Sarayönü Haberleri

Sarayönü haber, Sarayönü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarayönü 31.7.2020
Sarayönü'nde bayram namazı statta kılındı
Konya'nın Sarayönü ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe stadında bir araya gelen vatandaşlar, bayram namazını sahanın çimleri üzerinde kıldı.
Sarayönü 14.7.2020
Sarayönü sanayisinde "harman dönemi" bereketi
Sarayönü ilçesinde devam eden hububat hasadı ile birlikte harman dönemi bereketi yaşanıyor.
Sarayönü 10.7.2020
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Sarayönü'nde incelemelerde bulundu
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sarayönü'nde çeşitli incelemelerde bulundu ve ziyaretler gerçekleştirdi.
Sarayönü 10.7.2020
Üzeyir usta sarkaçlı saatlere 51 yıldır ayar veriyor
Konya'nın Sarayönü ilçesinde saat tamirciliği yapan 69 yaşındaki Üzeyir Kulcabay, zemberekle çalışan sarkaçlı saatlere 51 yıldır ayar veriyor.
Sarayönü 9.7.2020
Konya'da hububat hasadı yüzleri güldürüyor
Çiftçilerin geçen yıla göre, bu yılki rekolteden ötürü yüzünün güldüğüne işaret eden Akbulut, şunları kaydetti: "Üreticimiz biraz nefes almış oldu. Çünkü geçen seneki verim, bu yıl ikiye katlandı. Henüz hasadına başlanmayan sulu alanlarda bu verimleri iki katı olarak bekliyoruz. Açıklanan fiyatlar ve destek miktarının da artırılması ile üreticilerimiz biraz nefes alabilecek. Rekoltemiz geçen seneden daha fazla olacak." Sarayönü ilçesinin Gözlü Mahallesi'nde çiftçilik yapan Mustafa Büyüktoka da yağışların geç düşmesine karşın hasadın verimli olduğunu vurguladı.
Sarayönü 8.7.2020
Okulda pedallı antiseptik standı üretiyorlar
Konya'nın Sarayönü ilçesinde, Şehit Ramazan Akyürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için el antiseptiği standı üretiyor.
Sarayönü 6.7.2020
Son dakika haber! Beşgöz Gölü sazlıklardan temizleniyor
Gelen son dakika haberine göre Konya'nın Sarayönü ilçesinde, Beşgöz Gölü kıyılarında istenmeyen bitki, ot ve saz gibi habitatın kesimine yönelik çalışma başlatıldı.
Sarayönü 3.7.2020
Sarayönü'nde TOKİ konutlarının teslimatları başladı
Konya'nın Sarayönü ilçesinde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ), tarafından yapılan 2. Etap konut projesinde, daireler hak sahiplerine teslim ediliyor.
Sarayönü 2.7.2020
Sarayönü ilçesinde yol çalışması
Sarayönü Belediyesi, 2020 yılı yatırım planlamaları kapsamında yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
Sarayönü 2.7.2020
Sarayönü'nde kan bağışı seferberliği
Sarayönü ilçesinde Türk Kızılay Temsilciliği tarafından kan bağışı seferberliği düzenlendi.
Sarayönü 1.7.2020
Son dakika! Su tasarrufuyla bahçelerine can veriyorlar
Son dakika güncel haberi: Sarayönü ilçesinde Mehmet Büyükeğen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin drenaj sisteminde toplanan yağmur ve yer altı suları okul bahçesindeki bitkilere can veriyor.
Sarayönü 28.6.2020
Kışın sahnelerin, yazın tarlaların tozunu attırıyor
Konya'nın Sarayönü ilçesinde yaklaşık 300 kişinin yaşadığı kamp alanındaki çadırda konaklayan Ahmet Aytimur (23), ailesiyle tarlalarda çapa işleri yapıyor.
Sarayönü 25.6.2020
Gözlü Tarım İşletmesi'nde küçükbaş hayvan satışı
Sarayönü ilçesinde, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Gözlü Tarım İşletmesi, reforme olan küçükbaş hayvanların satışını gerçekleştirdi.
