YÜKSEK DİSİPLİN KURULU HABERLERİ

Yüksek Disiplin Kurulu Haberleri

Yüksek Disiplin Kurulu haber, Yüksek Disiplin Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüksek Disiplin Kurulu - 16.11.2020
CHP'den Menemen Belediye Başkanı Aksoy'un partiden ihraç edilmesine yönelik açıklama
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
Yüksek Disiplin Kurulu - 16.11.2020
CHP, Menemen Belediye Başkanı Aksoy'u kesin ihraç istemiyle YDK'ye sevk etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un "kesin ihraç" istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edildiğini bildirdi.
Yüksek Disiplin Kurulu - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi (PM) tarafından hakkındaki Yüksek Disiplin Kurulu kararı kaldırılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e parti kimlik kartını verdi.
Yüksek Disiplin Kurulu - 24.9.2020
YÖK Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın rektörlük görevini sonlandırdı
Açıklamada, bugün gerçekleştirilen "Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı"nda Prof.
Yüksek Disiplin Kurulu - 24.9.2020
flaş
YÖK: YÖK tarafından, 07.08.2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturma tamamlandı. Bugün gerçekleştirilen "Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı"nda verilen disiplin cezası nedeniyle Kanunen Rektörlük görevi sonlandı.
Yüksek Disiplin Kurulu - 1.9.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Diğer kurumlarda terör örgütleriyle böylesine içli-dışlı olan kişiler nasıl mesleklerinden men edilebiliyorsa, avukatlar için de böyle bir yöntemin gerekip gerekmediği tartışılmalıdır." açıklamasına yönelik Özel, "Diğer mesleklerde olan meslekten men cezası avukatlıkta niye yok diyor, var. Hem de kanunda var. Kim uygulayacak? Baroların Disiplin Kurulları ve Barolar Birliği'ndeki Yüksek Disiplin Kurulu uygulayacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 31.8.2020
İçişleri Bakanlığı: Musa Orhan ihraç edildi
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "'Nitelikli cinsel saldırı' suçundan hakkında kovuşturma yürütülen Musa Orhan isimli şahıs, İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'nun 31.
Yüksek Disiplin Kurulu - 26.8.2020
Son dakika haberleri... İçişleri Bakanlığı'ndan 'Musa Orhan' açıklaması
'YASAL İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR' Musa Orhan hakkında, 'Devlet Memurluğundan Çıkarma' cezası verilmesi istemiyle 10 Temmuz 2020 tarihinde soruşturma başlatıldığı hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi: "Bahse konu, disiplin soruşturması tamamlanarak Jandarma Genel Komutanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'na gönderilmiştir.
Yüksek Disiplin Kurulu - 8.8.2020
CHP'nin Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı belirlendi
CHP'nin Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Başkanlığına yeniden Uğur Bayraktutan seçildi.
Yüksek Disiplin Kurulu - 8.8.2020
Son dakika haberi... GÜNDEM / 8 Ağustos 2020
(Beyrut) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 37. Olağan Kurultay'da seçilen Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri ile Anıtkabir'e ziyarette bulunacak, partisinin genel merkezinde Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek.
Yüksek Disiplin Kurulu - 7.8.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 8 Ağustos 2020
(Beyrut) 2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 37. Olağan Kurultay'da seçilen Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri ile Anıtkabir'i ziyaret edecek, genel merkezde Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek.
Yüksek Disiplin Kurulu - 5.8.2020
CHP'de yeni Parti Meclisi, ilk toplantısını 8 Ağustos'ta yapacak
CHP'nin, Genel Başkan, PM ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçildiği 37.
Yüksek Disiplin Kurulu - 27.7.2020
CHP'de PM seçimlerinin resmi sonuçları için itiraz süresi beklenecek
CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'ndaki Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinin resmi sonuçları, ilçe seçim kurulunun 2 gün süreyle yapılacak itirazları değerlendirmesinin ardından açıklanacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 27.7.2020
CHP'nin 37'inci Olağan Kurultayı PM seçimleri
Bilkent Odeon'da yapılan CHP'nin 37'inci Olağan Kurultayı'nda delegeler 44 sandıkta, 52 Parti Meclisi (PM) üyesi ile 15 kişiden oluşan Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerini ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilen 12 kişilik Bilim Kültür ve Sanat Platformu'nun (BKSP) 8 üyesini belirlemek için oy kullandı.
