SERMAYE PİYASASI KURULU HABERLERİ

Sermaye Piyasası Kurulu Haberleri

Sermaye Piyasası Kurulu haber, Sermaye Piyasası Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sermaye Piyasası Kurulu - 28.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Şekerbank'ın 702 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımını onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 27.10.2020
Son Dakika | Şişecam'dan 9 ayda 1,1 milyar lira yatırım ve 500 milyon dolar ihracat
Şişecam 85'inci yılında tüm faaliyetlerini tek çatı altında birleştirdi Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Kırman, Şişecam'ın tüm faaliyetlerini tek çatı altında bileştirmek üzere bu yılın başında yola çıktıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti: "Şişecam'ın 85'inci yılını kutladığımız ve tüm faaliyetlerimizi tek çatı altında birleştirdiğimiz 2020 bizler için ayrıca bir önem sahip. Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığımız birleşme işlemine ilişkin başvurunun temmuz ayında onaylanmasının akabinde Şişecam'ın küresel rekabette gücüne güç katacak olan birleşme işlemine ilişkin genel kurul toplantılarını da ağustos ayında gerçekleştirdik.
Sermaye Piyasası Kurulu - 22.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İş Bankası'nın 5 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 22.10.2020
Ford Otosan'dan yatırım haberlerine ilişkin açıklama geldi!
Bu kapsamda haberde yatırım hakkında yer verilen detay bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır. Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayriresmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili Yönetim Kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.
Sermaye Piyasası Kurulu - 21.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle 16 kişi hakkında borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem...
Sermaye Piyasası Kurulu - 21.10.2020
Ford Otosan'dan Volkswagen ile ortak ticari araç üretim açıklaması Açıklaması
Bu kapsamda söz konusu haberlerde yatırım hakkında yer verilen detay bilgilerin de gerçeği yansıtamadığı aktarılan açıklamada, "Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili yönetim kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.
Sermaye Piyasası Kurulu - 15.10.2020
İSEDAK Sermaye Piyasası Düzenleyicileri Forumu yıllık toplantısı gerçekleştirildi
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) açıklamasına göre, İSEDAK'a üye ülkelerin sermaye piyasası kurumlarına yönelik düzenlenen foruma Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, İran, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Maldivler, Pakistan, Tunus, Türkiye ve Ürdün'den yetkili otoritelerin temsilcileri katıldı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 14.10.2020
Arzum, halka arz için SPK'ya başvuru yaptı
Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu.
Sermaye Piyasası Kurulu - 14.10.2020
Son dakika haberi: "Startup Girişim Sermayesi Yatırım Fonu" nitelikli yatırımcılar pazarına dahil oldu
Son dakika haber... Albaraka Türk'ün yüzde yüz iştiraki olan Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından kurulan Startup Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (Startup GSYF), Borsa İstanbul'da gerçekleşen gong töreniyle, nitelikli yatırımcılar pazarına dahil oldu.
Sermaye Piyasası Kurulu - 13.10.2020
TKYD'den SPK'nın adımlarına destek
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından son dönemde yayınlanan kurumsal yönetim konulu rapor ve tebliğlere Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nden (TKYD) destek geldi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 9.10.2020
Son dakika haberleri | SPK'dan girişim sermayesi yatırım fonlarına ilişkin düzenleme
Son dakika haberlerine göre Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği'nde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 9.10.2020
SPK'dan gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenleme
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 9.10.2020
SPK'dan yatırım fonlarının finansal raporlama esaslarında değişiklik
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Yatırım Fonlarının Finansal Raporlama Esaslarına İlişkin Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 8.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri pay piyasasında 18 Eylül-29 Eylül 2020 döneminde gerçekleştirilen işlemlerle ilgili olarak yarından itibaren 10 kişi hakkında borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 7.10.2020
SPK üst yönetimine atama
Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sermaye Piyasası Kurulu İkinci Başkanlığına, Başkan Vekilliğine ve üyeliklerine yapılan atamalar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 5.10.2020
Borsa İstanbul'da gong Şişecam için çaldı
Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları AŞ'nin ana iştirakleri konumundaki Anadolu Cam Sanayii AŞ, Denizli Cam Sanayii ve Ticaret AŞ, Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret AŞ, Soda Sanayii AŞ ve Trakya Cam Sanayii AŞ'yi devralmak suretiyle birleşmesine ilişkin çalışmalar 30 Ocak 2020 tarihinde başlatılırken, Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan resmi başvuru 23 Temmuz 2020 tarihinde onaylandı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 4.10.2020
Emlak Katılım, şubeleşmede hedef büyüttü
Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, 2020 yılı için planladıkları 40 şube hedefini yukarı yönlü revize ettiklerini ve yeni şube hedeflerini 50'ye çıkardıklarını belirterek, "Fiziki olarak bizim için elzem olan noktalarda yer almayı hedefliyoruz.
