Sofya Haberleri

Sofya haber, Sofya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sofya 1.6.2020
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç ile Bulgaristan Başbakanı Borisov, TürkAkım'ı inceledi
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, TürkAkım boru hattı çalışmalarını havadan inceledi.
Sofya 1.6.2020
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic Bulgaristan'ı ziyaret etti
Bulgaristan Başbakanı Borisov'un davetlisi olarak ülkeye günü birlik ziyaret gerçekleştiren Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Sofya Havalimanı'nda resmi törenle karşılandı.
Sofya 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1970- Yazar Orhan Kemal, Sofya'da 56 yaşında vefat etti.
Sofya 27.5.2020
Bulgaristan'da uyuşturucu operasyonu
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da dün başlatılan ve devam eden uyuşturucu operasyonunda 360 kilogramı aşkın uyuşturucu madde ele geçirildi.
Sofya 24.5.2020
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da bayram namazı stadyumda kılındı
Bulgaristan'da bir milyona yakın Müslüman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri nedeniyle bayram namazını açık alanlarda kıldı.
Sofya 24.5.2020
Bulgaristan?da Müslümanlar bayram namazını açık alanda kıldı
'SOSYAL MESAFEYE UYGUN NAMAZ KILINDI? 13 Mayıs'ta OHAL'in sona erdiği ülkede 1.5 milyona yakın Müslüman iki ay boyunca camilerden uzak kalmıştı. Başkent Sofya'da bu sabah 'Lokomotif' stadyumuna bağlı futbol sahasında birçok kişi bayram namazı için bir araya geldi.
Sofya 24.5.2020
Bulgaristan'da Müslümanlar bayram namazını açık alanda kıldı
'SOSYAL MESAFEYE UYGUN NAMAZ KILINDI' 13 Mayıs'ta OHAL'in sona erdiği ülkede 1.5 milyona yakın Müslüman iki ay boyunca camilerden uzak kalmıştı. Başkent Sofya'da bu sabah 'Lokomotif' stadyumuna bağlı futbol sahasında birçok kişi bayram namazı için bir araya geldi.
Sofya 24.5.2020
Bulgaristan?da asırlardır geleneksel arife günü yemeği hazırlanıyor (2)
? Ramazan ayının son gününde, 1,5 milyona yakın Müslümanın yaşadığı Bulgaristan'da Türklerin asırlardan beri sürdürdüğü geleneklerinden olan arife yemekleri hazırlandı.
Sofya 24.5.2020
Bulgaristan?da asırlardır geleneksel arife günü yemeği hazırlanıyor (1)
? Ramazan ayının son gününde, 1,5 milyona yakın Müslümanın yaşadığı Bulgaristan'da Türklerin asırlardan beri sürdürdüğü geleneklerinden olan arife yemekleri hazırlandı.
Sofya 22.5.2020
Bulgaristan'da Ramazan Bayramı namazı açık alanlarda kılınacak
Başkent Sofya'da Ramazan Bayram namazı Lokomotiv Sofya Stadyumu'nda, Filibe, Blagoevgrad ve Gotse Delçev gibi büyük kentlerde meydanlarda, Hasköy, Razrad ve Slistre'de statlarda, Şumnu'da Tombul Camisi avlusunda, köylerde de meydanlarda veya avlusu geniş camilerde eda edilecek.
Sofya 22.5.2020
Hatayspor'un yurt dışında bulunan iki futbolcusu Türkiye'ye döndü
Açıklamada, "Futbolcularımız Mirkan Aydın ve Helder Barbosa, bu sabah ülkemize giriş yapmışlardır. Oyuncularımıza Kovid-19 testi uygulanmış olup sonuçlar beklenmektedir. İlgilerinden ötürü Sofya Büyükelçiliğine, Edirne Valiliği'mize, CHP Hatay Milletvekilimiz Sayın Mehmet Güzelmansur'a ve 1.
Sofya 22.5.2020
"Zorunlu göç" kurulan internet sitesiyle unutturulmuyor
Türkçe konuşanlara para cezaları kesildiğini aktaran Uzun, şunları kaydetti: "Hatta bölgedeki Türk kimliğinin silinmesi için ibadethanelerin kapatılması yetmezmiş gibi bölgede bulunan mezar taşlarındaki isimler, dualar siliniyor ve mezar taşları tahrip ediliyordu. Bulgarca bilmeyen yaşlılara kendi hakları olan emekli maaşları dahi görevli memurla Bulgarca konuşamadıklarından ödememek için zorluklar çıkarılıyordu. Bu süreçlere karşı gelenler, Tuna Nehri üzerindeki Belene Adası'na, Sofya ve Eski Zağra cezaevlerine gönderiliyordu.
Sofya 21.5.2020
Karadeniz'de NATO üyesi 3 ülkeden Rus uçaklarına önleme uçuşu
Türkiye, Romanya ve Bulgaristan'a ait savaş uçaklarının Karadeniz üzerinde 4 Rus uçağına yönelik önleme uçuşu gerçekleştirdiği bildirildi.