Sarayönü 24.6.2020
Sarayönü kent meydanı tamamlandı
Sarayönü ilçesinde yapım çalışmaları yürütülen kent meydanı projesi tamamlandı.
Sarayönü 20.6.2020
Sarayönü'nde LGS sınavı yapıldı
Sarayönü ilçesinde, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, 528 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Sarayönü 19.6.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Konya'da muhtarlarla buluştu Açıklaması
Bu programı, Türkiye'nin kalkınmasında adeta bir seferberlik olarak gördüklerine işaret eden Kurum, şunları kaydetti: "Bu kapsamda Konyamıza dair çok özel projelerimiz ve çalışmalarımız var. Sosyal konut projelerinden altyapı ve üstyapı çalışmalarına, kentsel dönüşümden millet bahçelerine, sıfır atık projesinden ekolojik koridorlara ve tarihi meydanların ihyasına kadar çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda, 900 bin metrekarelik alanda inşa ettiğimiz Meram Millet Bahçesi'nin yanı sıra eski stat yerinde 108 bin metrekarelik alanda Meram 2. Etap Millet Bahçesi'ni yapıyoruz. Beyşehir, Ereğli, Karapınar, Sarayönü, Seydişehir, Yalıhüyük, Çumra, Kadınhanı ve Tuzlukçu'da millet bahçeleri inşaatlarımız devam ediyor.
Sarayönü 19.6.2020
"Güçlü şehirlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var"
"ESKİ STADIN YERİNE MERAM 2. ETAP MİLLET BAHÇESİNİ YAPIYORUZ" Konya'daki eski stadın yerine 108 bin metrekarelik alanda Meram 2. Etap Millet Bahçesini yaptıklarını aktaran Bakan Kurum, millet bahçesinde havuz, tematik bahçeler ve piknik alanlarının yer alacağını belirtti. Aynı alanda; bin metrekarelik millet kıraathanesi, 2 bin metre bisiklet yolu, 4 bin 500 metre yürüyüş yolu yapacaklarını ifade eden Bakan Kurum, "Bu millet bahçesi içinde inşallah Konya'nın tarihi kimliğine yakışır bir camiyi şehrimize kazandıracağız. İlaveten; Beyşehir, Ereğli, Karapınar, Sarayönü, Seydişehir, Yalıhüyük, Çumra, Kadınhanı ve Tuzlukçu'da Millet Bahçeleri projelerimiz devam ediyor.
Sarayönü 18.6.2020
Sarayönü'nde doğal gaz yatırım çalışmaları devam ediyor
Konya'nın Sarayönü ilçesinde doğal gaz şebekesinin genişletilmesi amacıyla 2020 yılı çalışmaları başlatıldı.
Sarayönü 18.6.2020
Sarayönü'nde iş yerlerinde Kovid-19 denetimi
Sarayönü ilçesinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleriyle ilgili olarak normalleşme sürecinde yeniden açılan iş yerlerinde denetim gerçekleştirildi.
Sarayönü 17.6.2020
Sarayönü'nde hububat hasadı başladı
Konya'nın Sarayönü ilçesine bağlı Değirmenli Mahallesi'nde, 2020 yılının ilk arpa hasadı gerçekleştirildi.
Sarayönü 17.6.2020
Doğa gönüllüsünün hayalet ağlarla örnek mücadelesi
Konya'nın Sarayönü ilçesinde bir doğa gönüllüsü, birçok canlı türüne ev sahipliği yapan Beşgöz Gölü'ndeki kaçak balık ağlarını toplayarak imha ediyor.
Sarayönü 12.6.2020
Sarayönü Belediyesinden parke taşı yatırımı
Sarayönü Belediyesi, parke taşı üretiminde kapasite ve kaliteyi arttırmak amacıyla yeni tesis yatırımında bulundu.
Sarayönü 10.6.2020
Köy muhtarına yediemin olarak teslim edilen biçerdöveri çaldılar
Konya Sarayönü İlçe Jandarma Komutanlığı ile koordineli şekilde bölgede yapılan araştırmalar ve alınan beyanlar doğrultusunda, şüpheli tır şoförü T.
