Yerel Haberleri

Yerel haber, Yerel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yerel - 24.10.2020
ABD'de eğitim uçağı yerleşim yerine düştü
ABD Donanması Hava Kuvvetleri Sözcüsü Binbaşı Zach Harrel, yaptığı açıklamada T-6B tipi eğitim uçağının yerel saatle 17.
Yerel - 24.10.2020
Japonya ile İngiltere arasında Serbest Ticaret Anlaşması imzalandı
STA, yerel prosedürler sonrası gelecek yılın başında yürürlüğe girecek.
Yerel - 24.10.2020
Son dakika haber... Lübnan'da ekonomik kriz nedeniyle 6 hastane hizmete ara verecek
Lübnan'da Tıbbi Cihaz ve Malzeme İthalatçıları Sendikası, birkaç gün önce hastanelere, yeni ürünlerin alınabilmesi için borçların yüzde 85'inin yerel para birimiyle, yüzde 15'inin de döviz olacak şekilde nakit ödenmesi şartı koşmuştu.
Yerel - 23.10.2020
Ziya Gökalp, Zeytinburnu'nda düzenlenen panelle anıldı
Gökalp'in "Türkleşmek İslamlaşmak Muasırlaşmak" kitabından bölümler aktaran Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her şeyden önce Ziya Gökalp kültür ile medeniyeti birbirleriyle organik ilişki içerisinde olan bir ikili gibi görüyor, tanımlamalarında bu var. Türk medeniyet tarihinde de diğer metinlerinde de bu var. Kültür yereldir, uygarlık evrenseldir.
Yerel - 23.10.2020
Fransa'da Macron yönetiminin Müslümanları hedef alması yerel yöneticileri de harekete geçirdi
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin son zamanlarda Müslümanları ve ibadet yerlerini hedef almasıyla ülkenin farklı şehirlerinde benzer uygulamalar görülmeye başlandı.
Yerel - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (2)
Üniversitenin yurt dışı birimlerinde, bulundukları ülkenin üniversitelerindeki yerel akademisyenlerin de istihdam edilebilmesine, aylıkla çalışma ve ders ücreti karşılığı çalıştırma usullerinden ekonomik olanın tercih edilebilmesine de imkan sağlanacak.
Yerel - 23.10.2020
Fildişi Sahili İçişleri Bakanı yaşamını yitirdi
Yerel basında çıkan haberlere göre, Başbakan Hamed Bakayoko, Diakite'nin kalp krizi nedeniyle öldüğünü duyurdu.
Yerel - 23.10.2020
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevli Hariri: "Ülkenin tüm sektörleri krizden etkilenmiş durumda"
Yerel para birimi Lübnan lirası, Merkez Bankasının kuru sabit tutmasına rağmen değer kaybetmeye devam ediyor.
Yerel - 23.10.2020
Son dakika haberi | İsrail basını: "Tel Aviv, ABD'nin BAE'ye F-35 satışına yeşil ışık yaktı"
Yerel basın, bu açıklamayla Tel Aviv'in BAE'ye F-35 satışına yeşil ışık yaktığını aktardı.
Yerel - 23.10.2020
Alman Spiegel dergisi: Frontex Yunanistan'ın mültecileri açık denize geri itmesine destek verdi
Elde edilen bilgilere göre, Yunan güvenlik güçlerinin Yunan adalarına ayak basan ve Avrupa'ya gelmek isteyen sığınmacıların iltica başvurularını almak yerine onları tekrar denize ittikleri ve şişirilebilir bir lastik bot üzerine bıraktıkları tüm bu işlemlerin Türk sahil güvenliği tarafından filme aldığı kaydedildi. Frontex tarafından kullanılan bir uçağın mültecileri durdurduğu bilgisi paylaşılan haberde, uçaktaki kamera görüntülerinin Varşova'daki Frontex genel merkezine canlı olarak aktarıldığı ancak Frontex'in söz konusu bölgeye mültecilerin kurtarılması için herhangi bir yardım göndermediği ifade edildi. Spiegel'in ve diğer medya organlarının bu zorla geri göndermelerin birçoğunu tam olarak belgelemiş olmasına rağmen Yunan hükümeti, mültecilerin Türkiye'ye zorla geri gönderildiğini reddetti. Yunan sınır muhafızları vicdansız Yunan sınır muhafızlarının giderek vicdansızlaştığı vurgulanan haberde Yunan adalarına ulaşmış mültecilerin bile denize geri itildiği ve bu tür işlemlerin uluslararası hukuka aykırı olduğu hatırlatıldı. Yunan sınır muhafızlarınca Türkiye'ye doğru itilen sığınmacılar için yerel halkın bu durumu alaycı bir şekilde "Yunan su topu" olarak adlandırdığına işaret edildi.
Yerel - 23.10.2020
Enis Berberoğlu itirazında üst mahkemenin kararı belli oldu
ESKİ CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun yerel mahkemenin kararının kaldırılması şeklinde yaptığı itirazı değerlendiren üst mahkeme "karar verilmesine yer olmadığına" hükmetti.