Yüksek Disiplin Kurulu - 27.7.2020
CHP'nin 37. Olağan Kurultayı sona erdi
CHP'nin 37. Olağan Kurultayı Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinin yapıldığı ikinci gün çalışmasıyla sona erdi.
Yüksek Disiplin Kurulu - 26.7.2020
CHP'nin 37. Olağan Kurultayı
CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy verme işlemi sona erdi.
Yüksek Disiplin Kurulu - 26.7.2020
GÜNDEM / 26 Temmuz Pazar
(İstanbul/15.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- CHP'nin Bilkent Odeon'da gerçekleştirilen 37. Olağan Kurultayı'nın ikinci gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için seçim yapılacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 25.7.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 26 Temmuz 2020
(İstanbul/15.00) 2- CHP'nin Bilkent Odeon'da gerçekleştirilen 37. Olağan Kurultayı'nın ikinci gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için seçim yapılacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 23.7.2020
Askeri alanda düzenlemeleri içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı
General ve amiraller hakkında karar vermek üzere Milli Savunma Bakanlığında oluşturulacak Yüksek Disiplin Kurulu, Milli Savunma Bakanı'nın başkanlığında, Genelkurmay Başkanı, ilgili Kuvvet Komutanı, Bakan Yardımcısı, Genelkurmay Personel Başkanı, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ile Personel Genel Müdürü'nden oluşacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
Kuvvet komutanlıklarında teşkil edilecek yüksek disiplin kurulları; kurmay başkanının başkanlığında personel, istihbarat, harekat, lojistik ve savunma planlama ve proje yönetim başkanları, tayin dairesi başkanı, hukuk hizmetleri başkanı ile yüksek disiplin kurulu işlemlerinin yürütülmesinden sorumlu şube müdüründen oluşacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 11.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi Genel Kurulda
Teklifle, TSK'nin siyasallaşmasının da devam ettiğini savunan Özdağ, "Düzenlemeyle şimdiye kadar Genelkurmay Başkanlığının teşkil ettiği Yüksek Disiplin Kurulu, Milli Savunma Bakanlığında kuruluyor.
Yüksek Disiplin Kurulu - 9.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Kendisinin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan ile bölgeye intikal edeceğini bildiren Özkoç, "Meclisimizin hassasiyetini orada elimizden geldiği kadar göstereceğiz, Sayın İçişleri Bakanı ile beraber oradaki olaylara doğru bir şekilde müdahale edilmesi için gereken katkıyı göstereceğiz.
Yüksek Disiplin Kurulu - 6.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi (2)
Kuvvet komutanlıklarında teşkil edilecek yüksek disiplin kurulları; kurmay başkanının başkanlığında personel, istihbarat, harekat, lojistik ve savunma planlama ve proje yönetim başkanları, tayin dairesi başkanı, hukuk hizmetleri başkanı ile yüksek disiplin kurulu işlemlerinin yürütülmesinden sorumlu şube müdüründen oluşacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 2.7.2020
TSK'ya yeni düzenlemeler getiren teklif, Meclis'te
DİSİPLİN CEZALARI ARTIYOR Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu'nda yapılan değişiklikler ve düzenlemeler ile; 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Savunma Bakanlığı teşkilatında yapılan değişiklik çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı'nın Milli Savunma Bakanı'na bağlanması nedeniyle general ve amiraller hakkında Silahlı Kuvvetlerden ayırma cezası vermeye yetkili yüksek disiplin kurulunun Milli Savunma Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu olarak belirleniyor.
