Rekabet Kurumu Haberleri

Rekabet Kurumu haber, Rekabet Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rekabet Kurumu - Bugün
RK: Dokuz çimento şirketi hakkında soruşturma açıldı
Rekabet Kurulu (RK) çimento sektöründe faaliyet gösteren dokuz şirket hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.  Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada çimento sektöründe faaliyet gösteren teşebbüslerin 4,054 sayılı "Rakabetin Korunması Hakkında Kanun"un dördüncü maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla resen yürütülen ön araştırmanın Rekabet Kurulu'nca karara bağlandığı belirtildi.
Rekabet Kurumu - Bugün
RK-İşgücü piyasasında "centilmenlik anlaşmaları"na soruşturma
Rekabet Kurulu, işgücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle Türkiye genelinde 32 teşebbüs hakkında soruşturma açtı.
Rekabet Kurumu - Bugün
Rekabet Kurulundan 32 teknoloji, gıda ve perakende teşebbüsü hakkında "centilmenlik anlaşması" soruşturması
Rekabet Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, son yıllarda iş gücü piyasalarına ilişkin olarak işverenlerin sahip olduğu pazar gücünün, çalışan ücretlerinin azalmasına veya baskılanmasına ve çalışma koşullarının rekabetçi seviyelerin altında kalmasına neden olduğuna yönelik görüşlerin arttığı belirtildi.
Rekabet Kurumu - 08.04.2021
Rekabet Kurumu Başkanı Küle, TOBB e-Ticaret Meclisi Toplantısı'na katıldı Açıklaması
Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, gelecek dönemde büyük dijital platformların "bekçi" rolü oynadığı piyasalarda tüketici egemenliğini yeniden geçerli kılmak ve platformlardaki tüm aktörler için rekabeti geliştirmek adına spesifik mevzuat reformları ve politika araçları geliştirdiklerini bildirdi.
Rekabet Kurumu - 04.04.2021
Rekabet ihlalinden teşebbüslere geçen yıl 2 milyar lira ceza kesildi
Rekabet Kurumu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde geçen 2020 yılına ilişkin raporunu yayımladı.
Rekabet Kurumu - 23.03.2021
Rekabet Kurumu 30 rekabet uzman yardımcısı alacak
Rekabet Kurumu 30 rekabet uzman yardımcısı alımı yapacak.
Rekabet Kurumu - 05.03.2021
Rekabet Kurumu geçen yıl 220 birleşme ve devralma işlemini inceledi
Rekabet Kurumu 2020'de toplam 220 birleşme ve devralma işlemini incelemeye aldı.
Rekabet Kurumu - 20.02.2021
CHP'li Ağbaba, zincir marketlerin denetlenmesi için mevzuat oluşturulması çağrısında bulundu
Zincir marketlere ilişkin rapor hazırlayan Ağbaba, raporunda, Türkiye Perakendeciler Federasyonu ve Rekabet Kurumu'nun konuyla ilgili verilerine yer verdi.
Rekabet Kurumu - 17.02.2021
İtalyan Rekabet Kurumu'ndan talimatlarına uymayan Facebook'a para cezası
İtalyan Rekabet Kurumu, kullanıcı verilerinin uygunsuz kullanımını sonlandırma talimatlarına uymadığı gerekçesiyle sosyal medya platformu Facebook'a 7 milyon avro ceza verildiğini belirtti.
Rekabet Kurumu - 28.01.2021
Avustralya rekabet kurumu Google'ın reklam hakimiyetinin ele alınması gerektiğini açıkladı
Avustralya rekabet kurumu, Google ile rekabetten ve dijital reklam tedarik zincirinde şeffaflıktan yoksunluğun, yayıncıları, reklamcıları ve tüketicileri etkilediğini belirterek, şirketin reklam hakimiyetinin ele alınması gerektiğini bildirdi.
Rekabet Kurumu - 20.01.2021
Duru Bulgur, Rekabet Kurumunun açtığı soruşturmaya ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
Duru Bulgur Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, Rekabet Kurumunun açtığı soruşturmaya ilişkin açıklama yaptı.
Rekabet Kurumu - 10.01.2021
WhatsApp'ın "onay dayatmasının" ardından kullanıcılar yerli güvenilir alternatiflere yöneliyor
HAVELSAN tarafından geliştirilen dünyanın ilk ve tek beyaz kutu kriptografisine sahip güvenli iletişim ve anlık mesajlaşma programı HAVELSAN ileti de Türkiye'de önemli kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılmaya başlandı. Kurumsal kullanımlar için tasarlanan HAVELSAN ileti ürünü ile kurumların personeli kendi aralarında mesajlaşabilirken, güvenli sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebiliyor, medya, doküman ve lokasyon paylaşabiliyor ve kurumsal gruplar aracılığıyla toplu görüşmeler yapabiliyor. İlk olarak HAVELSAN bünyesinde çalışanlar tarafından kullanılmaya başlanan ileti, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve Rekabet Kurumu personelinin de kullanımına sunuldu.
Rekabet Kurumu - 10.01.2021
Güvenli iletişim platformu HAVELSAN ileti, kamuda kullanılmaya başlandı
İlk olarak HAVELSAN bünyesinde çalışanlar tarafından kullanılmaya başlanan ileti, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve Rekabet Kurumu personelinin de kullanımına sunuldu.