Sermaye Piyasası Kurulu - 3.10.2020
Esenboğa Elektrik Üretim AŞ'nin halka arzı, son yılların rekor talebiyle tamamlandı
Esenboğa Elektrik Üretim AŞ açıklamasına göre, Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret AŞ'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Esenboğa Elektrik Üretim AŞ'nin halka arzı, 1-2 Ekim 2020'de gelen 1 milyar 337 milyon 832 bin 119 TL büyüklüğünde ve 6,5 katı aşan büyük talep sonrası 204 milyon TL değerinde gerçekleşti. Halka arza 249 bin 452 yatırımcıdan talep geldi. Bu arzın, son yılların en büyük ve yine son yılların ilk "Yıldız Pazar" halka arzı olduğu aktarılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Başta Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul çalışanları olmak üzere, bu süreçte bize destek veren bütün danışmanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ederiz.
Sermaye Piyasası Kurulu - 3.10.2020
Yapı müteahhitlerinin sınıflandırılması yönetmeliğinde değişiklik
Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yürürlüğe girdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 2.10.2020
SPK, Kurumsal Yönetim Tebliği'nde değişikliğe gitti
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Kurumsal Yönetim Tebliği'nde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 1.10.2020
ANALİZ -Ekonomide normalleşme adımları hızlandı
Bu süreçte Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), piyasaları ve reel sektörü canlı tutmak adına adımlar atarken, swap kanalı ve türev piyasalar üzerinden de istikrarı sağlayıcı yönde hamleler yaptı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 30.9.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Anadolubank'ın 1 milyar 800 milyon lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 29.9.2020
Son dakika haberi... SPK haftalık bülteni
Son dakika ekonomi haberine göre Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sekuro Plastik Ambalaj Sanayi AŞ, Intema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama AŞ pay piyasasında meydana gelen fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak yapılan incelemeler sonucunda 4 kişi hakkında borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem...
Sermaye Piyasası Kurulu - 28.9.2020
Esenboğa Elektrik halka açılıyor
Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret AŞ'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Esenboğa Elektrik Üretim AŞ'nin halka arz başvurusunun 24 Eylül'de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığı bildirildi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 28.9.2020
Emlak Katılım, 5 milyar TL'lik yeni kira sertifikası ihraç tavanı onayı aldı
Emlak Katılım, 5 milyar TL'lik yeni kira sertifikası ihraç tavanı onayı aldı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 26.9.2020
QNBEYOND Hızlandırma Programı 2. dönem girişimleri mezun oldu
QNBEYOND Hızlandırma Programı'nda, 2. dönem girişimleri mezun olurken, 3. dönem için başvurular başladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 24.9.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Esenboğa Elektrik Üretim'in pay başına 8,5 lira, Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik'in pay başına 6,9 liradan halka arzını onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 24.9.2020
Son Dakika | Sabancı Ventures, ilk yatırımını yaptı
Son dakika habere göre Sabancı Holding Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu (Sabancı Ventures), ilk yatırımını 2017 yılında giyilebilir teknolojiler geliştirmek üzere kurulan yerli bir girişim olan Thread In Motion'a yaptı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 18.9.2020
BIST100 yüzde 0.20 artışla başladı, dolar 7.54 lirada
Borsa İstanbul borsacılık faaliyetlerine ilişkin esaslar yönetmeliğinde değişiklikler öngören Sermaye Piyasası Kurulu yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 18.9.2020
SPK, borsa faaliyetlerine ilişkin yönetmelikte değişikliğe gitti
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), borsa faaliyetlerine ilişkin usul ve esasları düzenlediği yönetmelikte yer alan "Disiplin cezalarının çeşitleri", "Disiplin cezalarını gerektiren fiiller" ve "cezanın belirlenmesine ve uygulanmasına dair genel hükümler" bölümlerinde değişiklik yaptı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 18.9.2020
Borsa'da işlem yapma yetkililerine "yanıltıcı"lık cezası
Borsa İstanbul borsacılık faaliyetlerine ilişkin esaslar yönetmeliğinde değişiklikler öngören Sermaye Piyasası Kurulu yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 17.9.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Turkcell İletişim Hizmetleri pay piyasasında 15 Eylül 2020 tarihinde meydana gelen fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle 18 Eylül 2020 tarihli işlemlerden başlamak üzere UBS AG London Branch unvanlı yatırımcı tarafından Borsa İstanbul'a Doğrudan Piyasa...
Sermaye Piyasası Kurulu - 16.9.2020
Son dakika haberi... Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile ilgili iddialara yanıt...