Sofya 21.5.2020
Bulgaristan Başbakanı Borisov ülkedeki Müslümanların bayramını kutladı
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, ülkedeki Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı.
Sofya 19.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
Bulgaristan'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliğinde tören düzenlendi.
Sofya 19.5.2020
Bulgaristan'da 19 Mayıs coşkusu
 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye'nin dört bir yanındaki meydanlarda ve evlerde aynı coşkuyla kutlanırken, aynı coşku Bulgaristan'da da yaşandı. Atatürk'ün Sofya'da ataşe olarak görev yaptığı binada resmi tören düzenlendi.
Sofya 19.5.2020
Bulgaristan'da 19 Mayıs coşkusu
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye'nin dört bir yanındaki meydanlarda ve evlerde aynı coşkuyla kutlanırken, aynı coşku Bulgaristan'da da yaşandı. Atatürk'ün Sofya'da ataşe olarak görev yaptığı binada resmi tören düzenlendi.
Sofya 17.5.2020
Asırlardır Türklerin yaşadığı Bezmer Köyü Ramazan?da yeni minaresine kavuştu
? (ÖZEL HABER) Bulgaristan'da Tuna boyunca yer alan Dobruca ovası, asırlardan beri Türklerin yoğun yaşadığı bir yer oldu.
Sofya 16.5.2020
Bulgaristan'da camiler ibadete yeniden açıldı
Bulgaristan'da koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 13 Mart'ta ilan edilen olağanüstü hal sona erdi. Bir buçuk milyona varan Müslüman'ın yaşadığı ülkede  camiler dünden itibaren ibadete yeniden açıldı. Bulgaristan'da ilk defa bu cuma cemaate açılan camilerde, namaz öncesi ve sonrası dezenfeksiyon işleri zorunlu oldu. TİKA'nın desteğiyle restore edilen, 1865 yılında inşa edilmiş ve Sofya'da Müslümanların ibadet edebildiği tek cami olan Kadı Seyfullah Efendi Cami, kapılarını ibadete 2 ay sonra açtı.
Sofya 16.5.2020
Bulgaristan'da camiler ibadete yeniden açıldı
Bulgaristan'da koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 13 Mart'ta ilan edilen olağanüstü hal sona erdi. Bir buçuk milyona varan Müslüman'ın yaşadığı ülkede  camiler dünden itibaren ibadete yeniden açıldı. Bulgaristan'da ilk defa bu cuma cemaate açılan camilerde, namaz öncesi ve sonrası dezenfeksiyon işleri zorunlu oldu. TİKA'nın desteğiyle restore edilen, 1865 yılında inşa edilmiş ve Sofya'da Müslümanların ibadet edebildiği tek cami olan Kadı Seyfullah Efendi Cami, kapılarını ibadete 2 ay sonra açtı.
Sofya 15.5.2020
Bulgaristan'da Covid-19 önlemlerinin ardından ilk toplu namaz
Bulgaristan'da yeni tip korona virüs (Covid-19) önlemlerinin gevşetilmesi kapsamında ülke genelindeki camilerde yeniden toplu halde namaz kılınmaya başlandı.
Sofya 13.5.2020
Bulgaristan'da camiler toplu namaza açıldı
Bulgaristan Yüksek İslam Şurası, 15 Mayıs tarihi itibarıyla ülke genelindeki camilerde cemaatle namaz kılınabileceğini açıkladı.
Sofya 12.5.2020
Dünya Tekvando Federasyonundan önemli kararlar
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 2020 ekim ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası ile ilgili karar, 15 Ağustos tarihinde açıklanacak.
Sofya 9.5.2020
Bulgaristan'da 9 Mayıs Avrupa Günü kutlandı
Cumhurbaşkanı Rumen Radev ve Yardımcısı İliyana Yotova başkent Sofya'daki Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydular.
Sofya 6.5.2020
Ödüllü genç piyanist Hollywood müziklerini dinleyicileriyle buluşturuyor
Yıldız, 2007'de Rusya'da yapılan "3. Gavrilin Genç Yetenekler Yarışması"nda Mansiyon Ödülü, 2009'da Sofya'da yapılan "Genç Virtüözler Yarışması"nda Mansiyon Ödülü, aynı yıl Mersin'de düzenlenen "1.
Sofya 5.5.2020
Bulgaristan'da lokanta, pastane ve büfeler açılmaya hazırlanıyor
Başkent Sofya'daki iş yeri sahipleri, hizmete başlamak için her türlü önlemleri aldıklarını söyledi.
Şu an buradasınız: Sofya Haberleri | Sofya Haber - Haberler - Sofya haberleri, son dakika sofya haber ve gelişmeleri burada. Giydirme sanatının ustası: Christo.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 21:45:45. #1.15#
title