Şam Haberleri

Şam haber, Şam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şam - 28.10.2020
Lübnan, Suriyeli mültecilerin dönüşü için "hızlı bir çözüm" arıyor
Rus Temsilci Lavrentiev ise Lübnan'ın, 11-12 Kasım tarihlerinde Suriye'nin başkenti Şam'da düzenlenecek mültecilerin geri dönüşüyle alakalı uluslararası konferansa katılmasını umduğunu dile getirdi.
Şam - 28.10.2020
Esed rejiminin İdlib'e saldırılarında 2 sivil öldü
Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve İran destekli terörist grupların, İdlib gerginliği azaltma bölgesine düzenlediği saldırılarda 2 sivil yaşamını yitirdi, 10 sivil yaralandı.
Şam - 27.10.2020
BM'den Rusya ve Türkiye'ye Suriye'de iş birliğini sürdürme çağrısı
İdlib'in batısındaki Duveyle köyünde konuşlu SMO'ya bağlı Feylaku'ş Şam güçleri havadan vurulmuş, çok sayıda asker hayatını kaybetmişti.
Şam - 26.10.2020
Rus savaş uçakları İdlib'i vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Suriye'nin İdlib'in batısındaki Duveyle köyünde konuşlu SMO'ya bağlı Feylaku'ş Şam güçleri havadan vuruldu.
Şam - 26.10.2020
Son Dakika | Rus savaş uçakları, İdlib'de Suriye Milli Ordusu güçlerini vurdu
Askeri muhalif kaynaklardan edinilen bilgiye göre, İdlib'in batısındaki Duveyle köyünde konuşlu SMO'ya bağlı Feylaku'ş Şam güçleri havadan vuruldu.
Şam - 23.10.2020
Esed rejimi ülkenin güneyindeki Dera'da protesto edildi
Dera'dan ayrılmayan eski muhalif gruplar, rejim birliklerinin girdiği Tafas, Dera el-Beled, Basra Şam gibi bölgelerde hafif silahlarla mücadele ediyor.
Şam - 23.10.2020
Son dakika haber: İran Devrim Muhafızları Ordusu ve emrindeki teröristlerden İdlib'deki cephe hattına takviye
İdlib'deki durum Türkiye, Rusya ve İran arasında 4-5 Mayıs 2017'de gerçekleşen Astana toplantısında, İdlib ve komşu illerin (Lazkiye, Hama ve Halep vilayetleri) bazı bölgeleri, Humus ilinin kuzeyi, başkent Şam'daki Doğu Guta ile ülkenin güney bölgeleri (Dera ve Kuneytra vilayetleri) olmak üzere 4 "gerginliği azaltma bölgesi" oluşturulmuştu.
Şam - 22.10.2020
Esed rejiminin Şam müftüsü bombalı saldırıda hayatını kaybetti
Suriye'de Beşşar Esed rejiminin Şam müftüsü Muhammed Adnan Afyoni'nin aracına yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitirdiği bildirildi.
Şam - 22.10.2020
Trump yönetiminin Maduro'nun görevden ayrılması için Venezuelalı yetkiliyle görüştüğü iddia edildi
Beyaz Saray yetkilisinin rehine müzakereleri için Suriye'ye gittiği iddiası Wall Street Journal gazetesi de pazar günü verdiği ve üst düzey yetkililere dayandırdığı haberinde, 10 yıldan uzun bir sürenin ardından Suriye rejimi ile ABD hükümeti arasında ilk temasın kurulduğunu ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Yardımcı Asistanı ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Direktörü Kash Patel'in bu yılın başında Şam'a gittiğini öne sürmüştü.
Şam - 21.10.2020
Esed rejimi akaryakıt fiyatlarını iki katına çıkardı
Kontrol ettiği bölgelerde yakıt kıtlığı ve ekonomik kriz yaşamaya devam eden Esed rejimi, halkına karşı açtığı savaşın yükünü halka yüklemeyi sürdürüyor.
Şam - 21.10.2020
İdlib'e hava saldırısında 5 yaralı
İdlib'deki durum Türkiye, Rusya ve İran arasında 4-5 Mayıs 2017'de gerçekleşen Astana toplantısında, İdlib ve komşu illerin (Lazkiye, Hama ve Halep vilayetleri) bazı bölgeleri, Humus ilinin kuzeyi, başkent Şam'daki Doğu Guta ile ülkenin güney bölgeleri (Dera ve Kuneytra vilayetleri) olmak üzere 4 "gerginliği azaltma bölgesi" oluşturuldu.
Şam - 21.10.2020
Osmanlı döneminin önemli gazetelerinden "Se­me­râ­tu'l-Fü­nûn" dijital ortama aktarılmaya hazırlanıyor
Kadınların eğitimine önem verirdi Şeyh Kabbani'nin "nesillerin terbiyecisi" olarak gördüğü kadınların eğitimine çok önem verdiğini anlatan 89 yaşındaki Fatma İnam, bu nedenle Lübnan'ın yanı sıra Şam, Kudüs ve Kahire'de şubeleri bulunan İslami Makasid Cemiyeti bünyesinde kız okulları açtığını söyledi.
Şam - 20.10.2020
Esed rejiminin ABD yönetiminden tutsak vatandaşlarını serbest bırakma karşılığında taleplerde bulunduğu iddiası
Amerikan Newsweek dergisinin Lübnanlı yetkililere dayandırdığı haberinde, Lübnan Kamu Güvenliği Genel Müdürlüğü Abbas İbrahim'in geçen haftaki Washington ziyaretinde Şam'dan ABD yönetimine bir teklif götürdüğü iddia edildi.
