Cumhurbaşkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı haber, Cumhurbaşkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhurbaşkanı - Bugün
Başkan Altay'dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı
Toplumu aydınlatma hevesiyle hiçbir zorluktan kaçınmayan gazetecilerin görevlerini en iyi şekilde yapma gayesiyle çalışırken, bazen de bir savaş ortamında bu zorluklarla karşı karşıya kalabildiğini ifade eden Altay, şunları kaydetti: "Gazetecilerin fedakarlıklarına son olarak Ermenistan'ın Azerbaycanlı sivil kardeşlerimizin üzerine bomba yağdırdığı sırada savaş bölgesinden canları pahasına bilgi aktarmaya çalışmalarından bir kez daha şahit olduk. Yine 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da gördük ki Türk basını haberleriyle, objektifleriyle darbecilere karşı kahramanca mücadele ederek milletinin yanında yer aldı ve dünyaya da bu konuda önemli bir ders verdi. Dünyanın içinde bulunduğu tüm şartlara rağmen görevlerini büyük bir gayretle yerine getirmekte olan gazetecilere başarılar diliyorum. Bugün Cumhurbaşkanımız liderliğinde büyümeye ve güçlenmeye devam eden ülkemizin birlik ve beraberliğinin katlanarak sürdürülmesi için başta basın camiamız olmak üzere hepimize büyük görev düşüyor.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi geçici olarak sıfırlandı
Konuya ilişkin İthalat Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haber: TÜBİTAK projelerinde çalışacak lisans öğrencileri STAR bursiyeri olabilecek
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrıya çıkılacağını açıkladığı Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında TÜBİTAK merkez ve enstitülerinde yürütülen veya kurum tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev alacak lisans öğrencileri, 6 ay boyunca aylık 750 lira...
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haberi: 2020-2022 döneminde uygulanacak hayvancılık yatırım destekleri belirlendi
Konuya ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Bakım merkezlerinden hizmet alma şartlarında değişiklik
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Sosyal Hizmetler Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca aranan şartlarda değişiklik yapıldı.
Cumhurbaşkanı - Bugün
TMO, Suriye'deki sivillere ve ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat sağlayabilecek
Söz konusu hibe için TMO'nun görevlendirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Bakım merkezlerinden hizmet alma şartlarında değişiklik
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, bakım merkezlerinden hizmet alabilmek için aranan şartlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında değiştirildi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Gine'de cumhurbaşkanı seçiminde bazı bölgelerden ilk sonuçlar geldi
Gine'de pazar günü yapılan cumhurbaşkanı seçimine ilişkin olarak bazı bölgelerden ilk sonuçlar geldi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haberleri... Macron, Putin'den terörle mücadelede iş birliğinin güçlendirilmesini istedi
Gelen son dakika haberlerine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den, terör ve yasa dışı göçle mücadelede iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini istedi.
Cumhurbaşkanı - Bugün
Son dakika haberleri... Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi, ülkenin müslümanlara yönelik tutumunu BM'ye taşıdı
Son dakika habere göre Fransa'da çalışmalar yapan Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi (CCIF), Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin Müslümanlara yönelik tutumu nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine başvurdu.
Cumhurbaşkanı - Dün
Fransa'da şiddet gören kadın Katolik kocasını "İslamcı" diye şikayet etti
Macron, İslam'ı hedef göstermişti Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2 Ekim'de, hükümetinin "İslamcı ayrılıkçı" fikirlerle mücadeleye ilişkin bir yasa tasarısı hazırladığını ve 9 Aralık'ta Bakanlar Kuruluna sunacağını duyurmuştu.
Cumhurbaşkanı - Dün
Kırım Tatar Türkleri"nin lideri Kırımoğlu'ndan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a tebrik
Kırım Tatar Türkleri'nin lideri ve Ukrayna Parlamentosu milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'a tebrik mesajı gönderdi.
Cumhurbaşkanı - Dün
Sudan basını ABD'nin kararına geniş yer verdi
Haberde, askeri darbeyle Nisan 2019'da görevine son verilen eski Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir dönemiyle ilgili, "Ehliyetsiz rejim, Sudan halkının tamamına terör damgası vurdurdu.
Cumhurbaşkanı - Dün
Son dakika haberleri | Fransa, Filistin yanlısı kuruluşu kapatıyor
Son dakika haberi: Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede Filistin yanlısı Şeyh Yassine Kollektifini kapatılacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı - Dün
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
İslamabad'a varmasının ardından Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile Bakanlıkta bir araya gelen Hikmetyar, bugün ayrıca Cumhurbaşkanı Arif Alvi ile de görüşmüştü.
