Muhtarlık Haberleri

Muhtarlık haber, Muhtarlık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhtarlık - 20.01.2021
Tirebolu'da çevre dostu bina dönemi başlıyor
Ekosistem içeresindeki biyoçeşitliliğin zarar görmesi sonucu, çevresel felaketlerin kaçınılmaz hale geldiğini belirten Takır, şunları kaydetti: "Bu kapsamda ilgili yönetmelik ve uygulama ile kırsal alanlarda ve binaların çatılarından yağmur suyunun hasat edilmesi, siyah su (tuvalet suyu) haricindeki gri sularında hasat edilerek toplanması ve depolanması, tekrar kırsal alanda ve binalarda kullanım suyu olarak kullanılması ile enerji verimliliği, çevreye verilen zararın önlenmesi, ani yağışa bağlı su baskınının önlenmesi, kaynak israfının önüne geçilmesi, suyun yenilenebilir kaynak haline dönüştürülmesi, tüketicilerin ucuz su kullanımında avantaj sağlanması ve su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimi amaçlanmaktadır." Takır, uygulamayı muhtarlıklar, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla birlikte teşvik edeceklerini ifade ederek, "1 Şubat 2021 tarihinden itibaren 2 bin metrekare ve üzeri binalarda proje ve ruhsat aşamasında yağmursuyu hasat edilmesi, arıtılması ve kullanım suyu olarak dönüştürülmesi zorunlu hale getirilmiş olup, 30 bin metrekare ve üzeri binalarda, gri suların (tuvalet suyu hariç) hasat edilmesi, arıtılması ve tekrar kullanılması projelerde istenecektir.
Muhtarlık - 20.01.2021
Kars Valisi Öksüz'den "1 liralık önlemle 7 liralık afet zararını önlemek mümkün" açıklaması
Öksüz, Kars'ta 2019 yılında 18 bin 577 kişiye afet bilinci eğitimi, 2020'de 38 kurumda 107 kişiye sivil savunma eğitimi, 355 kişiye temel afet bilinci eğitimi, 270 kişiye yangın eğitimi, 107 köydeki muhtarlıklarda 1857 kişiye temel afet bilinci eğitimi olmak üzere toplamda 2 bin 745 kişiye eğitim verildiğini kaydetti.
Muhtarlık - 20.01.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, plastik kapakların toplanmasını sağlayacak kumbaraların muhtarlıklara teslim edilmeye başlandığını söyledi.
Muhtarlık - 19.01.2021
Kütahya'da Sosyo Kültür Merkezi açıldı
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, törende yaptığı konuşmada, mahallede inşa edilen binanın, muhtarlık ve gençler için Sosyo Kültür Merkezi ile misafirhane olarak kullanılacağını söyledi.
Muhtarlık - 19.01.2021
18 Ocak 2021 Haberleri
18 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Muhtarlık - 18.01.2021
Kayseri'de sosyal yardım almak için muhtarlığa giden kişi kalp krizi geçirerek öldü
Kayseri'de bir kişi sosyal yardım başvurusunda bulunmak için gittiği muhtarlık binasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Muhtarlık - 18.01.2021
Çanakkale'deki iki asırlık çok işlevli köy camisi restore edilecek
Cami ile sosyal amaçlara hizmet eden birimleri barındıran bölümlerin birlikte tasarlanmasının önemine işaret eden Uysal, şunları kaydetti: "Yapı bu yönüyle erken Osmanlı döneminin zaviyelerini ve zaviyeli camilerini akla getirir. İki katlı yan sofaya bir koridorla bağlanan harimden oluşan planlama, elbette ki erken dönemin söz konusu yapılarının planlarına benzemez. Hem ibadet mekanı hem de misafir odası, gençler ve ihtiyarlar odaları, muhtarlık ve berber gibi sosyal ve idari amaçlara ayrılmış mekanlarından kaynaklanan çok işlevli özelliği, Osmanlı Devleti'nin kuruluş yıllarında yaygın biçimde inşa edilen, gelip geçen yolcuların, kimsesizlerin yeme içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaktan başka, ahilerin toplanma ve ibadet ihtiyaçlarını da karşılayan zaviye ve imaret türü yapıları andırıyor.
