Ağın Haberleri

Ağın haber, Ağın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ağın - Dün
Karantinadaki vatandaş önlemler eşliğinde sınava girdi
Sınava girmesi gereken korona virüs temaslısı İbrahim Ağın, Esenyurt Belediyesinin hasta nakil ambulansı ile evinden alınarak sınav salonuna götürüldü, sınavın ardından da yine aynı ambulansla evine getirildi.
Ağın - 15.10.2020
Sürdürülebilir balıkçılık için 15 ton kupesi denize geri bıraktılar
Bozcaada'nın güneyinde Babakale bölgesinden Ege Denizi'ne açılan balıkçıların ağına, yakaladıkları kolyoz ve sardalya balığını yemek için aralarına giren ve Latince ismi "mola mola" olan ay balığı takıldı.
Ağın - 2.10.2020
Kozmik "örümcek ağı"nın merkezinde süper kütleli kara delik keşfedildi
Bilim insanları ayrıca örümcek ağına benzer oluşumun, karanlık maddenin yardımıyla şekillenmiş olabileceğini düşünüyor.
Ağın - 1.10.2020
"Denizin mevsimlik işçileri"nin mavi sulardaki zorlu mücadelesi
Kaptanın yönlendirdiği teknede, ağların kurşunlarını istifleyen "hamlacılar", mantarlarını düzenleyen "mantarcılar", ağın düzgün akıp akmadığını kontrol eden "palacılar", ağların gemiye çekilmesi ve bırakılmasından sorumlu "istifçiler" gün doğumuna kadar sürecek zorlu bir mücadeleye başlıyor.
Ağın - 30.9.2020
Son Dakika | BM'den "doğal kaynakları yok etmek jeopolitik gerilimleri ve çatışmaları artırabilir" uyarısı
Guterres, ormanlarının tahribinin ve iklim değişikliğinin dünyanın yaşam ağını yok ettiğini ve insanlığın da bu kırılgan ağın parçası olduğunu söyledi.
Ağın - 23.9.2020
Günlük işlem hacmi 75 milyar dolara düştü
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun hazırladığı Kripto Para Araştırma Raporu'nda,  kripto para piyasasında karşı karşıya kalınabilecek finansal risklerin yanında teknolojik riskler de bulunduğuna dikkat çekilerek şöyle denildi: "Kripto paralar içerdikleri karmaşık matematiksel fonksiyonlar nedeniyle taklit edilemedikleri, özel kurallara bağlı kalmadan hızla el değiştirebildikleri ve aynı kripto para aynı anda birden çok yerde kullanılmadığı için kullanıcı güvenini kazanmakta ve gerçek paralara alternatif olabilmektedirler.  "Ancak, bu durum kripto paraların çalınamadıkları anlamına da gelmemektedir.  "Aynen gerçek paralar da olduğu gibi kripto paralarda çalınabilmekte ve dolandırıcılık gibi bir çok suç içeren faaliyete konu olabilmektedir.  "Kripto paralar basılı paradan farklı olarak dijital ortamda üretildiği için bunların korunması fiziki paraya göre daha fazla teknik bilgi içermekte ve her ne kadar kripto paranın kendisi güvenli olsa da üzerinden kullanıldığı cihazlar ve ağın güvenlik açıkları nedeniyle çalınabilir hale gelmektedir.