Sarayönü 4.6.2020
Yaralı şahin tedaviye alındı
Alınan bilgiye göre, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.Bölge Müdürlüğü Konya Şubesi ekipleri, Sarayönü ilçesinde bir vatandaş tarafından uçamayan bir şahin bulunduğu bilgisinin verilmesi üzerine harekete geçti.
Sarayönü 11.5.2020
Yaralı pelikan tedaviye alındı
Alınan bilgiye göre, Sarayönü ilçesinde, uçamadığı için Çeşmelisebil Jandarma Karakol Komutanlığı'na teslim edilen yaralı pelikanın Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.
Sarayönü 5.5.2020
Konya'da mahalle yollarındaki çalışmalar devam ediyor
İlçelerin ihtiyaç önceliklerine göre yatırımları sürdürdüklerini aktaran Altay, şunları kaydetti: "Konya'nın merkez ve tüm ilçeleriyle altyapısı tamamlanmış, topyekun kalkınmış bir şehir olması için gayret gösteriyoruz. 2020 yılı yatırım programında yer alan 19 ilçeye bağlı mahallelerde yaklaşık 300 kilometrelik mahalle yolu yatırımları yoğun olarak devam ediyor. Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler dahil, sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışmalara devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Meram, Çumra, Yunak, Tuzlukçu, Kadınhanı, Derbent, Derebucak, Hüyük, Yalıhüyük, Taşkent, Hadim, Güneysınır, Ereğli, Halkapınar, Emirgazi, Kulu, Cihanbeyli, Sarayönü ve Altınekin ilçelerine bağlı 300 kilometrelik mahalle yolunda genişletme ve standart yükseltme çalışmaları yapıyor.
Sarayönü 13.4.2020
Şanlıurfa'da kumar oynayan 14 kişiye para cezası
Alınan bilgiye göre, merkez Haliliye ilçesinin Sarayönü Mahallesi'ndeki bir iş merkezinin ikinci katında kavga çıktığına yönelik polise ihbarda bulunuldu.
Sarayönü 10.4.2020
PTT'den Türk Polis Teşkilatının 175. yaşı için özel gün zarfı
Söz konusu filatelik ürünlerin satışıyla birlikte "Şanlıurfa PTT Merkez Müdürlüğü Yusufpaşa Mah. Sarayönü Sok.
Sarayönü 4.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Koronavirüs ile mücadele kapsamında 1 Ocak 2000'den sonra doğmuş olanların sokağa çıkmalarının geçici olarak yasaklanmasının ardından polis ve zabıta ekipleri denetimleri artırdı. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin en işlek caddeleri olan Atatürk Bulvarı ve Sarayönü Caddesi'nde 20 yaş ve altındakilerine yönelik denetim yaptı.
Sarayönü 2.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ-16
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca ihtiyaç sahiplerine verilecek bin liralık yardım parasını almak için kentte çok sayıda kişi erken saatlerden itibaren Sarayönü ve Eyyübiye semtlerinde bulunan PTT şubelerine gidenler kuyruk oluşturdu.
İmsak04:18
Öğle13:01
İkindi16:49
Akşam20:00
Yatsı21:27
KONYA
Yönetmen Bir Yalnızlık Şarkısı
Tür Romantik
KONYA
Yönetmen Gece Nöbeti
Tür Suç
KONYA
Yönetmen Şeytanın El Kitabı
Tür Korku
KONYA
Yönetmen Araf 4: Meryem
Tür Korku
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Sarayönü Haber, Sarayönü Son Dakika Haberleri - Haberler - Sarayönü haber sayfamızda Sarayönü haberleri okuyabilir, Sarayönü son dakika haberleri ve güncel Sarayönü gelişmelerini görebilirsiniz. TOKİ'nin yaptığı onlarca konut ve işyeri açık arttırma ile satıl
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 03:13:37. #1.15#
title