NEŞET ERTAŞ HABERLERİ

Neşet Ertaş haber, Neşet Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Neşet Ertaş

Neşet Ertaş

Doğum Yeri Kırşehir / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1938 - 25.9.2012

Neşet Ertaş Kimdir ?

Neşet Ertaş, (d. 1938, Çiçekdağı, Kırşehir, Türkiye - ö. 25 Eylül 2012, İzmir, Türkiye), Türk halk ozanı ve halk müziği şarkıcısı. Babası bağlama ustası Muharrem Ertaş, annesi Döne Ertaş'tır. 8 yaşına kadar doğduğu köy olan Kırtıllar Köyü'nde yaşamış, sonrasında ailesi ile birlikte İbikli Köyü'ne yerleşmişlerdir. 12 yaşındayken annesi Döne'yi kaybetmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Neşet Ertaş 29.7.2020
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, yerel basınla buluştu
Belediye Başkanı Ekicioğlu, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde, Kırşehir'de yapılan çalışmalar ve devam eden projeler ile planlanan çalışmalar hakkında sunum yaptı.
Neşet Ertaş 28.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre hava sıcaklığı dün saat 12.00'de 39 derece olarak ölçüldü. Hissedilen sıcaklık ise 44 dereceye kadar yükseldi. Kent merkezindeki Atatürk Parkı'ndaki termometreler saat 14.00'te güneşin altında 40 dereceyi gösterdi. Bazı vatandaşlar parklarda banklara uzanarak şekerleme yaparken bazıları ise ağaç altında kitap okuyup gitar çaldı. Çocuklar parkın oyun alanında vakit geçirirken sokak hayvanları ve kuşlar da gölgede serinlemeye çalıştı.  'BİR BAKIŞTA YAKTI KORONA' Parkta gitar çalan gençlerden müzik öğretmeni Yaşar Ahı (26), Adana sıcağı ve neminde koronavirüsün yaşamasının zor olduğunu iddia etti. Gitar eşliğinde Neşet Ertaş'ın 'Yanıyorum' şarkısını 'Bir bakışta yaktı korona' diyerek esprili bir şekilde seslendiren Ahı, "Gerçekten çok sıcak, yandık.
Neşet Ertaş 27.7.2020
Son dakika haber... Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan'dan kadına yönelik şiddet olaylarına tepki
"Kadınlarımız ne kadar güçlü olursa ülkemiz o denli muasır medeniyetler seviyesine yaklaşır" Karakan, Neşet Ertaş'ın 'Kadınlar insandır, biz insanoğlu' sözlerini anımsatarak, kadına şiddeti meşru kılan ve destekleyen her türlü anlayışın yanlış olduğunu vurguladı.
Neşet Ertaş 27.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre hava sıcaklığı bugün saat 12.00'de 39 derece olarak ölçüldü. Hissedilen sıcaklık ise 44 dereceye kadar yükseldi. Kent merkezindeki Atatürk Parkı'ndaki termometreler saat 14.00'te güneşin altında 40 dereceyi gösterdi. Bazı vatandaşlar parklarda banklara uzanarak şekerleme yaparken bazıları ise ağaç altında kitap okuyup gitar çaldı. Çocuklar parkın oyun alanında vakit geçirirken sokak hayvanları ve kuşlar da gölgede serinlemeye çalıştı.  'BİR BAKIŞTA YAKTI KORONA' Parkta gitar çalan gençlerden müzik öğretmeni Yaşar Ahı (26), Adana sıcağı ve neminde koronavirüsün yaşamasının zor olduğunu iddia etti. Gitar eşliğinde Neşet Ertaş'ın 'Yanıyorum' şarkısını 'Bir bakışta yaktı korona' diyerek esprili bir şekilde seslendiren Ahı, "Gerçekten çok sıcak, yandık.
Neşet Ertaş 15.7.2020
Kırşehir'de "15 Temmuz Yansımaları" paneli düzenlendi
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen panelde konuşan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.