Ağın - 15.9.2020
MARMARA'NIN DEPREMSELLİK KARAKTERİNİ MİKRO DEPREMLER ÇÖZECEK
proje ve Marmara'nın deprem riski ile ilgili değerlendirmelerde bulunan, Prof. Dr. Eşref Yalçınkaya, şunları söyledi: "Marmara Bölgesi oldukça etkin bir bölge ve deprem üretmeye devam ediyor. Son yaşadığımız deprem de yine Marmara Bölgesi içinde ana kolun hemen biraz daha güneyinde Şarköy, Hoşköy açıklarında meydana gelen orta büyüklükte bir deprem. Doğrudan ana fay üzerinde diyemesek de onun kollarında, parçalarında birisi. Marmara Bölgesi irili ufaklı birçok parçayı içinde barındırıyor. Her ne kadar biz ana fay zonundan emin olsak da bunun bazı küçük parçaları değişik farklı açılarda, farklı büyüklüklerde, kendi boyutlarına bağlı olarak deprem üretmeye devam ediyor. Yaşadığımız deprem de onlardan birisiydi. Sonuçta biz bütün depremlerin birbirileriyle etkileşim içinde olabileceğini hesaba katıyoruz. Fakat doğrudan bir büyük depremi oluşturabilecek etkiye sahip olduğu konusunda henüz yeterli bilimsel veriye sahip değiliz. Fakat hepsini ayrı özende incelemek zorundayız. Çünkü bunların hepsi ana zonun ürettiği fayların birisi. Onların üzerinde etkileşim. Birbirileriyle olan etkileşimleri mutlaka yeni depremlerin oluşmasına neden olacaktır. Bundan sonrada olacaktır benzer depremler. Ana fay zonu kırılmayı bekleyen büyük bir depreme sahip. Ama onun parçaları küçük depremler üretmeye devam edecek. Etkileşimde bunlar elbette, bazısı ana fay zonu üzerine artı yük bindirirken, bazısı da ana fay üzerindeki yükü boşaltabiliyor. Bunlar tamamen mekanizmalarına, uzaklıklarına, kırdıkları fay parçalarına bağlı olarak değişecektir. Hepsi düşünülebilir, hepsi hesaba katılabilir. Biz deprem tehlikelerini belirlerken küçük fayları da es geçmiyoruz. Onların ürettiği depremleri de mutlaka dikkate almak istiyoruz. Doğrudan çok etkin bir yer değil, çok etkin bir fayda değil ama pozitif ya da negatif etkiye sahip olabilir. Sonuçta burası oldukça büyük bir kırık. Bunun üzerindeki küçük depremlerden başlayın da, orta büyüklükteki depremlere kadar kırılmalar üretmeye devam ediyor. Fakat hepsinin etkileri birbirini takip edebilir, sönümlendirebilir. İncelemelerin sürmesi gerekir. Ana fayın nasıl bir mekanizmayla oluşabileceğini tahmin etmek açısından da küçük depremler bizim için son derece önemli." "VERİLERİMİZİ İNCELEME AŞAMASINDAYIZ" "Projemiz Ganos Fayı üzerindeki bir sismik etkinliği izleme projesiydi." diyen Prof. Dr. Yalçınkaya,  şöyle devam etti: "Ganos Fayı üzerinde Marmara Fayı'nın karaya çıktığı bölgede çok yoğun bir sismik gözlem ağı kurduk. Bu gözlem ağıyla çok küçük depremleri yani ulusal ağın kaydedemediği depremleri kaydetmeye çalıştık.
Ağın - 12.9.2020
Elazığ'da okul çatısında bulunan ABD'nin 50 yıl önce gönderdiği yağların analizi yapıldı
Elazığ'ın Ağın ilçesinde bir okulun çatı katından çıkan, yaklaşık 50 yıl önce ABD'den gönderildiği tahmin edilen teneke kutu içindeki yağların analizi yapıldı.
Ağın - 8.9.2020
Savunma sanayisinde ICDDA buluşması ertelendi
OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesinden (OSSA) yapılan açıklamaya göre, 1 Eylül'de gerçekleştirilen OSSA Yönetim Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı desteğiyle Avrupa İşletmeler Ağı (EEN), bu ağın partnerlerinden biri olan Ankara Sanayi Odası ve OSSA organizatörlüğünde 5'incisi "ICDDA 2020" adıyla düzenlenen etkinliğinin durumu görüşüldü.
Ağın - 4.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara-Niğde Otoyolu Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Otoyolun hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, yap-işlet-devret modeliyle ülkeye kazandırılan ve toplam uzunluğu 330 kilometre olan yolun bugün 1 ve 3. kesimlerini hizmete aldıklarını söyledi. Erdoğan, yolun ikinci kesiminin de yıl bitmeden trafiğe açılacağını bildirdi.
İmsak05:09
Öğle12:13
İkindi15:16
Akşam17:46
Yatsı19:02
ELAZIĞ
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
ELAZIĞ
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
ELAZIĞ
Yönetmen Aile Hükümeti
Tür Komedi
ELAZIĞ
Yönetmen Yarımada
Tür Aksiyon
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ağın Haber, Ağın Son Dakika Haberleri - Haberler - Ağın haber sayfamızda Ağın haberleri okuyabilir, Ağın son dakika haberleri ve güncel Ağın gelişmelerini görebilirsiniz. Karantinadaki vatandaş önlemler eşliğinde sınava girdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 21:13:29. #1.14#
title