Rakka Haberleri

Rakka haber, Rakka son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rakka - 23.10.2020
Büyükelçi Kılıç'tan ABD'li Demokrat senatöre "insan hakları" tepkisi
Kılıç, açıklamasında, Schumer'e atfen, "Kendi iç siyasi ajandanız için Türkiye'ye karşı (ortaya atılan) asılsız iddialara tevessül etmeniz çok yazık. Eğer bölgedeki insan hakları ihlallerine ilişkin gerçekten endişeniz varsa, 'ortağınızın' (YPG/PKK) Rakka'daki eylemlerine ve Türkiye ile Suriye'deki terör saldırılarına baksanız daha iyi olur.
Rakka - 22.10.2020
Terör örgütü DEAŞ ile Esed rejimi güçleri arasında Hama kırsalında çatışma
Rakka ve Deyrizor'daki kalelerini kaybeden DEAŞ, halihazırda Suriye'de sadece Humus'un doğusu, Hama kırsalı ve Deyrizor'un batısındaki çöl bölgesinde dağınık biçimde konuşlu bulunuyor.
Rakka - 15.10.2020
Son dakika haber: İçişleri Bakanı Soylu, Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı'nda konuştu: (1)
"Dünyadaki terör örgütlerinin dizaynına bakmak isteyen, gözünü okyanus ötesine çevirsin" Terör örgütleriyle petrol pazarlığı yapılan bir dünyada hayatın normalleşmesi için çalıştıklarını dile getiren Soylu, şunları kaydetti: "Amerika eliyle PKK/PYD, Rakka'ya girdiği zaman oradaki DEAŞ'lılar ne oldu? Bu sorunun cevabını dünyada bir tane aklı başına adam versin.
Rakka - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Terör örgütü PKK/PYD, Suriye'de DEAŞ'ın kalesi olarak bilinen Rakka'nın tamamını ABD destekli operasyonla ele geçirdi.
Rakka - 6.10.2020
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı (1)
DEAŞ'a karşı da en büyük darbeyi vuranın Türkiye olduğunu dile getiren Mehmet Muş, şunları kaydetti: "Bir bakıyorsunuz ki bu zalim, bu katil terör örgütü DAEŞ'i yeniyor, onun boşalttığı yerlere bu yerleşiyor, Rakka'ya kadar, Fırat'ın doğusundaki bölgeye olduğu gibi PKK yerleşiyor.
Rakka - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2012- Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinden ateşlenen top mermisinin Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine düşmesi sonucu 5 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.
Rakka - 23.9.2020
Son dakika haberi... ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye'de 3 binden fazla sivili öldürdü
Terör örgütü YPG/PKK'ya destek veren koalisyon güçlerinin bombardımanı sonucu en çok sivil kayıpları 1133 ile Rakka'da kaydedildi.
Rakka - 11.9.2020
YPG/PKK'lı teröristler Suriye'de kalp hastası sivili işkenceyle öldürdü
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal ettiği Rakka'da alıkoyduğu kalp hastası sivili işkence ederek öldürdü.
Rakka - 2.9.2020
Son dakika haberi! Terör örgütü PKK/YPG, Suriye'de çocukları kaçırmaya devam ediyor
9 YAŞINDA ÇOCUKLAR BİLE ZORLA KAÇIRILIYOR Terör örgütünün son 2 yıllık süreçte, kadrosundaki azalma ve yeni katılım olmaması nedeniyle kaybettiği gücü toplamak adına başlattığı 'çocuk savaşçı' uygulaması ile yüzlerce çocuğu ailelerinden koparıp, kamplarına götürdüğünü anlatan aşiret temsilcileri, "Kamplarda, teröristler tarafından silahlı eğitim verilen çocuklar, kampta bulundukları sürede, ailelerinin öldürülme korkusu ile kendilerine ezberletilen sözleri de terör örgütünün yayın organlarında tekrarlayarak, diğer çocuklara katılım çağrısı yaptı. Teröristlerin işgal ettiği Haseke, Deyrizor, Rakka, Ayn El Arap, Rasulayn ve Kamışlı gibi şehirlerde 9 yaşında çocuklar bile zorla kaçırıldı.