Muhtarlık - 16.01.2021
Kastamonu'da öğrenciler 1,5 ton atık pilin doğayı kirletmesini önledi
Kullanım ömrünü tamamlayan pil ve bataryaların ayrı alanlarda biriktirilmesini isteyen Vidinlioğlu, "Okullarda, marketlerde ve muhtarlıklarda oluşturduğumuz atık pil toplama noktalarına bu pilleri bırakalım.
Muhtarlık - 15.01.2021
İstanbul Valiliğinden açık alanlarda yemek dağıtımıyla ilgili açıklama
İstanbul Valiliğinden, açık alanlarda yemek dağıtımıyla ilgili yapılan açıklamada, "Yemek dağıtımının, pandemi tedbirlerine riayet edilerek, sivil toplum kuruluşlarımızın merkezleri veya aşevlerindeki kapalı alanlarda ya da ihtiyaç sahiplerinin yaşadığı evlere ulaştırılarak yapılması...
Muhtarlık - 15.01.2021
Sakarya'da sokak köpeği ve yavruları korumaya alındı
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğünün 9 Ocak'ta sosyal medyada gündeme gelen sahipsiz köpek ve yavrularına sahip çıktığı belirtildi.
Muhtarlık - 14.01.2021
Altıeylül Belediye Başkanı Avcı, mahalle muhtarlarıyla görüştü
Ziyarette yaptığı konuşmada, demokrasilerin temel taşları olan muhtarlar ile iletişim ve istişareyi önemsediğini dile getiren Avcı, şu ifadeleri kullandı: "Merkez ve kırsal ziyaretlerimiz sırasında muhtarlarımızla da sık sık bir araya geliyorduk. Bu şekilde hem vatandaşlarımızla hem de muhtarlarımızla görüşerek fikir alışverişi yapma imkanımız oluyor. Bugün de tüm bunlara ek olarak rutin faaliyetlerimiz arasında olan muhtarlık ziyaretlerini gerçekleştirerek, bire bir istişare etme fırsatı bulduk.
Muhtarlık - 07.01.2021
Türkiye'de yaşayan Bulgar vatandaşlara tasdikli yaşam belgesi uyarısı
Bulgaristan Büyükelçisi ile konsolosları, Sosyal Sigortalar Kurumu, yerel mevzuat tarafından tarif edilen belediye, muhtarlık, valilik ve noterlerin resmi yetkili kurum olarak kabul edildiğini belirten Ulu, şöyle konuştu: "Türkiye'de yaşayan Bulgaristan (çifte) vatandaşları her yıl kendilerinden istenen bu belgeleri almak zorundadırlar ve vakit geçmeden evraklarını alıp ilgili kurumlara teslim etmeleri gerekir.
Muhtarlık - 06.01.2021
Bigadiçli muhtardan mahalleye ücretsiz internet hizmeti
Öğrencilerin sosyal mesafe kurallarına uyarak uzaktan eğitim almalarını imkan tanıyan Kartal, interneti herkese şifresiz açarak muhtarlık binasına gelemeyen öğrencilerin de yükselticilerle evlerinde eğitim görmelerini sağlıyor.
Muhtarlık - 05.01.2021
Sakarya arıcılıkta Türkiye'ye model olacak
Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, genç arıcıların yüzde 75 oranında hibeyle desteklendiği projede ilk üretim sezonu sona erdi.
Muhtarlık - 05.01.2021
Giresun Orman Bölge Müdürü Güneş'ten vatandaşlara bahçe temizliği atıklarının yakılmaması çağrısı Açıklaması
Güneş, önleyici tedbirler kapsamında yağmur ve karın yağmaya başlayacağı döneme kadar bahçe temizliği sonrası ortaya çıkan atıkların yakılmasının yasaklanması yönünde taleplerini Giresun ve Ordu valiliklerine ilettiklerine işaret ederek, şöyle konuştu: "Amacımız vatandaşımızın zarar göreceği ortamların oluşmaması. Öncelikle tarlasındaki temizlikten sonra ateş yakanların şunu düşünmesi lazım; kendi ve komşusunun tarlasına, yerleşim yerlerine zarar verebilir. Nemin düşük olması, yağışın bir hafta 10 günden fazla miktarda olmaması durumunda çok kısa sürede hiç hayal edemeyeceğimiz boyuta gelmesi söz konusu olabiliyor." Güneş, kaymakamlıklar ve muhtarlıkların da bu tarz temizlik artıklarının yangına dönüşebileceği konusunda halkı uyarmalarını isteyerek, belediye itfaiye müdürlüklerinin de bu tür olumsuz durumlara karşı ekipman ve araç imkanlarını genişletmeleri gerektiğini belirtti.