GEDAŞ'ın 1994'ten beri Sermaye Piyasası Kurulu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu mevzuatları kapsamında yetkili/sertifikalı bağımsız değerleme hizmeti sunduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Bahsi geçen haberdeki konu 2018'de İBB tarafından düzenlenen Tuzla Atık Kabül Tesisi ve İskele Projesi Değerleme ve Fizibilite raporuna ilişkindir.
Sermaye Piyasası Kurulu - 15.9.2020
SPK haftalık bülten
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı pay piyasasında 10 Ağustos 2020-11 Eylül 2020 döneminde meydana gelen olağan dışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin yapılan incelemeler sonucunda, Nurettin Deniz'e 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 14.9.2020
Son dakika haberleri! SPK haftalık bülteni
Son dakika ekonomi haberi... Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı pay piyasasında 10 Ağustos 2020-11 Eylül 2020 döneminde meydana gelen olağan dışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak yapılan incelemeler sonucunda Yediler Grup Gıda Sanayi ve Ticaret ve 5 kişiye 6 ay süreyle geçici...
Sermaye Piyasası Kurulu - 14.9.2020
SPK, Kurumsal Yönetim İzleme Raporu'nu yayımladı
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) yayımladığı Kurumsal Yönetim İzleme Raporu'nda, "BIST 100 şirketlerinin zorunlu olmayan ilkelere ortalama uyum düzeyinin yüzde 80, BIST 30 şirketlerinin ortalama uyum düzeyinin ise yüzde 82,5 olduğu gözlemlenmiş ve yönetim kurullarının bağımsız üye sayısı,...
Sermaye Piyasası Kurulu - 12.9.2020
Türkiye Sigorta Birliği'nden BES'le ilgili "herkesin kazandığı sistem" değerlendirmesi
Öte yandan, gelişmiş ülkelerde tasarrufların önemli bir kısmını bireysel emeklilik yatırım fonları oluşturuyor. Böylelikle, ülke ekonomilerinin ihtiyaç duyduğu uzun vadeli yatırım ihtiyacını da bu fonlar karşılıyor. BES'in temelinin tasarrufa ve bu yöntemle oluşan fonların değerlendirilmesine dayandığı unutulmamalıdır. BES, herkesin kazandığı bir sistem ve BES'teki büyümenin devamlılığı, vatandaşların daha müreffeh bir emeklilik dönemi yaşamaları açısından önem arz ediyor." "Büyümede devlet katkısının önemli bir rolü var" Açıklamada, 17 yıl önce hayata giren ve bugün 160 milyar TL'ye yakın bir büyüklüğe ulaşan BES ve OKS'nin katılımcıyı korumak üzerine tasarlanan bir özel emeklilik sistemi olduğu belirtilerek, şu değerlendirmede bulunuldu: "Bu büyüklüğe ulaşılmasında, şüphesiz yüzde 25 devlet katkısının önemli bir rolü bulunuyor. Öncelikle sistem SEDDK tarafından çok sıkı denetleniyor. Şirketlerin günlük faaliyetleri ise Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) tarafından elektronik ortamda izlenerek, SEDDK'ye gözetim ve denetim altyapısı sunuluyor. Katılımcıların birikimleri ise Takasbank'ta güvence altında tutuluyor. Sistemde, katılımcılar istedikleri gibi hesaplarını başka bir emeklilik şirketine aktarabilirken; tasarruflarını koruyup artırmaya devam edebiliyorlar. BES Kanununa göre, katılımcılar birikimlerini hangi fonlarda değerlendireceklerine, fon tercihlerine ve fon dağılımı değişikliklerine bizzat kendileri karar veriyor. Diğer yandan, emeklilik şirketleri de emeklilik fonları da bağımsız denetime tabi tutuluyor. Ayrıca, sektördeki tüm şirketler güçlü bir iç denetim ve risk yönetimi mekanizmasına sahip. Katılımcı hesaplarının mevzuatta belirli bir tutara kadarki kısmı herhangi bir iflas, rehin veya haciz işlemine tabi tutulamıyorken; fonun malvarlığı da rehin edilemiyor. Fonların ve portföy yöneticilerinin faaliyetleri de Sermaye Piyasası Kurulu'nun gözetimi ve denetimi altında.
Sermaye Piyasası Kurulu - 11.9.2020
Son dakika haber: "BASK" ile yatırımcılar toplu bir şekilde hareket edebilecek
Son dakika haberi... Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borçlanma Aracı Sahipleri Kurulu (BASK) ile yatırımcıların değişen koşullara göre toplu bir şekilde hareket edebilmesine olanak sağlandığını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sermaye Piyasası Kurulu Haberleri | Sermaye Piyasası Kurulu Haber - Haberler - Sermaye Piyasası Kurulu haberleri, son dakika sermaye piyasası kurulu haber ve gelişmeleri burada. SPK haftalık bülteni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:00:53. #1.14#
title