Rakka - 1.9.2020
Uzmanlara göre Rusya, YPG'yi yanına çekmek istiyor
ABD'nin askeri korumasına bağımlı durumda olan YPG'nin, Rusya'ya kapılarını kapatmadığını, hatta bölgede başka aktörlerle de iş birliği içinde olduğunu aktaran Orhon şöyle konuştu: "YPG, Rusya'ya kapılarını kapatmıyor ama ABD korumasından kesinlikle vazgeçmiyor. Ama YPG en nihayetinde ABD'nin bölgeden çekileceğinin farkında. Siyasi çözüm masası kurulduğu zaman Şam ile anlaşma sağlanmadan bir özerklik kazanmasının mümkün olmadığının farkında. Dolayısıyla YPG hem Rusya kanalını hem Şam kanalını hep açık tutuyor. YPG, Suriye'de önemli aktörler arasında ilişkilerini dengede tutmaya çalışarak kendi çıkarlarını maksimize etmeye çalışıyor. Tabii Rusya'nın YPG açısından diğer bir önemi ABD'nin de aynı zamanda Türkiye'ye karşı bir koruma kalkanı olmasını sağlıyor. Yani Türkiye'nin kendisine yönelik olası hamlelerine karşı hep Rusya'nın, ABD'nin hatta zaman zaman Suriye rejiminin koruma kalkanı altına girmeye çalışıyor. Biliyoruz ki Türkiye'nin askeri operasyonları sırasında bu aktörlerin bayraklarını dalgalandırarak TSK'ye karşı bir engelleme içerisine girdiğini de görüyoruz." Orhon, terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD/YPG ile Halkın İradesi Partisinin Moskova'da bir mutabakat imzalaması ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesine ilişkin ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Moskova'da imzalanan anlaşmayı Suriye ile ilgili olduğu kadar Türkiye ile Rusya arasında Libya'da, Suriye'de ve Doğu Akdeniz'de hatta genel anlamda bölgede yürütülen rekabetin de bir parçası olarak görmek lazım. Moskova yönetimi, YPG üzerinden Türkiye'ye bir mesaj vermeye çalışıyor olabilir. Bu mesaj, Türkiye'nin bölgede geri adım atmasına neden olacak bir bir hamle değil tam tersine Türkiye'yi, Libya, Suriye ve diğer sahalarda Rusya'ya karşı yürütülen mücadelede daha motive edici bir gelişme olacaktır diye düşünüyorum." "Rusya PKK/PYD'ye siyasi zemin hazırlamaya çalışıyor" SETA Araştırmacısı Can Acun ise Barış Pınarı Harekatı'ndan sonra Fırat'ın doğusundaki güç dengelerinin değişmeye başladığını özellikle Suriye ve Rusya'ya ait unsurların, Aynel Arap'tan Rakka'ya hatta Malikiye'ye kadar uzanan bir hatta kontrolü sağlamaya çalıştığını aktardı.
Rakka - 26.8.2020
Son dakika haberleri: Terör örgütü DEAŞ ile Esed rejimi güçleri arasında çatışma
Terör örgütü DEAŞ, Deyrizor ve Humus illerinde sık sık Esed rejimi ve İran destekli yabancı terörist grupları hedef alıyor. Rakka ve Deyrizor'daki kalelerini kaybeden DEAŞ, halihazırda Suriye'de sadece Humus'un doğusu ve Deyrizor'un batısındaki çöl bölgesinde dağınık biçimde konuşlu bulunuyor.
Rakka - 22.7.2020
Terör örgütü YPG/PKK, fidye için alıkoyduğu genci işkenceyle öldürdü
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal ettiği Rakka ilinde fidye için alıkoyduğu bir genci işkenceyle öldürdü.
Rakka - 19.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Suriye İnsan Hakları Ağı Suriye'de son 8 ayda terör örgütü DEAŞ'ın kontrolündeki Rakka iline düzenlenen saldırılarda 308'i çocuk, 203'ü kadın en az bin 400 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
Rakka - 12.7.2020
YPG/PKK'nın Suriye'de sivilleri hedef alan saldırıları terörist ifadesinde
Barış Pınarı Harekatı örgüte büyük darbe vurdu Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak da konuşan H.H, "Barış Pınarı Harekatı başlayınca YPG/PKK örgüt mensupları Rakka'ya kaçtı.
