saat önce, kendisine bağlı birlik komutanına, "O emre uyma, o emir sahte" dediğini anlatan İyidil, "Sayın Cumhurbaşkanımızın televizyona çıkıp, konuşma yapmasından 75 dakika öncedir.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler askıya alındı
Ülkede 5-6 Ekim'de yaşanan protesto olayları sırasında cezaevinden çıkarılan Milliyetçi Ata Yurt Partisi eski milletvekili Caparov, başbakan ve cumhurbaşkanının istifa etmesinin ardından bu görevleri üstlenmişti.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Sri Lanka'da parlamento, Cumhurbaşkanının yetkilerini artıran Anayasa değişikliğini kabul etti
Sri Lanka'da Cumhurbaşkanı Gotabaya Rajapaksa'nın yetkilerini artıran Anayasa değişikliği parlamentoda onaylandı.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Avustralya'nın başkentinde 104 gün sonra yeniden Kovid-19 vakası görüldü İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kovid-19 salgınının kriz seviyesine çıktığı 43 şehirde sıkı kısıtlamalara gidilmesi ve ülke genelinde yaygın testler yapılması talimatını verdi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Tunus Cumhurbaşkanı Said: "Tunus, Libya'daki krizden en çok etkilenen ülkelerden"
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, ülkesinin Libya'daki krizden en çok etkilenen devletlerden biri olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Eski Başyaver Yazıcı'nın suikast suçuna "asli fail" olarak iştirak etmesi gerekçeli kararda
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen cezanın...
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Sudan'da hayat pahalılığı, ekmek ve yakıt krizi protestoları sürüyor
Sudan'da eski Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in 30 yıllık iktidarını sona erdiren protestolara liderlik eden Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri ittifakının en önemli bileşenlerinden Meslek Odaları Birliğinden (SPA) yapılan açıklamada, halkın hayat pahalılığı, ekmek, ilaç, yakıt gibi temel tüketim maddelerinin yetersizliğini protesto için sokağa çıktığı, geçiş hükümetinin ifade özgürlüğü ve barışçıl protesto hakkına saygı duymadığı belirtilerek eylemcilere yapılan müdahale kınanmıştı.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in yakın çalışma arkadaşlarından İsmet Kasumagiç öldü
Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in yakın çalışma arkadaşlarından Prof. Dr. İsmet Kasumagiç 93 yaşında yaşamını yitirdi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Tekdemir Açıklaması
Tekdemir, şube binasında yaptığı açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik olarak yaptığı açıklamaların tam bir hezeyan hali olduğunu, İslam'ı hedef alan çağrıda bulunmasının, çaresizliğin ve acizliğin ifadesi olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Ruhani ile görüştü
Son dakika haberleri... CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Son dakika haberleri: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUHANİ İLE GÖRÜŞTÜ
Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Markar Esayan'ın cenaze töreninde konuştu Açıklaması
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 51 yaşında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan'ın cenaze töreninde, "Markar deyince herkes gibi bizim de aklımıza önce bu ülkeye, millete olan aşkı, sevdası geliyordu.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Ruhani, Kovid-19'un kriz seviyesine ulaştığı 43 şehirde sıkı kısıtlamalar getirilmesi talimatı verdi
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının kriz seviyesine çıktığı 43 şehirde sıkı kısıtlamalara gidilmesi ve ülke genelinde yaygın testler yapılması talimatını verdi.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Eskişehir'de eğitimlerini tamamlayan mahalle bekçileri göreve başladı
Göreve başlayan bekçilere seslenen Dinç: "Kent halkının huzur ve güvenliği adına faaliyet gösteren meslektaşlarınıza önemli destek olacaksınız. Özellikle önleyici asayiş hizmetleri ve polislik uygulamalarında caydırıcı bir güç olarak teşkilatımıza ve Eskisehir polisine önemli katkıda bulunacağınıza inanıyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, İçişleri Bakanımız ve Emniyet Genel Müdürümüze bu bekçilik müessesesinin tekrar canlandırılması ve etkin hale getirilmesinden dolayı teşekkürü borç biliyoruz.
Cumhurbaşkanı - 22.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Canalp, Pazan ve beraberindeki Softbol Asbaşkanı Feridun Acar ve Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak'ı makamında kabul etti. Ziyarette, federasyonun çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Van depreminin yıl dönümü AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Van depreminin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. İba, mesajında, depremde hayatını yitiren vatandaşların acısının ilk günkü tazeliğini koruduğunu belirtti. Van'da meydana gelen depremin maddi ve manevi hasarlar oluşturduğunu hatırlatan İba, şunları kaydetti: "Devletimiz ve hükümetimizin ayrıca ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımızın da yardımları ile Van'ın büyük bir kısmı yeniden inşa edilerek yaralar sarıldı. Büyük yıkımın etkileri bir nebze hafifletildi. Bir yanda Van'a yardım göndermek için adeta yarışan fedakar milletimiz, diğer yanda çok kısa sürede deprem bölgesine ulaşan dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle devletimizin göstermiş olduğu sürat ve koordinasyon tüm dünyaya açıkça örnek gösterilmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Haberleri | Cumhurbaşkanı Haber - Haberler - Cumhurbaşkanı haberleri, son dakika cumhurbaşkanı haber ve gelişmeleri burada. Pütürge'deki deprem konutları ay sonunda teslim edilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:33:50. #1.15#
title