Neşet Ertaş 11.7.2020
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, muhtarlarla bir araya geldi
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Ekicioğlu, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde kentteki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
Neşet Ertaş 10.7.2020
Bodrum'da "Kainatın Kanunu Kadın" konseri
Yerli ve yabancı eserlere yer verilen konserde, izleyenler zaman zaman şarkı ve türkülere eşlik etti. Neşet Ertaş ve Zeki Müren'den eserlerin de seslendirildiği etkinlikte, Ahmet Baran, konuşmasında kadın cinayetlerine dikkati çekti.
Neşet Ertaş 10.7.2020
Ziya Öğretmen, Yalova ve Osmaniye'deki meslektaşlarıyla buluştu Açıklaması
Müzik öğretmenleri türkü söyledi Bakan Selçuk, haftanın ikinci eğitim buluşmasını da Osmaniye'deki meslektaşlarıyla gerçekleştirdi. Türkçe öğretmeni İzzet Irmak, Bakan Selçuk'un "Okullar açılınca yapılacaklarınızı paylaşın" çağrısından hareketle öğrencileriyle beraber yazdıkları "Okullar Açılınca" adlı şiiri okudu. Görüşmede, müzik öğretmeni Haydar Kılıç, Neşet Ertaş'ın "Gönül Dağı" türküsünü, Derya Suiçmez de şehit öğretmen Aybüke Yalçın ile özdeşleşen "Mağusa Limanı" adlı şarkıyı seslendirdi.
Neşet Ertaş 7.7.2020
Kırşehir'de "arabalı sinema" etkinliği
Rüzgar nedeniyle filmin yansıtılacağı perde yıkılıp kullanılamaz hale gelince alanın yanındaki Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nin duvarı perde olarak değerlendirildi.
Neşet Ertaş 6.7.2020
Opera sanatçısı Hakan Aysev: "Operayı kasabalara, köylere götürelim"
SORU: "Sanat hayatınızda birçok başarılara imza attınız. Bize sanat serüveninizi anlatabilir misiniz?" Hakan Aysev: "Bu uzun bir serüven. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Viyana Müzik Akademisinde master yaptım. Viyana Operası'na giren ilk Türk'üm. 15 yıl dünyanın dört bir yanında en büyük opera merkezlerinde başroller yaptım. Daha sonra Türkiye'ye geldim. O dönem opera kavramının korkulan, ütopik bir kavram olduğunun farkına vardım. Bu yüzden bir misyon edindim. O misyon da bu sanatı, kavramı insanlarla tanıştırmak oldu. 'Sevdirmek' iddialı çünkü komplike bir sanat. Bütün görsel sanatların içerisinde bulunduğu bir sanat. Dekor, kostüm, bale, tiyatro, insan sesi, klasik senfoni orkestrası var. Bunun algılanması çok kolay değil ama en azından tanıştırabilirdim insanları. Ben bunun kameralardan geçtiğine inandım. Medyada özellikle sabah ve magazin programlarında yer aldım. Sabah eşine ve çocuğuna kahvaltı hazırlayıp, okula, işe gönderen kadın benim ulaşmak istediğim kitleydi aslında. Buradan insanlara operanın gerçekten çok gerekli bir sanat olduğunu, çok sesli müziğin gerekli olduğunu, çok sesli müzik dinleyen toplumların çok sesli düşünebildiklerini, daha medeni olabildiklerini anlattım. Arya, türkü, Türk Sanat Müziği ve arabesk söyledim. Böylece Türkiye'de operanın daha popüler hale gelmesinde katkım var diye düşünüyorum." SORU: "Yurt dışındaki serüveninizin ardından Türkiye'ye döndünüz. Bazı röportajlarınızda bu toprakların, kültürün sanatınıza etkisi olduğunu söylüyorsunuz. Türkiye'nin coğrafyası sizi ve sanatınızı nasıl etkiledi?" Hakan Aysev: "Yurt dışında pek çok şeyi denemiş ama yapamamış