Yüksek Disiplin Kurulu - 2.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu (2)
Kuvvet komutanlıklarında teşkil edilecek yüksek disiplin kurulları; kurmay başkanının başkanlığında personel, istihbarat, harekat, lojistik ve savunma planlama ve proje yönetim başkanları, tayin dairesi başkanı, hukuk hizmetleri başkanı ile yüksek disiplin kurulu işlemlerinin yürütülmesinden sorumlu şube müdüründen oluşacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 28.6.2020
CHP eski Genel Sekreteri Sav: Kurultay mahkemelik olabilir
'MAALESEF ERTELENMESİ DÜŞÜNÜLMÜYOR' Sav, kurultayın yapılacağı yarı açık mekanın 4 bin kişilik olsa bile pandemi koşulları hesaplandığında ancak 900 kişinin yerleştirilebileceğini belirterek, şunları kaydetti: "Önlü arkalı, sağlı sollu 1,5 metre aralıklarla kişilerin oturtulması zorunlu iken bunun kurultay üyeleri, güvenlik güçleri, görevliler ve basın mensuplarının toplamı hesaba katıldığında mekanın yetersizliği ve elverişsizliği ortadadır. Korkarız ki kurultayı illa yapacağız inatlaşması, hiç düşünmek istemediğimiz kurultay üyelerinin ciddi sağlık sorunlarını yaşaması gibi vahim sonuçları doğurmasın. Bilkent Üniversitesi Rektörlüğü'nün 6-8-10 Temmuz'da yapılacak mezuniyet törenlerinde pandemi koşullarında aynı mekana ancak biner kişinin katılabileceği duyurusu da durumun vahamet ve ciddiyetini kanıtlamaktadır. Bundan önceki 36'ncı Kurultay 3-4 Şubat 2018'de yapılmıştır. Aradan 2 yıl geçmiş 3'üncü yılın içine girilmiştir. Tüzüğümüze göre hukuken ve siyaseten 3-4 Şubat 2021 tarihine kadar kurultayı yapma olanağı ve zamanı vardır. Yarı açık bir mekanda Temmuz sıcağında 1370 kurultay delegesinden 400'e yakınının ve 600 civarında onur üyesi olan kurultay üyesinin katılamayacağı kurultay sakat, tartışmalı ve hiç temenni etmeyiz ama mahkemelik olabilecek bir kurultaydır. Kurultay sadece genel başkan, parti meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu (YDK ) ve beklenti içinde olan mevcut Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinin yerlerini korumaları için elverişsiz koşullarda sadece seçime indirgeniyor ve ufak hesaplar öne çıkıyor ve maalesef kurultayın ertelenmesi düşünülmüyor.
Yüksek Disiplin Kurulu - 25.3.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)
Türk Standartları Enstitüsü, belirli süreli, geçici nitelikte, özel bilgi ve uzmanlık gerektiren işlerde yurt içinde ve yurt dışında iş akdiyle enstitü dışından inceleme elemanı çalıştırabilecek. Bunların günlük inceleme ücreti, asgari ücretin aylık brüt tutarının yüzde 25'ini aşmamak üzere Yönetim Kurulunca belirlenecek. Enstitü personelinin disiplin ile ilgili işlemlerini yürütmek üzere merkezde birer disiplin kurulu ve yüksek disiplin kurulu kurulacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 18.3.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda
Türk Standardları Enstitüsü, belirli süreli, geçici nitelikte, özel bilgi ve uzmanlık gerektiren işlerde yurt içinde ve dışında iş akdiyle enstitü dışından inceleme elemanı çalıştırabilecek. Bunların günlük inceleme ücreti, asgari ücretin aylık brüt tutarının yüzde 25'ini aşmamak üzere Yönetim Kurulunca belirlenecek. Enstitü personelinin disiplin ile ilgili işlemlerini yürütmek üzere merkezde birer disiplin kurulu ve yüksek disiplin kurulu kurulacak.
Yüksek Disiplin Kurulu - 16.3.2020
GTSO'dan haksız fiyat artışı uyarısı
Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacaklarına vurgu yapan Çakırmelikoğlu, şunları aktardı: "Bu çerçevede, çalışma alanımızda tespit edilen bu tür işletmelerin, odamız disiplin kuruluna sevk edileceği ve haklarında oda ve borsa üyelerine verilecek disiplin ve para cezaları ile disiplin kurulu ve yüksek disiplin kurulu hakkında yönetmelik hükümlerini çalıştıracağımızı bildirir ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yüksek Disiplin Kurulu Haberleri | Yüksek Disiplin Kurulu Haber - Haberler - Yüksek Disiplin Kurulu haberleri, son dakika yüksek disiplin kurulu haber ve gelişmeleri burada. Menemen Belediyesine operasyonda gözaltı sayısı 26'ya yükseldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 18:09:01. #1.15#
title