Cumhurbaşkanı - Dün
Bulgaristan'da Kovid-19 önlemleri güncellendi
Bu arada "Üç Deniz İnisiyatifi" toplantısına katılmak üzere Estonya'da bulunan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ziyaretini yarıda keserek döndü.
Cumhurbaşkanı - Dün
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi'ne seslendi
Şentop açıklamalarına şu sözlerle devam etti : "Ermenistan da hiçbir zaman aklından çıkarmamalıdır ki, 'büyük ağabeyleri' onun arkasında durmaya uzun süre devam edemeyecektir. Bu bölgede komşularıyla başbaşa kalacağı günler uzak değildir. Tüm dünya da şu hakikati idrak etmelidir ki; Ermenistan sahada veya masada kimden ne destek alırsa alsın, Azerbaycan, işgal edilen topraklarının her karışından ve her santiminden, bu işgalci terör devletini kovmaya muktedirdir. ve Cumhurbaşkanı Muhterem İlham Aliyev'in de ifade buyurduğu gibi; 'Azerbaycan'ın bir 30 yıl daha bekleyecek zamanı yoktur'" "MİNSK GRUBU SORUNU ÇÖZME KONUSUNDA ŞİMDİYE KADAR HİÇBİR İRADE GÖSTERMEDİ" Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı bünyesinde Amerika, Fransa ve Rusya'nın eş başkanlığını yaptığı Minsk Grubu'nun yaklaşımını eleştiren Şentop, "Minsk Grubu sorunu çözme konusunda şimdiye kadar hiçbir irade göstermedi.
Cumhurbaşkanı - Dün
Lübnan Cumhurbaşkanı: "İsrail'le müzakerelerin egemenlik haklarımızı koruyacak anlaşmayla sonuçlanmasını umuyoruz"
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, İsrail'le yürütülen sınır anlaşmazlığı müzakerelerinde ülkesinin egemenlik haklarını koruyacak bir anlaşmaya varmayı umduklarını belirtti.
Cumhurbaşkanı - Dün
TBMM Genel Kurulu toplandı
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ersin Tatar'ın KKTC Cumhurbaşkanı seçilmesinin, Kıbrıs Türk toplumuna hayırlı olmasını temenni ederek, "Tatar, iki devletli çözüme katkı sağlayacaktır.
Cumhurbaşkanı - Dün
Geri Kazanım Ünitesi Projesi hayata geçiriliyor
Tesisin en büyük özelliğinin dumansız ve doğaya zarar vermemesi olduğunu ifade eden Ünal, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan sıfır atık seferberliği kapsamında bu projeyi ilk uygulayan il olarak ülkemizin ve ilimizin ekonomisine katkı sağlayacak ve doğayı da çöpten temizleyecek tesisin taraflarına ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı - Dün
Van'da gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak
Van Valiliği, gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ve saldırı olaylarının önüne geçilmesinin planlandığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi ve koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Van ili coğrafi sınırları içerisinde 21 Ekim'den geçerli 4 Kasım da dahil olmak üzere 15 gün süreyle Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları yasaklanmıştır.
Cumhurbaşkanı - Dün
KKTC Cumhurbaşkanı seçiminde araştırma şirketleri kaybetti
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yapılan cumhurbaşkanı ikinci tur seçim sonuçları Türkiye'deki anket şirketlerinin tahminleri tutmadı.
Cumhurbaşkanı - Dün
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir'den sivillere saldıran Ermenistan'a kınama Açıklaması
Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda yaptığı uluslararası diplomatik girişimleri ve yardımları Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı ve Derneği olarak sonuna kadar destekliyoruz ve her zaman olduğu gibi yanınızdayız.
Cumhurbaşkanı - Dün
Millet Bahçesi ile Diyarbakır'ın doğal şehir yaşamına katkı sunulması hedefleniyor
Beyoğlu, şunları kaydetti: "Çabalarımızla Diyarbakır'ımıza kazandırdığımız Millet Bahçesi'nin ihalesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yapıldı. Bu projeyle Diyarbakır'ımız adeta oksijen deposu haline gelecek. Bu güzel projeyi kentimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve emeği geçen tüm kurumlara, ilçem ve milletim adına teşekkür ediyorum.
Cumhurbaşkanı - Dün
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Ürdün'ün başkenti Amman, 25 Ağustos'ta Ürdün Kralı 2. Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Irak Başbakanı Kazımi'nin katılımıyla Irak, Mısır ve Ürdün üçlü zirvesine ev sahipliği yapmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Haberleri | Cumhurbaşkanı Haber - Haberler - Cumhurbaşkanı haberleri, son dakika cumhurbaşkanı haber ve gelişmeleri burada. Başkan Altay'dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:00:22. #1.14#
title