insanlar, 'Biz Türk'üz ondan olmadı' der. Böyle bir şey yok. Türk ve bu coğrafyanın insanı olmak dünyada her zaman bana çok kapı açtı. Yaşadığımız renklilik, bizim yelpazemiz çok önemli. Bu coğrafyada birçok kökten gelen insanların karışımı yaşıyor. Bu yüzden kendi içimde renkliliğimizi çok sevmişimdir. Bunu yansıtmayı da sevmişimdir. Opera kariyerimde yüreğimi sızlatan şarkıları, Neşet Ertaş, Yıldırım Gürses, Kayahan olsun bu şarkıları söyleme imkanı bulamazdım çünkü zamanım olmazdı.
Neşet Ertaş 1.7.2020
Mamak'ta 13 sosyal tesisin açılışı yapıldı
3 yeni yüzme havuzu İlçe genelinde her hafta en az bir tesisin temelini atacaklarını vurgulayan Köse, şöyle devam etti: "18 Temmuz'da Ekin Mahallesi'nde temelini atacağımız yüzme havuzu projemizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Projede kadın ve erkekler için ayrı ayrı yüzme havuzlarının yanı sıra hamam ve sauna da yer alacak. Buraya yüzme havuzu diyoruz ama bir nevi kültür merkezi aslında. İçinde kütüphaneler ve atölyeler olacak. Devam eden haftalarda da Karaağaç, Altıağaç ve Misket mahallelerinde 2 yüzme havuzu, köyden dönüşen Bayındır ve Kusunlar mahallelerinde 4 mahalle konağı, Altınevler ve Zirvekent'te 2 gençlik merkezinin de temel atma törenini yapacağız." Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, AK Parti Ankara Milletvekilleri Orhan Yegin ile Zeynep Yıldız, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Ali Demir, Milliyetçi Hareket Partisi Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen'in de katıldığı açılışta, "Şehitlik, Zirvekent, Anfi Tiyatro ve Abidin Paşa Uyanık kütüphaneleri, Neşet Ertaş, Şehitlik, Muhsin Yazıcıoğlu, Gülveren, Üreğil, Kartaltepe ve Saime Kadın Millet Kıraathaneleri ile Kartaltepe Macera Parkı ve Yeşilbayır Bebek Kütüphanesi" hizmete alındı.
Neşet Ertaş 24.6.2020
Kırşehir'de akımına kapılan işçi yaralandı
Alınan bilgiye göre, Kırşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünde görevli Erhan Aydın (31), Bağbaşı Mahallesi Neşet Ertaş Bulvarı'nda afiş değiştirmek için reklam panosunu açtı.
Neşet Ertaş: Yüksek gerilim canından ediyorduNeşet Ertaş 24.6.2020
Neşet Ertaş: Yüksek gerilim canından ediyorduNeşet Ertaş 24.6.2020
Neşet Ertaş 21.6.2020
İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen güven tazeledi
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Neşet Ertaş 19.6.2020
Sivas Valisi Salih Ayhan'dan 1973 model Murat 124 ile nostaljik gezi
Ayhan aracı kullanırken çekilen görüntülerini, Neşet Ertaş'ın kendi sesinden okuduğu "Bir anadan dünyaya gelen yolcu" türküsü ile sosyal medya hesabından paylaştı.
Neşet Ertaş 18.6.2020
Babalar Günü ünlü sanatçıların sözlerinin yer aldığı afişlerle kutlandı
Konya'da Selçuklu Belediyesi, "baba" lakabıyla tanınan sanatçı Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay ile Neşet Ertaş'ın sözlerinin yer aldığı afişlerle Babalar Günü'nü kutladı.
Şu an buradasınız: Neşet Ertaş Haberleri | Neşet Ertaş Kimdir - Haberler - Neşet Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Neşet Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. MHP Kırşehir teşkilatında kongre heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 00:22:27. #1.15#
title