Ypg Haberleri

Ypg haber, Ypg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ypg - Bugün
Avrupa Komisyonu 2021 Türkiye Raporu Hk. / T.C. Dışişleri Bakanlığı
Özellikle siyasi kriterler ile Yargı ve Temel Haklar faslındaki mesnetsiz iddiaları ve haksız eleştirileri kabul etmiyoruz. 23. Yargı ve Temel Haklar ile 24. Adalet, Özgürlük ve Güvenlik fasılları önündeki siyasi engelleri kaldırmayan AB'nin, üye devletler bakımından bile tartışmalı olan pek çok konuda, ülkemize özgü koşulları değerlendirmeden, yönetim ve siyasal sistemimize, temel haklara, bazı yargı/idari kararlar ile terörle mücadelemize yönelik haksız ve orantısız tespitlerini reddediyoruz. Türkiye'nin karşı karşıya olduğu sınamalar ile PKK/PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin tehditlerini dikkate almayan bu yaklaşım, Avrupa'daki AB ve Türkiye karşıtı radikal kesimleri mutlu etmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir.
Ypg - Bugün
Yurt dışına asker gönderme tezkereleri TBMM'de
Türkiye'nin, komşusu Irak'ın toprak bütünlüğünün, milli birliğinin ve istikrarının korunmasına büyük önem atfettiği belirtilen tezkerede, "Diğer taraftan Irak'ta PKK ve DEAŞ unsurlarının varlığını sürdürmesi, etnik temelli ayrılıkçılığa yönelik girişimler, bölgesel barışa, istikrara ve ülkemizin güvenliğine doğrudan tehdit oluşturmaktadır. Suriye'de, sınırımıza mücavir alanlarda PKK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere mevcudiyetini sürdüren terör örgütleri, ülkemize, ulusal güvenliğimize ve sivillere yönelik eylemlerini sürdürmektedir.
Ypg - Dün
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Bunların yanında, ABD, Çin'in Kuşak-Yol ile Rusya'nın enerji akım projelerini engelleyecek ara istasyonlardan birisi olarak Yunanistan'ı belirlemiş, bu ülkeye askeri yığınak yapmış, Türkiye'yi de kuşatma altında tutmayı amaçlamıştır. Bu jeopolitik bir kumardır. Yunanistan sanal tehditleri bahane ederek, ileri karakol işleviyle dış politikasını askerileştirmenin ve agresif bir hale getirmenin peşindedir. Güney sınırlarımız boyunca tesis edilen mütecaviz hamleler, aynısıyla Ege ve Akdeniz'i de tesiri altına almıştır. ABD dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayan her ilişki ağının içindedir. Yunanistan'ı kışkırtan bu ülke, eşzamanlı olarak PKK/YPG/PYD'yi de silahlandırıp Türkiye'yi hedef göstermektedir.
Ypg - 18.10.2021
AB, Suriyeli tarafların anayasa taslağı üzerinde çalışmaya başlama kararından memnun
Terör örgütü YPG/PKK da yuvalandığı noktalardan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye Milli Ordusu ile birlikte teröristlerden arındırdığı bölgelere sızma girişiminde bulunuyor.
Ypg - 17.10.2021
MSB: Barış Pınarı bölgesinde saldırı girişimini önleyen komandolar, 5 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi.
MSB: Barış Pınarı bölgesinde saldırı girişimini önleyen komandolar, 5 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi.
Ypg - 17.10.2021
Tel Rıfat'ta yuvalanan YPG/PKK'nın SMO hatlarına sızma girişimi engellendi
Tel Rıfat ilçesinde varlığını sürdüren terör örgütü YPG/PKK'nın, Suriye'nin kuzeyindeki Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) cephe hatlarına sızma girişimi engellendi.
Ypg - 17.10.2021
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi
"Diyarbakır insanı evini başına yıkanı asla affetmez" Çiğdem Karaaslan, Diyarbakır insanının affedici olduğunu fakat evini başına yıkanları affetmeyeceğinin altını çizdi. Karaaslan, "Diyarbakır insanı affedicidir Diyarbakır insanı kabullenir. Diyarbakır insanı eyvallah demeyi bilir. Ama bir şeyi kabullenmez ve affetmez. Evini başına yıkanları asla affetmez. Bunlar terör örgütünün PKK'sıydı YPG'siydi.
Ypg - 17.10.2021
İkna yoluyla teslim olan teröristler, örgütün mağara ve silah depolarını da deşifre ediyor
PKK/KCK'ya destek verdiği inkar eden ülkelerin silahları Hakkari kırsalında ele geçirildi 26 Eylül 2021 tarihinden itibaren Hakkari kırsalında gerçekleştirilen 10 farklı operasyonda; jandarma birliklerine ve kritik noktalara havadan saldırı yapmak amacıyla terör örgütünün karanlık finans kaynakları tarafından temin edilen, yüksek maddi değere sahip, üzerinde patlayıcı madde taşıma, uzaktan kumanda ile istenildiği yerde patlatılabilme özelliği bulunan, özel olarak dizayn edilmiş 1 adet "Drone" ve Drone'a ait birçok malzeme ele geçirildi. Suriye'de yabancı ülkeler tarafından PYD/YPG'ye tırlar dolusu teslim edilen silahlar arasında bulunan, AT-4 Tanksavar Füzesi ile yurt içi, Irak Kuzeyi ve Suriye'de terör örgütünce operasyonlarda görevli personele yönelik uzaktan atış yapabilen ve az riskli eylem imkanı sağlayan, "Zagros keskin Nişancı Silahı" ele geçirildi.