Şam - 19.10.2020
Şam'da zehirli içme sularından etkilenen bir bebek hayatını kaybetti
Beşşar Esed rejiminin kontrolü altındaki başkent Şam'da 5 aylık bir çocuk, içme sularındaki zehirli maddeden etkilenerek hayatını kaybetti.
Şam - 19.10.2020
Üst düzey Beyaz Saray yetkilisinin rehine müzakereleri için Suriye'ye gittiği iddiası
ABD Başkanı Donald Trump'ın Yardımcı Asistanı ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Direktörü Kash Patel'in, Suriye rejiminin rehin tuttuğu iki Amerikalının salıverilmesi için Şam'ı ziyaret ettiği öne sürüldü.
Şam - 16.10.2020
Esed rejimi ülkenin güneyindeki Dera'da protesto edildi
Dera'dan ayrılmayan eski muhalif gruplar, rejim birliklerinin girdiği Tafas, Dera el-Beled, Basra Şam gibi bölgelerde hafif silahlarla mücadele ediyor.
Şam - 16.10.2020
Samsun'da HTŞ terör örgütü şüphelisi 4 yabancı adliyeye sevk edildi
Samsun ve Denizli'de Heyet Tahrir-El Şam (HTŞ) silahlı terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Suriye uyruklu 5 kişiden 4'ü adliyeye sevk edildi.
Şam - 15.10.2020
Terör örgütü HTŞ üyesi 4 şüpheli adliyede (2)
TUTUKLANDILARSamsun'da, silahlı terör örgütü Heyet Tahrir-El Şam (HTŞ) üyesi olarak Suriye'de faaliyet gösterdikleri iddiasıyla gözaltına alınıp, sorgu işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, Ş.M, S.C, H.K ve V.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Şam - 15.10.2020
Son dakika... İnsan Hakları İzleme Örgütü: Suriye'de Esed rejimi güçleri ve Rusya, İdlib'de savaş suçu işledi
Buna göre, Rusya ve rejim güçleri, söz konusu dönemde sivillerin can güvenliğini gözetmeksizin İdlib'deki sivillere ait evleri, sağlık merkezlerini, ibadet yerlerini, okulları ve pazar yerlerini defalarca hedef alarak, savaş suçu işledi. Yaklaşık 11 ay süren saldırılarda, misket ve varil bombaları da sıkça kullanılırken, bu sürede en az 1600 sivil yaşamını yitirdi, 1,4 milyon kişi de evlerini terk etti.
Şam - 13.10.2020
2 ilde HTŞ operasyonu: 5 gözaltı
SAMSUN merkezli 2 ilde, Heyet Tahrir el-Şam (HTŞ) silahlı terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, 5 Suriye uyruklu gözaltına alındı.
Şam - 10.10.2020
Son dakika! Esed rejiminin İdlib'e saldırısında bir kadın öldü, 3 sivil yaralandı
İdlib'deki durum Türkiye, Rusya ve İran arasında 4-5 Mayıs 2017'de gerçekleşen Astana toplantısında, İdlib ve komşu illerin (Lazkiye, Hama ve Halep vilayetleri) bazı bölgeleri, Humus ilinin kuzeyi, başkent Şam'daki Doğu Guta ile ülkenin güney bölgeleri (Dera ve Kuneytra vilayetleri) olmak üzere 4 "gerginliği azaltma bölgesi" oluşturuldu.
Şam - 9.10.2020
Son dakika haber! Esed rejiminin İdlib'e saldırısında 1 çocuk hayatını kaybetti
Gelen son dakika haberine göre Suriye'de Beşşar Esed rejiminin, İdlib'in Şinen köyüne düzenlediği saldırılarda 1 çocuk yaşamını yitirdi.
Şam - 8.10.2020
Esed rejiminin İdlib'e saldırısında 1 sivil yaşamını yitirdi
Suriye'de Beşşar Esed rejiminin, İdlib'in Kensafra beldesine düzenlediği saldırılarda 1 sivil hayatını kaybetti, 4 sivil yaralandı.
Şam - 7.10.2020
Gürcistan, Esed rejimini ülkenin toprak bütünlüğünü ihlal etmekle suçladı
Abhazya dün Suriye'nin başkent Şam'da "büyükelçilik" açmıştı.
Şam - 6.10.2020
Son dakika haberleri: Lübnan kara sularına izinsiz giren yakıt tankerinin kaptanı gözaltına alındı
Panama bandıralı tankerin son yıllarda defalarca isim değiştirdiği bilgisi paylaşılan haberlerde, tankerin taşıdığı akaryakıtın Şam merkezli bir firmaya ait olduğu ve Lübnan üzerinden Suriye'ye ulaştırma planı çerçevesinde Zahrani Rafinerisi'ne yanaşmaya çalıştığı öne sürüldü.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şam Haber, Şam Son Dakika Haberleri - Haberler - Şam haber sayfamızda Şam haberleri okuyabilir, Şam son dakika haberleri ve güncel Şam gelişmelerini görebilirsiniz. Lübnan, Suriyeli mültecilerin dönüşü için hızlı bir çözüm arıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 14:45:15. #1.14#
title