Rekabet Kurumu - 06.01.2021
Tat Gıda'dan "süt ve süt ürünleri iş kolundaki faaliyetlerin devredilmesini ilişkin" açıklama
Açıklamada, devir, sözleşmedeki Rekabet Kurumu onayının alınması dahil kapanış ön koşullarının gerçekleşmesine bağlı olup, ön koşulların sözleşme imza tarihinden itibaren altı ay içerisinde tamamlanamaması halinde sözleşme kendiliğinden feshedilmiş sayılacağı ve teminat mektubunun alıcıya iade edileceği belirtilerek, "Ön şartların haklı sebep olmaksızın alıcı tarafından yerine getirilmemesi veya alıcının haklı sebep olmaksızın kapanışı gerçekleştirmemesi halinde ise teminat mektubu cezai şart olarak nakde çevrilecektir.
Rekabet Kurumu - 04.01.2021
Fransız PSA'nın hissedarları, Fiat Chrysler ile birleşmeyi onayladı
Avrupa Birliği (AB) rekabet kurumu da, Fiat Chrysler ile PSA'nın birleşmesine koşullu onay vermişti.
Rekabet Kurumu - 30.12.2020
Türk Eczacıları Birliği hakkındaki rekabet soruşturmasında sözlü savunma toplantısı yapıldı
Rekabet Kurumu'nda, Kurul Başkanı Birol Küle başkanlığında yapılan toplantıya birlik yetkilileri ve şikayetçi taraf çevrim içi ortamda katıldı.
Rekabet Kurumu - 22.12.2020
Cerrahi maske üreten 13 firmanın rekabet soruşturmasında sözlü savunma toplantısı yapıldı
Rekabet Kurumu'nda Kurul Başkanı Birol Küle başkanlığındaki toplantıya 7 firmanın yetkilisi çevrim içi ortamda katıldı.
Rekabet Kurumu - 20.12.2020
Hyundai Türk ortağından hisselerini satın alıyor
Hyundai Motor Company, Rekabet Kurumuna yapılan başvuru ile ilgili olarak bir basın açıklaması paylaştı.
Rekabet Kurumu - 15.12.2020
Rekabet Kurumu Başkanı Küle: "Reformları uygulamalarımıza yansıtmak durumundayız"
Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, rekabet kurumlarının reformları uygulamalara yansıtmasının önemine dikkati çekerek, birbiriyle iltisaklı meselelere tüketici refahı odaklı cevap verdiklerini söyledi.
Rekabet Kurumu - 11.12.2020
Son dakika! TBMM Genel Kurulunda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Rekabet Kurumunun görevlerini anlatarak, rekabet kurumlarının dünyanın her yerinde bulunan son derece önemli kurumlar olduğunu söyledi.
Rekabet Kurumu - 11.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor
HDP Batman Milletvekili İpekyüz, "Rekabet Kurumu uluslararası piyasada neye dönüşmüş? İnternetteki çeşitli araştırma motorları diyorlar ki 'Hukuksal olarak yapamadıklarını bir vergi salma metoduna dönüştürmüşler.
Rekabet Kurumu - 11.12.2020
Son dakika haberleri: Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu'nda başladı
Genel Kurulda, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Helal Akreditasyon Kurumu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Türkiye Uzay Ajansı'nın bütçeleri ele alınacak.
Rekabet Kurumu - 06.12.2020
TBMM'de bu hafta
11 Aralık Cuma: Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Helal Akreditasyon Kurumu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Türkiye Uzay Ajansı.
Rekabet Kurumu - 30.11.2020
İtalya'dan Apple'a 10 milyon avro ceza
İtalya Rekabet Kurumu, ABD'li teknoloji devi Apple'a akıllı telefonlarının suya dayanıklılık özelliklerine dair reklam ve promosyonlarda yanıltıcı bilgi verdiği gerekçesiyle 10 milyon avro para cezası kesti.
Rekabet Kurumu - 23.11.2020
Son Dakika | 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Pekcan, kredi sicil affıyla ilgili anapara veya taksit ödeme tarihinin 24 Mart'tan önce olduğuna dikkati çekerek, şunları bildirdi: "Kullandığı nakdi, gayri nakdi kredilerin anapara, faiz ve faizlerine ilişkin ödemelerini aksatan gerçek-tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan, bulunmayan gerçek kişilerin kredi müşterinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı, diğer kredi borçlarına ilişkin 5411 sayılı Kanun'un ilgili maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdinde tutulan kayıtların söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının 31 Aralık'a kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde bu kişilere yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmayacağı göz önüne alınmıştır." Komisyonda, Ticaret Bakanlığı ile Rekabet Kurumu ve Helal Akreditasyon Kurumunun 2021 yılı bütçesi kabul edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rekabet Kurumu Haberleri | Rekabet Kurumu Haber - Haberler - Rekabet Kurumu haberleri, son dakika rekabet kurumu haber ve gelişmeleri burada. RK: Dokuz çimento şirketi hakkında soruşturma açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 18:35:11. #1.15#

title