Ypg - 17.10.2021
Kurtulmuş: "Türkiye'nin petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri neden birilerini rahatsız ediyor"
"Türkiye'nin petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri neden birilerini rahatsız ediyor" Program konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arama çalışmalarının bazı devletlere rahatsızlık verdiğini, Türkiye'nin önüne engeller konulmaya çalışıldığını söyledi. Kurtulmuş, "Suriye paramparça hale getirilmiş, Irak siyaseten bölünmüş, Libya parçalanmış, Yemen ikiye bölünmüş, zaten Balkanlar yönetilemez bir hale getirilmiş ve Kafkaslarda da yeni bir güç mücadelesinin içeresine girilmiş. Ayrıca Doğu Akdeniz'de be özellikle bizi ilgilendiren kısmıyla Ege'de Yunanistan üzerinden köşeye sıkıştırılmaya çalışılmış. Yunanistan'ın sesi niye bu kadar çok artıyor? Niye Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerinden birileri rahatsızlık duyuyor? Niçin PYD-YPG sadece Suriye'de değil, Suriye üzerinden Türkiye'ye zarar verecek bir silahlı terör örgütü haline getiriliyor? Niçin DEAŞ denilen eşkıya çetesi, Türkiye'nin de başına bela ediliyor? Bu soruların cevabı, güçlü ve büyük Türkiye'nin oluşmaması için, Türkiye'nin çevresindeki problemler boğulması, problemler ile meşgul edilmesidir.
Ypg - 16.10.2021
Şehit Mesut Çelik şehadetinin ikinci yılında mevlid-i şerifle anıldı
Türkiye'nin toprak bütünlüğüne yönelik tüm tehditleri ortadan kaldırmak, bölgede bir terör koridorunun kurulmasına engel olmak ve bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2019 yılında terör örgütü PKK/YPG/PYD ve DEAŞ'a karşı Fırat'ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nda teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mesut Çelik, şehadetinin ikinci yılında mevlidi-i şerifle anıldı.
Ypg - 15.10.2021
ABD Dışişleri: Genellikle diğer devletlerin deniz sınırı anlaşmazlıkları konusunda bir pozisyon almıyoruz
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD'nin Yunanistan ile imzaladığı anlaşmanın Doğu Akdeniz'deki anlaşmazlıklara yansımalarına ilişkin, ABD'nin Türkiye ile Yunanistan arasındaki müzakereleri desteklediğini ve Washington'un genellikle diğer ülkeler arasındaki deniz sınırı anlaşmazlıkları konusunda pozisyon almadığını söyledi Günlük basın toplantısında soruları yanıtlayan Price, Yunanistan ile ABD arasında dün imzalanan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması'nın Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasındaki tansiyona nasıl etki edeceğine ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi: "Yunanistan ve Türkiye arasındaki istikşafi müzakerelerin devamı da dahil olmak üzere, Doğu Akdeniz'deki gerilimi düşürme çabalarını destekliyoruz. Prensip olarak, tüm devletleri deniz yetki sınırlarının birleştirilmesine ilişkin sorunlarını diyalog yoluyla ve uluslararası hukuka uygun olarak barışçıl bir şekilde çözmeye teşvik ediyoruz. Bildiğiniz gibi ABD genellikle diğer devletlerin deniz sınırı anlaşmazlıklarını nasıl çözmeleri gerektiği konusunda bir pozisyon almıyor." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye üzerinden Türkiye'ye yönelik saldırılarını artırması üzerine bu bölgelere operasyon düzenleme sinyali verdiğine ilişkin bir soruya ise Price, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye yönelik sınır ötesi saldırıları kınadıklarını yineledi.
Ypg - 15.10.2021
DEAŞ, Rakka'nın güneyinde Esed rejimi ve İran destekli gruplarla çatıştı
Kaynaklar, çatışmaların başlaması üzerine Rus uçaklarının pusuya düşürülen rejim güçlerine destek amaçlı DEAŞ mevkilerine hava saldırıları düzenlediğini kaydetti. Bombardıman sesleri YPG/PKK işgalindeki Rakka il merkezi ve çevresindeki bölgelerden de duyuldu.
Ypg - 15.10.2021
Erdoğan: (Siyasi cinayetler) Yargıya müracaat ederek araştırılmasını istedik
Erdoğan Suriye'deki son durumla ilgili yöneltilen soruya, "Suriye'de sadece kuzeyi değil, genelinde bildiğiniz gibi PKK, YPG, PYD buralarda cirit atıyor.
Ypg - 15.10.2021
ERDOĞAN: (SİYASİ CİNAYETLER) YARGIYA MÜRACAAT EDEREK ARAŞTIRILMASINI İSTEDİK
Erdoğan Suriye'deki son durumla ilgili yöneltilen soruya, "Suriye'de sadece kuzeyi değil, genelinde bildiğiniz gibi PKK, YPG, PYD buralarda cirit atıyor.
Ypg - 15.10.2021
Eskişehir'de aranan PKK üyesi yakalandı
Öte yandan TEM ekipleri, Eskişehir'de sosyal medyadan terör örgütü PKK,YPG ve KCK propagandası yaptıkları iddia edilen 2 kişinin ifadelerine başvurdu.
Ypg - 14.10.2021
ABD, Lübnan'da taraflara sükunet çağrısı yaptı
Artan YPG/PKK saldırıları sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sınır ötesi operasyon sinyaline ilişkin bir soruya Price şu yanıtı verdi: "NATO müttefikimiz Türkiye'ye yönelik sınır ötesi saldırıları kınıyoruz.
Ypg - 14.10.2021
KOCAELİ VALİLİĞİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI (TERÖR ) BASIN AÇIKLAMASI 14.10.2021
Kocaeli İl Jandarma Komutanlığınca, Terörle Mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde; terör örgütlerinin, başta Kocaeli ili olmak üzere ülkemiz genelinde faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde, PKK/YPG/YPJ terör örgütü üyesi...
title