Rakka - 2.6.2020
Terör örgütü YPG/PKK, sivillerin tarım arazisini yakmaya devam ediyor
Suriye'de YPG/PKK'lı teröristler, Rakka Valiliğine bağlı Suluk kasabasında sivillere ait tarım arazisini yaktı.
Rakka - 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Başbakan Binali Yıldırım, Suriye'nin Rakka kentini terör örgütü unsurlarından temizlemeye yönelik operasyonun başladığını duyurdu.
Rakka - 27.5.2020
ABD, Suriye'de alçak irtifa hava savunma füze sistemi konuşlandırdı
Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla, ABD ordusu Suriye'nin kuzey hattından çekilerek Haseke, Rakka ve Deyrizor illerindeki petrol sahalarına yoğunlaşmıştı.
Rakka - 21.5.2020
Sansasyonel eylem hazırlığındaki teröristler İstanbul'da yakalandı
Zanlılardan Samer Sallal'ın da Suriye'nin Rakka/Tabka bölgesinde terör örgütünün basın merkezinde görevli olduğu ve kendisine "Azad" kod isminin verildiği, bu kişinin Türkiye'ye yönelik propaganda amaçlı haberler yaparak YPG basın bürosuna aktardığı ifade edildi.
Rakka - 21.5.2020
Irak, yakalanan yeni DEAŞ lider adayıyla ilgili bilgileri paylaştı
Kardaş, Suriye'de Doğu bölgesi (Haseke, Deyruz Zor ve Rakka) valiliğine, örgütün lider kadrosundan Ebu Muhammed El-Adnani'nin öldürülmesinden sonra ise Bağdadi'nin yardımcılığına getirildi.
Rakka - 8.5.2020
Terör örgütü DEAŞ, Humus'da Esed rejimi ve İran destekli gruplarla çatıştı
Rakka ve Deyrizor'daki kalelerini kaybeden DEAŞ, halihazırda, Suriye'de sadece Humus'un doğusu ve Deyrizor'un batısındaki çöl bölgesinde dağınık biçimde konuşlu bulunuyor.
Rakka - 30.4.2020
Terör örgütü DEAŞ Deyrizor'da Esed rejimi ve İran destekli gruplarla çatıştı
Muhalif kaynaklar, DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon güçlerine ait uçaklarının Deyrizor semalarında bulunduğu sırada Esed rejiminin Meyadin bölgesinde elektrikleri keserek karartma yaptığını aktardı. Esed rejimi ve İran destekli gruplar, uçak saldırılarından korunmak için mevzi değişikliği yaptı. DEAŞ'lı teröristlerle rejim ve İran milisleri arasında yaşanan çatışmalar son buldu. Rakka ve Deyrizor'daki kalelerini kaybeden DEAŞ, halihazırda, Suriye'de sadece Humus'un doğusu ve Deyrizor'un batısındaki çöl bölgesinde dağınık biçimde konuşlu bulunuyor.
Rakka - 21.4.2020
Körfez'in Türkiye karşıtı politikalarında yeni sahne Suriye
Türkiye karşıtı eylemlerin yeni sahnesi Suriye Yine bu iki ülkeden yetkililerle terör örgütü PYD/YPG üst düzey temsilcilerinin katılımıyla, Riyad ve Abu Dabi'de bir dizi toplantı gerçekleştirildi. Mesela Ekim 2017'de Suudi Arabistan'ın Körfez İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Samir Sebhan, ABD'nin Koalisyon Özel Temsilcisi Brett McGurk'la beraber Rakka'da PYD/YPG militanlarıyla koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rakka Haber, Rakka Son Dakika Haberleri - Haberler - Rakka haber sayfamızda Rakka haberleri okuyabilir, Rakka son dakika haberleri ve güncel Rakka gelişmelerini görebilirsiniz. Sınır hattında Suriye Ticaret Merkezi kurulacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 16:34:59. #1.15#
title