Teknoloji Üniversitesi Haberleri

Teknoloji Üniversitesi haber, Teknoloji Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Teknoloji Üniversitesi - 20.10.2021
Gilead, 500 bin TL destekle 10 yeni projenin daha hayata geçmesini sağlayacak
"Türkiye'den fikirlerin hayat bulmalarına katkı sağlıyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Gilead Türkiye Genel Müdürü Şebnem Girgin, Türkiye'de 8 yılda toplam 64 projeye 860 bin dolar destek sağladıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Gilead'da hedefimiz herkes için daha iyi, daha sağlıklı bir dünya yaratabilmek. Çünkü bunun mümkün olduğuna inanıyor ve bilimi en yüksek seviyede kullanarak bu amaca hizmet edebileceğimizi biliyoruz. Bunu başarmak için sadece kendi araştırmalarımızla yetinmiyor, tüm dünyada bilimsel ve sosyal projelere de destek veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki desteklediğimiz her iyi fikir hastaların ve hasta yakınlarının hayatlarında büyük değişimler yaratıyor. İşte buradan yola çıkarak Türkiye için kurguladığımız Hayat Bulan Fikirler destek programı ile tam 8 yıldır Türkiye'den fikirlerin bağımsız bir şekilde gelişerek, hayat bulmalarına katkı sağlıyoruz. Bununla da gurur duyuyoruz." Ödül töreni çerçevesinde önceki yıllarda destek kazanan proje sahiplerinin deneyimlerini ve projelerinin bugün geldiği noktayı paylaştığı bir de panel düzenlendi. Semiha Şahin'in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, daha önceki yıllarda ödül alan Neslihan Meriç (İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi) ve Pozitif-İz Derneği'nden Çiğdem Şimşek, Hayat Bulan Fikirler destek programının projelerinin gerçekleşmesine olan katkısını anlattı.
Teknoloji Üniversitesi - 13.07.2021
Gelecek için Esnek Yeşil Enerji Verimli Teknolojiler: Sürdürülebilir Sanayi 4.0 Semineri
Tarih ve saat: 14 Temmuz 2021 Çarşamba, 11: 30-14: 30 (Türkiye saati) Kayıt linki: https://npcindia-gov. webex. com/npcindia-gov/onstage/g. php? MTID=eaf8a0c659ee3f07d558ff6e94cc97fd5 Web Semineri Kapsamı: Esnek Yeşil Enerji Verimli Teknolojiler ve Sürdürülebilir Endüstri 4. 0 iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı. Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin Çevresel Etkileri ve Entegre Yaklaşımları Yenilenebilir Enerji Politikası ve Sanayi Uygulamaları Enerji Karışımı, Yenilenebilir Enerjinin Kesintisi ve Esneklik Elektrik Sürücüleri Hindistan'da Sürdürülebilir Endüstri 4. 0. Uzman Konuşmacı: Dr. Kevin C. Tseng, Profesör, Ulusal Taipei Teknoloji Üniversitesi, Tayvan.
Teknoloji Üniversitesi - 18.06.2021
Güvenilirlik eğitimine ilk defa bir AVM katıldı
Güvenli2023 eğitimlerinin ilk defa Azerbaycan genelinde de verilmeye başlanacağı projede Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi'nin eğitmenleri Türkiye ile eş zamanlı eğitimlerle farkındalığı ülke dışına taşıyacak.
Teknoloji Üniversitesi - 10.06.2021
Dünyadaki güneş ve rüzgar potansiyeli, küresel enerji ihtiyacının 50 katını karşılayabiliyor
Sydney Teknoloji Üniversitesi Sürdürülebilir Gelecekler Enstitüsü ve Fosil Yakıt Yayılımının Önlenmesi Anlaşması İnisiyatifi ortaklığında hazırlanan "Fosil Yakıttan Çıkış Stratejisi" raporu, bugünden itibaren yeni fosil yakıt projesi yapılmasa bile mevcut projelerden kaynaklanan karbon emisyonlarının Paris Anlaşması'nın hedeflerine ulaşma rotasında kalmak için hala yüksek olduğunu ortaya koydu.
Teknoloji Üniversitesi - 13.05.2021
Son dakika haberi! Boğaziçi Üniversitesi ve Hollanda'dan araştırmacılardan küresel vatandaşlık eğitimi
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Hollanda Bilim Diplomasi Fonu (Science Diplomacy Fund) tarafından desteklenen projede, Hollanda'dan Eindhoven Teknoloji Üniversitesi ve Radboud Üniversitesi ile Türkiye'den Boğaziçi Üniversitesi yer alıyor.
Teknoloji Üniversitesi - 09.05.2021
"Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet hakları insanlığın ortak kullanımına açılsın" tartışması
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı ve Dünya İslami Tıp Birlikleri Federasyonu (FIMA) Başkanı Prof.
Teknoloji Üniversitesi - 01.05.2021
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 10 üniversiteye yeni fakülte kurulacak
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı Kararına göre; Batman Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi, İstanbul Galata Üniversitesi'ne Sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'ne İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi, Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi, Muş Alparslan Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne de Kayseri Tıp Fakültesi kurulacağı belirtildi.
Teknoloji Üniversitesi - 05.11.2020
En başarılı araştırma üniversiteleri açıklandı
ADAYLAR, ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTELERİNİ SOLLADI Üniversitelerin performans sıralaması incelendiğinde bazı araştırma üniversitelerin düşük performans göstererek alt sıralarda yer alması ve bazı araştırma aday üniversitelerinin gerisinde kalması dikkat çekti. 11 araştırma ve 5 aday araştırma üniversitesi arasındaki sıralamada, araştırma üniversiteleri İstanbul Cerrahpaşa 15'inci, Gazi 14'üncü ve Erciyes 12'nci sırada yer aldı. Buna karşılık aday araştırma üniversiteleri Yıldız Teknik 8'inci, Ege 9'uncu, Bursa Uludağ 11'inci sırada olma başarısını gösterdi. Son 3 yılın performansları karşılaştırıldığında ise listenin ilk 3'ünde değişiklik yaşanması göze çarparken, ODTÜ'nün birinciliğini 3 yıl boyunca puanını yükselterek koruduğu görüldü. 2017 ve 2018 yıllarında ilk üç ODTÜ, Boğaziçi, İzmir Yüksek Teknoloji olarak sıralanırken, 2019 yılında ikinciliğe İstanbul Teknik Üniversitesi yükseldi, Boğaziçi Üniversitesi üçüncülüğe, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi de dördüncülüğe indi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Teknoloji Üniversitesi Haberleri | Teknoloji Üniversitesi Haber - Haberler - Teknoloji Üniversitesi haberleri, son dakika teknoloji üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Gilead, 500 bin TL destekle 10 yeni projenin daha hayata geçmesini sağlayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 13:40:52. #1.15#

title