Muhtarlık - 05.01.2021
Edirne'den kısa kısa
Helvacıoğlu'ndan muhtarlık ofisine ziyaret Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, hırsızlık girişiminin yaşandığı muhtarlık ofislerini ziyaret etti.
Muhtarlık - 03.01.2021
Edirne'de kısıtlama sırasında muhtarlık binasına giren hırsızlar güvenlik kamerasını fark edince kaçtı
Edirne'nin Keşan ilçesinde 3 mahalle muhtarının kullandığı binaya giren hırsızlar güvenlik kamerasını fark edince kaçtı.
Muhtarlık - 30.12.2020
Terme Belediyesi'nden açıklama
Terme Belediyesi'nden "Kamuoyuna duyuru" başlıklı yapılan açıklamada, "Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K'nın tutuklanmasının ardından bazı basın-yayın organlarında Terme Belediyesi hedef gösterilerek haber yapılan asılsız iddialar üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur. Söz konusu daire başkanı kurumumuzda 2014-2019 yılları arasında Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapmış. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin hemen öncesi 15 Şubat 2019 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde haberlerde adı geçen Mali İşler Müdürü B.K, hem Belediye Başkan Yardımcılığından hem de Mali Hizmetler Müdürlüğü görevinden alınarak, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'ne görevlendirilmiştir.
Muhtarlık - 29.12.2020
Son dakika! İçişleri Bakanlığından "evlenme başvurularına" yeni düzenleme
81 ile gönderilen genelgede yeni düzenlemenin detayları şu şekilde: Artık kadın veya erkeğin evlenme müracaatları, birinin oturduğu yerdeki evlendirme memurluğu sınırlarına bağlı olarak gerçekleşmeyecek. Evlenmek isteyen çiftler yerleşim yeri ve diğer adres şartı aranmaksızın evlenme müracaatlarını herhangi bir evlendirme memurluğuna (Muhtarlıklara yapılan evlendirme başvuruları hariç olmak üzere) yapılabilecek.
Muhtarlık - 29.12.2020
Son dakika haber! İçişleri Bakanlığından "evlenme başvurularına" yeni düzenleme
81 ile gönderilen genelgede yeni düzenlemenin detayları şu şekilde: Artık kadın veya erkeğin evlenme müracaatları, birinin oturduğu yerdeki evlendirme memurluğu sınırlarına bağlı olarak gerçekleşmeyecek. Evlenmek isteyen çiftler yerleşim yeri ve diğer adres şartı aranmaksızın evlenme müracaatlarını herhangi bir evlendirme memurluğuna (Muhtarlıklara yapılan evlendirme başvuruları hariç olmak üzere) yapılabilecek.
Muhtarlık - 29.12.2020
İçişleri Bakanlığından evlenme başvurularına ilişkin yeni düzenleme
Evlenmek isteyen çiftler, yerleşim yeri ve adres şartı aranmaksızın evlenme müracaatlarını herhangi bir evlendirme memurluğuna (muhtarlıklara yapılan evlendirme başvuruları hariç) yapabilecek.
Muhtarlık - 27.12.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesinden tarım üreticisine destek
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından kırsal mahallelerde çiftçilerin yaz aylarında mağdur olmaması adına çalışmalar yaptığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhtarlık Haberleri | Muhtarlık Haber - Haberler - Muhtarlık haberleri, son dakika muhtarlık haber ve gelişmeleri burada. Jandarma ekipleri yaşlılara destek oluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 07:09:53. #1.15#
title