Yerel - 23.10.2020
Gümüşhane'de ceviz üretiminde yaklaşık yüzde 25 artış sağlandı
ihtiyacın giderilmesi noktasında müdürlük olarak ceviz dikimi gerçekleştirdiklerini aktaran Birşen, şunları kaydetti: "Bu üretim yerelde münferit olarak ev önlerinde, küçük arazilerde dikili ceviz ağaçları ile sağlanmaktadır.
Yerel - 23.10.2020
Son dakika! "Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
"Özel sektör tedarik zincirlerini güçlendirme ihtiyacı duyuyor" TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kaslowski, Dünya Ticaret Örgütü'ne göre 2020 yılında mal ticareti hacminde yüzde 9,2 düşüş yaşanacağını, doğrudan yabancı yatırım akışının ise yüzde 30 gerileyeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Küresel tedarik zincirlerinin faaliyet gösterdiği koşullar hakkındaki belirsizliği azaltmak için öngörülebilir düzenleme, ticaret ve yatırım ortamı politikası vazgeçilmezdir. Zira özel sektör Kovid-19 ürün ve hizmetlerine yönelik talep artışlarıyla ve yeni normalin neden olduğu talep modellerindeki değişikliklerle karşı karşıyadır. Özel sektör, tedarik zinciri direncini güçlendirme ihtiyacını, risk ve verimlilik açılarından yeniden değerlendiriyor. Bunu yaparken koordineli, şeffaf, tutarlı ve iş birliğine dayalı yerel ve uluslararası inisiyatiflere ihtiyaç duyuyor.
Yerel - 23.10.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Muş, vergi yapılandırmasının detaylarını açıkladı Açıklaması
"Bunlar zaten yasak yapılar, hukuki değiller, kaçak yapılar" Hobi bahçeleriyle ilgili düzenlemenin TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri süren gıda, tarım ve orman alanında düzenlemeler içeren kanun teklifinden çıkarılacağına ilişkin iddianın hatırlatılması üzerine Muş, "Bu hobi bahçeleri, birinci sınıf tarım arazileri üzerine yapılan, ruhsatı, imarı, planı olmayan, tamamen kaçak yapılar. Zaten bunlarla alakalı ilgili yerel idarelerin işlem yapması gerekiyor.
Yerel - 23.10.2020
Son dakika haberleri: Ticaret ve sanayi odalarından Suudi Arabistan'ın Türk mallarına uyguladığı ambargoya tepki
Açıklamada şunlar kaydedildi: "Yapılan uygulamaların milli ekonomilerini korumaya yönelik olduğunu düşünmüyoruz. Bu durumu ülkeler arasında yaşanan siyasi birtakım anlaşmazlıkların iş insanlarına geri yansıması olarak görüyoruz. İş insanları olarak Suudi Arabistan ve tüm ülkelerle ticari ve ekonomik ilişkilerimizin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi bizim için çok önemlidir. Ticaretin refahı artıran en önemli unsur olduğunu biliyoruz. Dış ticaret yapan üyelerimizden yoğun bir biçimde Suudi Arabistan hükümetinin yerel ithalatçı firmalarına baskı yolu ile Türkiye ile ticaret yapmamaları yönünde telkinde bulunduğu hatta bunun için imzalı beyan aldığı yönünde geri bildirimler tarafımıza ulaşmaktadır.
Yerel - 23.10.2020
Gine'de cumhurbaşkanlığı yarışını Alpha Conde önde götürüyor
Yerel basında çıkan haberlere göre, Bağımsız Seçim Komisyonu (CENI) 38 seçim bölgesinden 37'sinden gelen oyları saydı.
Yerel - 23.10.2020
Greenpeace: Japonya'da denize dökülme ihtimali olan kirli su, insan DNA'sına zarar verebilir
Japonya hükümetinin, kirli suyu Pasifik Okyanusu'na tahliye etmeyi planladığının kaydedildiği raporda, strontium-90, karbon-14 ve diğer tehlikeli radyonüklidleri içeren kirli suyun denize boşaltılmasının yerel ve çok daha uzak yerlerdeki topluluklar ve çevre için ciddi, uzun vadeli sonuçları olacağı vurgulandı.
Yerel - 23.10.2020
HDP'li Çepni'den Çeşme Projesi'ne eleştiri
Çepni, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İzmir'in Çeşme ilçesinde planlanan, "Çeşme Kültür, Turizm ve Geliştirme Bölgesi Projesi"ne yönelik kendilerinin ve yerelde çevre mücadelesi verenlerin itirazları olduğunu söyledi.
Yerel - 23.10.2020
Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait bir İHA'yı daha düşürdü
Azerbaycan, Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını geri almak için başlattığı operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 12.
Yerel - 23.10.2020
Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a ait 4 İHA'yı etkisiz hale getirdi
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, yerel saatle 03.
Yerel - 23.10.2020
Şehir içi otonom için güç birliği: The Urban Collectif
Toplum ve özellikle yerel yönetimler, "geleceğin kentlerini" şekillendirme noktasında kilit öneme sahipler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yerel Haberleri | Yerel Haber - Haberler - Yerel haberleri, son dakika yerel haber ve gelişmeleri burada. ABD'de eğitim uçağı yerleşim yerine düştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 06:37:30. #1.14#
title